Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #16
    Nie napiłbyś się, bo z beczki jest Beczkowe Wyborne, a nie Ciechan

    Comment

    • sloniatko
      Senior
      • 02-2004
      • 1014

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnobursztynowy [4.5]
      Piana: biała, gruba niestety w "moim egzemplarzu" momentalnie opadła i tylko niezbyt liczne białe pęcherzyki na powierzchni świadczyły o tym, że kiedykolwiek tambyła [3]
      Zapach: badzo przyjemny - chmielowy z lekką kwiatową nutą [4.5]
      Smak: chmielowy z wyraźnioe wyczuwalną goryczką. Jak dla mnie trochę za bardzo wyczuwalny alkohol. [3.5]
      Wysycenie: lekko zaduze ale mimo wszytko przyjemnie "drażniące" podniebienie [4]
      Opakowanie: zgrabna butelka, prosta ale ładna etykieta, jedyny mankament to gładki kapsel ale ... mozę tak miało być [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.95]
      Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #18
        Przy okazji wyjazdu do Warszawy kupiłem w słynnym "Kubusiu" a.k.a. "Michasiu" niepasteryzowane Mocne i Wyborne (po 2,20 / szt). Niestety piwa z Ciechanowa w dalszym ciągu (pierwsze podejście miałem jakieś 2 lata temu) mi nie podchodzą. Zaróno w mocnym, jak i wybornym wyczywam jakiś taki myszowaty, syfiatopilsowy posmak, za którym raczej nie przepadam. To samo czułem kiedyś w niepasteryzowanym "Gambrynusie".
        Dobrze, że z Poznania bliżej do Czarnkowa niż do Ciechanowa

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          #19
          Dziś na Okęciu obok terminalu Etiuda widziałem parasole Ciechanowa. Obsługujący pan nie wiedział co ma za piwo, ale na nalewakach miał - Ciechan Mocne i Ciechan Wyborne. Tyle, że nie były to oryginalne nalewaki a logo piw było doklejone. Ceny - mocne 6 zł wyborne 5 zł. Nie miałem czasu więc nie spróbowałem ale podjadę któregoś dnia!
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #20
            Po raz pierwszy (o ile pamiętam) mam okazję kosztować to cudo.
            Jak dla mnie - po prostu ideał piwa mocnego jasnego! Wszystko mi się podoba, łącznie z etykietą No, może oprócz zapachu. Szczegółowe wrażenia opiszę przy drugiej butelczynie, wypitej innego dnia, bo teraz mam juz nieco zaburzony smak bigosem i innym piwkiem. Ale juz wiem, że będzie piąteczka
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: za-jasno złoty jak na 15 Blg. [3.5]
              Piana: Szybkoznikająca. Pozostaje niewielki plamiasty kożuszek. [3.5]
              Zapach: Chmielowo aloholowy. Intensywny. Pojawia się charakterystyczna woń niepasteryzowanego piwa. [4]
              Smak: Jak zapach. Dość mocno chmielowy z wyraźnym alkoholowym posmaczkiem na języku. Bez cienia słodu, choć treściwe, raczej nie wytrawne. Smaczne ale nie rewelacja. [4]
              Wysycenie: Nie koniecznie widać wielość bąbelków w szklance ale za to przyjemnie orzeźwiają w ustach. [4]
              Opakowanie: Zgrabna butelka. Ładna, ciekawa i stylowa etykieta. Podane na niej wszelkie informacje. [5]
              Uwagi: Oglądać, pić, nie umierać...

              Moja ocena: [3.975]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor złocisty. Niemalże taki jak w pilsie więc troche za jasny. [3.5]
                Piana: Strasznie słaba, gruboziarnista. Jak to zawsze na początku bywa wysoka, obfita. Ledwo zdążyła się pojawić a już znikła. [3]
                Zapach: Moje doznania zapachowe są niewielkie. Jedyny aromat jaki wyczułem to delikatna konsystencja alkoholowa odrazu zasłaniana wonią chmielu. [3.5]
                Smak: Czuć tu wyraźną chmielową goryczkę z lekkimi elementami słodu. Co najważniejsze miły chmielowy posmak nie jest tłumiony posmakiem alkoholu gdyż takowego tu nie wyczuwam. Pozatym mamy równiez do czynnienia ze znajomą słodyczą. W moim przypadku jest to kolejne piwo z Ciechanowa po ktorego przełknięciu czuć lekką słodycz podchodzącą pod tą z Miodowego. Dla mnie jest to dodatkowy walor tego piwa. [4.5]
                Wysycenie: Na dobrym poziomie nie za duże nie za małe. Miło popatrzyć jak duże babelki odrywające się od dna przeplatają sie z małymi. [4]
                Opakowanie: Tylko 4 ze względu na goły kapsel. Etykieta jaka jest kazdy widzi powyżej. Dla mnie bomba. [4]
                Uwagi: Piwo zakupione wczoraj w Kubusiu. Bardzo przyzwoite. Nic dodać, nic ująć. POLECAM

                Moja ocena: [3.9]
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • perzan
                  Member
                  • 07-2005
                  • 35

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny złocisty kolor,jednak nieco za jasny jak na piwo mocne o dużym ekstrakcie [3.5]
                  Piana: Biała piękna piana długo utrzymująca się grubą pokrywą [4.5]
                  Zapach: Słodowy z nutką chmielu,czysty,ale mógłby nieco bardziej kręcić w nosie. [4]
                  Smak: Wyrazny słdowy smak z gooryczkowo chmielowym zakończeniem ,ani grama alkocholu [4.5]
                  Wysycenie: Za szybko ucieka,zbyt szybko przychodzi wrażenie
                  wodnistości. [3.5]
                  Opakowanie: Piękna butelka,z motywem ciechanowskiego zamku,
                  erykieta o niestandardowym kształcie,ładny podział dla mocnego kolor czerwony,dla lekkiego zielony [5]
                  Uwagi: Bardzo dobre piwo,ale jak dla mnie nieco zbyt wyraziste,sięgnąłem po niego po wypiciu Ciechane Wybornego,który jak
                  na mój gust jest zbyt subtelny i się zawiodłem bo w mocnej wersji jest zbyt mało zdecydowania.

                  Moja ocena: [4.25]

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                    Szczegółowe wrażenia opiszę przy drugiej butelczynie, wypitej innego dnia, bo teraz mam juz nieco zaburzony smak bigosem i innym piwkiem. Ale juz wiem, że będzie piąteczka
                    I co?

                    Sam sobie też mógłbym tak powiedzieć, bo nie oceniałem tego piwa, choć to jedno z moich ulubionych i to nie tylko wśród mocnych. Tak jak pisali inni, smak jest bardzo sycący, chmielowo-słodowy, długo pozostaje na podniebieniu. Jest to jedno z niewielu piw (o ile nie jedyne), które znacznie bardziej wolę w wersji mocnej.

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty [4.5]
                      Piana: jak w Wybornym: drobnobąbelkowa, średniej wielkości i trwałości, dywanik pozostaje dość długo [3.5]
                      Zapach: wyraźny, chmielowy, słodowy, owocowy, złożony [4.5]
                      Smak: bardzo treściwy, mocno słodowy, aż słodkawy, lekko owocowy, goryczka jest gdzieś w tle, nawet całkiem wyraźna ale mogłoby jej być odrobinę więcej [4.5]
                      Wysycenie: umiarkowane, może trochę za małe [4]
                      Opakowanie: bardzo fajne graficznie, podane wszystkie potrzebne informacje [4.5]
                      Uwagi: kupione w Łidzi na Kopernika 19

                      Moja ocena: [4.375]
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jak w zwykłym pilsie, więc za jasny. [3.5]
                        Piana: Średniej wielkosci i znika szybciutko... [3]
                        Zapach: Piwa z Ciechanowa mają bardzo charakterystyczny zapach - bardzo fajną słodowość. To piwo nie jest wyjątkiem. [4.5]
                        Smak: Smak piw ciechanowskich też jest charakterystyczny. Tutaj mamy bardzo silną słodowość, lekką goryczkę i miłe alkoholowe ciepełko. Na końcu pojawia się chleowy posmaczek, wynikający z braku pasteryzacji. Świetne piwo. [4.5]
                        Wysycenie: Wysokie jak na piwo mocne. [5]
                        Opakowanie: Niby prosty, czarno-czerwono-biały wzór, ale jednak ma coś w sobie. Nie jest kiczowaty, zawiera wszystkie potrzebne informacje. [4.5]
                        Uwagi: Kupione w Łodzi u Dziada.

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • Bekiesz
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 140

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozłoty,klarowny.Chyba jednak trochę za jasny,jak na mocne piwo. [4.5]
                          Piana: Niestety,nietrwała.Do końca utrzymała się warstewka o grubości 2-3 milimetry. [3.5]
                          Zapach: Bardzo dobry,słodowo-chmielowy,wręcz wciągający. [5]
                          Smak: Ponownie rewelacja!Mocny,słodowy smak,wyrazista goryczka.Piwo wybitnie rozgrzewające,co najważniejsze-bez alkoholowego posmaku. [5]
                          Wysycenie: Idealne,obecne przez caly czas,bąbelki drobne,ale liczne. [5]
                          Opakowanie: Jedyny minus,to prosty,złoty kapsel.Etykieta bardzo czytelna,o ciekawej grafice,zawierająca potrzebne informacje. [4.5]
                          Uwagi: Na dzień dzisiejszy to piwo jest dla Mnie numerem 1 wśród piw mocnych.Kupione w "Bunkrze" przy Wólczyńskiej,na Bielanach.

                          Moja ocena: [4.8]
                          Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                          Comment

                          • Budvar
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 265

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: niczym nie wybija się ponad przeciętność, po mocnym obiecywałem sobie więcej (za jasny) [3]
                            Piana: nieco na wyrost, „plusy dodatnie” za miłą obietnicę na starcie i „kręgi” na kuflu [4]
                            Zapach: zrównoważony, zachęcający, ale nie nachalny [4]
                            Smak: jest w nim jakaś uwodząca, kwiatowa słodycz, alkohol niewyczuwalny [4]
                            Wysycenie: idealne, nie za mocne, nie za słabe [5]
                            Opakowanie: jedna z gustowniejszych krajowych etykiet – świetny pomysł, świetne barwy, krawatka, kapsel firmowy, minus za brak kontry [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.025]

                            Comment

                            • thrashcan
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 126

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, raczej ciemniejszy, ale mimo wszystko trochę za jasny jak na mocne piwo, klarowne. [4]
                              Piana: Biała, średniej wysokości, po dość krótkim czasie występująca tylko przy szkle. [3]
                              Zapach: Piękny, bardzo zachęcający zapach słodowo - chmielowo - drożdżowy, dośc intensywny. Piwo aż się prosi o picie. [5]
                              Smak: Co tu dużo mówić - to moje ulubione mocne piwo Smak wyraźnie słodowy, ale czuć też chmielowość, owoce i przyjemną, rozgrzewającą, absolutnie nie przeszkadzającą nutę alkoholową. Niebo w gębie... [5]
                              Wysycenie: Wsytarczające, tylko coś kiepsko z utrzymaniem piany (chociaż w węższym szkle było z tym lepiej). [4]
                              Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, ładna etykieta i krawatka, brak kontry, kapsel złoty. Wszystko dosyć widoczne w sklepie, jednak takie piwo aż się prosi o pełen zestaw - etykietę z tyłu butelki i indywidualny kapselek. [3]
                              Uwagi: Kupione w całodobowym monopolu na ul. Al. Niepodległości w Warszawie. Cena to 3,10 zł z kaucją za butelkę, która od niedawna wynosi 50 gr. Polecam wszystkim, którzy dotychczas nie próbowali, bo moim zdaniem warto!

                              Moja ocena: [4.6]

                              Comment

                              • Czapayew
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1966

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: bursztynowy, miło dla oka [4.5]
                                Piana: gesta, trochę nietrwała... no dobra, czepiam się [4]
                                Zapach: nie do końca przyjemnie słodkawy [3.5]
                                Smak: dziwny słodkawo-alkoholowy posmak, przez co piwko niezbyt dobrze się piło [3.5]
                                Wysycenie: lekko za słabe [3.5]
                                Opakowanie: niebanalna stylowa etykieta, a co najważniejesze - kapselek ! [4.5]
                                Uwagi: Piwko z paczki od kibiego. Nie przypadło zbytnio do smaku - wesrsja "Wyborna" jest o niebo lepsza

                                Moja ocena: [3.65]
                                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                                www.zamkoszlaki.com
                                www.piwnekapsle.net

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎