Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • witkowskiartur
    Senior
    • 03-2003
    • 561

    #31
    To było moje trzecie podejście do królewskiego portera i jak się okazało do trzech razy sztuka. Kolor piwa - ciemnowiśniowy zle pod światło widoczne są rubinowe refleksy. W smaku dominuję słodycz a przydałoby się troche więcej goryczy. Zapach bardzo przyjemny zachęcający do spróbowania. Ogromną wadą jest piana. Gruboziarnista szybko opada - właściwie tak jakby się gotowała. Nie zostawia po sobie śladu.
    (porter rozlany na grzybowskiej)

    Moja ocena: [4.05]
    KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #32
      Kolor typowy dla gatunku, brunatny, głęboki. Piana ładna, ale mało trwała, zostawał tylko na ściance delikatny rąbek. Gazu nie za duzo, ale mieścił się w normie. Zapach intensywny, karmelowy, nieco cierpkawy. Podobnie zreszta jest ze smakiem - karmel, ale przy tym czuć spore przypalenie oraz niemałą, ale przyjemną gorycz. Bardzo dobry porter.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #33
        Postanowiłem pobadać Portery...zacząłem z grubej rury.Kolor tego piwa jest przepiękny po prostu to najlepsze słowo.Długo się przyglądałem przed pierwszym łykiem.Z gazem troche gorzej-średnio.Smak-super,nie czuje tu mocnej kawy mieszanej z gorzałą - czuję subtelną słodycz z lekką goryczą,piana to najsłabszy punkt tego portera, spada szybko, zapach milutki.Butelka,etykieta -OK! Jestem naprawde pod wrażeniem

        Moja ocena: [4.325]
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #34
          Że tak spytam - skąd wzieliście to piwo. Rozumiem że walicie jeszcze ze starych piwnicznych zasobów , gdyż piwo to w Warszawie nie jest już produkowane od kilku dobrych miesięcy
          Proponuję dalszą kontynuację zamieścić pod tytułem "Van Pur , Królewskie Porter".
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            Cooper napisał(a)
            Że tak spytam - skąd wzieliście to piwo. Rozumiem że walicie jeszcze ze starych piwnicznych zasobów , gdyż piwo to w Warszawie nie jest już produkowane od kilku dobrych miesięcy
            kurcze, przecież tego piwa na Żoliborzu w bród, codziennie chodzę do sklepu, codziennie jest i nie mam problemów z zaopatrzeniem
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #36
              Ja naturliś, ale chodziło mi o to skąd czerpiecie do świeżych (jak widzę po datach) testów organoleptycznych - Portery warzone w Warszawie (skoro temat jest "Królewskie , Porter"). Te które są teraz w sklepach są już niestety robione w Van Purze.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • witkowskiartur
                Senior
                • 03-2003
                • 561

                #37
                Że tak spytam - skąd wzieliście to piwo. Rozumiem że walicie jeszcze ze starych piwnicznych zasobów , gdyż piwo to w Warszawie nie jest już produkowane od kilku dobrych miesięcy
                Faktycznie ze starych zapasów, których zapasik jeszcze można dostać w Tesco na Kabatach, dlatego napisałem, że testowałem porter Królewski rozlewany w Warszawie.
                KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #38
                  Cooper napisał(a)
                  Ja naturliś, ale chodziło mi o to skąd czerpiecie do świeżych (jak widzę po datach) testów organoleptycznych - Portery warzone w Warszawie (skoro temat jest "Królewskie , Porter"). Te które są teraz w sklepach są już niestety robione w Van Purze.
                  Tonie do końca tak jest, są jeszcze w sklepach (np.: Leclerc Bielany, Sezam czy małek slepy)portery z datą przydatności 01.01.2004. Biorąc pod uwagę, że porter ma okres przydatności conajmniej 6 miesięcy a pewniejszy jest rok to jest to na pewno porter wyprodukowany jeszcze w Warszawie gdzie produkcja została zatrzymana w okolicach sierpnia czyli powiedzmy 2-3 miesiące temu. A były jeszcze zapasy na magazynie przecież chociażby.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • Piwofil
                    Senior
                    • 01-2002
                    • 907

                    #39
                    Ja swojego zakupiłem w czerwcu, wypiłem dopiero teraz, wrażenia:
                    Piana fatalna, na początku spora, ale po prostu rozpływa się, nie trzyma, w ogóle nie ma po niej śladu.
                    Barwa ciemna, gęsta, bardzo ładna pod światło, właśnie taka powinna być w piwach tego typu.
                    Nasycenie całkiem całkiem, odpowiednie, bąbelki sporych rozmarów, powoli unoszące się do góry.
                    Smak przyjemny, treściwy,posmak palonego karmelu delikatnie pieści podniebienie,dobre do picia wieczorkiem, po ciezkim dniu dla relaksu, przed snem. Na imprezy sięraczje nie nadaje. w sumie ostatnio piłem kilka różnych porterów i ten jest najcieższy, ale to jego zaleta, czuć że pije się treściwe piwo.
                    Opakowanie ładne, typowe, dobra, ciemna etykietka, kapsel z nadrukiem, pasuje do portera. Zapach słodowy, przyjemny.
                    Ogólnie jest to przyzwoity porterek, jak gdzieś znajde znów to pewnie nie będe żałował tych 3,5zł. Polecam

                    Moja ocena: [4.025]
                    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                    Comment

                    • Standarte
                      Gość
                      • 08-2003
                      • 467

                      #40
                      Ten porter to prawdziwe zjawisko na polskim rynku. Po prostu powalił mnie z nóg! Powinien być zaliczony w poczet dóbr kultury narodowej

                      P.S. Jeśli potrafię czytać, piwo było warzone w Warszawie, ale nie takie cuda się w Polsce zdarzają (jak fałszywe informacje...)

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #41
                        Obecnie na kontrach Portera Krolewskiego jest napisane tylko iż jest warzony w Brau Union Polska.Na ostatnich Porterach z Warszawy oprócz napisu Brau Union Polska było napisane poniżej "Browary W-skie Królewskie" czyli tak jak jest obecnie na kontrach Królewskiego Pełnego i Mocnego.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Wallles
                          Junior
                          • 07-2003
                          • 25

                          #42
                          Cooper napisał(a)
                          Obecnie na kontrach Portera Krolewskiego jest napisane tylko iż jest warzony w Brau Union Polska.Na ostatnich Porterach z Warszawy oprócz napisu Brau Union Polska było napisane poniżej "Browary W-skie Królewskie" czyli tak jak jest obecnie na kontrach Królewskiego Pełnego i Mocnego.
                          i który jest lepszy ten z Browarów Królewskich czy ten z Brau Union Polska

                          Comment

                          • baza
                            Gość
                            • 12-2002
                            • 22

                            #43
                            To teraz już wiem czemu ostatnio jakby smak został ujarzmiony Zabić...

                            Comment

                            • sklep-piwowar
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 559

                              #44
                              Cud

                              Cud !!!!! pojawił się porter w hurtowni i to na kilka dni przed zapowiadaną dystrybucją piwek królewskich przez Rapid Żywiec

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                #45
                                Odp: Cud

                                [QUOTE]sklep-piwowar napisał(a)
                                Cud !!!!! pojawił się porter w hurtowni i to na kilka dni przed zapowiadaną dystrybucją piwek królewskich przez Rapid Żywiec [QUOTE]

                                To nie cud że jest lecz, cudem jest Porter Królewski. Powinno być dostępne piwo z datą tak do końca czerwca (około).
                                Last edited by Krzysztof; 13-01-2004, 15:07.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎