Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Złoty Róg, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #16
    Dunkel

    Piana: gęsta, lekko beżowa, trwała,
    kolor: ciemny rubin, dość mętne,
    zapach: mało wyczułem zapachów,
    smak: dość lekkie, z początku czysty smak, nastawiałem się na coś bardziej treściwego, z czasem pojawiły się posmaki karmelowe i przyjemna goryczka,
    wysycenie: OK.


    Dobre piwo w bardzo fajnym kielichu. Razem 5+.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #17
      Dosyć lekkie, z karmelowym posmakiem. W zapach dalikatny alkohol. Ogólnie bardzo fajne.

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny,ciemny,rubinowy.Pod światło bardzo ciemna wiśnia. [5]
        Piana: Ciemno beżowa.Drobne pęcherzyki. Dość szybko rozpływa się na boki, gdzie pozostaje do końca picia. [4.5]
        Zapach: Delikatnie kawowy z dodatkiem karmelu lub toffi. [5]
        Smak: Zdecydowana goryczka dominująca nad pojawiającym się na koniec słodowym akcentem.Co jakiś czas czułem subtelny karmel. Pół punktu odejmuję za wrażenie braku pełni smaku w końcowej fazie picia. [4.5]
        Wysycenie: Dość wysokie. Do końca czuć lekkie szczypanie w język. [5]
        Opakowanie: Piękne szkło plus ogólnie przyjemna atmosfera w lokalu. [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.75]
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #19
          Przywiezione we własnej butelce, napełnionej w browarze.

          Podczas robienia notatek jednym okiem podejrzałem ocenę perłyfana i w zasadzie napisałbym niemal to samo więc sobie i Wam oszczędzę trudu.

          Szkoda, że tylko browary restauracyjne chcą i potrafią zrobić solidnego ciemniaczka.

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #20
            Mnie litrową butelczynę udało się kupić we Wrocławiu! Samo piwo jest bardzo gładkie, aksamitne, delikatne, wątłe. Pije się przyjemnie, chociaż ta smukłość smakowa nie daje wrażenia pełności. Czuć świeżość i lekkość piwa, również lekką wędzoność, dymność. Nie jest to piwo gęste, obfite, ale dość orzeźwiające jak na tak duży ekstrakt.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło czerwonawe przebłyski. Wygląda po prostu jak porządne ciemne piwo. [5]
              Piana: Pomimo agresywnego lania, robi się tylko średnia, beżowawa warstwa. Opada do cienkiej kołderki i niewiele zostaje na ściankach. [3.5]
              Zapach: Silny, słodkawo-karmelowo-orzechowo-owocowy. Pachnie jak słabsza wersja porteru bałtyckiego, naprawdę ładnie. [5]
              Smak: Dość wytrawny, z wyraźną palonością, lekkimi owockami i słabą goryczką. Trochę brakuje mu treści, ale i tak jest smaczne. Przypomina domowe ciemniaki. [4]
              Wysycenie: Za wysokie. [4]
              Opakowanie: Pite z litrowej butli nabytej w browarze. Etykieta całkiem znośna, choć bez podanych żadnych informacji poza nazwą browaru i piwa. Wolę jednak ocenić browar, bo w końcu spędziłem w nim chwilę i bardzo mi się podobał wystrój, szkło oraz wafle. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.4]

              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                #22
                Nikt nie odnotował cappuccino, które dominuje w smaku - dla mnie to wrażenie było ewidentne. Takie w wersji śmietankowej Poza tym potwierdzę wyjątkową aksamitność, harmonijność, "gładkość" tego piwa. Ta grzeczność sprawia, że pod koniec lekko nuży, a już na pewno nie nadaje się do picia jedno po drugim.
                Pite kilka razy na miejscu w październiku.

                Comment

                • vociek
                  • 09-2002
                  • 119

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...), a już na pewno nie nadaje się do picia jedno po drugim.
                  Nie przesadzaj - jedno po drugim na pewno jest do wypicia.

                  Comment

                  • sandacz
                    Senior
                    • 01-2007
                    • 345

                    #24
                    ^ Do wypicia na pewno - co też sam czyniłem - ale bez pełnej przyjemności i satysfakcji.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9743

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: W przygaszonym świetle gastronomicznym - ciemny , ciemnobursztynowy. [4]
                      Piana: Kremowa, drobna, dość wysoka i dość wytrzymała. [4]
                      Zapach: Nuty kawowe i karmelowe, niestety, przygotowywane opodal danie "pieczony świński ryj" uniemożliwiło dalszą eksplorację zapachowa... [3.5]
                      Smak: Na szczęście nie jest słodkie, czego się obawiałem. Przyjemna, wytrawna goryczka i posmaki kawowe, zbliżone do niemieckich "szwarców". Dość lekkie, można pić i powtarzać . [4]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, właściwe dla gatunku. [4]
                      Opakowanie: Bardzo ładny firmowy pokal, taki trochę w stylu belgijskim. Są wafelki, są miłe kelnerki, OK. [5]
                      Uwagi: Pite w ubiegłym tygodniu to najlepsze, co "Złoty Róg" ma obecnie w swojej piwnej ofercie .

                      Moja ocena: [3.875]

                      Comment

                      • mrkowal
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 155

                        #26
                        Po dłhższej nieobecności zawitałem znowu w Kaliszu. Złoty Róg kolejny raz zachwycił zarówno piciem jak i jedzenim. Warka ciemnego weszła właśnie wczoraj do sprzedży i tsk jak ostatnim razem muszę stwierdzić że to na prawdę fsntastyczne piwo. Piękna kremowa, długotrwała piana, daskonała goryczka, wyrazisty smak. W tym ciemnym jest wszystko co trzeba.
                        Ultima forsan

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1837

                          #27
                          Tylko porcja trochę za mała
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny brąz. Pod światło rubinowe odbłyski, mętne. [5]
                            Piana: Bardzo drobna, lekko beżowa. Trwała, po kilku minutach gruby kożuch. [5]
                            Zapach: Intensywny, mocno rodzynkowy, nieco przypomina mi rum. W tle nieco karmelu, po ogrzaniu trochę czekolady. Ładny, ale później dochodzi lekka, octowa kwaskowość [3.5]
                            Smak: Tu również początek lekko kwaskowy. W tle rodzynki i owocowość. Powoli docierają delikatne palone akcenty, po ogrzaniu lekko czekoladowe smaczki. Goryczka nieduża, ale finisz raczej wytrawny, lekko palony. Są też niestety mocno cierpkie akcenty. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie. [4.5]
                            Opakowanie: Podane na firmowej podstawce, w firmowym pokalu 0,4 l. [5]
                            Uwagi: Raczej rozczarowanie...

                            Moja ocena: [3.85]
                            Last edited by Kwadri; 07-08-2012, 14:42.
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎