Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Herbowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
    Mógłbyś uścislić. Ostatnio w Bełchatowie w Kauflandzie widziałem je za 2,80 co według mie nie jest jeszcze wygurowana ceną.
    Nie mam paragonu, ale jak dobrze pamiętam 3,8 w sklepie spożywczym w Łasku
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Spodziewałem się mniej lub bardziej czarnego, dostałem brunatno - czerwony. Ładny, pod światło ognisty. [4.5]
      Piana: Zero. Null. Absolutnie NIC nie powstało! Czysta woda podobnie się pieni... [1]
      Zapach: Słodkie toffi, kawa, przyprawy korzenne. Bardzo intensywny, zaskakujący ale i zachęcający. Mimo wszystko trochę przyciężki (za słodki), mało piwny. [3.5]
      Smak: Słodkie aż mdli, z przypraw korzennych nie da się nic wyodrębnić - smakuje gotową "przyprawą do piernika", dużo toffi, trochę aromatu chmielu, minimalna goryczka. Bardzo dobrze orzeźwia! Niezwykle oryginalne, zaskakujące, nie piwne - ale całkiem dobre. (im cieplejsze tym mniej słodkie) [4]
      Wysycenie: Hehe, ciekawa sprawa. Otóż w mojej szklance nie pojawił się ani jeden bąbelek, niczego też nie wyczuło moje podniebienie. Tak jak z pianą - zero gazu. A najdziwniejsze, że w niczym to nie przeszkadza, piwo bardzo dobrze się pije i sam nie wiem czy mi tego gazu brakuje... [3]
      Opakowanie: Cóż z tego, że etykiety (a są aż 4!) starannie zaprojektowane, kunsztowne, stylowe i po prostu piękne, ale ponaklejane tak krzywo i podrapane, że wierzyć sie nie chce. Nie podano zawartości ekstraktu. [3]
      Uwagi: Bardzo specyficzny, ale i bardzo ciekawy napój. Nie wygląda jak piwo, nie pachnie jak piwo, w smaku tylko minimalnie przypomina piwo - a jednak naprawdę przyjemnie się pije, jest smaczne i wspaniale orzeźwia. Dobre, jak na piwo aromatyzowane.

      Coś czuję że uduszone w nim mięso bardzo dobrze by smakowało - muszę spróbować

      Moja ocena: [3.45]
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • BRS
        Junior
        • 08-2009
        • 1

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Na etykiecie pisze piwo ciemne i rzeczywiście jest trochę ciemne [4]
        Piana: Nie jest jej za wiele ale trzeba pamiętać że jest to napój piwny a nie piwo [4]
        Zapach: Jest słodki ale nie odpychający [4.5]
        Smak: Smakuje tak jak by zastąpić goryczkę słodyczą [4.5]
        Wysycenie: W sam raz [5]
        Opakowanie: Może stara etykieta była tandetna ale ta na butelkach 0,5l jest ładna. Postrzępione krawędzie i błyszczące na złoto krawędzie liter. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.45]

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor kasztanowy , mocna herbata . Przyzna że spodziewałem się ciemniejszego [3]
          Piana: była malutka podczas lania [1]
          Zapach: Piwo ciemne korzenne ? moim zdaniem raczej śliwkowe [3]
          Smak: Spodziewałem się raczej piernika , a tu plum bier [3]
          Wysycenie: to piwa nie ma prawie wcale gazu ! [2]
          Opakowanie: bardzo ciekawa z przodu składa się z 2 części , kontry oraz krawatki , minus za brak ekstraktu [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.825]
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mocna herbata, ciemny bursztyn, na pewno nie do końca ciemne. [4]
            Piana: Odrobinka powstała przy nalewaniu z góry. Co ciekawe, ta odrobinka nawet długo się trzymała i nawet osiadała na szkle. [1.5]
            Zapach: Korzenne chyba tylko z nazwy. W zapachu dominuje toffi i mleko (?). [3]
            Smak: Przerażająco słodkie. Korzenne, jak w zapachu, tylko z nazwy, bo takich aromatów nie uświadczyłem. Czuć za to cukierki krówki i mleczną czekoladę. Goryczki brak. [2.5]
            Wysycenie: Kiepskie, prawie minimalne. [3]
            Opakowanie: Etykieta w odcieniach sepii, przyjemna dla oka. Brak podanego ekstraktu i goły kapsel. [4]
            Uwagi: Takie piwo (napój) trzeba lubić. Ja nie znalazłem w nim nic dla siebie, raczej więcej nie powrócę do niego.

            Moja ocena: [2.75]

            Comment

            • AndrewZG
              Senior
              • 08-2009
              • 261

              #66
              Herbowe - ocena

              Wczoraj miałem okazję pierwszy raz w życiu spróbować tego "piwa". Butelka 0,5l kosztowała w Piotrze i Pawle ponad 4 zł, więc spodziewałem się czegoś wyjątkowego. Rzeczywiście - napój ten był wyjątkowy - piany praktycznie nie ma, a smak jak dla mnie nie do przyjęcia. Piję piwo już 30 lat, jeśli tylko mam okazję próbuję wszelkich "wynalazków", ale Herbowe to jedno z najgorszych jakie w życiu piłem. Zdarzyło mi się 2-3 razy w mojej historii nie wypić piwa do końca i resztę wylać - tak niestety było w tym przypadku.

              Comment

              • Spytko
                Junior
                • 08-2009
                • 27

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                Wczoraj miałem okazję pierwszy raz w życiu spróbować tego "piwa". Butelka 0,5l kosztowała w Piotrze i Pawle ponad 4 zł, więc spodziewałem się czegoś wyjątkowego. Rzeczywiście - napój ten był wyjątkowy - piany praktycznie nie ma, a smak jak dla mnie nie do przyjęcia. Piję piwo już 30 lat, jeśli tylko mam okazję próbuję wszelkich "wynalazków", ale Herbowe to jedno z najgorszych jakie w życiu piłem. Zdarzyło mi się 2-3 razy w mojej historii nie wypić piwa do końca i resztę wylać - tak niestety było w tym przypadku.
                Podpisuję się pod tą wypowiedzią w 99%.
                Ten 1% to fakt, że piwo pije od 25 lat.

                Comment

                • Candlekeep
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 367

                  #68
                  Nie wiem, co się z tym piwem dzieje, ale że coś się dzieje, to pewne. I tu nie chodzi tylko o Herbowe, ale też inne piwa z Koreba.
                  We wrześniu piłem Herbowe z - można powiedzieć - ogromnym zachwytem. Bardzo oryginalny smak, piękne wysycenie, chciało się pić kolejne. Równie przyjemnie piło mi się wówczas Żywe z tego samego browaru.
                  Miesiąc temu udało mi się kupić w Piotrze i Pawle Miodowe. Jako że pierwszy kontakt z Korebem był zachwycający - otworzyłem butelkę z dużymi nadziejami. A tu totalna porażka: zero piany, zero gazu, a najgorszy był smak i zapach. Jakby przeterminowana maślanka. Cóż - pomyślałem - pewnie trafilem na butelkę z rozszczelnionym kapslem. Zepsuło się i tyle.
                  Ale kilka dni temu w sklepie na Rudnickiego kupiłem Herbowe, Łaskie i Mocne. Wczoraj otworzyłem Herbowe. I co? Znowu prawie bez gazu. Piany kompletnie brak, choćby nie wiem, z jakiej wysokości je lać. Przynajmniej jednak smak był znośny.
                  Dla pewności jednak otworzyłem też Łaskie. I okazało się to samo, co z Miodowym. Powrócił też ten smród starej maślanki.
                  Czy więc jakiś problem z butelkowaniem i kapslowaniem? Czyżby problemy na etapie warzenia? Nie wiem, ale to, co ostatnio miałem okazję pić (a były to rózne partie, kupowane w róznych sklepach) to jakiś dramat. Czy ktoś coś wie na ten temat?

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                    We wrześniu piłem Herbowe z - można powiedzieć - ogromnym zachwytem. Bardzo oryginalny smak, piękne wysycenie, chciało się pić kolejne. Równie przyjemnie piło mi się wówczas Żywe z tego samego browaru.
                    (...)
                    Ale kilka dni temu w sklepie na Rudnickiego kupiłem Herbowe, Łaskie i Mocne. Wczoraj otworzyłem Herbowe. I co? Znowu prawie bez gazu. Piany kompletnie brak, choćby nie wiem, z jakiej wysokości je lać. Przynajmniej jednak smak był znośny.
                    To raczej za pierwszym razem miałeś szczęście. Ten brak nagazowania, piany i "oryginalny" smak to znaki rozpoznawcze Koreba.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 367

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      To raczej za pierwszym razem miałeś szczęście. Ten brak nagazowania, piany i "oryginalny" smak to znaki rozpoznawcze Koreba.
                      Ale obrzydliwy smak zepsutej maślanki juz chyba nie?
                      Może faktycznie mają jakiś problem z kapslowaniem? Słowo - nie mam pojęcia, jak tłumaczyć tak diametralnie odmienny poziom jakości...

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: brązowo-mahoniowy lub bardzo mocnej herbaty z co najmniej dwóch torebek [5]
                        Piana: istniała tylko po nalaniu i to tylko 1 cm kożuszek, to co było ta piana miało beżowy kolor, po kilku minutach w szkle nie ma nawet ani jednego bąbelka [1.5]
                        Zapach: syropowo korzennny, tylko z czego ten korzeń nie mam najmniejszego pojęcia, bliższe prawy mogłoby być określenie "ziemiste" [2]
                        Smak: dość rozwodnione, w smaku przypomina mi jakiś syrop przeciwkaszlowy, niby słodkawe, niby gorzkawe i jakiś taki dziwny apteczny posmak, poza tym, szczypie w język [3]
                        Wysycenie: zdecydowanie za małe, brak bąbelków = brak piany [2.5]
                        Opakowanie: bardzo ładna etykieta, brak tylko do kompletu firmowego kapsla [4.5]
                        Uwagi: Spodziewałem się czegoś bardziej wyrafinowanego, Korzenne okazało się ciekawym produktem tylko z nazwy i opakowania

                        Moja ocena: [2.65]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • otvirak
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 766

                          #72
                          Piwo bardzo specyficzne... Kolor ciemnobursztynowy, jakby lekko mętnawe (?). Piany nie stwierdzono. Bardzo miły miodowo-korzenny zapach. W smaku delikatny miód, słodkie nutki piernikowe i od koniec leciutka goryczka. Alkohol niewyczuwalny. Wysycenie bardzo niskie, ale mnie to nie przeszkadza. W sumie - jestem zdecydowanie na tak , ale zdaję sobie sprawę, że nie jest to piwo dla wszystkich. Po mojemu ogólna ocena użytkowników jest jednak zaniżona.
                          niepoprawny czechofil


                          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                          WISŁA MISTRZ!

                          Comment

                          • Candlekeep
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 367

                            #73
                            No to trafiłeś na dobrą partię. Jeśli to piwo nie jest w jakiś sposób zepsute - to jest znakomite. Problem w tym, że zbyt wiele razy trafiłem na piwo, które wydawało się albo nieszczelnie zamknięte, albo źle przechowywane - w każdym razie niedobre. I dlatego nie dzwią mnie oceny. Choć ja dawałbym o wiele wyższe - rozumiem tych, którzy trafili akurat na to złe i czują się szczerze rozczarowani....
                            Last edited by Candlekeep; 16-01-2010, 19:20.

                            Comment

                            • anatom
                              Junior
                              • 10-2009
                              • 26

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Herbata, ciemny bursztyn. [3]
                              Piana: Piany praktycznie nie ma. [2]
                              Zapach: najbardziej dominuje karmelowo-kawowy, trochę jak cappucino, gdzieś później śliwkowy(?) [3]
                              Smak: Bardzo słodkie, aż mdłe. Najbardziej dominuje karmel z kawą może jakieś orzechy, bardzo przypomina cappucino, w oddali śliwka. [3]
                              Wysycenie: za słabe. po 10 minutach pijemy kompot. [2]
                              Opakowanie: Najlepsza w całym tym piwie chyba jest etykietka. [4]
                              Uwagi: Za 3.95 PLN spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Do znudzenia przypomina mi Karmi.

                              Moja ocena: [2.9]

                              Comment

                              • skitof
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 2478

                                #75
                                Już chciałem bronić tego piwa. Powoływać się na charakterystykę piw zimowych, bożonarodzeniowych i korzennych według BJCP i EBS. Zwracać uwagę, że nie ma dużo piw zimowych w Polsce, a to wypełniało tę lukę, że poza karygodnie niską pianą reszta jest na co najmniej znośnym poziomie, że wyczuwalne orzechy, suszone śliwki, piernik czy czekolada to charakterystyczna zimowo-bożonarodzeniowa ornamentyka, że niskie nasycenie nie jest wtedy wadą... A tu klops! Otwieram piwo, piję i nie wierzę własnym zmysłom. Piwo niemal nie do wypicia. Sztuczny miód walczy z cytryną. Słodycz walczy z kwaśnością. W tle pustka. Szkoda. Kiedyś to piwo było lepsze, dla wielu lagermaniaków może nie łatwe do akceptacji, ale przynajmniej poprawne w swoim stylu. Obecnie radzę poczekać do następnej warki. Ja oceniałem tę z datą przydatności do 25.03.2010

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎