Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Wiem że już jest nowy temat dla bydgoskiego Królewskiego, ale mam pewną wątpliwość, którą chyba lepiej rozstrzygnąć tutaj.
    Otóż w weekend nabyłem w Warszawie dwa Królewskie Pełne, jedno wyglądające na stare, ze starym wzorem etykiety i kapsla, a drugie już w nowej szacie graficznej (będącej ledwie cieniem wcześniejszej...).
    Obydwa piwa miały niemal tę samą datę ważności ("warszawskie" 14.01.05, a "bydgoskie" 15.01.05). Smakowały identycznie (żeby nie mieć wątpliwości, piłem je jednoczesnie ) i obydwa miały ciemny datownik (zgodnie z postem Czesa ciut wyżej). Nie znałem dobrze prawdziwego Króla, więc nie byłem w stanie ocenić smakowo, czy był to smak pierwotnej wersji, czy już coś nowego i teraz są dwie możliwości:
    1. bydgoskie Królewskie jest robione według identycznej receptury co warszawskie, dlatego nie wychwyciłem żadnych róznic w smaku (jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne)
    2. pierwsza partia bydgoskiego Królewskiego poszła ze starymi etykietami, lecz z kontrami z ciemnym datownikiem.

    Jeśłi ktoś jest w stanie rzucić trochę światła na tę kwestię, będę bardzo wdzięczny.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      nie wiem jak to jest, byc może coś i namieszane z etykietami ale biały stempel - Warszawa, czarny Bydgoszcz, znam smak "króla" i jest zupelnie inny od tego bydgoskiego, który wydaje mi się bardziej "lightowy" od oryginału
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        Tak sądziłem, że to pewnie właśnie namieszane z etykietami. A wielka szkoda, bo jak znalazłem w sklepie starą etykietę, to miałem nadzieję, że spróbuję jeszcze choć raz prawdziwego Króla...

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          jesli stempel jest biały to jest to napewno piwo warszawskie
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            pochodzenie

            Trzymajcie sie tego co napisał Czes. Nie było mieszania z typem nadruku na kontrze. Był popredni wzór etykiety i jest nowy wzór etykiety. To wszystko
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              Odp: pochodzenie

              Krzysztof napisał(a)
              Trzymajcie sie tego co napisał Czes. Nie było mieszania z typem nadruku na kontrze. Był popredni wzór etykiety i jest nowy wzór etykiety. To wszystko
              No właśnie nie wszystko, bo jest stara etykieta i nowa kontra... To fakt.

              Comment

              • mapajak
                Senior
                • 12-2002
                • 1187

                Heineken z Królewskiego chyba chce zrobić markę lokalną, bo np. ze sklepów w Dębicy Królewskie zniknęło.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  Możliwe. W Łodzi już dawno nie widziałem Króla, dlatego szukałem go podczas pobytu w Wawie. Pal zresztą licho pełne, ważne że przywiozłem sobie mały zapasik Portera Królewskiego.

                  Comment

                  • kibi
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 1875

                    A w gazetach pisali że po zamknięciu Browarów Warszawskich Królewskie będą robić w Warce. Czy to nieprawda?

                    Comment

                    • Mistrzu
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 750

                      kibi napisał:
                      A w gazetach pisali że po zamknięciu Browarów Warszawskich Królewskie będą robić w Warce. Czy to nieprawda?
                      Prawda Zobacz gdzie będzie warzone

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        Odp: Odp: pochodzenie

                        Twilight_Alehouse napisał(a)
                        No właśnie nie wszystko, bo jest stara etykieta i nowa kontra... To fakt.
                        Chodziło mi o sposób znakowania daty przydatnosci do spożycia.
                        Napis biały: Warszawa
                        Napis czarny: Bydgoszcz
                        Zmiana etykiety jest sprawą bez znaczenia.
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • radeckib
                          Member
                          • 02-2002
                          • 87

                          Nigdy nie było rewelacyjne, ale było warszawskie.. Moje pierwsze piwo pochodziło z browaru Królewskieg w Warszawie. A teraz go zamkneli.. Koniec, miarka sie przebrała: nie piję wiecej produktów GŻ, CO i KP! Tylko małe browary!
                          ludzie mówią że jestem źle narysowany

                          Comment

                          • dziku
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 1992

                            Na pożegnanie udało mi się nabyć Królewskie jeszcze z Warszawy. Produkt posiada wszelkie opisywane na Forum cechy "Króla Warszawskiego".
                            Zawsze było to piwo, które brałem pod rozwagę gdy organizowałem grilla czy jakieś "działkowe spotkanie" W sumie "tylko" niezły pils, albo... "aż" niezły pils.
                            Pożegnalna ocena wygląda tak:
                            Kolor (3,5) - słomkowozłoty. Mogłby być ciemniejszy. Ale już nie będzie...
                            Piana (3,5) - mankament większości polskich pilsów w tym i tego. Początkowo obfita, średniopęcherzykowa, wytworzyła nawet sympatyczny grzybek i niestety szybko zniknęła. I tak o całe niebo lepsza niż np na Żywcu, który otrzymałem z okazji giełdy...
                            Nasycenie (4) - dobre. Pęcherzyki gazu pracują do końca konsumpcji dodając piwu orzeźwiającego waloru.
                            Zapach (3,5) - obecny, ale raczej słaby. Słodowy.
                            Smak (4) - raczej słodowy z nutkami orzeźwienia wnoszonymi przez delikatną goryczkę i niezły gaz. Poprawny, przyjemny pils. Dobry na lato, bo nieprzesadnie mocny.
                            Opakowanie (4) - Nieźle pomyślany zestaw. Smutno to pisać w czasie przeszłym, ale... podobało mi się.

                            W sumie. Chciałbym wracać do tego piwa, a już niedługo się nie da
                            Przeklęty Heniek
                            Sumaryczna ocena prawie czwórka

                            Jeszcze zdjęcie pamiątkowe koloru i piany. W konwencji "kata i ofiary"...
                            Attached Files
                            Dziku


                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              A fuuuuuuu !!! Jak mogłeś w takie coś nalać ten boski nektar ?!
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • dziku
                                Senior
                                • 12-2002
                                • 1992

                                Cooper napisał(a)
                                A fuuuuuuu !!! Jak mogłeś w takie coś nalać ten boski nektar ?!
                                No przecież napisałem, że specjalnie do zdjęcia w konwencji "kata i ofiary"
                                Kufel od Króla niestety żona mi "zjadła"
                                Dziku


                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎