Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Prawie czarny, pod ostre światło ciemnowiśniowy refleks. [4.5]
    Piana: Bardzo dobra, z początku wysoka i gęsta, choć trochę nieregularna, trzyma się długo i zostawia ślady na ściankach. Kożuch był od samego końca. Kolor ciemnobeżowy. [4.5]
    Zapach: Intensywny palony, dominują nuty kawowo-czekoladowe, gdzieś w tle czuję bardzo delikatną nutę, której najbliżej będzie chyba do wiśni w likierze. [4.5]
    Smak: Gładki i aksamitny. Delikatna palona goryczka, kawa i gorzka czekolada. Każdy łyk pozostawia trwały posmak w ustach. W smaku nie czuć alkoholu. [5]
    Wysycenie: Optymalne. [5]
    Opakowanie: Bardzo estetyczne, świetna i wyróżniająca się etykieta, kapsel dedykowany, wszystkie informacje czytelne. [5]
    Uwagi: Kupione w PIP za ok 4.30

    Chyba mój ulubiony porter, raz na miesiąc muszę spróbować.
    BTW. Pod koniec degustacji spróbowałem Granda z gorzką czekoladą 85% i z gorzką z chili. Pierwsza kombinacja bardzo dobra, druga już niekoniecznie

    Moja ocena: [4.75]
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • tofas
      Senior
      • 11-2007
      • 131

      Kolor czarny z rubinowymi refleksami. Piana wysoka, kremowa, ciemno beżowa, krótkotrwała. Wysycenie niskie, delikatnie musujące na języku. Zapach złożony i wielowymiarowy. W pierwszej kolejności wybija się wyraźny zapach pumperniklu i aromat palonych ziaren kawy. Dalej, jest karmel i wędzone śliwki. Całość kończy delikatna nuta wiśni w czekoladzie i czarnej porzeczki. Smak, również bardzo złożony, rozpoczyna delikatna słodycz lekko przypalonego karmelu, przechodząca w podwędzone suszone śliwki. Następnie pojawia się wytrawna, delikatnie cierpka wiśnia w alkoholu. Na końcu mamy nie nachalną gorycz chmielu podkreśloną gorzką czekoladą. Finisz jest długi, gorzki, lekko wytrawny, zbudowany z aksamitnej chmielowej goryczki i gorzkiej czekolady, przeplatany lekko rozgrzewającym alkoholem i sugestią karmelu. Pełnia wysoka, piwo jest gęste i oleiste.
      Świetny, aksamitny, delikatny i wspaniale zbalansowany porter bałtycki. Pije się go bardzo łatwo. Zadziwił mnie swoją złożonością i bogactwem smaków i aromatów. Przy tym natłoku bodźców jest zaskakująco zrównoważony. Żadna jego cecha nie jest dominująca i każda pojawia się wtedy kiedy trzeba. Na duży plus zaliczam również niższą niż "tradycyjna" zawartość alkoholu. Egzemplarz który piłem, był trzy miesiące po terminie ważności.

      Comment

      • Candlekeep
        Senior
        • 11-2007
        • 367

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
        BTW. Pod koniec degustacji spróbowałem Granda z gorzką czekoladą 85% i z gorzką z chili. Pierwsza kombinacja bardzo dobra, druga już niekoniecznie
        Zaraz, zaraz... Jak to spróbowałeś z czekoladą i chili?
        Czy dosypałeś trochę do piwa - raz jednego, raz drugiego? Czy może zagryzłeś piwo czekoladą, a potem świeżą papryczką?

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
          Zaraz, zaraz... Jak to spróbowałeś z czekoladą i chili?
          Czy dosypałeś trochę do piwa - raz jednego, raz drugiego? Czy może zagryzłeś piwo czekoladą, a potem świeżą papryczką?
          Napisał wyraźnie: gorzka czekolada i gorzka czekolada z chili.

          Amber też robi zestawy: piwo plus czekoladka.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            tak jak kolega powyżej pisze.
            Najpierw przegryzałem gorzką czekoladą, potem gorzką z chilli (właśnie taką, jak na zdjęciu)

            pomysł na degustację z czekoladą podsunął mi właśnie sam producent - niegłupi pomysł.
            Last edited by Tapir; 15-12-2009, 21:21.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              W sklepach sieci Bomi jest promocja na to piwo: 3,79 pln. Kupiłem z 5 butelek z datą do maja 2010 i niestety zawód. Piwo nie ma głębi, zupełnie zniknęły te czekoladowe posmaczki, o jedwabistości można zapomnieć. Zamiast tego lekki kwasek i cierpkość. I tak we wszystkich butelkach. Mam nadzieję, że nie puścili specjalnie słabej warki po promocyjnej cenie?
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • piowen
                Senior
                • 09-2007
                • 207

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                W sklepach sieci Bomi jest promocja na to piwo: 3,79 pln. Mam nadzieję, że nie puścili specjalnie słabej warki po promocyjnej cenie?
                Z doświadczenia wiem, że jest to możliwe. Pamiętam jedną, bardzo lajtową warkę "Żywego" z podejrzanie zaniżoną ceną
                "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                Comment

                • keto
                  Senior
                  • 07-2009
                  • 388

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piowen Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z doświadczenia wiem, że jest to możliwe. Pamiętam jedną, bardzo lajtową warkę "Żywego" z podejrzanie zaniżoną ceną
                  To samo było z Żywym ostatnio w promocji w Almie, piwo nie było najlepsze....
                  Pozdrawiam
                  Artur

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Hm, w zeszłym tygodniu piłem Granda po Okocimskim i wydał mi się dziwnie owocowy. Wrzuciłem parę butelek do piwnicy, ale chyba nie ma co się bawić w leżakowanie i trzeba to wypić. W każdym razie spróbuję kolejnego i zobaczymy, co dalej..

                    Kupiłem w Almie za 4 z hakiem.

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 367

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Napisał wyraźnie: gorzka czekolada i gorzka czekolada z chili.
                      Faktycznie. Umknęło mi albo za szybko przeczytałem. Już wszystko jasne. Sam się skuszę na taką degustację.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        Lodożercom polecam lody czekoladowe (najlepiej z kawałkami gorzkiej czekolady) i do tego porter. Może być Grand (bo jest szczególnie "smooth"), ale mogą być i inne. Smacznego!

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          W sklepach sieci Bomi jest promocja na to piwo: 3,79 pln. Kupiłem z 5 butelek z datą do maja 2010 i niestety zawód. Piwo nie ma głębi, zupełnie zniknęły te czekoladowe posmaczki, o jedwabistości można zapomnieć. Zamiast tego lekki kwasek i cierpkość. I tak we wszystkich butelkach. Mam nadzieję, że nie puścili specjalnie słabej warki po promocyjnej cenie?
                          W innym Bomi jest w promocji partia 2.IV i tę można kupować bez obaw. Dobry, stary Grand. Niepokoi jednak, że najświeższa partia jest tak niskich lotów...
                          Last edited by docent; 18-12-2009, 20:54.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Cannabee776i99
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 658

                            Ja piłem partię 25.06, było to moje pierwsze podejście do tego piwa i zarazem pierwsze podejście do portera od wielu lat. Jak czytałem tu opinię to spodziewałem się czegoś więcej, tymczasem piwo było dość płaskie w smaku.

                            Comment

                            • Cannabee776i99
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 658

                              Spróbowałem piwa z warki 02.04 i teraz rozumiem wszelkie pochlebstwa czynione wobec niego. Bardzo smaczne, kremowe, z lekkim posmakiem wiśni. Wyborne, szkoda że się tak zepsuło.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎