Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Stout ciechanowski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Taki trochę blady czarny. Ni to brunatny ni to smoła. [4]
    Piana: Początkowo średniowysoka, drobnopęcheżykowa, ale szybko opada i pozostaje w postaci otoczki. Koloru kawy z mlekiem. [3.5]
    Zapach: Winno-słodowy, w tle karmel. [3.5]
    Smak: Winno owocowe, z niewielkim posmakiem niby orzechów włoskich, kwaskowate. [3.5]
    Wysycenie: Nie duże, mi pasuje. [4]
    Opakowanie: Butelka ze stajni CO, Etykieta czytelna, dane podane. Minus tradycyjnie za goły kapsel [3.5]
    Uwagi: Tak jak obiecałem, wróciłem do niego, i tym razem bardziej juz mi przypomina stouta niz poprzednio. Ale i tak do Kelta mu jeszcze brakuje.
    Z data do 06.01.2010

    Moja ocena: [3.55]
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Miałem nadzieję, że z czasem to piwo zacznie przypominać rasowego stouta (tak jak to było w przypadku pszenicznego Ciechana). Niestety tak się nie stało, piwo smakuje jak zwykły ciemny lager, o tyle niezły, że pozbawiony słodkości. Ale nazywanie tego piwa stoutem i żądanie za niego takiej, a nie innej ceny, to grube nieporozumienie. W tej formie zdecydowanie odradzam.
      Nie możemy się z Tobą zgodzic.
      Wypiliśmy wczoraj i zgodnie orzekliśmy, że to piwo przybyło naprawdę długą drogę od swojego debiutu i teraz jest naprawdę stoutem, może bardziej sweet, ale jednak stoutem.
      I zaryzykujemy twierdzenie, że poza piwami z browarorestauracji, to jest to jedyny rodzimy stout na rynku...
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie możemy się z Tobą zgodzic.
        Wypiliśmy wczoraj i zgodnie orzekliśmy, że to piwo przybyło naprawdę długą drogę od swojego debiutu i teraz jest naprawdę stoutem, może bardziej sweet, ale jednak stoutem.
        I zaryzykujemy twierdzenie, że poza piwami z browarorestauracji, to jest to jedyny rodzimy stout na rynku...
        Nie piłem tego piwa od października więc nie wiem jak teraz smakuje. Faktem jest, że jeśli mam się napić butelkowego stouta, to zazwyczaj wybiorę Primatora, który (poza Warszawą) ma podobną cenę jak ten z Ciechanowa.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
          I zaryzykujemy twierdzenie, że poza piwami z browarorestauracji, to jest to jedyny rodzimy stout na rynku...
          Nie zapominajmy o Dragon's Eye z GABa.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #95
            Dragon's Eye'a nie piliśmy, ale piliśmy poprzednią wersję pod azwą Stout i podobnie jak premierowy Stout Ciechanowski ze stoutem to te piwa miały tylko wspólną nazwę...
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
              Wypiliśmy wczoraj i zgodnie orzekliśmy, że to piwo przybyło naprawdę długą drogę od swojego debiutu i teraz jest naprawdę stoutem, może bardziej sweet, ale jednak stoutem.
              Kupiłem po długiej przerwie i rzeczywiście jest nieźle. Bardzo przyjemne pierwsze łyki, gorycz stoutowa ma pewną głębię, a nie tylko wytrawną paloność. Przypomina mi to porterowe posmaki obecne kiedyś w stoucie z Gaba i BrowArmii (kiedyś, bo dawno nie piłem) oraz w Murphy's pitym rok temu w Irlandii. Czy to podchodzi pod "sweet", nie wiem, jest to w każdym razie odmienne podejście do tematu niż w przypadku Guinnessa, który nawet w swoim mateczniku specjalnie mnie nie porwał.

              W miarę picia coraz bardziej na czoło wychodzi wodnistość, co prawda w rozsądnych granicach i dużo mniejsza niż kiedyś, ale i tak następna degustacja odbędzie się nieprędko, bo stosunek smaku do ceny po prostu mi nie odpowiada.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #97
                Ja niestety wczoraj wylałam butelkę tego trunku do zlewu. Zachęcona recenzjami chciałam sprawdzić ponownie stoutowatość tego stouta - a tu taki metaliczny posmak, że nie dało się tego wypić Pod metalem czułam piwo, ale też nie był to stout. Data przydatności: 18.03.10
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • darekd
                  Senior
                  • 02-2003
                  • 12219

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  No wiesz trochę już żyję na tym świecie i nauczyłem się nie wierzyć we wszystko co przeczytam na etykiecie (nie tylko piwa) czy usłyszę w reklamie.

                  a Prawdziwa historia może być znacznie bardziej barwna nawet od tego co pisują kontretykietowi pisarze:



                  Comment

                  • josefik
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 386

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja niestety wczoraj wylałam butelkę tego trunku do zlewu. Zachęcona recenzjami chciałam sprawdzić ponownie stoutowatość tego stouta - a tu taki metaliczny posmak, że nie dało się tego wypić Pod metalem czułam piwo, ale też nie był to stout. Data przydatności: 18.03.10
                    może wpadkę mieli
                    ja ostatnio trafiłem na pszeniczne nie do wypicia kupiłem kilka butelek i wszystkie ble
                    co jakiś czas coś takiego od nich wychodzi, taki uroki niewielkiego browaru.
                    Last edited by josefik; 05-02-2010, 00:18.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pod metalem czułam piwo, ale też nie był to stout. Data przydatności: 18.03.10
                      Piłem piwo z tej samej partii i miałem wrażenia zbliżone do żą. Metalu sobie nie przypominam, w przeciwieństwie, do sympatycznego zbalansowania lekkiej kawy, paloności i goryczki. Piana owszem była słabsza, ale mógłbym stouta w takiej wersji pić dość regularnie. Może na ten wasz Dolny Śląsk jakieś trefne partie docierają, jak to drzewiej z janowskim bywało?
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Siergiej
                        Junior
                        • 05-2004
                        • 1

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, jak trzeba [4]
                        Piana: Brak [2]
                        Zapach: Jak trzeba [4]
                        Smak: Dobry, dla smakoszy [4]
                        Wysycenie: Bardzo małe [1]
                        Opakowanie: Zwykła butelka, etykieta estetyczna [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.6]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        Last edited by ART; 14-02-2010, 15:08.

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny, czerwonobrązowy, ale prześwitujący [4]
                          Piana: obfita, beżowa, ale szybko tworzą się wielkie bąble i opada do parumilimetrowego dywanika (trwałego), słabo oblepiając szkło [3.5]
                          Zapach: początkowo lekko owocowy i ziołowo-ziemisty, nuty dymne słabe; z czasem pojawiają się zapachy apteczno-fenolowe [2.5]
                          Smak: owocowo-lekko palony, ta paloność zostaje w ustach; lekko kwaskowe [3]
                          Wysycenie: zdecydowanie za duże jak na stouta [2.5]
                          Opakowanie: butelka Amber, goły kapsel, są wszystkie dane, etykieta dość udana [4]
                          Uwagi: Bardzo przeciętne ale; do stouta mu daleko. Partia do 4.04.2010 r.

                          Moja ocena: [2.95]

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piłem piwo z tej samej partii i miałem wrażenia zbliżone do żą. Metalu sobie nie przypominam...Może na ten wasz Dolny Śląsk jakieś trefne partie docierają, jak to drzewiej z janowskim bywało?
                            Może coś w tym jest - wczoraj rozmawiałam z ludźmi nie związanymi z b.bizem (więc nie mogli się zasugerować wypowiedziami) i też stwierdzili, że ostatnio pić go się nie da, bo metaliczny.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Wiem że zdarzają się ciasteczka z niespodzianką w postaci orzecha, ale że w piwie też takie atrakcje się zdarzają to nie miałem pojęcia. Kupiłem dziś Ciechanowskiego Stouta, schłodziłem, nalałem i piję. Aż tu nagle coś stałego wypłynęło na powierzchnię - jasno brązowe, o długości parunastu milimetrów. Nie, nie kupa . Na moje oko to kawałek orzecha. Skąd to bydle się wzięło w piwie?? Niespodzianka była tylko jedna, ale i tak zapobiegawczo wylałem resztę do zlewu :/
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                A nie było informacji że produkt może zawierać śladowe ilości orzechów?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎