Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk, Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #91
    A sam Leżajsk od biedy jest nawet dobrym piwem, chociaż jest tyle lepszych piw koncernowych.
    Tyle to znaczy ile?

    Comment

    • chris1985
      Senior
      • 07-2011
      • 227

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
      Tyle to znaczy ile?
      Większość Gorszymi piwami to sa tylko: tyskie gronie, jablonowo mocne i piwa spod znaku polczyn zdrój.
      Tylko moje piwo mnie rozumie...

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #93
        Zapytałem, bo ja z zamkniętymi oczami nie odróżniłbym Leżajska od Królewskiego czy Specjala.

        Comment

        • Tschabe
          Senior
          • 08-2011
          • 105

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty i klarowny. Jakby trochę za ciemny... [4]
          Piana: Grubopęcherzykowa, bardzo wysoka przy nalewaniu. Powoli opadając staje się bardziej puszysta, obficie oblepia ścianki kufla. Do końca zostaje kożuszek. Robi bardzo dobre wrażenie! [5]
          Zapach: Słodowy i wyraźny. Przebija się czasem alkohol. Średnio przyjemny. [2.5]
          Smak: Głównie gorzki z wyraźnie wyczuwalnym spirytusem. Przy tym dość treściwy, nie sprawia wrażenia rozwodnionego. Bez wyraźnych posmaków. Byłoby nieźle, gdyby nie ten alkohol... [2.5]
          Wysycenie: Skandalicznie niskie, po paru minutach piwo jest prawie bez gazu. [1.5]
          Opakowanie: Ładna niebieska puszka, elipsa z nazwą i logo piwa na białym tle ze złotym obramowaniem. Wygląda bardzo dobrze. Nie podano ekstraktu, ocena obniżona. [4]
          Uwagi: Muszę przyznać, że Leżajsk Pełne daje radę, zwłaszcza jak na koncerniaka. Na plus działa także niska cena. Oczywiście nie ma się czym zachwycać, ale też nie ma na co specjalnie narzekać.

          Moja ocena: [2.85]

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złotawy, klarowny, koncernowy. [3.5]
            Piana: Absolutny brak. [1]
            Zapach: Słodowy, niewyraźny, nijaki, typowy koncerniak. [2]
            Smak: Słodowo-cierpki. z początku lekko zbożowa słodycz, która potem przechodzi w cierpką goryczkę. Piwo nijakie i nieprzyjemnie cierpkie. [3]
            Wysycenie: Średnie i ostre. Piany nie tworzy, ale pomaga w piciu. [3]
            Opakowanie: Butelka, eta klasyczna, brak składu i info o ekstrakcie. Kapselek z herbem browaru. [3]
            Uwagi: Słabe, nijakie koncernowe piwo. Wypijalne i tanie - to dwie jego zalety. Nic więcej nie wymyślę. Przeciętniak.

            Moja ocena: [2.475]
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złocisty. Przyjemny. Odpowiedni. [4]
              Piana: Po kilku minutach zostają dość marne ślady. Choć zachęcająco buzowała przy nalewaniu. Ale chyba niepokojącym symptomem były zbyt radośnie obfite pęcherzyki na początku. [2.5]
              Zapach: Zapach, choć delikatny, przede wszystkim trąci słodem. Dość przyjemne doznanie. [4.5]
              Smak: Stosunkowo mało goryczki chmielowej. Słód nieprzyjemnie przechodzi w diacetylowo-maślane posmaki. Jednak to krótki stan, bo zaraz pojawia się ściana. Brakuje jakiejś kontynuacji. Nawet... [3]
              Wysycenie: ...nie chce się beknąć. Zwłaszcza, że piwo nadspodziewanie szybko traci gaz. [2]
              Opakowanie: Wzbudza zaufanie Estetyczna etykieta, zgrabna krawatka, kapsel z logo browaru. Ładnie. Z tyłu gorzej. Brak ekstraktu, tradycyjnie "zawiera słód jęczmienny" (coś podobnego!?) Brak informacji o miejscu warzenia. [4]
              Uwagi: Przeciętne piwo koncernowe, choć porównując z macierzystym Żywcem nieco przyjemniejsze. Ale że ma zasięg regionalny to i niewielu dokona porównania. Strata w sumie niezbyt duża.

              Moja ocena: [3.525]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #97
                Puszkowa wersja jest o wiele gorsza od butelkowej, trudno trafić z aluminiaka na dobrą partię (szczególnie z biedrony)
                Z butelki co drugi raz trafia mi się smaczna partia a piję je dość często, bo to nadal moje ulubione koncernowe piwo (pewnie z racji regionu
                Ale trzeba przyznać szczerze, że do tego Leżajska sprzed ładnych 5-8 lat to nie ma porównania. "Zbratanie" się z GŻ nie wyszło mu na dobre.
                A było to takie pyszne piwo z porządną goryczką, ech to se ne wrati
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #98
                  Od 2 tygodni w moim Lewiatanie jest w promocji więc kilka wypiłem.
                  Za każdym razem piwo inaczej mi smakuje, raz lepiej raz gorzej ale w sumie smaczne, jak na koncernowe.
                  Wczoraj jednak jego zapach zaskoczył mnie bo wyczuwalna wyraźnie była apteka
                  W smaku też słabiej ale wypiłem całe.
                  Dostępna ciągle ta sama warka do 21.04.2012.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #99
                    Właśnie wypiłem puszkę kupioną w Leżajsku. Warka 02.09.2012.
                    Muszę stwierdzić, że albo mam omamy, albo coś pozmieniali w tym piwie.
                    Obecnie ma bardziej słomkowy kolor niż kiedyś, który był bursztynowy. W smaku zrobił się delikatniejszy, mniej słodowy, bardziej "sikowaty" ale z dość mocnym posmakiem goryczki, w sam raz na ugaszenie pragnienia. Kiedyś był stanowczo mocniejszy w smaku jeśli chodzi o wyczucie alkoholu i słodu a goryczka latała sobie gdzieś na końcu.

                    Dla mnie to kompletnie 2 różne piwa to z przed zmiany wyglądu i loga a obecnie.

                    Muszę podejść do biedronki i jakiegoś innego sklepu w Rzeszowie, zakupię i porównam.
                    Albo mam zwidy, albo piwo jest lepsze, choć do tego starego leżajska sprzed lat to mu jeszcze daleko.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • marcow34
                      Junior
                      • 10-2011
                      • 16

                      W miniony weekend kupiłem sobie 4 paka Leżajska w Biedronce...Napiszę tak-piwo jak na koncernowe jest całkiem dobre,nie ma co psioczyć.Czuć goryczkę,niezłe wysycenie...Na grilla jak znalazł

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, taki 'typowo' piwny. Bez zastrzeżeń. [5]
                        Piana: Grubość początkowa około centymetra, delikatnie osadza się na szkle, pozostaje delikatny kożuszek. [4]
                        Zapach: Uderzenie jakiegoś lepowatego słodowego aromatu, wymieszanego z jakąś słodyczą. Później się stabilizuje i jest trochę jałowy. [2.5]
                        Smak: Delikatna goryczka, piwo bardziej ustawione na słodowość. Mimo wszystko trochę wodniste. [3]
                        Wysycenie: Nie przeszkadza mi, ale coś bym tu zmienił. [4]
                        Opakowanie: Kolorystyka niebiesko - biała, nie rzuca się w oczy, ani nie razi. [3.5]
                        Uwagi: Piwo jest średnie, nie zachwyca, aczkolwiek byłem pozytywnie zaskoczony pijąc je z beczki w zeszłym roku w Bieszczadach. Tym razem puszka i już tak dobrze nie jest.

                        Moja ocena: [3.1]
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • kentaki
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 452

                          Wersja beczkowa Leżajska od lat warzona jest w Warce, natomiast puszka to raczej w Leżajsku. Piwo z Leżajska od jakiegoś czasu nie trzyma smaku i trudno go porównywać, to loteria.

                          Comment

                          • Browar-Besko
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 317

                            Smak dziwny, gorzki z nieokreślonymi akcentami. Piana na początku obfita, ale zbyt szybko opada. Ładny cytrynowo-złoty kolor, jak widać na zdjęciu.
                            Cena 2,39 zł.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Browar-Besko
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 317

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ładny cytrynowo-złoty [4]
                              Piana: na początku obfita, ale zbyt szybko opada [3.5]
                              Zapach: słodowo-mandarynkowy [4]
                              Smak: dziwny, gorzki z nieokreślonymi akcentami [2.5]
                              Wysycenie: trochę za duże [4]
                              Opakowanie: dość ładne, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat zwrotna [4]
                              Uwagi: Jednym słowem - UNIJNE !

                              Moja ocena: [3.35]

                              Comment

                              • Browar-Besko
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 317

                                Zapomniałem dodać:

                                Piwo dla odważnych lub spragnionych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎