Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Gotyckie Classic Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnorubinowy, ładny. Podobnie, jak Szanowni Przedmówcy uważam, że jest taki sam, jak w "Krzepkim". [4.5]
    Piana: Beżowa, gruboziarnista, szybko znika. Zostawia ładny ślad na szkle. [3.5]
    Zapach: Słodowopiwniczny jakiś, ale po kilku minutach piwnica się ulatnia... [4]
    Smak: Generalnie przyjemny, słodowy, nieco przebija nutka dymu. Taki "a la stout", z naciskiem na "a la" . [4]
    Wysycenie: Na stout'a nawet za duże, na piwo ciemne OK . [4]
    Opakowanie: Mroczne trochę jest, ale nie wiem, czemu ono jest "gotyckie". Nie znalazłem info o ekstrakcie. [3.5]
    Uwagi: Na opakowaniu jest napis "dobre ciemne piwo". Fakt. Po co tu mieszać stout'a?...

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mahoniowy, jak dla mnie stout powinien być czarny jak smoła [1]
      Piana: prawie nie istnieje, obfita przy nalaniu, nie mineła minuta jak nic nie zostalo, nawet ani jednego bąbelka, kolor był ciemnobezowy [2]
      Zapach: zapach przypomina mi typowe polskie dosladzane ciemne piwa, ot taki słodkawo-sfermentowany zapaszek [2]
      Smak: puste w smaku, nijakie, wodniste, wyczuwalna słodkawość, lekka palona goryczka nasilająca się na końcu języka [2]
      Wysycenie: zbyt malo [3]
      Opakowanie: zdecydowanie najlepsze walory w tym piwie, firmowy kapsel, ladna etykieta [4.5]
      Uwagi: Jak dla mnie ten stout jest totalna porażką jako stout, zwykły dosładzane polski ciemniak, więcej na pewno po to piwo nie sięgnę

      Moja ocena: [2.125]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny kasztan ale to nie stout [2]
        Piana: obfita przy nalaniu ale szybko opada , prawie bez śladu [3]
        Zapach: słodowo-karmelowy , brak nut palonych [3]
        Smak: słodowo-karmelowe , wodniste brak smaku słodów palonych typowych dla stoutów [3]
        Wysycenie: duża ilość babelków unosząca się przez cały czas degustacji , dla stouta za dużo ale dla tegp piwa może być [3]
        Opakowanie: ciekawe , firmowy kapsel , brak informacji o ekstrakcie [3.5]
        Uwagi: piwo otrzymane na Giełdzie w Poznaniu, po mimo wszystko dobre piwko , warte powtórzenia

        Moja ocena: [2.975]
        Last edited by anteks; 02-01-2008, 21:21.
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jak na stouta za jasne ale ładna wiśnia, klarowny [4]
          Piana: biało-beżowa, szybko siadła pozostawiając pełny kożuszek [3]
          Zapach: kawowo-słodowy aromat mocny [4]
          Smak: wyczuwalny smak palonego slodu z domieszką kawy, goryczka ledwo wyczuwalna [4]
          Wysycenie: poprawne, dopasoawne do gatunku piwa [4]
          Opakowanie: etykieta ciekawa, kontra praktycznie nie czytelna czarne literki na zlotym tle, kapsel z logo browaru, brak ekstraktu [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • petrus33
            Gość
            • 01-2008
            • 888

            #20
            Właśnie je piję.....w niczym nie przypomina stoutów jakie sączyłem w UK i Irlandii, to jest zwykłe ciemne piwo, lekko podpalone i nic poza tym. Piwa nie oceniam bo zawartość nie jest zgodna z opisem towaru zakupionego !!! Uważam, że napis Classic Stout to chyba jakiś mroczny żart Prezesa browaru, Prezesa zapraszam na wycieczkę do Londynu, tak dla skalibrowania kubków smakowych, bo widzę, że coś kiepsko z nimi

            Poniżej załączam listy piw stylu Stout z całego świata:
            1)dla fanów American Double / Imperial Stout....http://beeradvocate.com/beer/style/157
            2)dla fanów American Stout....http://beeradvocate.com/beer/style/158
            3)dla fanów English Stout....http://beeradvocate.com/beer/style/13
            4)dla fanów Milk / Sweet Stout....http://beeradvocate.com/beer/style/82
            5)dla fanów Oatmeal Stout....http://beeradvocate.com/beer/style/69
            6)dla fanów Russian Imperial Stout....http://beeradvocate.com/beer/style/84
            7)dla fanów Irish Dry Stout....http://beeradvocate.com/beer/style/162

            pozd
            Last edited by petrus33; 27-01-2008, 19:38.

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: rubinowy,jak na stouta zbyt jasny [3.5]
              Piana: z początku o jasnobrązowym kolorze,stosunkowo gęsta,powoli opadając staje się coraz jaśniejsza [4.5]
              Zapach: dość intensywny bardzo słodowo-karmelowy,słaby aromat chmielowy [3.5]
              Smak: w pierwszych łykach dość słodkawy,po chwili wyczówalny lekko przypalany słodowo-goryczkowy smak. [3.5]
              Wysycenie: przyzwoite,chociaż wydaje się że odrobinkę za mocne [3.5]
              Opakowanie: przyzwoita etykieta z firmowym kapslem,jest krawatka i kontra a na niej historia piwa itp. [4]
              Uwagi: Całkiem dobre regionalne ciemne piwo!Bo do stouta trochę mu jednak brakuje.PZDR

              Moja ocena: [3.625]
              mb WOS

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kompletnie nieodpowiedni do podnazwy Classic Stout. Piwo ma kolor herbaty o lekko czerwonawym zabarwieniu i nawet na Ciemne zbyt jasny. Niemniej jednak jest bardzo ładny i do jakiegoś Ale byłby świetny. [2.5]
                Piana: Słaba. Niejednorodna, mała, koloru lekko kawowego. Szybko redukuje się do kożucha i prawie natychmiast opada do resztek. [2.5]
                Zapach: Początkowo był bardzo słaby i jakiś taki nijaki. Później troszkę zrobił się mocniejszy i całkiem przyjemny. Czuć ciemne słody z karmelem. Średnio słodki. Oczywiście nie Stoutowi. [3.5]
                Smak: Słaby smak. Jest trochę smaku ciemnego słodu, troszkę paloności, trochę karmelu i… mocny smak wody! Wyjątkowo mocno czuć wodnistość. Temu piwu kompletnie brak treści. Smakuje jakby piwo typu Irlandzkie Mocne rozcieńczyć wodą w stosunku 1:1. Na koniec słaby nieprzyjemny posmak słodowo goryczkowy. Dziwnie jakoś to czuć jakby nuty od słodów gryzły się z tymi od chmielu. [2.5]
                Wysycenie: Piwo jest ciemne, więc wysycenie niższe. Tu jednak za niskie już. Zwłaszcza pod koniec wyraźnie go brak. [3]
                Opakowanie: Opakowanie niezłe. Grafiką nie powala, ale jakąś oryginalność posiada. Tworzy serię z Krzepkim. Piwo lżejsze, jaśniejsze to i etykieta w jaśniejszych barwach. Kapsel firmowy. Tyko zawartości ekstraktu brak. No i bardzo duży minus za nieprawdziwą nazwę. Bardzo mi się podobało nie nazwanie Porterem Gotyckiego Krzepkiego. Tu postąpiono inaczej. [2]
                Uwagi: Piwo rozczarowuje. Stoutem nie jest. Ta nazwa na butelce robi tylko zamieszanie i uczy ludzi głupot. To powinno być zakazane. Pomijając już to, piwo jako zwykłe Ciemne jest kiepskie. Zdecydowana większość Ciemnych piw jest po prostu lepsza. Rozczarowuje tym bardziej, jak zna się Krzepkie i wie się na co stać Grudziądz.

                Moja ocena: [2.85]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Scriptus
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 189

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: kolor kasztanowy przejrzysty, stanowczo za jasny, jak na stouta, po prostu ciemne piwo [3.5]
                  Piana: Piana z początku wysoka, ale gruboziarnista, znika w kilkadziesiąt sekund [3.5]
                  Zapach: słaby zapach słodowy, troszkę karmelkowy mógłby być wyraźniejszy, ale ogólnie może być [4]
                  Smak: Smak dość wyrazisty, czuć goryczkę i wędzony zapach palonego słodu, nie wiem, czy to stout, ale dobry... [4.5]
                  Wysycenie: Dobre nasycenie, unoszą sie bąbelki.... tylko, gdzie ta piana? [4.5]
                  Opakowanie: ładna ciemnozłota, dość stylowa etykieta, brak informacji o słodzie, firmowy kapsel [4.5]
                  Uwagi: Dobre piwko, po prostu inne, ciekawy smak, polecam na wieczór przy grilu

                  Moja ocena: [4.175]
                  Nic lepszego od Brackiego :)

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Na pewno nie stoutowy Za jasne nawet na ciemniaka... Ot, takie trochę ciemniejsze brown ale. Jako stout ocena 1, jako piwo ciemne 4. Wstawiam średnią. [2.5]
                    Piana: Niezbyt wysoka i znika w oczach. Po chwili zostaje już tylko malutka wysepka. [2]
                    Zapach: Lekki zapach palonego ziarna i w zasadzie niewiele więcej. Nuta dość typowa dla Grudziądza. [2.5]
                    Smak: Ziarnistość, lekka paloność. Prawie nie czuć, że to ciemne piwo. Jałowe, wyprane ze smaku, nawet alkoholu nie czuć To zapewne po prostu jasny Grudziądz dobarwiony karmelem. Jako stout dostaje 1 punkt, jako ciemne 2,5, ocenę sumaryczną zaokrąglę litościwie w górę. [2]
                    Wysycenie: Ogromne, jak cola. [2.5]
                    Opakowanie: Nawet znośne, choć bez rewelacji. [3.5]
                    Uwagi: Piwo kupione na Chmielakach Krasnostawskich 2007, wypite niedługo potem.

                    Moja ocena: [2.3]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎