Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
    Swego czasu najciekawszą konkurencję po prostu wykupił i zamknął produkcję (vide Porter EB czy -swego czasu mój ukochany - porter Królewski z Borwarów Warszawskich), co w moim odczuciu było działaniem barbarzyńskim i kompletnie nieakceptowalnym, i czego do dzisiaj nie mogę wybaczyć Żywcowi.
    To było ZŁE. Nie ma powodu by o tym dyskutować.
    Nie zmienia to faktu, że nadal robią zacnego Portera, chociaż teoretycznie mogliby sprzedawać barwionego Żywca nie rozcieńczanego w HGB...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1548

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ciemny,akuratny do portera [5]
      Piana: trwała do końca i gęsta,z początku dość ciemnobrązowa ,z biegiem czasu coraz jaśniejsza [5]
      Zapach: umiarkowanie intensywny,aromacik raczej słodowo-gorzkawy [4]
      Smak: bardzo dobry smak,ciekawa goryczka z dobrym akcentem gorzko-słodowym i "czekoladowym",ogólnie dobrze dobrane surowce.smakowo chyba najbardziej delikatne sposród polskich porterów [4.5]
      Wysycenie: prawidłowe,do ideału brakuje "wykończenia"(tak jakby traci sie podczas "pieszczenia"gardełka) ;-) [4.5]
      Opakowanie: bardzo pasująca etykietka z kontrą i krawatką,ładny kapsel,nawet jest podpis piwowara [4.5]
      Uwagi: Kupione nad morzem w wakacje długo musiało czekać na otwarcie,niestety żałuję że kupiłem tylko jedno i niedane było mi spróbować z gorzką czekoladą.Polecam i PZDR

      Moja ocena: [4.4]
      mb WOS

      Comment

      • banita12
        Member
        • 10-2007
        • 65

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny, ciemny brąz wpadający w czerń [5]
        Piana: Bardzo ładnie się pieni kolor piany jest wspaniały wpadający w brąz.Piana utrzymuje się przez dłuższy czas [5]
        Zapach: Bardzo przyjemny nuty palone i czekoladowe mieszają się ze słodowymi. [5]
        Smak: Poezja- bardzo delikatny wręcz kremowy, nie narzucający się smak alkoholu wyraźnie wyczuwalne nuty gorzkiej czekolady. [5]
        Wysycenie: idealne [5]
        Opakowanie: piękna czarna etykieta dodająca piwu wiele klasy, widać, że pije się coś wyjątkowego. [5]
        Uwagi: Najczęściej kupowane przeze mnie ostatnio piwo.

        Moja ocena: [5]

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banita12 Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: [5] Piana: [5] Zapach: [5] Smak: [5] Wysycenie: [5] Opakowanie: [5] Moja ocena: [5]
          Mi się po takiej ocenie odechciewa chcieć...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • coldfire
            Senior
            • 01-2008
            • 374

            Po to są piątki, żeby je wstawiać... Jak kolega znalazł piwo idealne - jego wielkie szczęście
            Piwa i pacierza nie odmawiam

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
              Po to są piątki, żeby je wstawiać... Jak kolega znalazł piwo idealne - jego wielkie szczęście
              Podejrzewam, że Seta miał na myśli swoje własne browarnictwo autorskie.
              Seta, Twój porter jest niewątpliwie inny, niż Grand, ale dzięki temu smaczny i oryginalny, o czym już wspominałem . Jeszcze raz dziękuję za upominek zlotowy .
              Niewątpliwą przewagą Granda jest jednak jego znacznie większa dostępność...

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                Też tak uważam, że piątki są po to, żeby je stawiać Akurat to piwo w pełni na nie zasługuje. Robiłam ostatnio teścik porównawczy z moim ulubionym do tej pory porterem BOSS (wśród 18-stek) no i BOSS, panie, przepadł...
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Garrota
                  Member
                  • 12-2006
                  • 46

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemniutko-kawowy.pod światło piękne refleksy daje [4.5]
                  Piana: bajka. gęsta - lychą by ją można wsuwać. mogło by się to piwo z samej piany składać [4.5]
                  Zapach: intensywny. i piwny. i kawowy . i karmel. i popiół. bajka [4.5]
                  Smak: do tej pory slawiłem portera z Łodzi. cóż "Le roi es mort , viva le roi!" [5]
                  Wysycenie: bliskie perfekcji....ech [4.5]
                  Opakowanie: elegancja i klasa. dotyk luksusu [5]
                  Uwagi: Parada!!!!!

                  Moja ocena: [4.725]

                  Comment

                  • wedge7
                    Senior
                    • 01-2007
                    • 217

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny prawie nieprzenikliwy [5]
                    Piana: ciemna, wysoka, gęsta i przede wszystkim trwała [5]
                    Zapach: średnio intensywny; na pierwszym planie nuty palone [4.5]
                    Smak: nuty palone; bardzo intensywna goryczka; gdzieś w tle nuty alkoholu za co minus; generalnie nie jest to delikatne piwko [4.5]
                    Wysycenie: idealne - nic dodać nic ująć [5]
                    Opakowanie: czarna etykieta daje wrażenie elegancji; kapselek "dedykowany" [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.625]

                    Comment

                    • Hrustgurd
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 431

                      Moje życzenia! Grand Imperial Porter zatrudnił pierwsze miejsce na Drugi Gwiazdkowej degustacji portierow w Moskwie, która przeszła przez 20 grudnia. Degustacja była ludowa, nie zawodowa, ale z szanownymi i znanymi rosyjskimi piwolubami. Z jednym gościem z Białorusi. W tym roku oprócz porterow była jeszcze degustacyjna komisija stoutow. Z tej i z drugiej strony zostało przedstawione bardziej 30 gatunków (31 porterów i 36 stoutow). Byłem w porterowej komisii, ale nie mogę nic powiedzieć o tym piwie - degustacja przechodziła w niewyraźną i była w sumie jedną butelką (w komisii 9 człowiek i reszty pili kibice). Ale ocenę mu poddał wysoką, to prawda.
                      Oto temat z rosyjskiego forum o tej degustacji : http://pivo.borda.ru/?1-0-0-00006790-000-0-0-1229979363

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        Wybacz Hrustgurd, nie śmieję się z Twej polszczyzny, po prostu mniamuśny zwrot i muszę go wytłuścić dla potomnych bo mi się bardzo spodobał

                        degustacja przechodziła w niewyraźną
                        Last edited by ART; 24-12-2008, 12:00.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Hrustgurd
                          Senior
                          • 05-2007
                          • 431

                          ART, jeszcze niedobrze wiem jezyk polski i pisze przez tlumacz w zasadzie. Jak bedze ta degustacja po Polsku? Niewidoma albo slepa?

                          Comment

                          • artur2
                            Senior
                            • 02-2008
                            • 535

                            Chodzi chyba o "ślepą próbę".
                            Mniej alkoholu, więcej smaku !
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
                              ART, jeszcze niedobrze wiem jezyk polski i pisze przez tlumacz w zasadzie. Jak bedze ta degustacja po Polsku? Niewidoma albo slepa?
                              Ślepa

                              A mnie się podoba z waszego forum jedno stwierdzenie: Полякам респект!

                              I zdjęcie z browar.biz
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • JAckson
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 6122

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ślepa

                                A mnie się podoba z waszego forum jedno stwierdzenie: Полякам респект!

                                I zdjęcie z browar.biz
                                I nasi zalogowani
                                MM961
                                4:-)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎