Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Stout ciechanowski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Oczywiście nie piłeś Stouta z GABa albo Czekoladowego z Zawiercia, ale możesz spokojnie wyrokować, że Stout Ciechanowski nie miał konkurencji.
    Oczywiscie Ty wiesz lepiej ode mnie co pilem, a co nie...
    Zaczynam rozumiec skad u niektorych wzielo sie po kilka tysiecy postow...
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Tak się ładnie podłożyłeś w innym temacie, że grzech nie skorzystać.

      Comment

      • grochal122
        Senior
        • 03-2009
        • 102

        Nie czytalem wszystkich postow,ale wydaje mi sie ze nikt nie zauwazyl lub nie ma zielonego pojecia,jakim stoutem byl Ciechan.Byl to stout owsiany,i niech mi ktos wskaze "owsiaka" z calkiem odmiennymi cechami smakowo-zapachowymi.Pomijajac nieudane warki(szczegolnie te pierwsze)Ciechanowski Stout niczym nie odbiegal od innych "owsiakow".

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          Nie czytalem wszystkich postow,ale wydaje mi sie ze nikt nie zauwazyl lub nie ma zielonego pojecia,jakim stoutem byl Ciechan
          No z tego co pamiętam to w ogóle nie był to żaden stout. Tylko bardzo poprawny ciemniak.

          Comment

          • darekd
            Senior
            • 02-2003
            • 12254

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            No z tego co pamiętam to w ogóle nie był to żaden stout. Tylko bardzo poprawny ciemniak.
            Stout to chyba jednak był, ale chyba nie zawsze poprawny. Ja go zapamiętałem z pierwszej, nieudanej warki

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              No faktycznie za mocno się zapędziłem...Sporo czasu już go nie piłem ale zapamiętałem że był taki nieortodoksyjny, dość mocno nagazowany, lekko karmelowy, trochę kwaskowy ale z niezłą goryczką. W każdym razie cięzko było go przyporządkować do jakiejś konkretnej kategorii bo ani to nie był dry stout ani sweet stout. A o zastosowaniu owsa w ogóle nie słyszałem i szczerze mówiąc nie pamiętam bym go wyczuwał.
              Last edited by pioterb4; 19-03-2011, 22:48.

              Comment

              • grochal122
                Senior
                • 03-2009
                • 102

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                No z tego co pamiętam to w ogóle nie był to żaden stout. Tylko bardzo poprawny ciemniak.
                Ciekawy jestem,ilu z oceniajacych moze powiedziec o sobie,ze jest w jakims stopniu fachurka od Stoutow.Czasami trzeba poznac zamiary artysty,zeby moc ocenic jego prace.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  No ja o sobie tego na pewno nie mogę powiedzieć. Piłem jednak stouta Primatora i smak oatmeala zapamiętałem zupełnie inaczej. A co do zamiarów artysty...czy browar gdziekolwiek wspominał o hipotetycznym udziale owsa?

                  Comment

                  • grochal122
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 102

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...czy browar gdziekolwiek wspominał o hipotetycznym udziale owsa?
                    Wychodzi na to,ze oceniasz smak piwa na podstawie tego,co przeczytasz na ecie

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      Czasami trzeba poznac zamiary artysty,zeby moc ocenic jego prace.
                      Sam napisałeś o "zamiarach artysty" więc zapytałem gdzie tenże artysta te zamiary wyartykułował. Moje pytanie było tym bardziej zasadne gdyż smak tego piwa zupełnie nie wskazywał na zawartość w zasypie zboża, którego Ty się doszukałeś.

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grochal122 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wychodzi na to,ze oceniasz smak piwa na podstawie tego,co przeczytasz na ecie
                        A co w tym dziwnego? Jeśli producent pisze na etykiecie, że piwo to weizen to nie oczekuję po nim stouta i będę go oceniał jako weizena. Producent podaje co stworzył a my to oceniamy na tej właśnie podstawie.
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • grochal122
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 102

                          No ja sie doszukalem w smaku,a nastepnie uzyskalem potwierdzenie z browaru o zasypie maki owsianej.Moze akurat w tych pierwszych warkach nie dalo sie tego wyczuc,przez dominacje innych "nieporzadanych"smakow.Chodzi mi tylko o to,ze na tyle opinii z wielu warek nikomu nie wpadla nuta owsiana.A jesli chodzi o Primatora,to wcale nie musi on byc wzorem Stouta

                          Comment

                          • grochal122
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 102

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                            A co w tym dziwnego? Jeśli producent pisze na etykiecie, że piwo to weizen to nie oczekuję po nim stouta i będę go oceniał jako weizena. Producent podaje co stworzył a my to oceniamy na tej właśnie podstawie.
                            Przypuszczam,ze w Zywcu tez wyczuwasz ta"krystalicznie czysta,gorska wode"

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, ale tym razem spróbuj zrozumieć
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                No ja sie doszukalem w smaku,a nastepnie uzyskalem potwierdzenie z browaru o zasypie maki owsianej.
                                Przepraszam za moje pytanie bo może czegoś nie wiem, ale pierwszy raz słyszę o dodawaniu mąki do piwa. ktoś coś moze napisać o tej praktyce więcej?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎