Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn. [4]
    Piana: Niestety, nie za wysoka, ale za to nietrwała. [3]
    Zapach: Wyraźny chmielowo-słodowy. [4.5]
    Smak: Przyjemny, z dominującą goryczką. W tle zaś słodowa głębia: chlebowa, delikatna, aromatyczna. [4.5]
    Wysycenie: Niezłe - gaz czuło się do końca. [4.5]
    Opakowanie: Przeciętne, ale charakterystyczne dla browaru. [4.5]
    Uwagi: Nabyte na Koszykowej w Warszawie.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemozłoty, niemal bursztynowy. Przyjemny dla oka. [4]
      Piana: Snieżnobiała, zbita. Trwałość średnia, lecz pozostawia kożuszek i ślady na ściankach kufla. [3.5]
      Zapach: Przyjemny, jak na taki ekstrakt mocno chmielowy. Z czasem zaczyna dominować słód. [4.5]
      Smak: Silnie słodowy z wyraźną goryczką. Lekko słodkawy. Alkohol, jak na tak sporą moc, słabo wyczuwalny. [4.5]
      Wysycenie: Nie za silne, ale do mocnego piwa odpowiednie. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta oszczędna kolorystycznie, ale za to czytelna i estetyczna. Najważniejsze dane umieszczone, firmowy kapsel. [4]
      Uwagi: Zakupione w najpiwniejszym sklepie w Lublinie. Pozdrawiam ekipę zza lady !

      Moja ocena: [4.35]
      Last edited by Lacriferno; 21-11-2006, 23:50.

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        #33
        Witam.Po degustacji Mocnego Niepasteryzowanego Ciechana stwierdzam,że jest lepszy od swego słabszego brata(Wyborne).Tylko ta barwa jakaś słaba jak na 15.Ogólnie piwko na solidną 4 .PZDR
        mb WOS

        Comment

        • wedge7
          Senior
          • 01-2007
          • 217

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty; klarowny [4.5]
          Piana: spora, ale dość szybko zredukowała się do cienkiego dywanika [4]
          Zapach: wyraźny i przyjemny; słodkawy z lekką wonią alkoholu [4.5]
          Smak: słodki z ciekawie zaakcentowaną goryczką; wyczuwalny alkohol ale o dziwo nie przeszkadza mi to w tym piwie zupełnie [4.5]
          Wysycenie: bardzo ładnie; bąbelki pracują przez cały czas degustacji; gaz przyjemnie szczypie w język [5]
          Opakowanie: tak jak w wybornym urzeka swoją prostotą i estetycznością; te etykiety to dla mnie w tej chwili po prostu świetny wzór do naśladowania [5]
          Uwagi: Jak dotąd chyba najlepsze piwo mocne jakie piłem. Na prawdę mnie urzekło, a należy zaznaczyć, że nie należę do wielbicieli gatunku - jasne mocne

          Moja ocena: [4.5]

          Comment

          • ana
            Junior
            • 08-2005
            • 3

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: zbyt "syntetyczny" malo slomkowy [3.5]
            Piana: dosc wysoka , trzyma sie troche, naturalnie osiada, wszystko jak nalezy [4]
            Zapach: slodycz slodu, sama natura [4]
            Smak: delikatny, slodkawy, lekko chmielowy, w smaku dobry [4]
            Wysycenie: niskie nasycenie, nie uderza w podniebienie ale bardzo milo sie pije [3]
            Opakowanie: wszystko co trza jest na etykiecie, bardzo ok. [5]
            Uwagi: Czesto spozywam wlasnie to piwko, bo lubie!!

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ana
              Kolor: (...) malo slomkowy [3.5] (...)
              To dość nietypowy zarzut - chyba, że równamy do "ideału" polskiego Carlsberga...
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: pięny bursztynowy jak na mocne przystało [4.5]
                Piana: piana obfita dlugo się utrzymująca jak zresztą we wszystkich ciechanac [4.5]
                Zapach: słaby slodowy [3.5]
                Smak: słodowy z lekką goryczka ,wyczuwalna moc tego piwa [4.5]
                Wysycenie: niezbyt silne ale wystarczające [4]
                Opakowanie: bardzo ciekawe ,wszystkie infoemacje na etykiecie firmowy kapsel [5]
                Uwagi: natępne pyszne piwko z Ciechanowskiego Browaru do którego warto powracać

                Moja ocena: [4.15]
                Last edited by anteks; 28-02-2007, 03:05.
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Scriptus
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 189

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasny bursztynowy, klarowny, az dziwne, jak dla niepasteryzowanego piwka, po prostu doskonalosc [5]
                  Piana: piana wspaniala, wysoka, drobnoziarnista, trwala, lepsza, niz na wielu piwach, gdzie dawalem 4,5, choc wyborne z Ciechanowa wypite przed chwilka mialo jeszcze lepsza... [5]
                  Zapach: prawdziwy piwny zapach, chmielowy z wyraznym zapachem slodu, prawdziwy piwny... [5]
                  Smak: Gleboki piwny smak, mocno nasycony, nie jest to slodko - gorzki strong, ale mocne, sytne PIWO zadna chemia, gorzkie posmaki, alkoholowe przebitki... to naprawde doskonale wywazone i wywarzone piwo [5]
                  Wysycenie: kolejne piwko z Ciechanowa, gdzie pianka jest wspaniala, moze ciut nizsza, niz na Wybornym, ale i tak lepsza, niz na wiekszosci ostanio spozywanych przeze mnie piw [5]
                  Opakowanie: skromna kremowa etykietka, kojarzaca sie z wzornictwem przedwojennym, czerwona obwoluta, czerwone stemple informujace o tym, ze piwo niepasteryzowane, wszystkie istotne informacje zawarte, do tego dedykowany kapselek, po prostu max ocena. [5]
                  Uwagi: Jestem zachwycony tym piwkiem, nie znalem go wczesniej, po prostu wspaniale, zakochalem sie. Browarze Ciechanow, masz nowego heavy usera

                  Moja ocena: [5]
                  Nic lepszego od Brackiego :)

                  Comment

                  • Rycho_128
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 1039

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: trochę za jasny [4]
                    Piana: jest, ale nie za długo [4]
                    Zapach: słód, drożdże, no coś jeszcze, niezbyt intensywnie, ale to i lepiej [5]
                    Smak: Noo, tu piątka na całego, wszystko idealnie, goryczka odpowiednia, taka "w starym stylu", zharmonizowane, wywarz(ż)one Smakuje jak stare dobre piwo sprzed 30 lat, w najlepszym tego słowa znaczeniu, to się nazywa piwna tradycja - zupełnie inaczej niż koncerniaki. Przede wszystkim nie jest słodkie (a jest mocne). Tu duży plus. [5]
                    Wysycenie: odpowiednie, bez przegięcia, tak jak trzeba, do końca pracuje [5]
                    Opakowanie: "tylko" 4,5 za brak kontry i goły kapsel, ale z drugiej strony to dodaje uroku; na etykiecie charakterystycznej dla browaru są wszystkie informacje, łatwo odróżnić od "Wybornego" po kolorze. [4.5]
                    Uwagi: Na pewno do powtórzenia (w miłym towarzystwie), niestety muszę jechać na drugi koniec miasta, żeby kupić. W Gdańsku znam tylko jeden sklep, który to ma.

                    Moja ocena: [4.825]
                    Gdański Browar WaRy
                    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                    Comment

                    • duchśpi
                      Member
                      • 02-2005
                      • 36

                      #40
                      Otóż chciałem ogłosić śmierć mocnego Ciechana: 7% alk. / 14,1!!!
                      Stracił swoją ostrość - pozostał jakiś taki marny posmak słodowy - tfu!
                      (Byłem zaskoczony okropnym smakiem. Sprawe wyjaśniło wczytanie się w etykietkę. Odnoszę wrażenie, że celowo najpierw zmieniono etykietę, a później - piwo wraz z subtelnymi zmianami na górze z 15,1 na 14,1 i z 7,6 na 7...)

                      Już zmiana etykiety mi się nie podobała. Ale to, co zafundował nam producent w środku butelki, jest po prostu nie-do-wybaczenia.
                      Jeśli Browar Ciechanów się nie zrehabilituje, pozostanę bez jasnego piwa

                      (Jest to dla mnie dramatyczne odkrycie po śmierci mojego ulubionego mocnego Lwówka.)

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #41
                        Dawno nie piłem tak niedobrego piwa. Termin ważności 16 X; stało w sklepie w lodówce. Piana kiepska, gaz na granicy przyzwoitości. Zapach ścierkowaty, smak podobnie z metalowo-kwaśnym zakończeniem.
                        Oj, długo nie wezmę do ust Ciechana, a już na pewno w wersji niepasteryzowanej.

                        Comment

                        • Cocobango
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 818

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złocisto-bursztynowy całkiem zacny :P [5]
                          Piana: Piana intensywna, drobna, biała, dość trwała. [4]
                          Zapach: Wyciąg ze szmaty i szyszek chmielowych [1.5]
                          Smak: Przez pierwsze sekundy łagodny i delikatny. Później jest już mniej przyjemne, piwo staje się mocno kwaśnawe (tak, że trudno mówić tu o czum innym) [2]
                          Wysycenie: Początkowo niezłe, ale krótkotrwałe [2.5]
                          Opakowanie: Średnio to wygląda. Pamiętam dawne opakowanie cichana miało swój styl - obecne ma styl taniego piwa z dolnej półki (a krawatka jest wręcz żulerska) [2]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.2]
                          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor bursztynowy jasny, przyjazny, ale dla tej mocy piwa mógłby być o ton ciemniejszy. [4]
                            Piana: Niezła była. Była. Ostał jej (i mnie) się jeno nostalgiczny ślad na szklance... [3.5]
                            Zapach: Niezbyt mocny, z przewagą słodu. Ja generalnie tak lubię. [4]
                            Smak: Goryczka mało wyrazista, gdzieś w tle. Tu pierwsze skrzypce gra słód podparty mocą (w miarę subtelnie). [4]
                            Wysycenie: Bardzo przyzwoite, aż dziwne, że piana tak szybko sobie poszła. [4.5]
                            Opakowanie: Kombinacja brązu, zieleni i czerwieni jakoś mi nie pasuje. Łza się w oku kręci, wspominając poprzednią szatę graficzną... [3]
                            Uwagi: Konkretne piwo, nie powala (na szczęście) mocą, jest przyjemne w smaku. Albo jestem cholerycznie subiektywny, albo warki są dość nierówne (pamiętam, było tak, że byłem pod jego głębo-o-o-kim wrażeniem... ).

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: dość jasny jak na piwo mocne, średnio przejrzysty [3.5]
                              Piana: skąpy dywanik, choć zostawia ślady na szkle (może zbyt schłodzone?) [3]
                              Zapach: przyjemny, słodowy [4.5]
                              Smak: wyrazisty, słodowy, z nutami owocowo-cytrusowymi? [5]
                              Wysycenie: wyraźne, dobrze komponujące się ze smakiem [5]
                              Opakowanie: goły kapsel, brak kontry, przez co etykieta przeładowana szczegółami, na plus wyraźne odwołanie do historii browaru. Na minus słabo zaznaczony termin przydatności. [3.5]
                              Uwagi: Zdecydowanie do ponownego spróbowania. Na szczęście jest wreszcie dostępny w Krakowie (Galeria Krakowska). Ale oceniany egzemplarz pochodził z W-wy (Koszykowa).

                              Moja ocena: [4.475]

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                #45
                                Nie ma jak orient. Od jakiegoś czasu brakowało mi treściwości w mocnym Ciechanie, ale nie wpadłem na to, żeby zerknąć na etykietę, dopiero wpis w temacie o zmianach parametrów piw mnie oświecił.

                                No cóż, spora strata. Piwo nadal jest dobre, ma kwiatowe nuty i przyjemną słodowość, ale do dawnej treściwości sporo brakuje. A tylko 1% ekstraktu mniej!
                                Last edited by żąleną; 27-01-2008, 18:00.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎