Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek Śląski, Książęce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Miałem okazję wreszcie skosztować niepasteryzowanego Książęcego z Lwówka nabytego na tegorocznych Chmielakach. Na miejscu nie próbowałem, gdyż po piwie nie można prowadzić(i całe szczęście). Za to kilka buteleczek przyjechało wraz ze mną do domu. Świetne piwko, łagodne, a zarazem z wyraźną goryczką. W zapachu pojawiają się przyjemne nuty żywicy. Żałuję, że niedostępne w mojej okolicy (Lublin mnie ratuje). W lodówce czeka na mnie jeszcze Dobre Mocne. A swoją drogą 4PLN za butelkę (nawet na Chmielakach), to lekka przeginka.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Ja dla odmiany ostanie butelki oceniam słabiutko - jakieś takie bezsmakowe, słabo nagazowane. Ale to, co piłem z kranu w "Willmanowej Pokusie" w Krzeszowie, to poezja, tyle że droga.

      Comment

      • nevton
        Member
        • 09-2005
        • 97

        Bardzo dobre niedrogie piwo. o delikatnym smaku i stosunkowo mało nasycone gazem.
        Przed pierwszą degustacją spodziewałem się raczej mocnego smaku charakterystycznego dla mocniejszych piw (patrz ilość alkoholu podana na etykiecie... a tu nic .
        Delikany smak z minimalną goryczką wchodzi jak woda .
        Piwo jest niepasteryzowane z trzymiesięcznym okresm przydatności do konsumpcji.
        Niestety poza okolicami Lwówka Śląskiego jest trudno dostępne . Ja go nie widziałem nigdy w innych regionach Polski, niestety. A szkoda bo piwo jest smaczne i co też ważne niedrogie (około 1,8 zł za butelkę bez kaucji)

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nevton
          Niestety poza okolicami Lwówka Śląskiego jest trudno dostępne . Ja go nie widziałem nigdy w innych regionach Polski, niestety. A szkoda bo piwo jest smaczne i co też ważne niedrogie (około 1,8 zł za butelkę bez kaucji)
          A skąd jesteś? Najlepiej wpisz to sobie do profilu (trzeba na górze kliknąć na tego gościa z brodą ).Na szczęście się mylisz, bo Lwówek jest dostępny w innych rejonach Polski.
          Last edited by Twilight_Alehouse; 16-09-2005, 13:37.

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
            Na szczęście się mylisz, bo Lwówek jest dostępny w innych rejonach Polski.
            A tu się nie zgodzę, w Janowie go nie ma . Nad czym oczywiście szczerze ubolewam.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno
              A tu się nie zgodzę, w Janowie go nie ma . Nad czym oczywiście szczerze ubolewam.
              Nie mówię że we wszystkich. Mówię tylko, że można go kupić dalej niż tylko w okoliach Lwówka, jak twierdził Nevton.

              Comment

              • nevton
                Member
                • 09-2005
                • 97

                Jestem ze Górnego Śląska (Mysłowice). Niestety nie znalazłem tu sklepu gdzie taki trunek byłby dostępny . Jeżeli ktoś z was wie gdzie to można kupić na Górnym Śląsku to dajcie proszę znać. Będę zobowiązany.
                Na razie kumpel wozi mi co jakiś czas to piwko z Jeleniej Góry (ma tam teściową i odwiedza ją biedak regularnie) .

                Pozdrawiam Nevton

                Comment

                • Lacriferno
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 783

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasno-złoty, nie do końca klarowny. [4.5]
                  Piana: Drobnoziarnista, zbita. Utrzymuje się dość długo. [4]
                  Zapach: Słodowy z lekką nutką owocową. Lekko zalatuje chmielem. [3.5]
                  Smak: Wspaniale wyważona goryczka. Przewaga słodowych nutek. Lekko alkoholowy. [4]
                  Wysycenie: Dobre z początku, lecz z czasem szybko ubywa gazu. [3.5]
                  Opakowanie: Czytelność etykiety fatalna, z daleka trudno rozpoznać co to za piwo. W połączeniu z gołym kapslem i "doświadczoną życiem" butelką tworzy kiepski efekt. [2.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.75]

                  Comment

                  • nevton
                    Member
                    • 09-2005
                    • 97

                    Efekt wizualny buteli faktycznie nie powala na kolana ale robi fajny klimat......

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      Tak wygląda Książęce w wersji eksportowej. Pasteryzowane. Do nabycia w sklepie firmowym za 1,20 zł.
                      Attached Files

                      Comment

                      • nevton
                        Member
                        • 09-2005
                        • 97

                        Nakejka jak naklejka ale.... pasteryzowannnneeee.... eeee wole krajową wersję

                        Comment

                        • peter_1000
                          Senior
                          • 05-2003
                          • 583

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemno słomkowy. lecz jak na piwo pełne, kolor moim zdaniem ciut za jasny. [3.5]
                          Piana: Piana rewelacyjna. Gęsta i trwała jak białko. Nic tu dodać nic ująć. [5]
                          Zapach: Zapach z nutą owoców, delikatny lecz bardzo przyjemny. [4.5]
                          Smak: Bardzo bardzo smaczne piwo. Niezbyt duża goryczka fajnie komponuje się z akcentami słodowymi. Piwo ma doskonałą gęstość i kleistość. Chwilami miałem wrażenie że piłem piwo o większym ekstrakcie niż standardowe 12,5 blg. [4.5]
                          Wysycenie: W zupełności wystarczające [4.5]
                          Opakowanie: Etykietka ładna i stylowa (z tego co wiem, co kiedyś o niej pisali, chyba nie do końca oryginalna). Brakuje jedynie kontry. [4]
                          Uwagi: Jedno z lepszych piw na polskim rynku. Szkoda tylko że na Podkarpaciu to, jak zresztą większość dobrych piw jest nieosiągalne.

                          Moja ocena: [4.475]
                          Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                          Comment

                          • eeemil
                            Junior
                            • 09-2002
                            • 6

                            No cóż zdaje sie żę browar wysoko z tym piwem nie mierzył i wychodzi naprzeciw swojej największej grupie docelowej , dobitnie świadczy o tym stale zwiększający się woltaż na etykiecie z 5,2 % (z początku tego topicu ,bo niepamiętam dokładnie ale chyba było książęce z 4,8 % ) do 6,8 % aktualnie . Na pocieche zostaje książęce beczkowe , bo moim zdaniem jego jakość nie spadła .

                            Comment

                            • thrashcan
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 126

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złote, klarowne. [4.5]
                              Piana: Biała, początkowo dużo, po jakimś czasie opada do warstwy około 0,5 centymetra i utrzymuje się prawie do końca picia piwa. [4.5]
                              Zapach: Zapach bardzo przyjemny, lekki, przebijają się elementy owocowe i chmielowe, mocna strona piwa! [5]
                              Smak: Piwo bardzo dobre. Powiedziałbym dość lekkie, bez przesadnej goryczki, aż się chciało je pić, wręcz zapraszało do picia swym smakiem. [5]
                              Wysycenie: W zupełności wystarczające, co prawda nie ma stad wędrujących bąbelków po kuflu, ale miło łechce język. [4.5]
                              Opakowanie: Najsłabszy element piwa. Brązowa 0,5l butelka dość wysłużona, porysowana , po prostu brzydka. Kapsel złoty, bez dodatków. Etykieta powiedziałbym dość tandetna, na dodatek nierówno przyklejona, brak etykiety po drugiej stronie piwa. Gdybym nie szukał właśnie tego piwa w sklepie w życiu bym nie zwrócił na nie uwagi ze względu na opakowanie.

                              Piwo kupione w sklepie monopolowym na pasażu "Smyczkowa" za 2,30 zł. [1.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.725]

                              Comment

                              • Budvar
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 265

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jasnozłoty, idealnie klarowny [4.5]
                                Piana: wysoka i gęsta czapa na początku, utrzymuje się do końca w postaci półcentymetrowego wianuszka, nieuchronny koniec zwiastują coraz liczniejsze obręcze na kuflu [4.5]
                                Zapach: delikatny, intrygujący, bliski piwom pszenicznym [5]
                                Smak: po prostu doskonały, słów brak, skali ocen również - łagodny a wyrazisty, wysublimowany a swojski [5]
                                Wysycenie: w sam raz, niestrudzone pęcherzyki pracują do samego końce [4.5]
                                Opakowanie: jedyny mankament piwa - pospolite do bólu, przesłodzona etykieta, zwykły kapsel, wysłużone szkło [2.5]
                                Uwagi: dostępne w coraz większej ilości miejsc (przynajmniej w Warszawie):
                                - sklep spożywczy AGA, ul. Dolna,
                                - centrum handlowe Land, ul. Wałbrzyska
                                - Blue City, Al. Jerozolimskie (skandaliczne ceny !)

                                Moja ocena: [4.775]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎