Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Herbowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PorterOlo
    Junior
    • 04-2008
    • 5

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarnawy, nieco popsuty [3]
    Piana: Ledwo widoczna, po zmieszaniu powstaje, ale szybko zanika [3]
    Zapach: Bardzo słodki, trudno do czegoś porównać [3.5]
    Smak: Takowóż słodki, przypomina nieco czekoladę, kompot (?) [3.5]
    Wysycenie: W sam raz, chociaż po schłodzeniu mogłoby przeszkadzać [4]
    Opakowanie: Projektanci się nie wysilili, butelka porysowana, etykieta siermiężna, jak od taniego wina, kontretykieta zupełnie niedopasowana do etykiety [2.5]
    Uwagi: Słodkie aż mdli, aczkolwiek zamiast kompotu od biedy można wypić

    Moja ocena: [3.4]
    Polska - najlepsze piwo, najpiękniejsze kobiety, najlepszy chleb :D:D

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: miało by czarne ale coś wyblakło , ciemna herbata [2.5]
      Piana: całkowity brak po 5s , a tak się starałem nalewając [1]
      Zapach: wącham i wącham lecz brak zapachów piwnych , może kompot śliwkowy ? [2]
      Smak: gdyby nie bąbeli to pomyślał bym że to kompot [2]
      Wysycenie: bardzo mizerne , nieliczne bąbelki gazu unoszące dię ku górze [2]
      Opakowanie: + że butelka , etykieta zerżnieta , ściema na etykiecie [2]
      Uwagi: porażka , do tego piwa już nie wrócę

      Moja ocena: [1.925]
      Last edited by anteks; 25-04-2008, 21:40.
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #18
        Masakra. Oranżada o kolorze Coca-Coli i jak pisał powyżej kolega Jackson smaku i zapachu zbliżonym do „kukułek”.
        Powinni tego zabronić
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobursztynowy. [5]
          Piana: Nie ma jej prawie w ogóle [1.5]
          Zapach: Odurzająco karmelowy. W tle słodowe przebłyski. [4]
          Smak: Smak karmelowy z nutkami zbożowymi. Goryczka minimalna. Sympatyczne piwo choć słodkie. Przypomina mi ś.p. Diamenta. [4]
          Wysycenie: Nie za duże, nie za małe. Rozbija słodycz piwa. Nadaje pewnej rześkości. Nie siada na żołądku. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta, choć przypomina inną jest udana. Chyba najlepsza z tego browaru. Kapselek czarny, butelka amber. Jest OK!

          ...tyle, że brak ekstraktu. [4.5]
          Uwagi: Niektórzy za bardzo narzekają na to piwo. Odnosze wrażenie, że im po prostu ten styl piwa nie odpowiada. Ale w swoim stylu właśnie (piwa karmelowe), jest bardzo dobre.

          Moja ocena: [3.85]
          Last edited by Shlangbaum; 12-05-2008, 08:43.

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi

            Uwagi: Niektórzy za bardzo narzekają na to piwo. Odnosze wrażenie, że im po prostu ten styl piwa nie odpowiada. Ale w swoim stylu właśnie (piwa karmelowe), jest bardzo dobre.

            Moja ocena: [3.85]
            Gdyby to piwo chociaż przypominało Diament pewnie kupowałbym je często. W moim egzemplarzu niestety nie stwierdziłem żadnego podobieństwa.
            Może browar wypuszcza różne warki. Sądząc jednak po innych wyrobach Korebu nie liczę na wielkie różnice.
            MM961
            4:-)

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12205

              #21
              Piwo karmelowe? Kolega raczy żartować, nie każda słodycz to karmel (vide cola bez cukru).
              Tak samo ono jest karmelowe, jak i czarne
              W klasie piw bez klasy produkt ten stanowi klasę samą dla siebie

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
                Niektórzy za bardzo narzekają na to piwo.
                Jak można narzekać „za bardzo” na piwo, którego nie da się wypić?
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jak można narzekać „za bardzo” na piwo, którego nie da się wypić?

                  Jednak części osób smakuje więc albo te piwa były tak bardzo różne, albo gusta są tak bardzo różne.
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jednak części osób smakuje więc albo te piwa były tak bardzo różne, albo gusta są tak bardzo różne.
                    Jasne. Więc niech ci co pili kiepską partię sobie tutaj na nią ponarzekają, a ci co dobrą pochwalą. W końcu zdaje się, że m.in. od tego jest ten wątek
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jasne. Więc niech ci co pili kiepską partię sobie tutaj na nią ponarzekają, a ci co dobrą pochwalą. W końcu zdaje się, że m.in. od tego jest ten wątek
                      Racja.
                      Subiektywne odczucia bez negatywnych aluzji do odczuć innych.
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                        Więc niech ci co pili kiepską partię sobie tutaj na nią ponarzekają, a ci co dobrą pochwalą.
                        I to się nazywa salomonowa mądrość

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • dkrasnodebski
                          cymbał
                          • 05-2003
                          • 2316

                          #27
                          Nie wiem jaka to była partia ale wiem, że pierwszy raz w życiu piłem piwo o smaku toffi.
                          Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                          www.radoslawstolar.pl

                          Comment

                          • REBELLION
                            Junior
                            • 03-2008
                            • 21

                            #28
                            Piwo lubiane przez moją Panią sam czasami "strzała " ściągne jednak zauważalny problem niemal od poczatki przygody z tym piwem to bardzo nierówna nasycenie co2 butelek tej samej partii z jednej flaszki można liczyć na pisnę a i innej można sobie tylko pomarzyć.
                            Last edited by REBELLION; 15-05-2008, 09:37.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor bardzo mocnej herbaty, lekko mętnawe jakby. [3.5]
                              Piana: Śladowa przy nalewaniu, po chwili zostaje jedynie plamka na powierzchni. [2]
                              Zapach: Kurde, rzeczywiście... TOFFI! [2]
                              Smak: Znowu toffi. Uwielbiam ten smak, ale w stałym stanie skupienia . W płynie zabija mdłą słodyczą. [2]
                              Wysycenie: W zasadzie brak, ale czy ktoś widział gazowane toffi??? [1.5]
                              Opakowanie: Ciemne, czarno-czerwono-zielone barwy, w herbie czarny rycerz, na krawatce koreb. Heraldyki nie kumam, znam brzydsze dla oka opakowania, ale nie jest ich zbyt wiele... [2]
                              Uwagi: Nie dałem rady... .

                              Moja ocena: [2.05]

                              Comment

                              • Kamień
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 361

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bordowy, ciemnoczerwono - brązowy, średnio przejrzysty. Ładny, ale przecież etykieta informuje, że to "piwo czarne"... [4]
                                Piana: Biała, niezbyt wysoka, dość szybko opadła do obrączki przy szkle. W tym stanie utrzymuje sie długo. [3]
                                Zapach: Bardzo dziwny... bardzo słodki... Prym wiedzie wyraźny zapach toffi. Dalej jest bardzo bogata gama różnych aromatów: kawa, rum, owoce, karmel, słód... Zapach jest przesadnie słodki i ta niezwykła kombinacja wydaje się dość nienaturalna ale jej bogactwo jest intrygujące, wzbudziło u mnie niemałe zaskoczenie. [4]
                                Smak: Bardzo słodki. Zapach zdradza o nim wszystko. Na pierwszym planie słodki, wyraźny smak toffi, dalej aromacik kawy z rumem, zyskujący na intensywności w miarę ogrzewania się trunku, oraz wyraźna kwaskowa nutka owocowa, niestety, w typowo oranżadowym wydaniu. [3.5]
                                Wysycenie: Wysokie, jak na ciemne piwo - i całe szczęście, bo stanowi jedyną osłonę przed frontalnym atakiem słodyczy. Jest przy tym naprawdę trwałe. [5]
                                Opakowanie: Zielono - czerwono barwy, ale złamane kolorem złotym i przygaszone. Gdyby nie to, etykieta wyglądałaby o wiele atrakcyjniej i schludniej, bo układ elementów na etykiecie jest dobrze dobrany. Jednak opakowano piwo w barwy maskujące, więc czai się ono na półce niczym strzelec wyborowy - nie dostrzegamy go, choć patrzymy wprost na nie. Napis "piwo czarne" jest chybiony. [3]
                                Uwagi: Bardzo dziwne piwo. Ale dlatego postanowiłem się z nim zmierzyć . Prawdą jest, że nie ma w nim absolutnie żadnych piwnych akcentów. Słodycz jest niesłychanie wręcz przesadzona a cała ta kombinacja posmaków toffi, rumu, kawy, oranżady jest bardzo oryginalna i nienaturalna, więc nie dziwi mnie określanie smaku tego piwa jako "sztuczny". Lecz nie ukrywam, że gama zapachów tego piwa zdobyła u mnie niemal pewien rodzaj podziwu.

                                Moja ocena: [3.7]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎