Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Szczerze mówiąc, to ostatnio mi bardziej podchodzi Goolman niż Perła Chmielowa. Zastanawiające są działania Perły dotyczące ich sztandarowej marki.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Do takiego podejścia na pewno przyczynia się nieuregulowana kwestia praw własności.
    Prawo do marki 'Zwierzyniec' ma browar ze Zwierzyńca, więc gdyby sprawdził się najczarniejszy scenariusz (zamknięcie browaru) ze sklepów zniknęłyby zwierzynieckie piwa, nawet te warzone w Lublinie.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
      ...ze sklepów zniknęłyby zwierzynieckie piwa, nawet te warzone w Lublinie.
      To akurat żadna strata.
      Last edited by delvish; 07-08-2008, 13:10.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Candlekeep
        Senior
        • 11-2007
        • 367

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Drogi kolego Candlekeep, masz całkowitą rację pisząc że darzysz sympatią Perłę pewnie dlatego bo nie znasz jej smaku sprzed 10 lat. Gwarantuję Ci że gdybyś go znał, obecnie Perły byś nie tknął. Niestety, równa obecnie do najgorszych wzorców polskich koncernówek na nieszczęście ciągnąc za sobą Zwierzyniec. Ostatnio próbowałem Perły przed miesiącem, po dłuższej przerwie, z nadzieją że może coś się zmieniło. Niestety, ja i dwóch moich współdegustatorów stwierdziliśmy że dajemy spokój. Może znów za rok lub 2...Ale rozumiem Twoje miłe wspomnienia związane z Perłą. Też kiedyś takie miałem.
        Faktycznie - mam wrażenie, że Perła obecnie to nie to samo, co jakieś 2 lata temu, kiedy właśnie zaskoczyła mnie swoją "slonecznością" i wspomnieniami z dzieciństwa. Składałem to na karb przyzwyczajenia się do jej smaku, a więc spowszednienia. Ale skoro tak często powtarza się tu opinia, że Perła Chmielowa obniża loty i upodabnia się do koncernów, to nie pozostaje nic innego, jak się z tym zgodzić.
        Tym niemniej mając do wyboru Perłę i którekolwiek piwo z Wielkiej Trójki - i tak zawsze sięgam po Perłę.Sentyment? Może. Ale chyba wciąż jednak jest od nich choć trochę lepsza. Albo po prostu to moje osobiste nastawienie do "rozgrywających" na piwnym rynku ;-).

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny, idealny jak Pilsa, piękna, ciemniejsza słomka, pełna klarowaność. [5]
          Piana: Raczej słabo. Po nalaniu przez barmana było jej malutko i pozostał jedynie pierścień. [3.5]
          Zapach: Świeży, chmielowy, aż się prosi, aby spróbować. [4.5]
          Smak: To z beczki smakowało jak niepasteryzowane (może i takie było, ale ciemnota nie potrafiła mi odpowiedzieć). Bardzo świeże, mocno chmielowe, niezwykle orzeźwiające i wyraźne. Pycha! [4.5]
          Wysycenie: Piękne biegające bąbelki. Ideał. [5]
          Opakowanie: Ja piłem z beczki, ale butelka bardzo estetyczna i z ma niecodzienny kształt. [4.5]
          Uwagi: Pite w Białej Podlaskiej w ogródku piwnym Perły na rynku. Dawno mi tak nie smakował żaden Pils. Super!

          Moja ocena: [4.45]

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
            To z beczki smakowało jak niepasteryzowane (może i takie było, ale ciemnota nie potrafiła mi odpowiedzieć).
            Z pewnością było pasteryzowane. Ponadto, widzę, że z dużą łatwością wychodzi Ci ocenianie innych...

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor złoty, ale nie żółty, trochę ciemniejszy [4]
              Piana: Początkowo wydaje się dość obfita i gęsta, ale tak jest tylko na początku. Piana dość szybko niknie, choć pozostaje do końca w postaci drobnej warstewki [3]
              Zapach: Wyrazisty chmielowy dobry zapach [4]
              Smak: W smaku dominuje goryczka chmielowa w postaci dobrych, szlachetnie wytrawnych ale nie cierpkich nut. W ustach nie jest zbyt długo wyczuwalny. Dobre solidne piwo. [4]
              Wysycenie: Nie jest zbyt duże [3]
              Opakowanie: Zielona butelka, ale niczego nie brakuje [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • remi3
                Member
                • 07-2008
                • 31

                Perła Chmielowa i Łomża Eksport to piwa, które niestety bardzo sie ostatnio pogorszyły. Nadal są jeszcze lepsze od koncerniaków, ale coraz bliżej im do nich. A szkoda, bo to były ostatnio całkiem nieźle dostępne pilsy, których ciekawa, nieco chropowata chmielowość tak przyjemnie się odróźniała od 90% rynku, tj. cierpkawego napoju typu piwo...

                Comment

                • Candlekeep
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 367

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remi3 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Perła Chmielowa i Łomża Eksport to piwa, które niestety bardzo sie ostatnio pogorszyły. Nadal są jeszcze lepsze od koncerniaków, ale coraz bliżej im do nich. A szkoda, bo to były ostatnio całkiem nieźle dostępne pilsy, których ciekawa, nieco chropowata chmielowość tak przyjemnie się odróźniała od 90% rynku, tj. cierpkawego napoju typu piwo...
                  Łomża w zasadzie już stała się koncerniakiem, czyż nie?

                  Comment

                  • remi3
                    Member
                    • 07-2008
                    • 31

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                    Łomża w zasadzie już stała się koncerniakiem, czyż nie?
                    Niestety tak, i czuć tego efekty. Nie jest co prawda jeszcze zupełnie tragicznie, ale tak zapewne to się skończy

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      Łomża od paru miesięcy produkuje już tylko piwo o ekstrakcie 15% (czyli Mocne).Wszystkie inne marki tego browaru są otrzymywane w drodze rozcieńczania wodą. Jak to może być dobre piwo? Niestety, niegdyś jeden z ulubionych moich browarów, już dla mnie nie istnieje. Stał się zwykłą "fabryką koncernową".

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                        Łomża od paru miesięcy produkuje już tylko piwo o ekstrakcie 15% (czyli Mocne).
                        Raczej "Bardzo Mocne", bo Mocne jako takie osłabło do 14,1o i stało się smakowo słabe Jakoś tak dziwnie te kilka miesięcy wstecz pokrywają się z datą "fizycznego" wchłonięcia Łomży przez RU.
                        Last edited by delvish; 09-10-2008, 00:13.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • mapajak
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 1187

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złoty, nie za jasny [5]
                          Piana: początkowo obfita, drobnopęcherzykowa, dosc długo sie utrzymuje, zostawia slady na szkle, trochę za szybko znika [4]
                          Zapach: z butelki intensywny, chmielowy, ze szkła znacznie słabszy, przyjemny, orzeźwiający [4]
                          Smak: mocny, słodko-słodowy, prosiłaby się do tego nieco mocniejsza goryczka, w tle kwaskowy posmak [3]
                          Wysycenie: nie za duże, drobne, do końca pracujące bąbelki [4]
                          Opakowanie: brązowa, zwrotna butelka, ładna etykieta z kompletem informacji [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.675]

                          Comment

                          • lordofdabeer
                            Senior
                            • 06-2008
                            • 112

                            Dosyć mocno mnie rozczarowało to piwo; szczególnie, że po pierwszych wrażeniach – zgrabnej butelce oraz informacjach na temat chmielu lubelskiego – moje oczekiwania były zgoła inne. Spodziewałem się czegoś z mocną, wyraźną goryczką, a tu nic z tego. Dominowały mocne nuty słodowe, które aż się prosiły o większą ilość chmielu dla towarzystwa. Do tego piana raczej niezbyt ciekawa. Na plus zaliczyłbym kolor i wysycenie na dobrym poziomie. Podsumowując – jak dla mnie średni produkt, zbyt bardzo skrojony z myślą o jak największej rzeszy konsumentów.

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, jasny. [4]
                              Piana: Średnio pęcherzykowa, biała i równa. Szybko zanika niestety. [2]
                              Zapach: Niezbyt intensywny, chmielowo-niskosłodowy. [3]
                              Smak: Goryczka dobra, bez cierpkiego i gorzkiego posmaku. Ale za słaba - wbrew napisu na etykiecie "Perła Chmielowa". Ponadto lekka kwaskowatość, jakby owocowa. Słodowość również niewysoka, zasłonięta goryczką wypływa na samym końcu. [3.5]
                              Wysycenie: Bardzo dobre, orzeźwiające. Piwo "buzuje" cały czas. [5]
                              Opakowanie: Zielona butelka, etykiety miłe dla oka. Informacje wystarczające. [3]
                              Uwagi: Na opakowaniu cena sugerowana to 2,39 zł. W kategorii cena/jakość daję 4/5 pkt. Piwo bardziej lekkie niż pełne. W porównaniu do konkurentów wielko-koncernowych Perła to dobra alternatywa, ma jednak braki w treściwości.

                              Moja ocena: [3.25]
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • kenubi
                                Member
                                • 07-2008
                                • 87

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melandzia Wyświetlenie odpowiedzi
                                ...
                                swoją drogą perła ma naprawdę fajne reklamy, szkoda tylko że jedynie w Lublinie, ostatnio jak byłem widziałem taką fajną reklamę z kobietką która pomiędzy piersiami trzymała butelkę perełki (oczywiście zieloną) z napisem "mów mi perełko"
                                Moja żona stwierdziła (i przyznaję jej rację), że perła ma jedne z najdenniejszych reklam bazujące na przestarzałych(?) formach reklamy "gołych bab". Może to i lepsze niż jakieś tam przetaczanie beczek Jeżeli już - to Skalak ma panienki na etykiecie i to wydaje mi się sympatyczne, a nie nachalne, odwołujące się do ..wiecie czego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎