Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Candlekeep
    Senior
    • 11-2007
    • 367

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Żółte puszki nigdy nie były ze Zwierzyńca, bo tam nie było linii do konserw.
    No aż muszę kupić taką i sprawdzić, bo wydaje mi się, że jednak była na puszce mowa o browarze w Zwierzyńcu. Ale jak to w takim razie jest - Browar Lubelski zamknął Zwierzyńca, czy nie?

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
      No aż muszę kupić taką i sprawdzić, bo wydaje mi się, że jednak była na puszce mowa o browarze w Zwierzyńcu. Ale jak to w takim razie jest - Browar Lubelski zamknął Zwierzyńca, czy nie?
      Zamknął w tym sensie, że nie warzy tam piwa. Przez pewien czas chyba coś tam rozlewano, natomiast obecnie to jest chyba jedynie magazyn Perły.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
        Z całą pewnością - tu mówię w stronę Sety - nie stawiałbym Perły Chmielowej na tej samej półce, co Tyskie. Są pewne granice...
        Znaczy wg Ciebie jest lepsza, czy gorsza? Może i lepsza, ale o ile? Nie chce mi się porównywać, ale różnica jak między Lechem a Warką - dla mnie zupełnie nieistotna. Po prostu, jeśli wypada mi odmówić TAKICH PIW nie pijam. Szkoda zdrowia...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Candlekeep
          Senior
          • 11-2007
          • 367

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
          Znaczy wg Ciebie jest lepsza, czy gorsza? Może i lepsza, ale o ile? Nie chce mi się porównywać, ale różnica jak między Lechem a Warką - dla mnie zupełnie nieistotna. Po prostu, jeśli wypada mi odmówić TAKICH PIW nie pijam. Szkoda zdrowia...
          Jest nie tyle lepsza, co o wiele lepsza.

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, typowo pilsowy. [4.5]
            Piana: Gorszej piany nie spotkałem w żadnym innym piwie, była podczas nalewania, i zniknęła w przeciągu kilku sekund do całkowitego zera... Po 5 sekundach wygląda jakby w pokalu był nalany sok jabłkowy :/ [1.5]
            Zapach: Mocny zapach chmielu, i delikatnie przebijający się słód, bardzo ładny zapach. [4]
            Smak: Wyraźnie chmielowy, przyjemna goryczka [4]
            Wysycenie: Wysokie, bardzo mocno szczypie w język, jednak dziwi mnie, że nie potrafi utrzymać piany nawet przez chwile [4]
            Opakowanie: Zielona butelka, najważniejsze informacje na etykiecie podane, nie można się przyczepić. [4]
            Uwagi: Bardzo ciekawa pozycja, stu krotnie lepsza od Perły Export.

            Moja ocena: [3.775]
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
              A ja właśnie zauważyłem. Jakiś czas temu Perła robiła się coraz bardziej przeciętna i nijaka. Od jakichś 2 miesięcy notuje jednak zwyżkę formy - smak stał się bardziej wyczuwalny i po prostu lepszy. Z całą pewnością - tu mówię w stronę Sety - nie stawiałbym Perły Chmielowej na tej samej półce, co Tyskie. Są pewne granice...
              Mam identycznie odczucia, pita pół roku temu była nudna i przeciętna teraz wypiłem przypadkiem i smak był o wiele głębszy, oj czuć słód mocno czyli tak jak lubię, no i ten niesamowity zapach. Na dzień dzisiejszy nr 1 jeśli chodzi o masówki w naszym pięknym kraju.

              Comment

              • Adrian_Gdynia
                Junior
                • 07-2009
                • 10

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                nie stawiałbym Perły Chmielowej na tej samej półce, co Tyskie. Są pewne granice...
                Zgadzam się w 100%. Perła jest o niebo lepsza od Tyskiego czy innego Żywca. Perła jest najchętniej pitym koncerniakiem przeze mnie. I choć inni wrzucili by to piwko jednego worka z tymi gorszymi, to mi ono smakuje i się tego nie wstydzę :P

                Comment

                • zgroza
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 3597

                  Perła jest piwem nie tylko wypijalnym, ale nawet poprawnym. Ma wyraźną, choć nie charakterystyczna goryczkę, co wynosi ją ponad koncernową niepijalność. 3 z dużym plusem, znacznie powyżej oczekiwań.
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                    Perła jest piwem nie tylko wypijalnym, ale nawet poprawnym. Ma wyraźną, choć nie charakterystyczna goryczkę, co wynosi ją ponad koncernową niepijalność. 3 z dużym plusem, znacznie powyżej oczekiwań.
                    Niby nie na temat, ale że piwo z tej samej stajni, to dopiszę się, że kilka dni temu miałem okazję skosztować Goolmana (nic sensowniejszego w Żabce nie było). Po otwarciu butelki rozszedł się piękny chmielowy zapach. Ogólnie szału nie było, ale piłem bez skrzywienia.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niby nie na temat, ale że piwo z tej samej stajni, to dopiszę się, że kilka dni temu miałem okazję skosztować Goolmana (nic sensowniejszego w Żabce nie było).
                      To ty kopyr do Żabki po piwo chodzisz?

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23805

                        Skoro sam zauważasz że wpis nie na temat - to po co go zamieszczasz tutaj a nie pod Goolmanem?
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                          To ty kopyr do Żabki po piwo chodzisz?
                          Byłem na imprezie i nie doceniłem swoich możliwości (piwo mi się skończyło), albo raczej nadmiernie się rozochociłem. No i najbliżej była Żabka.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Skoro sam zauważasz że wpis nie na temat - to po co go zamieszczasz tutaj a nie pod Goolmanem?
                          Post jest na temat dyskusji o zwyżce formy piw z Perły. Natomiast nie dotyczy Perły Chmielowej sensu stricto.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • russkijzoldat
                            Junior
                            • 03-2010
                            • 3

                            Witam!

                            Na początek chciałbym przywitać się z wszystkimi forumowiczami, gdyż jest to mój pierwszy post.

                            Muszę nie zgodzić się z wszystkimi negatywnymi opiniami na temat Perły Chmielowej. Moim skromnym zdaniem jest to rewelacyjne piwo. Ma bardzo dobry smak, zapach zaś jest genialny, czuje się go nawet pijąc z butelki. Nie wiem jak z pianą, gdyż niestety jak na razie nie piłem Perły ze szklanki. Za Perłą Chmielową przemawia też jego niska cena: w sklepie na moim osiedlu kosztuje 2,10 zł, a w Promilu zaś 2,45 zł (to już nie tak tanio :P). Jest to cena niższa niż typowy, przereklamowany koncerniak.

                            Jednak moja ocena może być myląca dla forumowiczów, gdyż na codzień pijam raczej tanie piwa, nie pijam zbyt często piw pokroju Koźlaka, czy innych z wyższej półki.

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              Nie szata (cena) zdobi piwo.

                              Comment

                              • Candlekeep
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 367

                                Perła chmiolowa przeżywa moim zdaniem ostatnio lepszy okres. Po obniżce formy przez ostatni rok, może dwa (o czym pisałem już we wcześniejszych postach w tym temacie), od kilku miesięcy jakość tego piwa idzie w górę.
                                Zwłaszcza - jak zauważył russkijzoldat - zapach jest znakomity. Przywodzi mi na myśl wspomnienia z dawnych lat, gdy piwa pachniały inaczej, niż dziś.
                                Tak czy inaczej - znowu chętnie sięgam po Perłę, gdy mam okazję.
                                Last edited by Candlekeep; 03-03-2010, 01:10.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎