Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • purc
    Senior
    • 02-2009
    • 650

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sting126 Wyświetlenie odpowiedzi
    Cos dziwnego stalo sie z Janowem. Kupilem wczoraj dwie butelki z terminem do marca (niestety nie pamietam ktorego chyba 9 ?) 2010. Na pierwszy rzut oka - zmiana butelki z wczesniejszej z dluga szyjka jak np. Dawne czy z bardziej komercyjnych Debowe Mocne, teraz butelka jest taka jak po sokach Milejow 0,33 lub wodzie Naleczowianka 0,33 tylko odpowiednio wieksza. Druga rzecz - zakapslowanie. Kapsel wyglada jakby uzyto na nim recznej kapslownicy. Kolejne zaskoczenie po otwarciu butelki i przelaniu piwa do szklanki. 0 piany, mimo dwoch prob, praktycznie nie udalo mi sie stworzyc zadnej. Wysycenie - rowniez praktycznie brak, porownywalne z puszkowym Guinnesem, co mocno dziwi bo piwo caly czas mocno "gazuje" tzn. babelki przesuwaja sie z dolu do gory szklanki, nie wiem jak to sie okresla fachowo Kolor - kolejne zaskoczenie, do tej pory Janow charakteryzowal sie raczej kolorem jasnym badz bardzo jasnym, teraz - bardzo ciemny bursztyn, porownywalny chyba tylko z Warka Strong. No i na koniec - smak. Przez pewien czas Janow byl jednym z moich ulubionych piw, niestety przestal byc dostepny w "moim" sklepie wiec mialem spora (3-4 miesiace) przerwe. Przez ten czas smak rowniez ulegl zmianie... Teraz praktycznie nie czuc goryczki, smak jest wrecz slodkawy... Mi kompletnie nie podszedl, mam nadzieje,ze to tylko jakis eksperyment i po nim browar wroci do produkcji "normalnego" Janowa. Zakupiony w lubelskim "Procencie" przy ul. Glebokiej, cena - 2,2 zł.
    Twoje odczucia na temat nowego Janowa podzielam w 100%. Tylko Twoja ocena bardzo łagodna - rozumiem, że z sentymentu. Tego piwa nie da się pić - smakuje zbutwiałym papierem. Dwie butelki /kupione w Rodzince Bis 2,80, wazność do 9.03.10/ wylądowały w zlewie, prawie że
    przebijając Beer Bossa / no nie, wiem , ze to niemozliwe/. Mimo że były ledwo napoczęte,
    potrzebna była natychmiastowa reanimacja. Na szczęście mieliśmy zestaw pierwszej pomocy pod reką : Mazowieckie + Dawne.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Ach... Zapomniałem napisać.
      W piątek (ok 11:00) chciałem odwiedzić browar. Niestety zamknięty na głucho. Poczekaliśmy pod bramą kilka minut. Nikt się nie pojawił, na terenie żadnego ruchu.
      Nadzieje budzi to ogólny wygląd. Wyglądał jak w niedzielę - cicho, ale czysto. Brak dewastacji czy śladów rozbiórki. Na rampie jakieś skrzynki przygotowane do wysyłki(?). Obok zaparkowany samochód dostawczy. Jak nie zapomnę wkleję fotki.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        Seta, a nie zasiegałeś języka w knajpce przybrowarnianej?
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
          Seta, a nie zasiegałeś języka w knajpce przybrowarnianej?
          Obawiam się, że i tak niewiele lub nic by się nie dowiedział. Knajpa przy browarze prowadzona jest przez osoby mające niewiele pojęcia o tym, co dzieje się w pozostałej części budynku. Prosty przykład: kiedy miał się pojawić Janów butelkowany i na Forum już dawno się o tym mówiło, w pani i pan za kontuarem w przybrowarnej kanjpce zrobili wielkie oczy, gdy o coś takiego spytałem.
          Za chwilę ruszam do Janowa i spróbuję nieco powęszyć.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6136

            Na początku było nieźle bo smak nawet niezły, ale potem jakoś wszystko się spłaszczyło... dość świeży smak bez wyraźnych akcentów zamienił się w szarość...
            ale wypiłem bez obaw o życie... partia 9.3.10,
            na foto: butelka EURO, o której mówiono powyżej...
            "płyn" moze być... ale wybór wielki......
            Attached Files

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6136

              No teraz właściwy skan... butelka EURO...
              w sumie piwko dało się wypić... ale wybór tak szeroki że się do tego piwka raczej już nie wróci...
              Attached Files

              Comment

              • pekos
                Senior
                • 11-2009
                • 125

                wlasnie dzis zaopatrzylem sie w to piwko w sklepie,jestem ciekaw jak bedzie schodzic.jesli to prawda z koncem dzialalnosci browaru to dlugo u mnie na polce stac nie bedzie;/

                Comment

                • andszcz
                  Senior
                  • 07-2008
                  • 310

                  A teraz zawrze:

                  Byłem dziś u siebie w sklepie po Ciechana, którego na razie znam tylko ze słyszenia a ponieważ tradycyjnie "już wyszło" to uciąłem sobie pogawędkę ze sprzedawcą (na piwne tematy), który mnie delikatnie mówiąc "powalił" na kolana. Ten Pan twierdzi, że Janów radzi sobie całkiem nieźle i choć miał niedawno jakieś zawirowania, to dziś stanął na nogi i prosperuje całkiem nieźle. Poza tym wprowadził nowe butelki (bączek) i etykiety. Ponieważ nie za bardzo mu uwierzyłem (dla pewności pytałem, czy nie pomylił "Lubelskiego" z Perły, które faktycznie jest w butelce 0,33) obiecał, że na dniach (może nawet jutro) przyniesie mi puste butelki po Janowie! Mówił, że ktoś mu przywiózł dwa dni temu "na smaka" i jeszcze dziś miał puste butelki.
                  Jeśli faktycznie jego słowa będą prawdziwe, to jutro (lub pojutrze) dołączę zdjęcia.

                  Ponieważ będzie mi zarzucane, że ufam słowom nie wiadomo kogo, to wspomnę, że informację tą "przyniosłem" ze sklepu CPN (dawniej Monopolek) ul. Złotoryjska (chyba) 9, Legnica - kiedyś o nim też już ktoś pisał.
                  Last edited by andszcz; 30-11-2009, 20:38.
                  "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19168

                    Dość daleko by dotarł ten Janów od "komina". Jestem ciekaw, bo w Białej zniknął.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10838

                      A moze ten Janów zwie się JAKO
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10739

                        nabyłem dzisiaj to smaczne piwko w sklepie Piwa Świata w Poznaniu
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          nabyłem dzisiaj to smaczne piwko w sklepie Piwa Świata w Poznaniu
                          W but. 0,33L??
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            A moze ten Janów zwie się JAKO
                            Albo Jagiełło
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10838

                              Dodałem dwie fotki warzelni do galerii aby zapamiętać ten piękny widok na długi czas.
                              Last edited by abernacka; 01-12-2009, 08:18.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Lacriferno
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 783

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ten Pan twierdzi, że Janów radzi sobie całkiem nieźle i choć miał niedawno jakieś zawirowania, to dziś stanął na nogi i prosperuje całkiem nieźle. Poza tym wprowadził nowe butelki (bączek) i etykiety.
                                A to ciekawe. Moim zdaniem pan z legnickiego sklepu albo pomylił sobie Janów z jakimś innym browarem, albo ktoś przejął prawo do marki. Trudno mi jakoś uwierzyć w dobrą sytuację janowskiego browaru po tym, co zastałem wczoraj rano. Brama na dziedziniec była otwarta, ale nie było tam żywego ducha. Nie miałem nawet możliwości zapytać kogokolwiek o sytuację browaru. Cisza była tak złowieszcza, że ewakuowałem się stamtąd szybko, by nie zostać posądzonym o jakieś próby kradzieży tudzież wtargnięcia na teren prywatny. Piwo dostępne jest jeszcze w kilku janowskich sklepach w butelkach typu Amber, GŻ i Okocim, nigdzie nie natknąłem się na euro. Z rozmów ze sprzedawcami/właścicielami wynikało, że to resztki. W sklepie z alkoholem przy ul. Bialskiej było jeszcze kilka skrzynek Mocnego, w pozostałych sklepach tylko Premium.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎