Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk, Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pod światło śliczne złoto, bez światła też niezły. Tak po prostu powinny wyglądać pilsy [4.5]
    Piana: Dość wysoka, ale opada po koncernowemu [2]
    Zapach: Wyraźny, słodowo-chmielowy. Ładny. [4]
    Smak: Potężna słodowość, ustępująca miejsca miłemu chmielowemu posmaczkowi. Podchodziłem do niego z pewną neiśmiałością, ale Leżajsk mi naprawdę zasmakował. Wychodzi na to, że w GŻ będę uznawał już 3 produkty (po porterze cieszyńskim i Brackim). [4.5]
    Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
    Opakowanie: Wzór dość klasyczny, na kontrze informacja o ekstrakcie, ładny kapsel. Żadnych zastrzeżeń. [4]
    Uwagi: Nabyte w Łodzi u Dziada.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • Bekiesz
      Senior
      • 09-2005
      • 140

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty,przejrzysty-jak należy. [4]
      Piana: "Pojawiam się i znikam..."po pół minuty.Jak zwykle... [3]
      Zapach: Słodowo-chmielowy,dosyć słaby. [3.5]
      Smak: Solidna goryczka na podniebieniu,wyczuwalny słód.Przyjemne zaskoczenie. [4.5]
      Wysycenie: Dosyć dobre. [4]
      Opakowanie: Etykieta bez zarzutu,wszystkie informacje podane,ładny kapsel.Butelka zwrotna. [4.5]
      Uwagi: Jak na produkt GŻ-bardzo solidny pils.Nabyte w "BOMI" na Puławskiej w Warszawie.

      Moja ocena: [3.95]
      Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, jasny, barzdo ładny [4.5]
        Piana: rzadka, biała, dość szybko opada,m ale cieniutka warstwa mimo wszystko pozostaje [4]
        Zapach: bardzo pzryjemny chmielowy [4.5]
        Smak: przyjemnie orzeźwiający. na początku lekko wodniste, ale później to juz bomba, miły smak chmielowej goryczki [4.5]
        Wysycenie: jak dla nmie odroninę za duże [4.5]
        Opakowanie: szcyt piękna to to nie jest, ale przyczeić się też nie ma do czego [4]
        Uwagi: bardzo przyjemne piwko, szczególnie na lato

        Moja ocena: [4.425]
        Poszukuję

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Głębokie złoto. [4]
          Piana: Na początku wysoka, ale okazała się nie za trwałą. [3.5]
          Zapach: Intensywny, ostry, dominuje chmiel. [4]
          Smak: Wyraźna goryczka, nieco chmielowych aromatów oraz delikatna słodycz w tle. [4.5]
          Wysycenie: W zasadzie odpowiednie. Pod koniec picia już gaz nieco uleciał. ale byłem sam sobie winien. [4]
          Opakowanie: Jak dla mnie zbyt surowe. Plus za ekstrakt. [4]
          Uwagi: Nabyte w Leżajsku. Solidny pils w polskim stylu.

          Moja ocena: [4.15]

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny, Pilsowy. Właściwie niczym się nie wyróżnia ale ładny. Piwo klarowne. [4]
            Piana: Przeciętna pod każdym względem. Ilości, trwałości, ziarnistości. Początkowo dużo grubych bąbli, później gęstnieje. Opada dość szybko do kożuszka i następnie do resztek, które pozostają do końca. [3.5]
            Zapach: Przyjemny chmielowy ale słaby, delikatny. Taki jakby "perfumowany trochę". [3.5]
            Smak: Całkiem dobry chmielowo goryczkowy. Brak jednak intensywności chmielowi i wyrazistości goryczce. Goryczkowy posmak dość mocny, przyjemny. Delikatne nutki słodowe obecne. [4]
            Wysycenie: Przeciętne. Wyraźny brak pod koniec. Początkowo odpowiednie. [3.5]
            Opakowanie: Eleganckie, skromne, nie krzykliwe, od lat tylko delikatnie modyfikowane, rozpoznawalne. Wszystkie parametry podane, ładny kapsel. [4.5]
            Uwagi: Dobre koncernowe piwo. Dla mnie tak za Bosmanem Fullem. Mogło by mieć trochę wyrazistszy mocniejszy smak, ale śmiało można kupować i pić w większych ilościach. Mam sentyment do tego piwa i bardzo się cieszę, że jeszcze go za nadto nie „ulepszyli”.

            Moja ocena: [3.775]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Fatalny,praktycznie ledwo co słomkowy,widać że zrobili wszystko by wyglądało jak woda. [2]
              Piana: Niezbyt bujna,ale jak na piwo koncernowe,wyróżnia się.Po nalaniu nie była obfita,ale utworzyła się ładna czapa,po czym zaczęła pomału znikać zostawiając ślad na szkle. [3.5]
              Zapach: Dla mnie nijaki,ot taki koncernowy,gdzieś w głębi można wyczuć nutki chmielowe i słodowe,ale są mało wyraziste. [3]
              Smak: Początkowo czuć niesmiałą goryczkę,potem czuć na podniebieniu słód.Ot przeciętność... [3]
              Wysycenie: Pęcherzyków w szkle jest multum i walą ku górze jak oszalałe,według mnie jest leciutko przegazowane. [3.5]
              Opakowanie: Prosta etykieta,kontra i krawatka ,kapselek oryginal.Wszystkie informacje są. [4.5]
              Uwagi: To już niestety nie jest stary poczciwy Leżajsk,zupełnie nie przypomina mi w smaku tego ,którego piło się kilkanaście lat temu.

              Moja ocena: [3.1]


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #52
                Otatnio kupuję często Leżajsk Pełne i Mocne w wersji puszkowej (do dostania w Serpol, W-wa róg Perzyńskiego/Magiera) i nie ukrywam, że mi smakuje. W mojej wersji owszem piana jest mierna ale tylko wtedy gdy piwo jest przechłodzone, w nieco cieplejszej temp. piana jest na mocną i solidną 4.
                Tak jak i u Pogoniarza, za duzo gazu ale jak postoi otwarte dłuzej nabiera tego bardziej delikatnego smaczku.
                Szkoda tylko, że nie ma wersji butelkowej.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Bekiesz
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 140

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                  Szkoda tylko, że nie ma wersji butelkowej.
                  W ubiegłym tygodniu było w "Joli".
                  Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                  Comment

                  • j_wayne
                    Junior
                    • 10-2005
                    • 27

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy ciut za jasny. [4]
                    Piana: Początkowo wielka choć drobnopęcherzykowa. Niestety szybko znika. Ale przynajmniej dookoła szklanki zostawia taki mały wianuszek. [3.5]
                    Zapach: Słodowo-chmielowy. Na szczęście słód nie jest zbyt natrętna. [4]
                    Smak: Bardzo fajna goryczka. Już kiedyś chyba taką smakowałem, pozostawia wyśmienity posmak w ustach po połknięciu. W tle lekka słodowość. Śmiało daję 4,5. [4.5]
                    Wysycenie: Zawsze coś tam wędruje w górę kufla. Choć mogłoby być odrobinę większe. [4]
                    Opakowanie: Wzornictwo etykiet nie najlepsze ale za to są wszystkie potrzebne informacje. [4]
                    Uwagi: Zakupione w specjalistycznym sklepiku w Lublinie. Bardzo dobre piwo niestety bardzo żadko je widuje przynajmniej w mojej okolicy. Cena też ok 2,05 bez kaucji. Polecam!

                    Moja ocena: [4.15]

                    Comment

                    • domeq
                      Member
                      • 04-2006
                      • 46

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasno blado złoty. nie zachwycil. zielony jednak nie jest wiec cztery [4]
                      Piana: niska, srednio gesta, rzadka struktura, dlugo sie utrzymuje. [4]
                      Zapach: chlebowo owocowy, slod... [4]
                      Smak: na poczatku kwasne, pozniej przebija sie slod, i... dobrze wywazona, delikatna gorycz. bardzo wyraznie czuc chmiel, smaku alkoholu raczej brak. smak troche chlebowy, metaliczna goryczka. zbyt gorzkie. [5]
                      Wysycenie: babelki pracuja, wysycenie srednie, dobre, ale moglo by byc wyzsze. [4]
                      Opakowanie: Wszystko okej. [4]
                      Uwagi: Generalnie-super. Gorzko-delikatne piwo. Podobno browar Lezajsk ma druga co do jakosci wod w europie pod wzgledem browarow - ciekawe jedno z moich ulubionych piw, ale przegrywa z innymi.

                      Moja ocena: [4.4]

                      Comment

                      • Ahumba
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 8962

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domeq
                        Smak: na poczatku kwasne, pozniej przebija sie slod, i... dobrze wywazona, delikatna gorycz. bardzo wyraznie czuc chmiel, smaku alkoholu raczej brak. smak troche chlebowy, metaliczna goryczka. zbyt gorzkie. [5]
                        Człowieku nie naciągaj ocen, bądź konsekwentny.
                        Piszesz:kwaśne, metaliczna goryczka, zbyt gorzkie.
                        Krytykujesz je i dajesz maxa w ocenie??
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • zAjkA
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1089

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złocisto słomkowy. Nieco wyblakły, aczkolwiek może być. Ciężko ocenić przy sztucznym świetle [3.5]
                          Piana: Początkowo owszem, owszem. Biała, puszysta odrobinę gęsta. Momentalnie jednak opada pozostawiając po sobie pierścień dookoła szklanicy [2.5]
                          Zapach: Chmielowy. Nic pozatym nie wyczułem mimo wszelkich starań. [3.5]
                          Smak: Smakowo dobre na lato. Rześkie, orzeźwiające, delikatnie goryczkowe i delikatnie wodniste. Tymczasem bez większych rewelacji choć pozostawia miły posmak. [3.5]
                          Wysycenie: Duże a raczej za duże. Wypiłem może połowę a wyraźnie odczuwam je w żołądku. [2.5]
                          Opakowanie: Ładna niebieska pucha z biało złotymi akcentami. [4]
                          Uwagi: Zakupione całkiem przypadkowo w serpolu.

                          Moja ocena: [3.375]
                          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                          Comment

                          • domeq
                            Member
                            • 04-2006
                            • 46

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                            Człowieku nie naciągaj ocen, bądź konsekwentny.
                            Piszesz:kwaśne, metaliczna goryczka, zbyt gorzkie.
                            Krytykujesz je i dajesz maxa w ocenie??
                            Kwaśne, metaliczna goryczka, zbyt gorzkie = krytyka?

                            Zasluguje na ocene 4,9. Powinno byc po prostu odrobine mniej gorzkie. Co do kwasoty i metalicznej goryczki nie widze nic zlego - smakuje mi, opisalem tymi slowami bukiet smakowy najlepiej (jak na tamta chwile) potrafilem. Czy metaliczna goryczka musi byc zla? Mi smakuje, Tobie nie musi

                            Faktycznie bledem bylo "zawyzenie" oceny, ale uznalem ze "5" stanowic bedzie najlepsze zaokraglenie oceny, przyjmijmy "4,9", ktora rzeczywiscie piwu postawic chcialem.

                            Comment

                            • Rebeliant
                              Junior
                              • 04-2007
                              • 17

                              #59
                              Piwo które najczesciej pije dla ludzi z poza Podkapracia jest obecnie trudno dostępne. Dla mnie jak chodzi o piwa u mnie to najlepszy stosunek jakosci do ceny pianka też fajnie się trzyma. Barwe ma jak piwo ani za ciemna ani za jasna jak na piwo tego rodzaju .

                              Comment

                              • domeq
                                Member
                                • 04-2006
                                • 46

                                #60
                                Niestety, z biegiem czasu postanowilem zrewidowac swoja ocene na temat Lezajska Pelnego. Moze to z ogromnego sentymentu ktorym je darze, kiedys sklonny bylem dac, optymistycznie, w smaku note 4,9.

                                A sentyment mam ogromny - pierwsze to piwo, ktorego sprobowalem, jeszcze jako kilkuletni dzieciak ze szklanki ojca. Ta odpychajaca goryczke pamietam do dzis - moze ona powstrzymywala mnie przed nadmiernym spozyciem alkoholu w wieku nastoletnim moze i ona zadecydowala, ze najbardziej podobaja dzis sie mi piwa z wyraznie zaznaczona goryczka. Kto wie...

                                Na pewno Lezajsk dla mnie jest duma regionu w ktorym sie urodzilem, i w ktorym zyje. Jest to jednoczesnie pewna osobista tragedia, ze piwo niegdys swietne i jednoczesnie popularne, odnotowalo tak wielki upadek, ze stalo sie dzis piwem tylko regionalnym. Ile w tym winy browaru, a ile w nowym wlascicielu, nie wiem.

                                Dzis Lezajsk nie zachwyca mnie, ale jest piwem na pewno dobrym. Tyle, ze przecietnym. Zawsze w smaku przyjemne i zachecajace do dalszego picia, lecz... nawet nie tyle co nie wybitne, co nie wyrozniajace sie. Po prostu dobre, przecietne piwo, ktoremu czegos wyraznie brakuje.

                                Powstrzymam sie od noty oficjalnej, i wystawie temu piwu nowa osobista note - 3,9, przy surowej ocenie, zaznaczajac, iz malo ktore mimo wszystko piwo otrzymaloby ode mnie note 4,5.

                                Na pewno moglbym polecic to piwo innym, lecz niestety, a szkoda, w moim przypadku jest ono tylko przystawka.
                                Last edited by domeq; 30-11-2007, 20:06.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎