Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Srebrny Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Koninck
    Senior
    • 03-2009
    • 180

    Chociaż jestem miłośnikiem ciemnego, ten wywar zawsze nie umknie mojej uwadze przy słoneczno- letnich temperaturach
    Attached Files
    Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      Wraz ze znajomym postanowiliśmy dzisiaj zakupić to piwo, aby przekonać się, czy słuszne są opinie forumowiczów, coraz mocniej zachwalających to piwo.

      Po otwarciu butelek poczuliśmy nieprzyjemny zapach, nie majacy nic wspólnego z zapachem dobrze nachmielonego pilsa.

      Po nalaniu do kufli powstała spora czapa piany, która utrzymywała się do końca degustacji - zdecydowany plus tego piwa.

      Smak - warzywa z przebijającą się metalicznością. Narzuciło nam się skojarzenie z zardzewiałymi gwoździami.

      Osobiście dla mnie to piwo jest gorsze niż tyskie, które nie ma żadnego smaku. Ogólnie kolejny raz przekonałem się, że polskie browary regionalne w zdecydowanej większości robią konsumentów w balona, sprzedajac produkty nie mające wiele wspólnego z dobrym piwem. Niewątpliwie pojawią się niebawem w tym temacie amatorzy piw regionalnych zachwyconych, że za n-tym podejściem udało się im kupić smacznego srebrnego smoka. Dopóki ludzie będą płacić za takie wyroby, dopóki browary będą mogły bezkarnie kpic z piwoszy. którzy jeszcze będą altruistycznie organizowac im reklamę i inne akcje promocyjne. Bo przecież zamiast delektować się smacznym piwem, lepsza jest adrenalina i wyczekiwanie przy otwieraniu butelki, czy to będzie akurat ta smaczna.

      Moja ogólna ocena tego piwa to -2. A szkoda, bo jeszcze 2-3 lata temu był to całkowicie znośny pils.

      Comment

      • Koninck
        Senior
        • 03-2009
        • 180

        Moja ogólna ocena tego piwa to -2. A szkoda, bo jeszcze 2-3 lata temu był to całkowicie znośny pils.[/QUOTE]

        Skoro tak piszesz pewnie masz racje, przed świętami kolega namówił mnie na Budwaisera za 2.49 z Lidla, kupiłem 20 flaszek wypiłem może z tego 4, ostatnie dzisiaj (reszte rozczęstowałem), nie znaczy to że jest kiepskie, poprostu mi nie leży i tyle....podejrzewam, że u Ciebie było podobnie ktoś cię namówił że extra browar a tu kicha (jeden lubi teściową, drugi synową ). Mnie akurat to piwko leży, chociaż gustuję w ciemnych z tego browaru ...
        Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          Nie czytasz dokładnie. Nikt mnie nie namówił na to piwo, podjałem autonomiczną samodzielną i niezawisłą decyzję. Porównanie z tym co wcześniej produkowali mam, gdyż piłem je już 2-3 lata temu. W tym również pysznego srebrnego smoka z beczki w knajpce nad jeziorem w Zaniemyślu. Ba, nawet zwiedzałem browar podczas pobytu w Miłosławiu.

          Niestety sentymenty nie poprawią smaku tego piwa, które przeszło tragiczne przeobrażenie.

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
            Osobiście dla mnie to piwo jest gorsze niż tyskie, które nie ma żadnego smaku. Ogólnie kolejny raz przekonałem się, że polskie browary regionalne w zdecydowanej większości robią konsumentów w balona, sprzedajac produkty nie mające wiele wspólnego z dobrym piwem. Niewątpliwie pojawią się niebawem w tym temacie amatorzy piw regionalnych zachwyconych, że za n-tym podejściem udało się im kupić smacznego srebrnego smoka. Dopóki ludzie będą płacić za takie wyroby, dopóki browary będą mogły bezkarnie kpic z piwoszy. którzy jeszcze będą altruistycznie organizowac im reklamę i inne akcje promocyjne. Bo przecież zamiast delektować się smacznym piwem, lepsza jest adrenalina i wyczekiwanie przy otwieraniu butelki, czy to będzie akurat ta smaczna.
            Jakiś czas temu z tego właśnie powodu przestałem kupować piwo z Miłosławia i z Konstancina dla siebie - kupuję co jakiś czas dla żony Czerwonego Smoka, jej smakuje za każdym razem. Podobnie z Zawierciem, Kormoranem i Raciborzem, zraziłem się. Co z tego, że któraś tam warka trafiła mi się smaczna, skoro kilka następnych to tragedie?

            Przeraża mnie to, że każda warka ma inną wadę, nie chodzi o to, że jest trochę inna, bo to całkowicie zrozumiałe, ale jak nie metal, to warzywa, albo co gorzej jakaś stęchlizna czy kwaśny posmak. Nie chcę się czuć jak królik doświadczalny.

            Sam robię piwo i wiem, że pomimo spełnienia wszystkich wymogów technologicznych i sanitarnych nie zawsze można być pewnym wyniku. Ale od tego jest w browarze dział KJ, żeby nie wypuścić na rynek gniota. Chyba, że wychodzi się z założenia, że oszołomstwo wszystko kupi na fali zainteresowania "piwem z małych browarów". Tyle, że za jakiś czas zwiększony popyt się ustabilizuje i wtedy przyjdzie czas "premiumizacji portfela i zwiększania relewantności" za pomocą nowych etykiet czy haseł reklamowych, "bo przecież kupowali!".
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4577

              Może ja się nie znam lub mam farta ale przed majówkowym długim weekendem zakupiłem w słusznej ilości 4 rodzaje Smoków w PiP Blue City, w tym także Srebrnego z datą do 05.10.11. W majówkę "zeszły" milutko a dziś pojechałem po następne. Pyszne treściwe piwko, miłe słodowo chmielowe smaczki i chlebowość, trochę przypominające Lubuskie. Ja ocenił bym na 4+(skala 1-5).

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                Wczoraj spróbowałem Srebrnego z datą do listopada - stęchłość, metaliczny posmak, jednym słowem podłe. Robię sobie pół roku wolnego od tego piwa.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • Feti
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 801

                  Warka z datą ważności grudniową. DMS dość słaby. Pite po Bavarii wręcz przepyszny. Co to robi kontrast. Po alkoholizowanej gorzkiej wodzie Srebrny Smok był przepyszny. Nawet warzywka dobrze smakowały.

                  Comment

                  • BONKERS
                    Junior
                    • 01-2011
                    • 9

                    Piwo jest strasznie nierówne. Za pierwszym razem wręcz ścięło mnie z nóg, pyszne, goryczka, idealnie nagazowane, świetna piana. Kupiłem więc kolejne dla siebie i kolegi żeby mu pokazać a tam stęchlizna... Skutecznie zniechęciłem kolegę do tego piwa ale podszedłem do niego jeszcze raz i znów było dobre by następne było ledwie wypijalne... Niestety nie zapisałem sobie, które to były warki

                    Comment

                    • Mikko
                      Senior
                      • 12-2008
                      • 583

                      Warka 06.11.11 bardzo dobra. Zero metaliczności. Brak stęchlizny w zapachu.

                      Comment

                      • fxone10
                        Member
                        • 08-2011
                        • 32

                        Jasne pełne wrażeń za 2,49 pln + kaucja

                        Kolor: jasnozłoty klarowny[4.5]
                        Piana: Na jeden palec, biała gęsta, z czasem opada pozostawiając dość trwałą obwódkę[4.0]
                        Zapach: Saaz i słód[4.5]
                        Smak: Robiący wrażenie balans pomiędzy słodyczą pilzneńskiego słodu i wyraźną goryczką chmielową. Herbaciane i chmielowe posmaki. Wyborne [4.5]
                        Wysycenie: Średnio-wysokie. Drobne bąbelki pracują do końca [4.0]
                        Opakowanie: Bez znaczenia, ale smok i szata graficzna robią wrażenie[4.5]
                        Uwagi: Najlepszy polski pilsner czyli prawdziwe jasne pełne wrażeń. Piwo, które się pije z prawdziwą przyjemnością.
                        Moja ocena: [4.5]
                        Najwyższą i najniższą notę obcinam; średnia zoakrąglana w przedziale 0.5, żeby nie bawić się w setne i tysięczne.

                        Comment

                        • fxone10
                          Member
                          • 08-2011
                          • 32

                          errata

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fxone10 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Herbaciane i chmielowe posmaki. Wyborne [4.5]
                          chodziło mi o herbatnikowe.. a nie herbaciane

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładne nasycone złoto. Cieszy oko, zwłaszcza w... [4.5]
                            Piana: ...połączeniu z dużą czapą zwartej, sztywnej piany. Rzadko taką widywałem. Zaskakująco długo utrzymuje się w bardzo wysokim stanie. Baaaardzo długo. [5]
                            Zapach: Po zaskakującym początku dalej już jest znacznie słabiej. Zapach zbyt mało wyrazisty. Nie potrafię zdefiniować jakiejkolwiek nuty przewodniej. [2.5]
                            Smak: Kiepski. Niby czuć goryczkę i słody. Ale niemal natychmiast pojawia się jakiś metaliczny posmak a w kilka sekund później pozostaje dość nieprzyjemny słodkawy aromat na języku. Bardzo nienaturalna w sumie kompozycja do tego trącąca wyraźnie alkoholem. [1.5]
                            Wysycenie: Nasycenie dość wysokie. W górnych rejonach normy. Nie mam zastrzeżeń. [4.5]
                            Opakowanie: Srebrno-biało-niebieska smocza etykieta niczym z bajki o dzięciole i siedmiu drwalach. Ciekawostka. Mnie nie przekonuje. Plus za pełne info na kontrze i elegancki kapsel. [3.5]
                            Uwagi: Smocze piwo bardzo mnie rozczarowało. Dobrze, że miałem akurat pod ręką schłodzonego svetlego lezaka Lobkowicza, bo kłaść się spać po czymś takim groziłoby dłuższą niechęcią do eksperymentowania. Pozostałe smoki zostawię Wiedźminowi. Będzie robota.

                            Moja ocena: [2.6]
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • fxone10
                              Member
                              • 08-2011
                              • 32

                              warka warce nierówna

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fxone10 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uwagi: Najlepszy polski pilsner czyli prawdziwe jasne pełne wrażeń. Piwo, które się pije z prawdziwą przyjemnością.
                              Czy w tym kraju można coś robić profesjonalnie i na stałym równym poziomie?! Warka ważna do 30.12.2011 odradzam: w smaku metaliczno-plastikowe, od posmaków alkoholowych drętwieją zęby... kurczę Warka ważna do 14.01.2012 bez zarzutu jak w cytacie.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Witam,
                                nie wiem czy jestem opiniotwórczy, bo piję je po raz pierwszy.
                                Pierwszy łyk całkiem smaczny, piana olbrzymia, dobrze się trzyma. Cena 2,49zł plus butelka

                                no i tyle plusów
                                Smak ostro metaliczno-alkoholowy, , niby kwaśne, niby gorzkie, a jednak i lekko słodkawe.

                                Niestety nie ponowię zakupu.

                                Odświeżę sobie za to inne smoki
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎