Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Kama Sutra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Barwa brązowa, coś jak mocna herbata, ładna, [4.5]
    Piana: Piana w kolorze lekkobeżowym, średniobąbelkowa, dośc trwała, [4]
    Zapach: Zapach dość złożony, karmelowo-słodowy, można rzec taki lekko porterowy, podobał mi się, [4.5]
    Smak: Smak bogaty i złożony, na pierwszy plan wysuwa się dość mocna palona goryczka, wszystko łagodzi odrobinę nutka karmelowo-kakaowa, całość bardzo mi odpowiada [4.5]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale pasuje to do tego piwa. [4]
    Opakowanie: Ciekawe i rzucające sie w oczy, nowa wersja etykiety dużo bardziej czytelna, szkoda, że czarny kapsel. [4]
    Uwagi: Ostatnie krytyczne komentarze trochę mnie niepokoiły, ale okazało się, że niepotrzbnie. Piwo bardzo dobre i naprawdę warte spróbowania.

    Moja ocena: [4.4]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #32
      Obecna Kama Sutra smakuje mi o niebo lepiej od poprzedniej. Wreszcie ma konkretny, zdecydowany charakter. Jest ciemniejsza niż przedtem, co tłumaczy ten fajny przypalany posmaczek, który się w niej pojawił. Owocki zostały, zbytnia słodowość przytłumiona, jest teraz optymalnie.

      Comment

      • hasintus
        Senior
        • 07-2006
        • 850

        #33
        To ciekawe jak różne opinie ma to piwo, chyba że, każdą warkę robią inaczej. Moja jest taka:
        Piana zerowa. Nie było w ogóle.
        Kolor herbaciany, bursztynowy za jasny na ciemne za ciemny na jasne, ale bliżej mu chyba do jasnego.
        Zapach bardzo przyjemny, owocowy z lekkim dodatkiem drożdżowo-chmielowo-miodowym.
        W smaku bardzo dobre, leciutko kwaskowe, słodkawe ale nie za słodkie, delikatnie uszczypliwe, goryczka ledwo wyczuwalna. brak obcych niezharmonizowanych posmaków.
        Nagazowanie małe.
        Opakowanie butelka brązowa 0,5l . info na kontrze piwo górnej fermentacji, brak określenia ekstraktu, zaw. alk.5%. Etykieta oryginalna ale nie najładniejsza. Obrazek mało czytelny Budda? na obrazku wygląda jakby wypił już przynajmniej 10 takich piw.
        Nie wiem czy nazwa ma wskazywać na indian pale ale, możliwe, ale dlaczego informacja że, to piwo ciemne. W każdym razie piwo jest dobre i warto do niego powrócić.

        Comment

        • Scriptus
          Senior
          • 04-2006
          • 189

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor herbaciany, klarowny, z całą pewnością nie jest to piwo jasne, ale ciemne też nie jest [3]
          Piana: Pomimo starannego, dwudniowego przechowywania w lodówce, na piwie nie pojawiła się żadna piana, piwo ma termin przydatności blislko półroczny, 15.12.2007 więc nie powinno być zepsute [1]
          Zapach: Zapach ciemnego piwa, karmelowo słodowy, inaczej, nic specjalnego... pomimo nazwy piwo ciemne specjalne. [4]
          Smak: Wyraźna chmielowa goryczka jest na plus, jednak smak wodnisty, brak sytości temu piwu, ani słodyczy słodowej, ani nic innego, na plus brak posmaku alkoholu, choć w ciemnych piwach o tej mocy to się raczej nie zdarza. Ogólnie, raczej niesmak [2.5]
          Wysycenie: Bąbelki w szklance się unoszą, w smaku wysycenie jest wyczuwalne, jednak piany nie ma żadnej [3.5]
          Opakowanie: etykietka powiedzmy - poprawna. Czarny kapsel na minus, brak informacji o słodzie, i nie wiem, czemu to piwo miałoby być specjalne [3.5]
          Uwagi: Kupując piwo ciemne specjalne, za stosunkowo wysoką cenę i o frapującej nazwie spodziewałem się czegoś choć trochę niezwykłego, interesującego, czym mógłbym na przykład poczęstować moją lubiąca piwo partnerkę ... dobrze, że wziąłem tylko jedno na próbę, bo otrzymałem kiepskie, ciemne, niczym sie nie wyróżniające piwo, którego nikomu nie polecę. Lubię piwo i przeważnie piwa oceniam dość wysoko, tym razem jednak nie. Przykro mi, GAB.

          Moja ocena: [3]
          Nic lepszego od Brackiego :)

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #35
            stanę w obronie GABa, w Opolu z dowozem do domu to piwo kosztuje 1.30-1.40, nie jest to klasyczny ciemniak, jest to ciemniejsze lekkie piwko górnej fermentacji. Ot, proste ale przyjemne ale. Rozumiem że hasło "specjalne" tu wytworzyło jakąś magiczną aurę wokół tego piwa u Ciebie i oczekiwania jakoś wzrosły Ale od lagera - 10tki też chyba nie oczekujesz nader intensywnych doznań smakowych. Dziwi mnie też stwierdzenie o wyrazistych nutach alkoholowych w tak słabych ekstraktowo ciemnych piwach (jakieś przykłady?).
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #36
              Kupując piwo ciemne specjalne, za stosunkowo wysoką cenę
              tzn. za ile je kupiłeś?? bo jak to piwo było w Łodzi kupowałem je po 1,50zł i przyznam, że dla mnie stosunek ceny do jakości był 6 na 5
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #37
                cena

                Kama Sutra pojawiła się w Auchan za 3 zł, może to stąd ta wysoka cena.
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19169

                  #38
                  Jeśli polskie piwo kosztuje nie 2 a 4 zł to się nim delektujesz i oczekujesz czegoś więcej niż od piwa za 2 zł. Jakbym je mial po 1.5 to na pewno bym nie narzekał na drobne wady

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #39
                    Po pierwsze jeśli to piwo kosztuje 1,30 - 1,40zł to, biorę odpowiedzialność za te słowa, w tym browarze pracują jacyś kretyni. Kiedyś jak miałem okazję je kupować we Wrocławiu kosztowało ponad 3 zł. To była lekka przesada, ale cena poniżej 2 zł za ale to jest strzelenie sobie w stopę. Kogo oni chcą tym skusić powracającego z UK emigranta, który zasmakował w wyspiarskich piwach czy pana Zenka spod nocnego. Niech dołożą 1 zł więcej na butelce, a za to zaprojektują lepszą etykietę.
                    Po drugie było już kiedyś o tym, ale chyba smak piwa nie powinien być uzależniony od ceny. Jak jest to kiepskie i wodniste ale to ono takie jest, bez względu na to czy kosztowało 1,3zł czy 4,3zł. Jeżeli już to można powiedzieć, że takie ma być, a jak Scriptusowi nie smakuje, to niech nie pije.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      #40
                      spasuj nieco Kopyr, nigdzie nie napisałem że jest to cena sklepowa, bo tego piwa w sklepach w Opolu raczej się nie dostanie, sklepy nie chcą brać :/ Jednakże jest dostępne na zamówienie "prawie" z browaru po wspomnianej cenie.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        spasuj nieco Kopyr, nigdzie nie napisałem że jest to cena sklepowa, bo tego piwa w sklepach w Opolu raczej się nie dostanie, sklepy nie chcą brać :/ Jednakże jest dostępne na zamówienie "prawie" z browaru po wspomnianej cenie.
                        Wypowiedź Sokoła83 sprawiła, że myślałem, że jest to cena sklepowa. Zresztą nawet sprzedawanie tego piwa dla klienta końcowego w takiej cenie to jest pomyłka. Jestem zwolennikiem wpływania przez producenta na wysokość ceny piwa w detalu (oczywiście bardziej do mnie przemawia "nie taniej niż..." od "cena sugerowana x,xx"). W kilku tematach już o tym pisałem, więc nie będę się powtarzał. To nie jest tak, że piwo drogie od razu się sprzeda i jest git. Ale pewne piwa jeśli są zbyt tanie to się nie sprzedadzą na takim poziomie na jakim, by się mogły sprzedawać. O większym zysku nie wspominając.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          #42
                          1,30 zł to cena sklepowa
                          nie chciałbym przeginać, ale jeszcze nie tak dawno w jednym sklepie można było kupić za 1,10 zł
                          jak sprawdzę to potwierdzę
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #43
                            To świadczy o jednym - kupujcie Kama Sutrę, bo to jej ostatnie podrygi. Browar jak widać na załączonym obrazku "gotuje się" z tym piwem i po prostu minimalizuje stratę. Źle to rokuje na przyszłość, rzekłbym nawet tragicznie. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu. Powiem więcej - bardzo, ale to bardzo chciałbym się mylić.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • biermann
                              Senior
                              • 09-2001
                              • 2552

                              #44
                              Pojawiła się w Auchan Komorniki w cenie 2,99 więc z tymi cenami to jest na razie różnie.
                              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                              Comment

                              • Pinio74
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 3881

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                                Pojawiła się w Auchan Komorniki w cenie 2,99 więc z tymi cenami to jest na razie różnie.
                                Ceny w "Oszołomach" to trochę inna bajka i bym się nimi nie sugerował za bardzo. Na przykład w płockim, cena Faustusa przez długi czas wynosiła 5,79 zł, a Koźlaka z Ambera 4,89 zł. To chyba lekkie przegięcie...
                                GAB jest po 3,59 zł (Stout) i 3,29 zł (Kama Sutra).
                                Last edited by Pinio74; 05-07-2007, 06:42.
                                BIRRARE HUMANUM EST

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎