Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Palone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kubciu
    Senior
    • 02-2003
    • 438

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ładny ciemny,wpadający prawie w czerń. [5]
    Piana: Początkowo gęsta,ale szybko opada,pozostawiając wyraźny osad na kuflu. [3]
    Zapach: Szczerze mówiąc nic nie czułem. [3]
    Smak: Nie za słodkie,nie za gorzkie,dla mnie prawie idealne. [4.5]
    Wysycenie: Nieduże,ale wyczuwalne. [4]
    Opakowanie: Szata graficzna bardzo mi się podoba,minus to butelka bezzwrotna. [4.5]
    Uwagi: Fajnie,że pojawiło się na rynku.Przyda się jakaś odmiana.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • radogol
      • 02-2004
      • 38

      w krakowie OKOCIM PALONE mozna dostac za 2,69 w markecie ALBERT przy ulicy LEA, skrzyzowanie z ALEJA KIJOWSKA

      piwo degustowalem (butelczyn kilka).

      kolor: ciemny, swiatlo nie przebija
      piana: niezwykle trwala, kremowy kolor. rewelacyjna dla mnie.
      zapach: nie przeszkadza
      smak: boski.... ciekawy, chyba czegos takiego wsrod polskich piw jeszcze nie spotakalem
      wysycenie: CO2 w sam raz
      opakownie: butelka. ciekawa etykietka, a kapsel poprostu urzekajacy. duzy minus za jednorazowa butelke.
      uwagi: zawartosc alkoholu 5,5%, spodziewalem sie czegos o procent mocniejszego.
      marzenie: napicie sie takiego piwa - lanego z kija ....
      powrót po latach na browar.biz

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radogol
        ...
        marzenie: napicie sie takiego piwa - lanego z kija ....
        już wkrótce!

        Comment

        • izka
          Junior
          • 03-2005
          • 4

          Uważam ,że Palone jest świetne i myślę , że Carlsberg nie poprzestanie na tym

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            To znaczy co - zrobi go więcej? Czy może bardziej palone?

            Comment

            • Cocobango
              Senior
              • 04-2002
              • 818

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Barwa Ciemna,nieco brunatna, niemal czarna. Właściwie to nic nie mogę jej zarzucić. [5]
              Piana: Piana średnio intensywna, lekko dziurawa, kremowa, średnio trwała. [4]
              Zapach: Zapach lekko „palony”, delikatny, żeby nie powiedzieć subtelny. [3]
              Smak: Nazwa trafnie odzwierciedla smak (i według mnie nie jest wcale głupia, wreszcie jakaś inna). Lekka goryczka, niezbyt trwała, choć w miarę picia lekko ulega wydłużeniu. Może jest nieco za słodkie. [3.5]
              Wysycenie: Co do gazu to ciężko mi jest coś powiedzieć, ale jest chyba na średnim poziomie. [3]
              Opakowanie: Szata graficzna, charakterystyczna, ładna, ciekawa i przyciągająca wzrok, a tym samym spełniająca doskonale swoje zadanie. [4.5]
              Uwagi: Musze przyznać, że nawet mi zasmakowało, nie jest idealne ale dobrze że jest..
              Palone jest chyba najlepszym produktem Okcima, ostatnich lat.

              Moja ocena: [3.475]
              Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
              Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
              HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19168

                Moja ocena

                Kolor: chciałem dać 4.5, ale wydaje mi się, że na 5 zasługuje - jest barwy ciemnej, prawie czarnej, ze szkiełkiem wiśniowym. jak na ciemniaka trudnego do klasyfikacji, idealnie! [5]
                Piana: początkowo ładna, gruba, ale szykbo znikająca do lekkiego "płaszczyka". stanowczo za kiepsko, choć przyzwoicie patrząc na innych. [3]
                Zapach: czuć tytułowe nuty palone, ale dla mnie za słabo i gdzieś w oddali. [3.5]
                Smak: piłem kilka butelek w różnych odstępach czasu i z różnych partii... na pierwszym planie przebija się NIESTETY ta słodycz, z każdym łykiem jakby łagodzona goryczką. [3.5]
                Wysycenie: nie jest to gejzer, ale coś się czuje na języku i bąbelki jakieś się odrywają z dna. nie jest to dla mnie aż tak ważna rzecz, więc mogłoby być nawet 4.5. innym razem [4]
                Opakowanie: dla mnie etykieta wręcz wspaniała. trudno nie zauważyć jej w sklepie i o to chodzi! co do butelki to uważam, że niepotrzebnie podnosi się koszty stosując w dodatku skądinąd "zwrotną" butekę NRW. [4.5]
                Uwagi: ogólnie do wypicia! C-O zapewni mu dobrą ekspozycję w sklepach, więc jest szansa, że nawet w kiepskich sklepach się pojawi. będzie co awaryjnie kupić na imprezki.
                skoryguję ew. ocenę po testowaniu wersji lanej z beczki.

                Moja ocena: [3.6]
                Last edited by e-prezes; 22-03-2005, 14:38.

                Comment

                • izka
                  Junior
                  • 03-2005
                  • 4

                  No tak, ktos chciał być dowcipny A porównanie mocy Palonego z Karmi jest śmieszne.Może piłeś wzmocnione Karmi , a jeśli tak , to nie mam pytań... Co do Carlsberga , to poczekaj , czas pokaże co miałm na myśli

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23805

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika izka
                    myślę , że Carlsberg nie poprzestanie na tym
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika izka
                    Co do Carlsberga , to poczekaj , czas pokaże co miałm na myśli
                    napisz może co dokładniej miałaś na myśli
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika izka
                      Uważam ,że Palone jest świetne i myślę , że Carlsberg nie poprzestanie na tym
                      A może zacznie produkowac "Porter Wrocławski"?
                      Last edited by breslauer; 22-03-2005, 16:50.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika izka
                        No tak, ktos chciał być dowcipny A porównanie mocy Palonego z Karmi jest śmieszne.Może piłeś wzmocnione Karmi , a jeśli tak , to nie mam pytań... Co do Carlsberga , to poczekaj , czas pokaże co miałm na myśli
                        Nie chciałem być dowcipny. Nie musze chcieć, jestem taki z urodzenia. Ale czasem chciałbym sie dowiedzieć, co poeta miał na myśli.

                        I nie śmiem nawet się domyślać, co znaczy "wzmocnione Karmi". Więcej cukru? Karmelu? E300 ?

                        A co do czasu - nie mam go, jestem juz stary i niedługo umrę, więc zdradź mi tę tajemnicę, i tak zabiorę ją ze soba do grobu.

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          Mam dwa typy:
                          - "piwo w stylu angielskim ze zredukowaną goryczką"
                          - pszeniczne. Oczywiście filtrowane...
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Hm. czytam, czytam i wydawało mi się, że to dział Przy piwie. A tu - niespodzianka - piwo konkretnie! Nie rozmydlajcie tak, ten temat i tak ma za duże wzięcie jak na to piwo
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Co tylko dowodzi, moim zdaniem, nadmiernego wkładu pracowników CP w temat.

                              Oj, wsydzilibyście się. Stać was na zwykłą, porządną reklamę.

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Postanowiłem wreszcie przetestować "wydarzenie sezonu"
                                Kolor bardzo ładny - taka ciemna czereśnia, coś jak lekko rozjaśniony porter. [4.5]
                                Piana: Piana w miarę wysoka, bardzo gruboziarnista. Brązowawa. Opada szybko do cieniutkiej kołderki. [3.5]
                                Zapach: Zapach niezbyt mocny. Lekko palony, lekko karmelowy. Ładny, choć mógłby być silniejszy [3.5]
                                Smak: Smak zaskakuje. Palonosci tyle ile się spodziewałem, karmelowości też, ale zaskakuje mnie wrażenie gęstości - Anglosasi nazywają to "mouthfeel". Nie spodziewałem się czegoś takiego. Dopiero po chwili wyczuwa się subtelną chmielową goryczkę. Zdecydowanie do ponowienia. [4.5]
                                Wysycenie: Gazu w sam raz. [4.5]
                                Opakowanie: Opakowanie mi się podoba. Rzuca się w oczy, jest łatwe do zapamiętania. Nazwa średnio mądra, ale ujdzie. Ładna kolorystyka etykiety, niebrzydki kapselek. Do całości świetnie pasuje butelka NRW, ale dlaczego nie może ona być w Polsce zwrotna? [4.5]
                                Uwagi: Zaskakująco dobre piwo, najlepszy chyba produkt Okocimia.

                                Moja ocena: [4.05]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎