Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perzan
    Member
    • 07-2005
    • 35

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piękny jasnozłocisty w sam raz jak na lekkie piwo [4]
    Piana: Dość szybko opada i nie tworzy zbyt grubego korzucha na początku,ale potem dlugo pozostaje cienką warstwą na powierzchni [3.5]
    Zapach: Dość wyrażny chmielowy zapach,gdzieś w tle niezauważalna nutka alkoholu. [4]
    Smak: Smak chmielu na końcu odrobina nutki goryczy dość wyrazna.Generalnie sprawia wrażenie lekkiego choć 5,7 % to dość sporo alkoholu ,sam samk dość wyrazny choć niezbyt narzucający się. [4]
    Wysycenie: W normie piwo średnio nagazowane [4]
    Opakowanie: Ładna czytelna etykieta z motywem kłosów zboża,łatwa do rozpoznania,idealnie współgra z jeszcze ładniejszą odmianą mocną,dla lekkiego kolor biały dla mocnego czarny-proste i ładne [5]
    Uwagi: Dobre piwo,stosunkowo łatwo dostępne i nie drogie (2,30)nienajgorszy wybór na piwo powszednie.

    Moja ocena: [4]
    Last edited by perzan; 15-08-2005, 17:46.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnosłomkowe-zytnie, sprawia wrażenie zmętnaiłego [3]
      Piana: typowa dla koncernowych piw, zwarta czapa, szybko znikająca, drobna, bielusieńka [3.5]
      Zapach: leciutki, słodowy [4]
      Smak: smak tylko 4,5 gdyz moim zdaniem jest za malo gazu, leciutkie w smaku ale co sie gównie wyczuwa to bardzo mocne nachmielenie i związana z nim goryczka, bardzo mi ten smak odpowiada [4.5]
      Wysycenie: ciut więcej i byłoby ok [4]
      Opakowanie: bez zarzutu, brązowa butelka, okazjonalna etykieta na biesiady kasztelańskie [5]
      Uwagi: dobre piwo, co z tego, że koncern, mi smakuje, będę sięgać częściej

      Moja ocena: [4.15]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Właśnie też ostatnio piłem Kasztelana z puchy i mi smakował, był goryczkowo treściwy. Jeszcze sprawdzę, jakieś dwa miesiące temu piłem butelkowego i się męczyłem jego jałowością.

        Comment

        • sloniatko
          Senior
          • 02-2004
          • 1014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
          Właśnie też ostatnio piłem Kasztelana z puchy i mi smakował, był goryczkowo treściwy. Jeszcze sprawdzę, jakieś dwa miesiące temu piłem butelkowego i się męczyłem jego jałowością.
          Widać aluminium nadaje wyrazistości w smaku
          Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            Kasztelan zdecydowanie najlepszy jst lany. Butelkowy jest zdecydowanie gorszy, choć wypijalny. Puszkowego nie testowałem.

            Comment

            • Regent
              Senior
              • 10-2002
              • 512

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czyste złoto. [5]
              Piana: Więcej niż poprawna, gęsta utrzymuje się w normie. [4.5]
              Zapach: Stonowany, wyczuwalny przyjemny chmiel. [4]
              Smak: Zdecydowany, chmielowy ze szlachetną goryczką, idealnie skomponowane. [5]
              Wysycenie: Intensywne, prawidłowe. [5]
              Opakowanie: Bez zastrzeżeń. [5]
              Uwagi: To moja druga ocena tego piwa, które wydaje mi się jeszcze więcej zyskało przez ten okres. Rewelacja.

              Moja ocena: [4.6]
              Mniej alkoholu w piwach !!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • quba
                Junior
                • 09-2005
                • 3

                W nowym mieście to piwo ma wieloltenie tradycje- pijemy je cały czas Pozdrawiam, Kasztelan rządzi

                Comment

                • Budvar
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 265

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ładny, intensywnie złoty, klarowny [4]
                  Piana: niestety nietrwała (a na początku wydaje się, że będzie inaczej...) [3.5]
                  Zapach: trochę za mało wyrazisty [3.5]
                  Smak: pierwszy łyk i powracają wspomnienia... jest w nim coś przyjemnego, kojarzącego się z pierwszymi piwami pitymi we wczesnej młodości, niestety nie trwa to długo, później przebijają coraz wyraźniejsze chmielowe nuty, coraz wyraźniejsza goryczka, ale za przywołanie wspomnień: [4]
                  Wysycenie: w normie, choć nie do samego końca [3.5]
                  Opakowanie: etykieta bardzo prosta, ale przyzwoita, wzornictwo niezmienne od lat [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.75]

                  Comment

                  • ruteczek
                    Junior
                    • 02-2006
                    • 1

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: idealny [5]
                    Piana: idealna [5]
                    Zapach: idealny [5]
                    Smak: idealny [5]
                    Wysycenie: idealne [5]
                    Opakowanie: idealne [5]
                    Uwagi: nie ma lepszego piwka

                    Moja ocena: [5]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • dkrasnodebski
                      cymbał
                      • 05-2003
                      • 2316

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ruteczek
                      Kolor: idealny [5]
                      Piana: idealna [5]
                      Zapach: idealny [5]
                      Smak: idealny [5]
                      Wysycenie: idealne [5]
                      Opakowanie: idealne [5]
                      Uwagi: nie ma lepszego piwka

                      Moja ocena: [5]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Kurcze! Całe życie szukałem idealnego piwa, a ono było tak blisko
                      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                      www.radoslawstolar.pl

                      Comment

                      • thrashcan
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 126

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny złoty, klarowne. [5]
                        Piana: Biała, średnia, znika w oczach i właściwie nie pozostawia po sobie żadnych śladów. [1.5]
                        Zapach: Przyjemny słodowo - chmielowy z nutką owocową w tle. Średniointensywny. [4]
                        Smak: Piwo wyraziste w smaku, chyba zrobiłem błąd, że piłem je w temperaturze pokojowej - schłodzone zapewne wydawałoby się bardziej subtelne. A tak sprawia wrażenie dość mocnego. Goryczka na długo pozostaje na języku. Czwóreczka za to, że mimo to iż było ciepłe, smakowało całkiem dobrze. [4]
                        Wysycenie: Wydaje się w porządku, ale w ogóle nie produkuje piany, w kuflu też nic nie widać. [3]
                        Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety charakterystyczne, kapsel firmowy. Całość miła dla oka. [4]
                        Uwagi: Spróbuję jeszcze raz w wersji schłodzonej - podejrzewam, że bedzie mi bardziej smakowało, choć i tak jest nieźle.

                        Moja ocena: [3.75]

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          Kasztelan jasny zmienia szatę graficzną. Nad trochę zmienionym napisem pojawiła się postać szlachcica (od pasa w górę). Na razie widziałem tylko puszkę, ale podejrzewam, że i etykiety na butelkach się zmienią.
                          Last edited by Pinio74; 13-03-2006, 08:13.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnozłoty [5]
                            Piana: po nalaniu z góry niezła, spora, niestety szybko opada do dywanika, który też niedługo znika [3]
                            Zapach: średnio intensywny, chmielowy, dosyć płaski [3]
                            Smak: niezła goryczka przechodzi w fajny słodowy posmak, całkiem przyjemne ale to niestety tylko cień dawnego słodowego, chlebowego posmaku Kasztelańskiego sprzed zaczadzenia (nomen omen) przez CO [3.5]
                            Wysycenie: umiarkowane, jak trzeba [4.5]
                            Opakowanie: proste i estetyczne, wszystko co trzeba podane [4]
                            Uwagi: kupione w łódzkim Zofmarze za bardzo miłą cenę 1.70zł, w ogóle to rzadkość w Łódce (nie licząc Peronu 6 gdzie leją z kija), widać CO uznało że łódzki target jest godny tylko Mocnego Kasztelana

                            Moja ocena: [3.425]
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • KrzysiekM
                              Member
                              • 05-2006
                              • 78

                              W Geant'cie na Jubilerskiej - też jest - niestety, zazwyczaj w wersji puszkowej.

                              Tak czy owak, Kasztelan to bardzo zacny pilsik, choć nie wszyscy znają.
                              Z Kasztelanem zaprzyjaźniłem się kilka lat temu nad jeziorem w Miałkówku (nieopodal Płocka) - w całej okolicy podawany jest beczkowy - pycha, mocne 4 przynajmniej.

                              -K.

                              Comment

                              • dyrektor
                                Pomorska Ława Piwna
                                • 05-2005
                                • 1039

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
                                Kasztelan jasny zmienia szatę graficzną. Nad trochę zmienionym napisem pojawiła się postać szlachcica (od pasa w górę). Na razie widziałem tylko puszkę, ale podejrzewam, że i etykiety na butelkach się zmienią.
                                Masz rację, właśnie dzisiaj wjechał do Smaka. Szlachcic trzymający zrolowany i zalakowany dokument. Widać Go tylko do pasa, tam duży wyraźniejszy napis Kasztelan. Inna też krawatka herb Sierpca i skrzyżowane szble. Kapselek też nowy i sygnaturka cp.
                                Parametry bz. Kolory te same.
                                P.S. mam jeszcze świężutkie info iż szata Piasta też ulegnie modyfikacji (będzie jakiś zamek itd...)
                                http://www.for-nails.pl/
                                http://stanbud.biz/
                                https://www.facebook.com/pages/Sklep...89562121174566

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎