Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #61
    W Szczecinie nie ma problemu z kupnem,pewnie dlatego że jesteśmy w grupie Calsberga...Piwko dobre szczególnie z kija.W puszce traci dobry smak.Ocena 4


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • bleik
      Member
      • 11-2002
      • 80

      #62
      Kasztelańa piję od dziecka pamiętam jeszcze jak smakowało i pachniało jak kiszona kapusta. Dziś piłem z bączka i twierdzę że to nadal mimo zmiany właściciela bardzo dobre piwo. szczególnie przy pierwszym łyczku ten smak chmielu. Najsłabsza piana która zaras opada, nasycenie ok kolor w porządku, smak wyrafinowany szczególnie pierwszy łyczek, zapach przyjemny i opakowanie 0,33 wporzo. Jeśli jest swierze to naprawdę bardzo dobre piwko.dlatego moja ocena jest dość wysoka. A już jak na imprezę się przywiezie beczkę prosto z Sierpca to nie ma lepszego piwka na świecie.

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • canizares
        Member
        • 05-2003
        • 36

        #63
        Kasztelańskie to piwko, od którego w moim wypadku zaczęła się ta cała przygoda... Zgadzam się, że Kasztelańskie biło na głowę obecnego Kasztelana (szczególnie w granatach, na które jeszcze udało mi się załapać, a które teraz są już lokalną legendą) ale i teraz nie mamy w Płocku na co narzekać. Gwoli ścisłości, to jedyne piwo, poza mainstreamem ogólnopolskim, które leją w barach w Płocku. Jeśli piwo jest świeże i dobrze nalane to piana trzyma się nieźle. Gazu w sam raz na początku, ale potem szybko się wygazowuje i końcówka bywa nieprzyjemna... Woltaż mógłby być ciut mniejszy, chociaż Kasztelanowi mogę to wybaczyć. Niezbyt długo może stać, więc polecam raczej bary o dużej przepustowości i spożyciu - jakby ktoś wpadł do Płocka polecam osiedlowy "Kacyk" na Podolszycach Południowych - tam chyba Kasztelan jest najlepszy w mieście.

        Comment

        • Seler_32
          Senior
          • 04-2003
          • 444

          #64
          And69 napisał(a)
          A kto ci naopowiadał takich bajek . Właśnie po połączeniu piwa sierpeckie stały się piwami regionalnymi i poza Mazowszem , Mazurami i Podlasiem dostępne jest tylko i wyłącznie w marketach .
          Częstochowa to nie Mazowsze ani Podlasie a lanego Kasztelana mozna dostać bez problemu. Coś tu nie gra.
          Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

          Nie wierzę abstynentom.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #65
            Seler_32 napisał(a)
            Częstochowa to nie Mazowsze ani Podlasie a lanego Kasztelana mozna dostać bez problemu.
            Ale chyba od jakiegoś czasu dopiero?

            Comment

            • Seler_32
              Senior
              • 04-2003
              • 444

              #66
              Chyba z pół roku już będzie, ale głową nie ręcze.
              Dostępne w PUBIE Biff, cena zeta 3.
              Smacznego!!!
              Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

              Nie wierzę abstynentom.

              Comment

              • Dreamer
                Senior
                • 05-2003
                • 1576

                #67
                Łódź też popiera Sierpca. W Łodzi piwko dość popularne (kiedyś bardziej), a zdaniem wielu piwoszy najlepsze na tym polskim łez padole. Pełny chmielowy smak, dobre wysycenie... jedno z moich ulubionych.
                Blog: Piwna Brytania

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #68
                  Juz pisalem o Kasztelanskim i jego nowszej wersji ale teraz mi jeszcze cos przyszlo do glowy. Po sprobowaniu ostatnio paru niemieckich piw zaryzykuje stwierdzenie ze przed wejsciem Carlsberga piwowarzy z Sierpca, swiadomie lub nie, chyba jedyni w Polsce robili piwo bardzo zblizone do niemieckiego gatunku Helles Bier - jasne z troche mocniejszym akcentem slodowym. Niedawno pilem Tuchera Urbrau ktory mi bardzo przypomnial stare Kasztelanskie.
                  Teraz Kasztelan dalej nie jest zly chociaz juz to nie to samo. Ale jak kupujecie to uwazajcie czy to orginal z Sierpca czy podroba ze Szczecina, jest olbrzymia roznica...
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #69
                    lzkamil napisał(a)
                    orginal z Sierpca czy podroba ze Szczecina
                    Ciekawe. Czyżby Sczecin też zaczął warzyć Kasztelana ? Ostatnio łoiłem Kasztelana z butli (ten z promocją skrzynek) i nie było żadnego info o produkcji w Szczecinie ale to możliwe gdyż zgodnie z ostatnią pochrzanioną modą - był tylko adres głównej siedziby koncernu czyli Carlsberga Polska w Warszawie. Na kontrze mam nadruk "(data ważności)/A9" i identyczny lecz ".../A2". Chyba to jednak "orginał" bo kupiony na pewno bliżej Sierpca niż Szczecina.
                    Dajcie info w tej sprawie.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #70
                      Nie jestem pewny jak jest z Kasztelanem Jasnym Pelnym bo ostatnio rzadko bywam w rodzinnych stronach, ale cos wiem o Kasztelanie Mocnym. Kiedys jako Kasztelanskie Mocne to tez bylo bardzo zacne piwko. Kolo ostatniego Bozego Narodzenia w Lodzi kumpel mnie poczestowal Kasztelanem mocnym z puszki. No i bylo jakies takie sobie przecietne. Spojrzalem na puszke - warzone w browarze Bosman w Szczecinie Nie wiem czy Carlsberg-Okocim stosuje te same praktyki z Jasnym Pelnym - jak cos wiecie to krzyczcie!
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #71
                        Z tego co wiem w Szczecinie dzieją się cuda, a ludzie z marketingu nie odpowiadają na pytania.Podobno (nie sprawdzone)obydwie marki piwa z Sierpca są rozlewane w Bosmanie,ale czy warzone?


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #72
                          Sprawa robi się ciekawa. Idąc tym tropem luknąłem na ostatnią moją puszkę na strągala (ma datę 29.04.2003) ale tam jeszcze jest napis "WYPRODUKOWANE PRZEZ KASZTELAN BROWAR SIERPC SA ul. Świętokrzyska..." , ale może są nowsze ze szczecińskiego browaru. Identyczne info jest na Jasnym Pełnym (puszka z datą 30.04.2003)
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • Matys
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 139

                            #73
                            Piwo dobre, co prawda z beczki bardziej mi smakuje ale butelczyną też nie pogardzę.

                            Comment

                            • mwa
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 5071

                              #74
                              Zapach przyjemny, w smaku czuć mocno goryczkę, Kolor zółciutki.Piana gęsta, utrzymująca się, pozostająca na szklance.

                              Moja ocena: [4.35]
                              Pozdrawiam Cię !!!!

                              Comment

                              • jakoobs
                                Gość
                                • 05-2003
                                • 3

                                #75
                                Piłem pierwszy raz to piwo (beczkowe) jak jeszcze się nazywało "Kasztelańskie" i wywarło na mnie ogromne wrażenie - tj. lepiej mi smakowało niż Żywiec (którego bardzo cenię)!!!
                                A ta piana! Jak bita śmietana.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎