Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Ciekawe ile jeszcze osób trzyma Portera Królewskiego. Ja mam jedną buteleczkę i zastanawiam się, czy wypić w tegoroczne święta, czy też dopiero za rok. Albo i jeszcze później.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 11-09-2005, 22:26.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
      Ciekawe ile jeszcze osób trzyma Portera Królewskiego. Ja mam jedną buteleczkę i zastanawiam się, czy wypić w tegoroczne święta, czy też dopiero za rok. Albo i jeszcze później.
      Ja trzymam w piwnicy i staram się o nim nie pamiętać
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        ... Ja mam jedną buteleczkę....
        To tak jak ja!
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo głęboki, brązowy kolor, z odcieniami czerwieni. [5]
          Piana: Beżowa, dość gęsta, niezbyt wysoka, ale trwała [4.5]
          Zapach: Zdecydowany, silny bukiet zapachowy, ze słodem na czele, trochę przypalony, owocowy, czekoladowy. [4.5]
          Smak: Pyszne wprost - smak gęsty, możnaby rzec - oleisty, czuć dużą ekstraktywność, wyraźną gorzkawość, całkiem fajny posmak słodowy z palonym tłem, alkohol niewyczuwalny - można sączyć w nieskończoność... [5]
          Wysycenie: całkiem w porządku - lekko nagazowane, trzyma gaz przez długi czas, pod światło widoczne prawie że mikroskopijne bąbelki. [4.5]
          Opakowanie: Wysoka butelka BU, etykieta i własny kapsel w brązowej tonacji, wzornictwo znane i rozpoznawalne. [4.5]
          Uwagi: Butelka "odkopana" w piwnicy i wypita z okazji rocznicy terminu przydatności do spożycia (21.11.04). Starzenie się wcale nie szkodzi temu wyśmienitemu piwu, wręcz przeciwnie.
          Zostały mi już tylko dwa...

          Moja ocena: [4.725]
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: rubinowo-mahoniowy, klarowne [5]
            Piana: ciemnobeżowa,drobno-pęcherzykowa, szybko opada,nie osadza się na szkle, utrzymuje się cieniutki kożuszek na powierzchni [3.5]
            Zapach: mocny,głęboki,wyczuwa się paloność wraz mocnym owocoym zapachem [5]
            Smak: głęboki,mocny, bardzo mocna goryczka, połączona z palonością oraz mocnym wiśniowym posmakiem [5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: każdemu znany, nic dodać nic ująć [5]
            Uwagi: ostatni już z mojej piwniczki poprostu doskonały,co tu więcej komentować, szkoda,że to już koniec.....

            Moja ocena: [4.85]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              A u mnie spoczywa prawie cała kratka tego zacnego trunku i nie mam pojęcia kiedy ją napocznę. Pierwszą sztukę zamierzałem wypić 15 czerwca tego roku na smutną 1. rocznicę zniszczenia mojego ukochanego browarku warszawskiego ale jakoś do wypitki nie doszło. A może otworzą je następne pokolenia a nie ja...
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Krzysztof
                Senior
                • 04-2001
                • 1689

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                A u mnie spoczywa prawie cała kratka tego zacnego trunku i nie mam pojęcia kiedy ją napocznę. Pierwszą sztukę zamierzałem wypić 15 czerwca tego roku na smutną 1. rocznicę zniszczenia mojego ukochanego browarku warszawskiego ale jakoś do wypitki nie doszło. A może otworzą je następne pokolenia a nie ja...

                Nawiązując do daty 15 czerwca to w pierwszą rocznicę informacji zapowiadającej zamknięcie Browaru w Warszawie zamontowaliśmy w Bierhalle naszą "szklaną warzelnię"...
                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                www.twojmalybrowar.pl

                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękny, ciemny mahoń [4.5]
                  Piana: Albo ja coś zawaliłem, albo tak cieńka ta piana. Bardzo lich i szybko znikła. [3]
                  Zapach: Super wyraźny. Paloność, słodowość i jakiś owocowy. Miła tęcza zapachów. [5]
                  Smak: Pełny. Wyraźny. Palono-słodowy z późniejszą wyrazistą, paloną goryczką. Super, [5]
                  Wysycenie: Dla mnie troszkę za słabe, ale... mniam. [4]
                  Opakowanie: E tam! Nie szata zdobi... piwo. Poprawne. [5]
                  Uwagi: No i coś mnie podkusiło!! Data przydatności do spożycia 21.11.04.
                  Przyznam szczerze że jest to chyba mój pierwszy Porter Warszawski jaki piłem. Smak mnie powalił swoją "barwą". Jest tam wszystko co powinno być w prawdziwym porterze. Wyrazistość tego piwa bije niektóre (do dziś robione) portery o głowę.
                  Pyszne.

                  P.S.
                  W schowku mam jeszcze jedno, i to starsze!

                  Moja ocena: [4.725]
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    No, kto jeszcze trzyma?

                    Ja krótko po III rocznicy terminu przydatności zniszczyłem ostatnią butelkę...

                    Nie ukrywam, że nadal był dobry, ale odnoszę wrażenie, że w porównaniu z pitym na rocznicę drugą, wystąpił pewien regres w zmniejszonej wyrazistości smaku i aromatu. I nagazowanie słabiutkie...

                    To jednak było piwo... ech... Taka myśl mnie naszła - Krzysztof, może byś zrobił w Bierhalle jakiś renesans warszawskiego Portera...
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • Czes
                      PremiumUżytkownik
                      • 06-2001
                      • 752

                      Mam 5 skrzynek

                      Raz w roku, w okolicach Świąt BN, sprawdzam w jakiej kondycji.
                      Tegoroczna próba wypadła znakomicie, piwo zdaje się być ciągle na krzywej wznoszącej!

                      Za jakieś 10 lat możecie się spodziewać butelek z tych zasobów na aukcjach - to będzie mój filar emerytalny
                      O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                      Comment

                      • albeertos
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2313

                        Mam w zapasie 6 albo 7 butelek. Żałuję że tak mało, ale i te były już w ostatniej chwili zakupione.
                        (_)>
                        Nigdy się nie poddawaj!!!
                        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                        Lech jest tam gdzie jego wiara
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • zAjkA
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1089

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi

                          Za jakieś 10 lat możecie się spodziewać butelek z tych zasobów na aukcjach - to będzie mój filar emerytalny
                          Będę czekał gdyż to moja jedyna szansa aby go spróbować.
                          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            Ja mam jedną butelkę, ale mam dylemat kiedy ją otworzyć.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              Też jeszcze kiszę jedną i nie wiem kiedy otworzę
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                                No, kto jeszcze trzyma?

                                Ja krótko po III rocznicy terminu przydatności zniszczyłem ostatnią butelkę...

                                Nie ukrywam, że nadal był dobry, ale odnoszę wrażenie, że w porównaniu z pitym na rocznicę drugą, wystąpił pewien regres w zmniejszonej wyrazistości smaku i aromatu. I nagazowanie słabiutkie...

                                To jednak było piwo... ech... Taka myśl mnie naszła - Krzysztof, może byś zrobił w Bierhalle jakiś renesans warszawskiego Portera...
                                Rok temu zrobiłem Podwójnego Koźlaka o ekstrakcie 18,5 Plato i moim zdaniem był to kres zapotrzebowania na tak mocne piwa.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎