Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    No właśnie,ART,jak to jest że niby porter im starszy tym lepszy a na etykietach w porterach datę ważności dają?
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23806

      bo taki jest wymóg prawny. na szczęście obowiązuje on tylko producenta, a sprzedawca jest zobowiązany do sprzedaży produktów "świezych", czyli zanim owe produkty osiągną rzeczoną magiczną datę podaną na ich etykietach. nic nie stoi na przeszkodzie by pozwolić porterowi się zestarzeć w naszym zaciszu domowym/piwnicznym. ja tak czynię
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        Nowa Partia Portera

        Informuję wszystkich lubiących ten zanikający gatunek, że pojawiła się nowa partia Portera Królewskiego z datą 21.11.04.
        Zyczę smacznego!!!
        PS. Wasze zdrowie!!!
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • Kijek
          Member
          • 05-2004
          • 78

          Ze względu na mój młody wiek nie bede udawała, że jestem znawcą piwa (choć troche się już ich wypiło), ale moim skromnym zdaniem Porter Królewski z całą pewnością należy do piw, którymi można się delektować




          http://republika.pl/bartowels_basia

          Comment

          • Kijek
            Member
            • 05-2004
            • 78

            A prawdą jest, że nie wszędzie można tego Porterka kupić...




            http://republika.pl/bartowels_basia

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23806

              staraj się proszę bardziej rzeczowo podchodzić do opisywania próbowanych piw.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Standarte
                Gość
                • 08-2003
                • 467

                Czy mógłbym prosić szczęśliwców, którzy obecnie delektują się tym trunkiem o bardziej zdecydowane opinie? Chodzi mi o to, czy obecny Porter Królewski jest smakowo porównywalny ze znanym mi sprzed ok. 1 roku, czy też nastąpiła wyczuwalna degradacja? Od razu wyjaśnię, że w Krakowie nie spotkałem tego piwa od mniej, wiecej początku 2004r.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Standarte napisał(a)
                  Czy mógłbym prosić szczęśliwców, którzy obecnie delektują się tym trunkiem o bardziej zdecydowane opinie? Chodzi mi o to, czy obecny Porter Królewski jest smakowo porównywalny ze znanym mi sprzed ok. 1 roku, czy też nastąpiła wyczuwalna degradacja? Od razu wyjaśnię, że w Krakowie nie spotkałem tego piwa od mniej, wiecej początku 2004r.
                  I pewnie juz nigdy nie spotkasz, teraz z tego co się orientuję na warszawskim rynku jest juz ostatnia partia Królewskiego Portera. Namiętnie wykupuje po trochu i chomikuję, jak zniknie calkowicie z rynku to wtedy otworzę jednego i opiszą jego smak, a reszta zaczeka gdzieś na stare dobre czasy
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Dokładnie Becik. Choć nie jestem fanem ogólnie porterów to warszawskie kitram w mojej kapsule czasu oraz po sztuce z pozostałych 2 piw warszawskich i to zarówno w wersji puszkowej jak i butelkowej choć tym 2 gatunkom nie daję dłuższego terminu świeżości ale...to wszystko dla pokoleń !! Niech spoczywają w spokoju...
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      Zakupiony w MarcPolu na warszawskiej Pradze Południe za 3,69 wraz z Królewskim Jasnym i K. Mocnym w celach sentymentalnych, jako egzemplarze z ostatniego rozlewu.
                      Etykieta świetna! Dobrze znane logo browaru jest bardzo dobrze wkomponowane w brązową kolorystykę, pasujacą do gatunku piwa. Kapsel też w odpowiedniej tonacji.
                      Piana miała bardzo ładny jasnobrązowy kolor, ale nie było jej wiele i bardzo szybko zniknęła.
                      Zapach delikatny, chmielowo-orzechowy.
                      Kolor przepiękny! Bardzo ciemna czereśnia, ledwo widać żarówkę przez kufel.
                      Nasycenie neizbyt wysokie, ale w sam raz jak na portera.
                      Smak - pycha, dużo lepszy niż żywiecki, choć ciągle nie mogę się zdecydować czy stawiać go wyżej niż łódzki... Pomimo wyraźnej goryczki pije się bardzo dobrze, w smaku wyczuwalne "palone" nutki - kawowo-karmelowe.
                      Ogromna szkoda że po likwidacji Browaru Królewskiego i przeniesieniu produkcji do Warki ten porter zostanie unicestwiony. Był to mój pierwszy kontakt z nim i nie wiem czy uda mi się załapać na następny. Na pewno jednak spróbuję.

                      Moja ocena: [4.575]

                      Comment

                      • Mistrzu
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 750

                        Kolor: piękny, ciemopurpurowo-wiśniowy.
                        Nasycenie: w normie, zasługuje na neutralną trojkę.
                        Smak: przyjemny, miło się połyka. Lekko słodkawy ale jednak po chwili czuć zbytnio gorzki smak jakby spożyło się piołun.
                        Piana: kremowa, gęsta jak rozpuszczone lody kakaowe, znika dość szybko.
                        Zapach: ciekawy, czuć palonym karmelem ale z mocnym aromatem słodu.
                        Opakowanie: niczym nie wyróżniające się ze standardowo wykorzystywanych wzorów etykiet. Więc ocena poniżej średniej.

                        Moja ocena: [3.35]

                        Comment

                        • Gambrinus
                          • 06-2001
                          • 696

                          Dzisiaj otwarlem pierwsza z 2 butelek przywiezionych z Polski w maju (jeszcze raz podziekowanie dla Krzysztofa i Ani ). Prawde mowiac moglbym z czystym sumieniem przekopiowac recenzje Twilight_Alehouse. Doskonale uwarzony porter, bogaty harmonijny smak, intensywna goryczka zlamana slodycza slodu, na jezyku pozostawia wrazenie gestosci. Fantastyczny bukiet, faktycznie pachnie troche orzechami. Piana niezbyt trwala. Nasycenie CO2 w normie dla tego typu piw.

                          Druga butelke wypije razem z Lodzkim i Zywieckim jak zrobi sie chlodniej - zobacze jak sie ma do Lodzkiego.

                          Moja ocena: [4.85]
                          Popieraj małe browary!!!
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2868

                            Drugą butle to zostaw sobie na później jako, że więcej juz tego piwka nigdzie nie dostaniesz, bo zakończono jego produkcje
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              Piwo pozyskane dzięki uprzejmości Slavoya.

                              Butelka 0,5dm3 z ładną etykietą i kapslem. Wszystko równo osadzone i nieuszkodzone

                              Po przerzuceniu do szklanego naczynia:

                              Kolor ciemny, pod swiatło głęboka wiśniowo-rubinowa barwa. Jednak stosunkowo przeźroczysty.

                              Piana brązowawa pojawia się i bardzo szybko znika pozostawiając słabiutką obrączkę przy brzegach.

                              Nagazowanie stosunkowo mocne. Trochę dziwnie wyglądają bąbelki CO2 na powierzchni przy braku piany

                              Zapach ciekawy i przyjemny: przypalanka i słodycz. Jednak słaba intensywność.

                              Smak - dobrze wyczuwalny palony słód. Pozostałe posmaki trochę mniej ciekawe. Ale jest dobrze

                              Szkoda, że pozostała mi tylko jeszcze jedna butelka

                              Słowo 'stosunkowo' odnosi się do wczesniej ocenianych przeze mnie porterów

                              Moja ocena: [3.7]
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • sklep-piwowar
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 559

                                Odp: Nowa Partia Portera

                                Krzysztof napisał(a)
                                Informuję wszystkich lubiących ten zanikający gatunek, że pojawiła się nowa partia Portera Królewskiego z datą 21.11.04.
                                Zyczę smacznego!!!
                                PS. Wasze zdrowie!!!
                                Udało mi sie dorwać parę skrzynek ale wszystko ma juz ten sam termin przydatnosci czyli 21,11,04 .Po etykiecie widać że jest to piwo jeszcze z Warszawy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎