Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Mocna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cyssiek
    Member
    • 05-2011
    • 93

    #76
    I jeszcze raz - Perła znowu pogorszyła jakoś Mocnej, teraz ledwo wypijalna, po trzech przechylonych w barze głowa mnie rano po prostu nap*dalała. Czas na zmiany, eh. Stopproniepolecam,
    "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyssiek Wyświetlenie odpowiedzi
      to teraz... Po prostu niepijalny kwaśny syf. O co chodzi?
      hmmm, może zaczynasz łapać o co w piwie kaman?
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty. [4]
        Piana: Niewysoka, szybko opada do cienkiego pierścienia. Chwilę później nie ma wcale. [3]
        Zapach: Głównie słodowy, średnio intensywny. Tło lekko owocowe. Całkiem przyjemny, intensywniejszy po ogrzaniu. [4]
        Smak: Delikatnie słodowy początek, chwilę później dominuje niezbyt mocna, ale całkiem przyjemna goryczka, która zostawia lekko goryczkowy finisz, przez co piwo nie wydaje się słodkie. Solidne mocne piwo. [4]
        Wysycenie: Delikatnie zaznaczone, pasuje do mocy piwa. [4.5]
        Opakowanie: Perła w czarnych barwach. Kapsel dedykowany, brak podanego ekstraktu. [4]
        Uwagi: Z datą 25.02.12.

        Moja ocena: [3.925]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mocno bursztynowy. Mam jednak wrażenie, że mógłby być nieco ciemniejszy. [3.5]
          Piana: Z dużej chmury mały deszcz. Duże bąble, mocno bzyczące. A potem już tylko śladowa szumowinka, przeradzająca się z czasem w malowniczy archipelag wysp Oceanii na Pacyfiku... [2]
          Zapach: Na pierwszy "rzut nosa" mało wyrazisty. Po wwąchaniu się spomiędzy słodów wyczuwalny też wyraźnie alkohol. [2.5]
          Smak: Jeśli chodzi o zbilansowanie słodowości i goryczki to jest całkiem ok, choć ta ostatnia (choćby z racji regionalnych tradycji) mogłaby się mocniej przebijać w bukiecie smakowym. Niestety wszystko zabija dominujący alkohol, który jest zbyt wyraźny i pozostawia nieprzyjemny, nieco wódczany finisz. [3]
          Wysycenie: Odrobinę za wysokie. Znienacka potrafi podszczypać. [3.5]
          Opakowanie: Trzyma spójność całej perłowej linii. Estetycznie nie jest najgorzej, choć i szału też nie ma. Pasuje kolorystycznie do charakteru piwa. Zgrabny dedykowany kapsel. Na kontrze za to marketingowa baśń i brak ekstraktu, ale reszta info jest do przyjęcia. [4]
          Uwagi: Znam i gorsze i lepsze mocne. To znajduje się, przywołując terminologię meteorogiczno-hydrologiczną, w dolnej strefie stanów średnich. Wypite jedynie z kronikarskiego obowiązku. Powtarzał nie będę, bo jasne mocne to nie mój klimat, ale na pewno znajdą się koneserzy.

          Moja ocena: [2.825]
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #80
            Kupiłem dzisiaj, sam nie wiem dlaczego, wyraźne pogorszenie smaku, teraz to piwo ma posmak rodem z tych najpodlejszych trunków z Jabłonowa, na ten moment już chyba nie ma żadnej dobrej Perły... A szkoda
            Last edited by Mario_Lopez; 03-11-2012, 11:33.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6134

              #81
              Nie czytając "głębiej" poprzednich postów cokolwiek napiszę...

              Piana jak zwykle w takich produktach obecna jest tylko przy nalewaniu...
              Gaz też szybko ucieka...
              Kolor dla piwa mocnego za jasny... jasno lagerowy, jasno bursztynowy...
              Zapach... słaby... słodowy...
              Smak... piwo dość lekko się pije... nie dusi... jest coś ze słodu i obecne są posmaki chmielowe...

              Piłem lżejsze procentowo piwa z tego browaru, które jednoznacznie kojarzyły się płukaniem tanka... nie chcę chwalić za bardzo ale to wypiłem lekko zaskoczony na plus...
              Może mniejsze rozcieńczenie koncentratu HGB pozostawia resztki smaku w porcji piwa...

              Wszystko na to wskazuje że muszę dokonać testu jeszcze raz dla pewności... tylko Perłę Mocną nie zawsze łatwo jest dostać...
              Attached Files

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #82
                Pojawiło się u nas w jednym ze sklepów w butelkach...

                Nie jest najgorzej jak na koncern i ich inne, lżejsze wyroby znane z lurowatości..

                Piana tylko start, gaz średni, zapach owoce stronga i żołędzie, smak słodkawy, lekko goryczkowy...

                Piwo zdatne do wypicia
                /ale oczywiście nie w pierwszej kolejności /
                Attached Files

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, głęboki bursztyn, bardzo klarowne. [OM: 4] [5]
                  Piana: Szybko opada do obrączki, potem znika, bez śladu na szkle. [OM: 3,5] [2]
                  Zapach: Landrynkowy słód, z początku lekki chmiel. [OM: 3] [3]
                  Smak: Spora słodowość, lekko zrównoważona średni kwaskiem, słaba goryczka. Alkohol lekko niewyczuwalny. Pijalność niezła. [OM: 2,5] [3]
                  Wysycenie: Za duże, z czasem nieco słabnie.. [OM: 3,5] [2.5]
                  Opakowanie: Ładna butelka, niezła etykieta, dedykowany kapsel, niestety brak info, w tym ekstraktu. [OM: 3] [3.5]
                  Uwagi: 01.09.2014. Degustacja równoległa z Okocim Mocne [OM] Praktycznie remis.

                  Moja ocena: [3]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • michael50
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 325

                    #84
                    Perła kupiona we Freshu. Nic specjalnego, ale jak na stronga, piło mi się nawet dobrze. Alkohol był dość wyczuwalny, ale nie przechodził w spirytus, samo piwo wchodziło całkiem sprawnie, choć na pewno nie za szybko. Co najważniejsze, po wypiciu pojawiło się tyko lekkie szumienie w głowie, choć zwykle strongi szybko ścinają mnie z nóg. Chyba jedno z lepszych piw, jakie piłem w tej klasie.
                    Last edited by michael50; 05-01-2015, 10:21.

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 660

                      #85
                      Piłem niedługo po Karpackim Mocnym. Mimo że oba dość oprocentowane, to nawet lekkiego szumku niezadały. Trochę dziwne, bo wczoraj dwóch Brackich mi zaszumiało.

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #86
                        Skusiłem się ostatnio po pracy na 3 sztuki, w celu przypomnienia smaku i muszę powiedzieć, że mimo, że koncernówa, to ma swój charakter i bez krzywienia się wypiłem 3 sztuki w mgnieniu oka.

                        Jeśli jest schłodzone do odpowiedniej temperatury, to w smaku nie ma mowy o alkoholu, ten czuć dopiero w głowie.

                        w Żabkach po 3,29, jakby troszkę obniżyli cenę, to byłby całkiem pijalny strong.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • gramak
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 267

                          #87
                          Duże zaskoczenie. Spodziewałem się dziadostwa, a tymczasem jest to całkiem fajny strong. Piwo dość lekkie, dobrze pijalne, nie muli słodowością, alkohol niewyczuwalny (choć obecny). Piana intensywna, lecz na krótko, wygazowanie właściwe. Wydaje się że Perła lepiej wyrabia się w mocnych piwach (vide: koźlak - moim zdaniem najlepszy z polskich) niż w lagerowo-nijakiej masówce, z której jest głównie znana
                          Last edited by gramak; 08-11-2015, 13:35.
                          http://www.ohbeautifulbeer.com/

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny bursztyn. [3]
                            Piana: Większa na początku, potem cienka, dziurawa warstewka bez lacingu. [3]
                            Zapach: Słodowo owocowy, średnio przyjemny. [2.5]
                            Smak: Słodkawe, owocowe /szybka robota/ potem coraz bardziej słodko. Goryczka mała za to z aldehydem... buuuu [2.5]
                            Wysycenie: Poniżej średniej co mnie trochę zdziwiło. [3]
                            Opakowanie: Ten motyw jest już długo z nami... ale prezentuje się jak przystało na koncern dalej nieźle ale co mi z grafiki. [3.5]
                            Uwagi: Piwo za słabe smakowo, za słodkie i bez goryczki... to mi mówi że długo nie będzie gościło w moim szkle.

                            Moja ocena: [2.65]

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #89
                              Czas szybko leci.... i przypadki chodzą po ludziach

                              W aromacie tzw "winko", w smaku słodkawe, żołędziowe, trochę goryczki.

                              Słabo.... przerwa znów na kilka lat
                              Attached Files

                              Comment

                              • Obywatel1978
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 281

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi

                                Słabo.... przerwa znów na kilka lat
                                A ja ostatnio często pijam tę Perłę na zmianę z Perłą Export. Ale moje wymagania względem piwa ostatnio się bardzo obniżyły. Najczęściej piję po prostu to, co jest w Biedrze.

                                Lubię to piwo za to, że pomimo bycia strongiem nie jest jakieś ulepkowate ani alkoholowe w smaku. Czyli jest strong, ale jest kulturka Jak ostatnio wziąłem dla urozmaicenia jakiegoś stronga, który wyglądał jak piwo Ferdka Kiepskiego to poczułem kolosalną różnicę na minus.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎