Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • RobertJ
    Member
    • 08-2012
    • 34

    Wypiłem to piwo wczoraj i w moim rankingu stoi razem z Porterem Żywieckim na 1 miejscu. Ilość smaków które można poczuć jest oszałamiająca. Najbardziej zaskoczył mnie karmelowy posmak, aż chciało się wziąć kolejny łyk. Niestety pod względem dostępności i ceny przegrywa z Żywieckim... (Cena 6 zł i to tylko w jednym sklepie w promieniu 60km.)

    Comment

    • miczda
      Member
      • 08-2011
      • 81

      Od jutra, Grand Imperial Porter w Lidlu za 3.99!, oraz kilka innych z browaru Amber

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        Aktualnie, nie warte swojej ceny.
        Zapomnijcie o bogactwie smaku(
        P.S. Dotyczy się promocji w Lidlu i każde innej
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • marcogal
          Member
          • 09-2012
          • 50

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Aktualnie, nie warte swojej ceny.
          Zapomnijcie o bogactwie smaku(
          P.S. Dotyczy się promocji w Lidlu i każde innej
          Myślałem że tylko mi "słoń na język nadepnął".
          Też sobie tak pomyślałem że ta "promocja" ma swe drugie dno.
          Może im ta warka, czy też partia towaru nie bardzo się udała i rzutem na taśmę tzn. na "promocję" postanowili szybko upłynnić gip`a ?

          A może tylko marudzę bo to w końcu porter "18"-stka i taki ma być ?

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            Dodać spirytusu i będzie pyszna porterówka, od dłuższego czasu nadaje się wyłącznie do tego

            Comment

            • qlpin
              Senior
              • 09-2011
              • 105

              też kupowałem w Lidlu i u mnie smak bez zarzutu: kawa, suszone śliwki, wyraźna gorzka czekolada na koniec utrzymujące się na języku rodzynki

              za to zapach kiepściutko, wydawał mi się niezmiernie pusty- lekkie palone akcenty i pustka!

              Comment

              • sasser
                Senior
                • 07-2012
                • 107

                Piwo zakupiłem w Lidlu. Rzadko to piwo widuję w sklepach, a że i cena była korzystna, to postanowiłem kupić. Tym bardziej, że kiedyś już je piłem i miałem dobre wspomnienia. Lecz teraz, gdy je piję, zastanawiam się, czy aby napewno jest to te samo piwo. Nie pamiętam, jak było z pianą, ale ta opadła teraz szczybko, niczego po sobie nie pozostawiając. Zapach czy kolor nigdy nie jest dla mnie taki istotny, więc go nie porównam. Ale smak nie robi wrażenia. Smak kojarzy mi się z alkoholem, na języku zostaje goryczka. W międzyczasie "przewijają się" jakieś aromaty, ale na pewno nie jest to smak, którego oczekiwałem. Myślę, że kiedyś jeszcze spróbuję tego piwa.

                Comment

                • kurgan
                  Gość
                  • 04-2004
                  • 315

                  ta sama atrakcyjna cena, kupione za bony w Tesco, jeśli na półce nic nie ma to wybieram piwo Grand, piwo nadal jest treściwe, znacznie słodszy i łagodniejszy niż porter z Żywca, alkohol niewyczuwalny nawet gdy piwo ciepłe, jedyny Amber do którego mam słabość
                  Last edited by kurgan; 08-12-2012, 13:12.

                  Comment

                  • gramak
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 267

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dodać spirytusu i będzie pyszna porterówka, od dłuższego czasu nadaje się wyłącznie do tego
                    Dobry pomysł. Masz może jakiś sprawdzony przepis na porterówkę?
                    http://www.ohbeautifulbeer.com/

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4998

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gramak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dobry pomysł. Masz może jakiś sprawdzony przepis na porterówkę?
                      Odpowiedz jest na forum, wystarczy poszukac.
                      5410 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • Rogerson
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 421

                        Czy 3,99zł za GIP, to obecnie stała cena za tego portera?

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          W Auchan cały czas stoi za 3,80zł.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • concerto
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 859

                            W Kauflandzie i Tesco po 3,99 ale zdecydowanie warto dopłacić 60 gr za Żywca.
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gramak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dobry pomysł. Masz może jakiś sprawdzony przepis na porterówkę?
                              Latarnik podał wątek. Ja dodam tylko, że do porterówki Grand się nie nadaje bo jest mało porterowy

                              A teraz o piwie. Próbowałem w krótkim przedziale czasu warki 06.2012 i 08.2013. O ile w pierwszej można doszukać się elementów porterowych, to w drugiej, poza etykietą, ich brak. Aromat jest głównie chlebowy (dobry razowiec na zakwasie) i ciemnych słodów. Smak podobnie, z za dużą odsłodową kwasowością.

                              Do leżakowania ten porter się nie nadaje, wypić można lepsze przykłady gatunku, pozostaje może jako dodatek do porterowych muffinek?

                              Comment

                              • wasyll
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 1823

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Niemalże czarny, światło delikatnie się przebija. [5]
                                Piana: Sympatyczna, gęsta w kolorze ciemnego brązu. Niestety za szybko opada i praktycznie w połowie picia już nie ma po niej śladu. [3]
                                Zapach: Totalna porażka, piwo śmierdzi niczym świeże mięso na odpowiednim stoisku w hipermarkecie. [2]
                                Smak: W smaku piwo jest początkowo bardzo słodkie, w tle bardzo delikatne nuty czekoladowo-kawowe. Po chwili, kiedy robi się delikatnie cieplejsze stan się pogarsza z minuty na minutę. Zanika słodycz, pojawia się nieprzyjemny posmak w ustach. Poza tym jest strasznie wodniste. [2]
                                Wysycenie: W sam raz, nie widzę nic niepokojącego. [5]
                                Opakowanie: Etykieta bardzo ładna, kapsel nie golas, butelka tłoczona. Ładnie, ale przydałaby się zwrotna, za co minus. [4]
                                Uwagi: Czytając ostatnie posty w temacie GIP'a nie chciało mi się wierzyć, że jego jakość poleciała na łeb na szyję.

                                No cóż, teraz potulnie się z ty zgadzam i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wypiję ten porter ze smakiem.

                                Moja ocena: [2.5]
                                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎