Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    Zaczynam żałować że kilkanaście lat temu wolałem zwykłego króleszczaka od porterka. Aczkolwiek nostalgię po "Złotym Królu" (z perspektywy czasu wydaje się niezłym pilsem) odczuwam za każdym razem kiedy przejeżdżam 151 koło ruin browaru na Grzybowskiej....
    Last edited by legart; 28-12-2012, 21:59.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
      Stwierdzam że najlepsze polskie portery to Tychy, Warszawa, Wrocław, piłem je z datą ważności i kilka lat po terminie do spożycia, ale mam jeszcze w piwniczce porter warszawski starszy ten z prostokątną etykietą i kapsel ze sfinksem , są tam jeszcze tychy, wrocław, poznań , dojlidy,koszalin, jędrzejów ostrów wielkopolski, łódż w butelce i uwaga w puszce!!!, no i trochę zagranicy, ale zapasy powoli topnieją jako że porter dla mnie to piwo numer 1 , tak więc nowy rok powitam Tyskim Porterem z Obywatelskiego browaru rocznik 1998 !!! z ostatniego ważenia, Zdrowie Tych co lubią Portery !!!!
      Normalnie, zapomniałem języka w gębie
      Za chwilę zejdę do piwnicy po portera. Portera z Cieszyna, po terminie
      Zdrowie porterowców
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
        !!! z ostatniego ważenia, Zdrowie Tych co lubią Portery !!!!
        A jako członek FCJP błagam Cię o picie piwa z ostatniego WARZENIA. To naprawdę takie trudne? Rozróżnić pomiar wagi od gotowania?
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • tyskikufel
          Senior
          • 04-2003
          • 772

          postaram się, choć mam przedwojenne karty tyskie do skata z widokami z browaru i napis jest WAŻELNIA,wiem że to nie poprawnie ortograficznie, ale piwo wypiję i tak czy będzie ż czy rz

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tyskikufel Wyświetlenie odpowiedzi
            Stwierdzam że najlepsze polskie portery to Tychy, Warszawa, Wrocław, piłem je z datą ważności i kilka lat po terminie do spożycia, ale mam jeszcze w piwniczce porter warszawski starszy ten z prostokątną etykietą i kapsel ze sfinksem , są tam jeszcze tychy, wrocław, poznań , dojlidy,koszalin, jędrzejów ostrów wielkopolski, łódż w butelce i uwaga w puszce!!!, no i trochę zagranicy, ale zapasy powoli topnieją jako że porter dla mnie to piwo numer 1 , tak więc nowy rok powitam Tyskim Porterem z Obywatelskiego browaru rocznik 1998 !!! z ostatniego ważenia, Zdrowie Tych co lubią Portery !!!!
            Uklękłem... Proponuję nową kategorię w plebiscycie: PIWNICZKA ROKU

            Podsunąłeś mi koncepcję, żeby rozpocząć świętowanie bycia znowu starszym (czego nie lubię... ) buteleczką łódzkiego .

            Comment

            • tyskikufel
              Senior
              • 04-2003
              • 772

              I jak degustacja łódzkiego portera w sylwestra, bo tyski był tak dobry jak przed 15 laty kiedy był dostępny w sklepach, ale to szkoła piwowarów browaru obywatelskiego Pana Wyleżoła , choć łódzki też był niczego sobie, ale jaki był ostatnio nie wiem bo nigdzie nie widziałem

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                Będzie off-top, ale trudno...
                Po szybkiej inwentaryzacji okazało się, że mam tylko jeszcze JEDNĄ butelkę Łódzkiego (puszek nie licząc) i zrobiło mi się żal... Wychyliłem więc na dobry początek wieczoru Black Bossa z terminem bodajże do września 2009. Dał radę .

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  Dzis z Latarnikie wypilismy druga z butelek o ktorych pisalem w poscie 117.
                  Ostatnia warka - z data przydatnosci do 21.11.04, a wiec ponad 9 lat po terminie.
                  Piwo jest nadal bardzo dobre, pelne w smaku i gladkie, mimo ze czuc w nim lekkie utlenienie (posmak sherry).

                  Latarnik natchnal mnie mysla, zeby szyjki butelek z porterem przeznaczonych do dlugiego przechowywania zanurzac w roztopionej parafinie, aby ograniczyc dostep powietrza.


                  Link do postu Latarnika ze zdjeciem:

                  Opisz swoją kolekcję, opowiedz co zbierasz, jak zmienia się Twoje kolekcjonerskie hobby w czasie i przedstaw te kolektybilia, z których jesteś najbardziej dumna/dumny.
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gambrinus Wyświetlenie odpowiedzi
                    czuc w nim lekkie utlenienie (posmak sherry).
                    Ja ten posmak nazywam lekko winnym ale i tak piwo trzymało poziom kiedy ja je piłem ostatni raz czyli ok 2 lat temu
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Promil03
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2833

                      Mam jedną buteleczkę tego piwa z datą 2004.01.02. Korci mnie żeby zrobić sobie wieczór ze starszymi porterami.
                      Ten egzemplarz będzie miał lada dzień 10 lat.

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        Jak masz tylko jedną to poczekaj. Im później tym lepiej a najlepiej otwórz dopiero na emeryturze i wypij z wnuczkiem bo on już tego smaku inaczej nie pozna chyba że będzie milionerem i se kupi na aukcji.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Albo GŻ zacznie warzyć go ponownie np. w Leżajsku.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            Mówimy o orginale z Warszawy a ten mógłby tylko znów powstać gdyby "powstał" ... Browar Warszawski
                            Za portera z Leżajska (dobre he, he, he) może z 5 PLN maks bym dał jako kolejne piwo do "zaliczenia".
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Leżajskowi do typowego portfolio brakuje chyba jeszcze tylko radlerka i Porterka:]


                              Ja bym z miłą chęcią portera zza miedzy wypił.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                Niedoczekanie! Jak wskrzeszą Portera Królewskiego, to z pietyzmem należnym gatunkowi uwarzą go w Warce!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎