Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Manieklbl
    Senior
    • 10-2007
    • 100

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno złoty, norma w pilsach. [4.5]
    Piana: W normie, ale troche za szybko opada. [3.5]
    Zapach: Przyjemny, chmielowy bez akcentow alkoholowych [4]
    Smak: Kolejna świetna robota, lekki pils z idealnie dopasowaną goryczką, nie za słaba nie za silna jednym słowem świetnie! Słodu wyczuwamy tu dość mało, dobre do gaszenia pragnienia. [4.5]
    Wysycenie: Dla mnie w sam raz [4]
    Opakowanie: Bardzo ładna butelka, świetnym pomysłem są też butelki "granat" 0.33, odpowiednia ilość informacji na etykiecie [4.5]
    Uwagi: Jedno z moich ulubionych piw obok perły, zdecydowanie najlepsze lekkie piwo jakie piłem.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
      [...] butelki "granat" 0.33 [...]
      Jesteś pewien, że to "Zwierz" z Lublina, a nie ze Zwierzyńca? Z reguły "granaty" były zwierzynieckie, ale w dzisiejszych czasach...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • Manieklbl
        Senior
        • 10-2007
        • 100

        Ja piłem z półlitrowej z perły, dlatego oceniam w perle, napisałem tylko, że istnieje również butelka granat. Nie sprawdzałem kto robi granaty bo nie kupiłem go, będe tam to sprawdze. Moj Zwieżyniec był jednak napewno z Perły.

        Comment

        • kony
          breweriarz
          • 08-2005
          • 1701

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie sprawdzałem kto robi granaty bo nie kupiłem go, będe tam to sprawdze. Moj Zwieżyniec był jednak napewno z Perły.
          Nie będzie tak łatwo, niestety nie chwalą się na etykietach gdzie było lane które piwo. Kiedyś funkcjonował pogląd, że granaty są na 100% ze Zwierzyńca. Ktoś jednak mi mówił (może Seta na zlocie albo ktoś tu pisał na forum?) że widział rozlew do granatów w Lublinie. Ale jak sugeruje Wujcio teraz to już nic nie wiadomo.

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: żółty, klarowyy [3]
            Piana: wysoka, biała trwałą,drobnoziarnista, pozostawi ślad na szkle [4]
            Zapach: słodowo-chmielowy z lekkim aromatem owocowym [3.5]
            Smak: lekka goryczka z posmakiem słodkości, łagodny smak chmielu w tle, delikatny [3.5]
            Wysycenie: piwo pracowało cały czas, drobnę bąbelki gazu odrywały się od dna [3.5]
            Opakowanie: żółta pucha, z czarnymi napisami, informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.5]

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19168

              Piwo tak poniżej przeciętnej, że daje zły pogląd jakie może być piwo ze zwierzynieckiego browaru. Wstyd mi, że moja ocena wisi tutaj a to piwo kompletnie nijak się ma z tym co pisałem i wprowadza w błąd klienta.
              Last edited by e-prezes; 16-04-2008, 16:11.

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4570

                A bo to wiadomo co piłeś? Może w Lublinie płukali tank po Perełce i postanowili "zezwierzyńcować". A serio, to piłem ostatnio "Zwierzyniec"i nie mogę sobie wyobrazić żeby to był naprawdę on. A rzeczona Perła to już w ogóle się dla mnie skończyła

                Comment

                • bono_boniecki
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 177

                  Również miałem okazję pić Zwierzyńca wczoraj i rzeczywiście do powyższej oceny e- prezesa ma się nijak.
                  piana mimo, że utworzyła pewną warstwę, to zaraz opadła, nachmielenie kiepskie, wyraźna słodowośc, to w sumie wszystko.

                  Comment

                  • rotmistrz
                    Senior
                    • 06-2005
                    • 469

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: żółty, klarowny [3]
                    Piana: wysoka, biała, po opadnięciu pełny kożuszek na licu, ślad na szkle [3.5]
                    Zapach: chmielowo-słodowy, łagodny, [3]
                    Smak: lekka goryczka, lekkie słodowe nuty gdzieś w głębi posmak chmielu [3]
                    Wysycenie: piwo pracowało cały czas, inensywność malała w miarę ubywania ze szklanicy [3]
                    Opakowanie: żółta puszka z zielonymi napisami,informacje o pwie nie pełne brak ekstraktu [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.05]

                    Comment

                    • DonPedro
                      Junior
                      • 09-2004
                      • 13

                      Zwierzyniec Pils - puszka

                      Pilem wczoraj Zwierzyniec Pils zapuszkowane w alu 12.03.09. Niesamowite piwko, bez przegazowania, lekka kremowa pianka rozplywajaca sie w ustach, delikatny smak zachecajacy do kolejnego lyku. Cena przyjemna: 2,20 zl. Kiedys kupilem w sieci sklepow Kijanka takie piwo w butelce ale zalozyli zbyt duza marze i bylo zbyt drogie na moja kieszen. Opcja w puszce jest interesujaca. Polecam, pyszne polskie piwko
                      Racibor/Hoegaarden/Kamenitza
                      DonPedro + browara szklanica

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciut ciemniejsze od złota. [4.5]
                        Piana: Porażka. Po nalaniu do kufla przypominała pianę z płynu do mycia naczyń. Grubo i średnio pęcherzykowa, malała w oczach do obrączki wokół kufla. [2]
                        Zapach: Wyraźnie chmielowy, szybko i łatwo wyczuwalny. [4.5]
                        Smak: Goryczka średnia w kierunku dobrej, nie jest intensywna, ale w połączeniu z chmielowym zapachem wywołuje miłe doznania. Pozostawia lekką cierpkość na języku. [4.5]
                        Wysycenie: Krótko - dobre. [4.5]
                        Opakowanie: Butelka 0,5l jakaś taka pękata. Niestety nie wiem jaki to typ. Etykieta żółta z zielonymi napisami, jakby w stylu retro (tzn. etykiety z PRL-u). [4.5]
                        Uwagi: Butelka bezzwrotna w Drink Hali/Wrocław, choć na kontrze info, że jest zwrotna. Kupione za 2,95 zł. Piwo chmielowe w smaku i zapachu. Mój gust domaga się trochę więcej słodu, ale ogólnie piwo jest dobre i warte swojej ceny.

                        Moja ocena: [4.25]
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Blado złoty, klarowny. [3]
                          Piana: Drobnopęchezykowa, po przelaniu do kufla średniowysoka, szybko znika. [2.5]
                          Zapach: Słodowo-chmielowy, z przewagą słodowości.q [3.5]
                          Smak: Lekkie, jest słodowość i goryczka. [4]
                          Wysycenie: Średniowysokie, dobrze współgra ze smakiem. [4.5]
                          Opakowanie: Brązowa butelka 0,5 o charakterystycznym dla perły kształcie, żółta etykieta troche już archaiczna ale dobrze pasuje do butelki. Dedykowany żółty kapsel. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.65]
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • fran
                            Member
                            • 03-2009
                            • 35

                            butelka na pewno jest zwrotna w okolicach Lublina, pewnie dalej nie opłaca sie ich wozic spowrotem

                            Comment

                            • ed_hunter
                              Junior
                              • 07-2008
                              • 28

                              W Warszawie butelka też zwrotna. Cena w Piwoszu 2 złote, ale się skończyło
                              Przyzwoite piwo.

                              Comment

                              • keto
                                Senior
                                • 07-2009
                                • 388

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ed_hunter Wyświetlenie odpowiedzi
                                W Warszawie butelka też zwrotna. Cena w Piwoszu 2 złote, ale się skończyło
                                Przyzwoite piwo.
                                w sklepie prince jest za 2 zł
                                Pozdrawiam
                                Artur

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎