Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Srebrny Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomek35
    Senior
    • 02-2007
    • 497

    #31
    Polecam złotego smoka, moim zdaniem najlepsze piwo Fortuny

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny złoto bursztynowy. Typowy jaki powinien być na takim piwie. Nic specjalnego, po prostu odpowiedni. [3.5]
      Piana: Dobra. Tak między średnią a dużą. Jednorodna, drobniutka, biała. Trwała. Przez cały czas pozostawia duże ślady na ściankach kufla. [4]
      Zapach: Mocny. Chmielowo słodowy. Pełny, z nutką charakterystyczną dla piw Fortuny. [4]
      Smak: Solidny słodowo chmielowy smak. Nutka Fortuny również w smaku wyczuwalna. Początkowo czuć również leciutką metaliczność. Na koniec jest goryczka, ale za słaba. Posmak gorzki. Piwo pełne z solidnym smakiem, bez finezji. [4]
      Wysycenie: Trochę za słabe. Przy końcu czuć wyraźnie jego niedostatek. [3]
      Opakowanie: Ze wszystkich Fortun ta mi się najbardziej podoba, mimo, że chyba kolorystyka jest tu najmniej piwna. Grafika ciekawa, oryginalna. Bardzo podoba mi się pomysł z różnymi smokami, nie tylko kolorystycznie. Na każdej wersji smak ma odpowiedni kolor i jest inny. Do tego firmowy kapsel i podana zawartość ekstraktu. [4.5]
      Uwagi: Dobre zwykłe piwo. Raczej nie do delektowania, a do pospolitego picia. Brak mu finezji, ale jest coś z dawnych piw.

      Moja ocena: [3.95]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #33
        Pojawiło się w Puszczykowie i postanowiłem dać mu drugą szansę. Bo tak jak Złoty jest dla mnie nr1 tak Srebrny stoi na chyba ostatnim miejscu z wyrobów miłosławskiego browaru (ew na przedostatnim bo piw miodowych całkiem nie trawię).
        Niestety szansa nie została wykorzystana. Piwo takie jakieś bezpłciowe, bez wyrazu i charakteru. Dużo gorsze od chociażby Lecha Pilsa.
        Mówią, że do trzech razy sztuka ale nie wiem czy trzecie podejscie będzie miało miejsce w tym roku. Raczej nie.
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • rokor
          Junior
          • 04-2005
          • 10

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: słomkowy, jak na mój gust zbyt jasny [3.5]
          Piana: o drobnych oczkach, opadająca, do końca utrzymująca kożuszek przy krawędziach kufla [3.5]
          Zapach: Wyraźny, chmielowy, delikatnie przebijające nuty drożdżowe [4.5]
          Smak: na pierwszym planie charakterystyczna goryczka, stopniowo ustępująca miejsca posmakom słodowym charakterystycznym dla pilsów [4]
          Wysycenie: odpowiednie [4]
          Opakowanie: Pomysł linii smoków dość oryginalny choć niekoniecznie każdemu przypadnie do gustu, wykonanie poprawne [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #35
            Srebrny Smok znowu jest w formie! Bardzo smaczna warka z datą przydatności 8 lipca.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor jasno złoty, bardzo ładny. [4.5]
              Piana: Na początku niezła czapa która szybko opada, ale resztki zostają d końca. [4]
              Zapach: Bardzo przyjemny chmielowy. [4.5]
              Smak: Przy pierwszym łyku pojawia się bardzo przyjemny aromat chmielowy, potem dominują słodowe posmaki a w tle można wyczuć goryczkę. [4.5]
              Wysycenie: Prawie bardzo dobre. [4]
              Opakowanie: Oryginalne, dobrze zaprojektowane, wszystkie informacje umieszczono na nim. [5]
              Uwagi: Naprawdę świetne piwo, warte powtórzenia a zakupione przez brata w Miłosławiu w sklepie opisanym na forum w czasie powrotu z Jarocina.

              Moja ocena: [4.45]

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1303

                #37
                ja też kiedyś się "sparzyłem" tym piwkiem, chociaż było odpowiednio schłodzone. ale wczoraj wydudliłem z wielką przyjemnością. smaczne. chciałbym napisać: do powtórzenia, ale dostępność w warszawie słaba, a raczej cena... no, ale prędzej czy później coś się przecież wydarzy, nie?
                veni, emi, bibi

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #38
                  Nabyte w sklepie w Miłosławiu.

                  Bardzo udana warka, piana gęsta, drobna, długo utrzymuje się spory dywan, piana oblepia kufel.

                  Smak bez zarzutu. Wysycenie idealne. Pyszne.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nabyte w sklepie w Miłosławiu.

                    Bardzo udana warka, piana gęsta, drobna, długo utrzymuje się spory dywan, piana oblepia kufel.

                    Smak bez zarzutu. Wysycenie idealne. Pyszne.
                    Można prosić datę przydatności.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Można prosić datę przydatności.
                      Można. 12.02.2009
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klasycznie złoty kolor silnie naznaczony kryształowymi pęcherzykami dwutlenku węgla. Klarowne [4]
                        Piana: Piana dużo obiecuje na początku, ale niestety szybko opada. Za szybko według mnie, choć dla tego gatunku, a oceniam to piwo na jasne pełne (premium american lager) nie jest to jednoznaczną wadą [4]
                        Zapach: Słodowy, ale bez aromatu słodyczy. Złamany odrobiną chmielu i ziemisto-metaliczną nutą. Natężenie aromatu jest średnie w kierunku mocnego, ale nie agresywne. Bez diacetylu [4]
                        Smak: Srebrny smok ma naturalny, ekologiczny smak. Wpływa na to zrównoważenie posmaku słodu i chmielu oraz brak smaków sztuczno-chemicznych dodatków. Z tych składników żaden nie dominuje, a oba się dobrze uzupełniają. Piwo to jest umiarkowanie wytrawne i umiarkowanie goryczkowe. Na języku pozostaje lekko wytrawna goryczka. Smak końcowy nie jest niestety zbyt długi, ale jest to charakterystyczne dla piw typu lite american lager. Nie wyczuwam diacetylu czy nut owocowych. I to jest plus. [4]
                        Wysycenie: Nasycenie jest bardzo duże, szczególnie w pierwszej fazie. Potem sukcesywnie maleje, ale jest wyczuwalne w smaku i widoczne. Szkoda, że rozsadza pianę. Ale w tym gatunku należy to zaakceptować (do pewnego stopnia) [4]
                        Opakowanie: Wszelkie dane są obecne. Niebieski metallik nietypowy dla piw [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.975]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi

                          ...a oceniam to piwo na jasne pełne (premium american lager) nie jest to jednoznaczną wadą...

                          Smak końcowy nie jest niestety zbyt długi, ale jest to charakterystyczne dla piw typu lite american lager.
                          Po pierwsze primo, cuś tu nie nadanżam... .
                          Po drugie primo, nie wiem, czy nie obrażasz browaru .
                          Po trzecie primo, mnie też bardzo smakuje, ostatnio nawet bardziej .

                          Comment

                          • nynek
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 274

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Po pierwsze primo, cuś tu nie nadanżam...
                            Trochę to razi...

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Po pierwsze primo, cuś tu nie nadanżam... .
                              Po drugie primo, nie wiem, czy nie obrażasz browaru .
                              Po trzecie primo, mnie też bardzo smakuje, ostatnio nawet bardziej .
                              Sorki, mój błąd: przy tej ilości alkoholu Srebrne to nie lite. Zdrówko

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nynek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Trochę to razi...
                                ...bo nie nadanżasz... .

                                Zdrowie Skitofa i browaru w Ciechanowie .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎