Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Piwo Żywe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • knt
    Junior
    • 08-2010
    • 16

    Warka 12.04.11.2/2 też wydaje mi się lepsza, niż to co ostatnio trafiałem. Przede wszystkim znikł irytujący, wybijający się od jakiegoś czasu, posmak alkoholu. Być może Amber zajrzał na forum i wyciągnął wnioski ;-). Ponownie jest łagodnie i świeżo. Wydaje mi się, że goryczka jest również trochę inna, niż była. Generalnie czuję pewną zmianę, pytanie, czy na długo? Być może zmiana kapselka nie jest tylko zmianą kapselka.

    Comment

    • Jabberwokie
      Junior
      • 12-2006
      • 12

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Intensywny bursztynowy, odpowiedni dla ekstraktu. [5]
      Piana: Tworzy się dość wysoko i drobna. Po kilku minutach opada do cienkiego dywanika, który już trzyma się do końca. Trochę oblepia szkło. [4]
      Zapach: Świeży, słodowy. Przyjemny, choć mógłby być bardziej wyraźny. [4]
      Smak: Podobny do zapachu, dochodzi delikatna goryczka i lekki posmak drożdży. Jak na ten ekstrakt jednak za mało intensywny. [3.5]
      Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Prosta, ładna i czytelna etykieta, nowy wzór dedykowanego kapsla, informacje o piwie kompletne. [5]
      Uwagi: Partia z datą ważności 4.04.11

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • Wypierniczator
        Member
        • 08-2010
        • 71

        Bardzo pozytywne piwo, w dodatku w wyjątkowym opakowaniu. Dodatkowym plusem stosunkowo łatwa dostepność. Na marginesie dodam że jest to najdrożesz piwo w moim życiu kosztowało dokładnie 103.50 zł. 3,50 za piwo 100 zł wiadomo za co
        So do all who live to see such times, but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Nie wiadomo
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            Nieobyczajne zachowanie
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Nieobyczajne zachowanie
              Załatwiał potrzebę na ulicy?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2296

                O to ja też miałem kiedyś podobnie- Lubuskie za 52,50. Wynegocjowałem ze "spożycia" na "usiłowanie spożycia"
                Nieżyciowy przepis

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  Pił z gwinta nieprzelewawszy do kufla. To obraza majestatu!
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Mason
                    Senior
                    • 02-2010
                    • 3280

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wynegocjowałem ze "spożycia" na "usiłowanie spożycia"
                    Usiłowanie spożycia? Nie mogłeś sobie poradzić z kapslem?
                    JEDNO PIVKO NEVADI!

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2296

                      Nie mogłem przetrawić taryfikatora niewspółmiernego do mojej winy
                      Na szczęście mądrzy ludzie zawsze się dogadają.

                      Comment

                      • Pery77
                        Senior
                        • 03-2011
                        • 142

                        Piwko bardzo udane. Będąc w północnej Polsce często je kupowałem. Na południa czy też w Polsce środkowej jest kłopot ze świeżością tego piwa , no i cena ok 5 nie zachęca do kupna. Jednak jest to czołówka niepasterek w naszym kraju. Przyjemnie wchodzi i nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku.

                        Comment

                        • karold28
                          Member
                          • 10-2010
                          • 84

                          Spodziewałem się czegoś lepszego po tym piwie. Obecność jakiegoś smaku można stwierdzić, jednak jak dla mnie zbyt mało wyrazisty i płytki. Spodziewałem się czegoś podobnego do Gościszewa Naturalnego Niefiltrowanego, a w porównaniu Żywe wypada znacznie gorzej. Cena podobna więc wybór w przyszłości jest oczywisty.
                          Last edited by karold28; 02-04-2011, 21:22.

                          Comment

                          • Dragonfirer
                            Junior
                            • 05-2010
                            • 5

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piwo ma jasno-złoty, świeży kolor, jak dla mnie dobry, taki jakiego spodziewałbym się po niepasteryzowanym produkcie. [4]
                            Piana: Z początku duża,gruboziarnista - bardzo ładna, jednak po chwili całkowicie opada, zostawiając delikatną obwódkę. [3]
                            Zapach: Tu muszę pochwalić Żywe, jak dla mnie świetne! Nie wiem czy mój odbiór tego piwa wywołany jest otoczką niepasteryzowania, ale czuję naprawdę świeży, niepasteryzowany, naturalny zapach słodowy. [4]
                            Smak: Na tle innych piw nazywających się "niepasteryzowane" wypada bardzo dobrze, jednak jak dla mnie za mało wyczuwalny chmiel, piwo jest delikatne... i tutaj mam wątpliwości co do tego. Ergo, albo jest lekko "wodniste", albo wychodzi na jaw moje małe doświadczenie z piwami niepasteryzowanymi. [4]
                            Wysycenie: Takie jak być powinno. Piwo "pracuje" cały czas, a jednak po 15-20 minutach dalej jest idealnie nasycone. [5]
                            Opakowanie: 4 głównie za tłoczony, dedykowany kapsel. Prawda jest, że opakowanie ma swój styl, jednak jak dla mnie, można było się bardziej postarać. [4]
                            Uwagi: Piwo z data przydatności do spożycia -26.04.2011. Kupione w Opolu - Real na Sosnkowskiego.

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • szu29
                              Member
                              • 04-2011
                              • 98

                              Piwo bardzo ŻYWE powiedzcie mi czy wy tez czujecie w większości piwek posmak takiego kwasu? kurde może mi sie coś wydaje tylko. oceniam na 4,5\5 ładny ten kapselek Smak wyrazisty i lekko słodki. Długo pozostawia po sobie ślad. Przyjemnie pije sie piwo z 6,2 alk nie czując nieprzyjemnego smaku spirolu ,który tak lubi sie wyróżniać. W Żywym nie dał rady Nowy Sącz TESCO 4,49zł
                              http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Klarowne, przejrzyste jak na taki ekstrakt spodziewałem się jednak ciemniejszej barwy. [4]
                                Piana: Na początku bardzo porządna, szybko znika, pozostawiając minimalne ślady ma kuflu. [3]
                                Zapach: Słodowo-chlebowy, ale bardzo ulotny. [3.5]
                                Smak: Dziwnie ostry, pozostawia posmak alkoholu. Jednocześnie dosyć treściwe. Dawno nie piłem tego piwa i mocno mnie rozczarowało. [3]
                                Wysycenie: Jak to bywa przeważnie w polskich piwach - dla mnie za wysokie. [3]
                                Opakowanie: Staranne, dopracowane, komplet informacji bez marketingowego bełkotu. Plus za nowy kapsel. Jednak etykieta nigdy mi się nie podobała, zupełnie nie wyróżnia się na półce. [4]
                                Uwagi: Skorzystałem z promocji w Stokrotce, na szczęście było tylko 5 szt. bo kupiłbym więcej...

                                Moja ocena: [3.275]
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎