Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Piwo Żywe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szakali
    Senior
    • 08-2013
    • 572

    Kolejne podejście do żywego ,warka ta sama . Zrobiłem 100 Km na rowerze ,piwo mi teraz bardzo smakuje ,napewno jest lepsze od koncerniaków,ale nie takie jak kiedyś i narazię odpuszczę sobie kolejne degustacje tego piwa ,wole zainwestować w jakiegoś porterka czy koźlaka Mam nadzieję,że Żywe się poprawi

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      Skusiłem się po długim czasie i muszę powiedzieć, że jest bardzo źle. Słodkawa słodowość podbita stęchłą i do bólu intensywną alkoholową nutą. Goryczki praktycznie brak, gdzieś tam w tle majaczy. Piana znika błyskawicznie. W zapachu też czuć alko. Kiepsko i coraz gorzej...
      Data: 26.11.2013

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, klarowny, bursztynowy. Tylko gdzie te komórki drożdży??? [3]
        Piana: Po wzburzeniu wyszła intensywna [3.5]
        Zapach: Na początku waliło lekką ścierą, na szczęście ulotniła się. Pozostaje lekko kwaskowaty zapach słodowo chlebowy i odrobina aromatu chmielowego. Generalnie mało intensywny. [3]
        Smak: Słodowo-słodki, lekki kwasek, lekka goryczka. Po ogrzaniu wychodzi też lekka chlebowość. Chyba też lekkie masło, ale ogólnie chyba słabo wyczuwam diacetyl. Złe nie jest, ale nic nie urywa... [3.5]
        Wysycenie: Średnio-wysokie, może być. [4]
        Opakowanie: Ładne, niezłe informacje. Ściema z drożdżami. [4.5]
        Uwagi: Termin do jutra.

        Moja ocena: [3.375]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6136

          Czyżby się poprawiło ... post z jesieni i wcześniejsze były mordercze a teraz jest lepiej?

          Miałem to na oku dziś ale kupiłem sporo innego piwa i nie chciałem powtarzać męki z tzw Żywym...

          Może jednak spróbować po tak długim czasie...

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Bo ja wiem? Takie średnie. Dawno nie piłem, więc brak mi porównania. Smak w miarę czysty, ale bez fajerwerków.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              Jak nie smakuje niczym wywar z pietruszki, to już jest dobrze.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6136

                Oj te ciężkie owoce mnie dobijały...

                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  Sobie przypomniałem, że w grudniu piłem Żywe z beczki we wrocławskim Academusie i było po prostu tragiczne. W smaku barszcz i alkohol.

                  Comment

                  • jurcio6
                    Member
                    • 12-2010
                    • 48

                    Jedno z moich ulubionych piw, ale jest coraz gorzej. W zasadzie to ciężko je nawet teraz ocenić - mam wrażenie, że każda butelka smakuje inaczej?! W jednej czuć przyjemną słodycz, w drugiej więcej chmielu, trzecia trąci alko jakby ktoś tam kieliszek bimbru wprowadził, a jeszcze inna ciągnie ścierą... to, co dzieje się z tym piwem, to masakra. Chyba już nigdy nie będzie smakować tak, jak dawniej Mimo wszystko pijam regularnie - sentyment jest zbyt wielki

                    PS. Mam wrażenie, że to piwko im bliżej terminu, tym lepiej. Ba, nawet ostatnio wciągnąłem kilka dni po terminie i podeszło, bardzo bardzo.
                    Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2294

                      Trzy wypusty Ambera- Żywe, Johannes i Złote Lwy bardzo obniżyły loty.
                      Paradoksalnie obecnie pewniej zainwestować w niższy segment cenowy z tego browaru- Natur(alny), Harde czy Remus.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6136

                        Nie wierzę! Trafiło mi się Żywe zdatne do picia.

                        Piana - średnia, opadła do niepełnej warstewki.
                        Gaz - średni.
                        Aromat - słód i chmiel!
                        Barwa - jasne złoto.
                        Smak - owoce tylko lekkie, goryczka wyczuwalna, lekka słodycz.

                        Piwo wypite bez problemu... widocznie trafiła mi się warka, którą ktoś chwalił kilka postów wcześniej.

                        Małe zmiany graficzne, w tym nowy kapsel.

                        3.02.2014

                        Teraz "trza bedzie" sprawdzić "kondyche" Żywego za jakiś czas.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          Przygodę z niepasteryzowanym zacząłem od Żywe-go. Dziś już takich emocji u mnie nie budzi, ale latem chętnie je pijam.

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            Niczego dobrego się nie spodziewałem po tym piwie i się nie zawiodłem. Słodowa słodycz i nic więcej, goryczki brak, chmielu też nie czuć. Miałem trudność z dopiciem tego. Warka do 01.04.2014.

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłocisty (dużo ciemniejszy niż na fotce przy ARTomacie i ciemniejszy niż na zdjęciu Javoxa),całkiem ładny,przejrzysty z drobinkami. [3.5]
                              Piana: Dość wysoka,szybko opadła,lekko oblepiała szklankę. Piana była drobnoziarnista. [3]
                              Zapach: Słaby. Czuć było słód i chmiel. [2]
                              Smak: Słodkawe z przyjemną goryczką. [3.5]
                              Wysycenie: Trochę powyżej średniego,pozostał do końca. [3]
                              Opakowanie: Amberowska,tłoczona butelka bezzwrotna. Ascetyczne,ale ciekawe naklejki,wyglądają trochę na stare (chodzi mi o te ciemnożółte plamki),widziałem podobne na winach. Czerwona pieczęć z napisem 'niepasteryzowane' jest wytłoczona,na kontrze mamy potrzebne informacje. Krawat i kapsel były jubileuszowe. [4]
                              Uwagi: Warka do 14.05.2014-wypite dnia 21.04'14. Całkiem niezłe piwo,trzeba będzie powtórzyć. Ja też niezauważyłem żywych komórek drożdży,musiały uciec przed otwarciem piwa

                              Moja ocena: [2.925]

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Nie piłem tego piwa chyba od 2011 roku (o ile DP mówi prawdę). Ostatnio w ręce wpadła mi butelka z warki 14/05 czyli ta sama, którą powyżej oceniał Pivotal. Odczucia mam niemal identyczne jak kolega ale oceny dałbym zdecydowanie wyższe.

                                Co najciekawsze to Żywe smakowało mi tak jak je zapamiętałem - solidna słodowość i spora słodycz, moc oraz szczypta chmielu w tle. Moim zdaniem dobry mocny lager a przy cenie jaką płaciłem (2,99 zł) nie ma konkurencji wśród strongów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎