Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michioso
    Senior
    • 10-2002
    • 112

    Kolor: czarny, pod światło rubinowy
    Piana: na początku dość mocna i trwała, później szybko znika
    Zapach: intensywny zapach kawy i czekolady
    Smak: bardzo aksamitny, wyczuwa się paloną kawę oraz czekoladę
    Wysycenie idealne, nie ma się do czego przyczepić
    Opakowanie: bardzo ładne, idealnie pasujące do tego piwa, podkreśla jego charakter
    Uwagi: jeden z lepszych porterów jakie piłem, zamierzam po niego często sięgać

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, pod światło wiśniowy, ledwo prześwitujący. [5]
      Piana: Obfita, beżowa, sztywna, jednak zdecydowanie za szybko opada. Pozostają po niej krzaczki oblepiające szkło i delikatna obrączka. [4.5]
      Zapach: Palone ziarna, kawa, słód, karmel. Bardzo intensywny, pełny, piękny. [5]
      Smak: Bardzo treściwe, ciężkie piwo - ale w końcu tego oczekuję po porterze. Wyraźnie czuć w nim palone słody, kawę, posmak orzecha włoskiego, gorzką czekoladę (choć to może być autosugestia wynikająca z tekstu na etykiecie), lekka nuta alkoholowa też jest obecna. Harmonicznie przenika się w tym piwie słodycz, gorycz i wytrawność. [5]
      Wysycenie: Trwałe, jednak mogłoby być ciut większe. [4.5]
      Opakowanie: Eleganckie, dopracowane, po prostu ładne. Do tego komplet informacji o piwie. [5]
      Uwagi: Za każdym razem, gdy piję tego portera jestem nim zachwycony. Prawdziwe arcydzieło.

      Moja ocena: [4.925]
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        czy to piwo jest jeszcze produkowane? Nie spotkałem ani jednej butelki w Szczecinie, od wiosny.

        Comment

        • TCT
          Senior
          • 04-2007
          • 135

          A gdzie szukałeś? Ja widziałem parę tygodni temu m.in. w Piotrze i Pawle, w Realu..
          "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
          art. 86 Konstytucji RP

          Comment

          • TomX
            Senior
            • 09-2004
            • 1035

            U mnie na śląsku nie ma problemu z dostępnością tego piwa. Moje ma datę przydatności do 22.02.2010r.
            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
              czy to piwo jest jeszcze produkowane? Nie spotkałem ani jednej butelki w Szczecinie, od wiosny.
              Może dokładniej poszukaj. W Rzeszowie jest w kilku sklepach, np. ostatnio kupowałem w lokalnej sieci supermarketów Frac, także wierzyć mi się nie chce, że nie ma Granda w Szczecinie.
              Last edited by Lacriferno; 15-09-2009, 19:04.

              Comment

              • bier-man
                Junior
                • 03-2009
                • 24

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Tak jak powinien być [5]
                Piana: taka sobie [3.5]
                Zapach: Fantastyczny. Piłem jak trzeba z desrem czekoladowym i oba zapachy fajnie się zmieszały [5]
                Smak: Delicje [5]
                Wysycenie: Nie jest źle, aczkolwiek mogło by być lepiej [4]
                Opakowanie: Gustowne, ładne, [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.775]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------
                Last edited by ART; 26-09-2009, 22:19.

                Comment

                • bier-man
                  Junior
                  • 03-2009
                  • 24

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                  czy to piwo jest jeszcze produkowane? Nie spotkałem ani jednej butelki w Szczecinie, od wiosny.
                  Ja kupiłem w Kauflandzie na Struga razem z Koźlakiem.

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bier-man Wyświetlenie odpowiedzi
                    Smak: Delicje
                    To że Ty wiesz jak smakują delicje nie jest równoznaczne z tym że inni wiedzą.
                    Przydałby się jakiś bardziej konkretny opis.
                    Last edited by granat862; 20-09-2009, 15:45.
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      Grand Imperial Porter NIE smakuje jak "delicje"

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
                        To że Ty wiesz jak smakują delicje nie jest równoznaczne z tym że inni wiedzą.
                        No jak nie. Każdy wie że delicje mają smak pomarańczowy lub malinowy
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          Właśnie piję z data do 14.08.09
                          Piana drobnopęcheżykowa, gęsta średnio wysoka. Z czasem opada do pół centymetrowej warstewki. Odmierza każdy łyk pozostawiając ślady na szkle.
                          Zapach przyjemny palony.
                          W smaku palona słodowość, przemieszanie kawy z z gorzką czekoladą, pozostawia słodkawy lekko alkoholowy posmak. Rozgrzewające.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                          Każdy wie że delicje mają smak pomarańczowy lub malinowy
                          Cóż próbowałem się dopatrzeć pomarańczowego czy też malinowego smaku. Ale nie znalazłem. Może dlatego że po terminie. Szkoda. a tak bardzo chciałem znaleźć te delicje.

                          Wysycenie według mnie zdecydowanie za duże, szczypało w język.
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • GaryFisher
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 739

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, pod światło ciemna wiśnia [5]
                            Piana: Na początku gęsta, puszysta niestety szybko opada. Na koniec zostaje cienki kożuch. [4]
                            Zapach: Silny. Palony słód, trochę kawy, wiśnie i rodzynki. [5]
                            Smak: Na początku mocna dawka wiśni, słodu, po czym wchodzi intensywna goryczka, palony słód, gorzka czekolada. W posmaku rodzynki. Na koniec szklanki wyczułem coś metalicznego (????) ale nie wadzi. Napój bogów. [4.5]
                            Wysycenie: OK od początku do końca [4.5]
                            Opakowanie: Klasa!!! Każdy wie jak wygląda. Dedykowany kapsel. Wszystko na swoim miejscu. [4.5]
                            Uwagi: Nie do końca typowy porter bałtycki. Pite przy świetle świec (prądu nie było) i przy dźwiękach klimatycznego black metalu (Hermh - Cold Blood Messiah). Idealna kompozycja.

                            Moja ocena: [4.65]
                            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Na tyle ciemne aby nie przepuszczalo swiatla, da sie dostrzec kolor mocno dojrzalych wisni. [5]
                              Piana: Malo intensywna, szybko opada, jednak cienka warstwa utrzymuje sie dosc dlugo. Plus za kolor [3]
                              Zapach: Ciezko mi okreslic, cos jak mieszanka karmelu i kawy. W kazdym badz razie bardzo przyzwoity i intensywny. [4]
                              Smak: Nic dodac, nic ujac. Tego piwa po prostu trzeba sprobowac. Pozostawia w gardle trwaly posmak. [5]
                              Wysycenie: Dobre, niezbyt mocne, ale tez nie za slabe. [4]
                              Opakowanie: Etykieta zrobiona bez przepychu(za co duzy plus), dobrze kompnuje sie z gatunkiem piwa, jednak nieco przypomina etykiete na butelce szampana. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.325]
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • artur2
                                Senior
                                • 02-2008
                                • 535

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                                Smak: Nic dodac, nic ujac. Tego piwa po prostu trzeba sprobowac. Pozostawia w gardle trwaly posmak. [5]
                                W opisie smaku to się kolego nie wysiliłeś
                                Mniej alkoholu, więcej smaku !
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎