Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • supersklep
    PiwBiz
    • 01-2005
    • 982

    #31
    Czy ktoś widział Janowa w sklepach ?


    Comment

    • andszcz
      Senior
      • 07-2008
      • 310

      #32
      Za kilka dni odwiedzi mnie ktoś z rodziny właśnie z okolic Janowa, u którego zamówiłem sobie kilka piw. Jakież było me zdumienie, gdy dowiedziałem się dziś, że Janów już nie robi butelek!!! I to info z pewnego źródła, tak powiedział właściciel (dzierżawca?) knajpy przy browarze! Ponoć piwo w butelkach robiono tylko w wakacje... Ręce opadają, mam nadzieję, że choć w plastyku coś dostanę....
      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

      Comment

      • supersklep
        PiwBiz
        • 01-2005
        • 982

        #33
        Dowiedziałem się że tzw "konserwacja" potrwa jeszcze ze 3 tygodnie.Chyba wreszcie ktoś powinien powiedzieć prawdę bo już w ustawianie krzywo klejonych etykiet przez 3 miesiące to już nikt nie wierzy


        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #34
          Prawdopodobnie przerwa jest nie tylko w rozlewie butelkowym, ale i w warzeniu. Janowski browar po raz kolejny przeżywa jakieś perturbacje związane ze zmianą właściciela czy coś tym rodzaju.

          Comment

          • andszcz
            Senior
            • 07-2008
            • 310

            #35
            Niestety to prawda, dostałem dziś telefon od rodzinki, że nie przywiozą mi Janowa... Od tygodnia wstrzymana produkcja...
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              #36
              Niestety, krótko było nam dane cieszyć się z butelkowego Janowa. Na dziś dzień browar nie funkcjonuje i świeci pustkami. Nie wiadomo co się dzieje i czym spowodowany jest obecny stan rzeczy, trudno zarazem dowiedzieć się czegokolwiek. Mam bardzo złe przeczucia i obawiam się, że kolejny browar może przejść do historii.

              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                #37
                ^ Mi przez telefon powiedzieli, że keg ma trafić do sprzedaży do 10. grudnia, a butelka ok. połowy grudnia. Piwo uwarzone, na razie leży.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiadomo co się dzieje i czym spowodowany jest obecny stan rzeczy, trudno zarazem dowiedzieć się czegokolwiek. Mam bardzo złe przeczucia i obawiam się, że kolejny browar może przejść do historii.

                  Pisałem o podobnych odczuciach w wątku o upadający browarach...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • Lacriferno
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 783

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
                    ^ Mi przez telefon powiedzieli, że keg ma trafić do sprzedaży do 10. grudnia, a butelka ok. połowy grudnia. Piwo uwarzone, na razie leży.
                    W to, co mówią przez telefon w browarze, niespecjalnie chce mi się wierzyć. Wiele razy informacje mijały się z prawdą. Planując przyjazd do Janowa na weekend próbowałem kilkakrotnie dodzwonić się do browaru, by zaczerpnąć wiedzy - bez rezultatu. Od kolegi, który na moją prośbę miał powęszyć na miejscu, dowiedziałem się, że w browarze panuje martwa cisza. Oczywiście chcę wierzyć w wersje jaką poznał Sandacz i mam nadzieję, że okaże się ona prawdziwa. Ponadto obawiam się o dwie rzeczy:
                    1. Czy piwo, które rzekomo ma pojawić się w grudniu, nie będzie kolejną wersją eksperymentalną odbiegającą na minus od piwa, które większość pamięta i ceni? Taka sytuacja miała miejsce bodajże wiosną, gdzie na jakiś czas pojawiło się piwo trudne do wypicia.
                    2. Wszystkie lokale, gdzie podawano Janów, wprowadziły już na jego miejsce inne piwa. Czy browarowi uda się ponownie odzyskać lokale, czy właściciele barów zechcą wprowadzać piwo, które w każdej chwili ponownie może zniknąć?

                    Comment

                    • yoreck
                      Senior
                      • 04-2004
                      • 526

                      #40
                      piwo Janów po dłuższej nieobecności w Lublinie pojawiło się znów w sprzedaży,na razie tylko z kija ,ale ponoć jeszcze przed świętami ma być butelkowane

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoreck Wyświetlenie odpowiedzi
                        piwo Janów (...) ponoć jeszcze przed świętami ma być butelkowane
                        To samo mówi znajomy sprzedawca w Biłgo...
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • sandacz
                          Senior
                          • 01-2007
                          • 345

                          #42
                          Jakie macie wrażenia z nowej warki?
                          Piwo jest ciut jaśniejsze, ma chyba mniejszy ekstrakt. Podejrzewam że kolejna warka będzie ciemniejsza, bo z tą spieszyli się, by jak najszybciej wrócić na rynek i piwo mogło nie przeleżeć, ile powinno. Intensywność smaku jest podobna jak ostatnio, czyli średnio wysoka (bo zakładam, że nawet piwo o niskim ekstrakcie może mieć intensywny smak). Najbardziej podoba mi się chmielowa kwiatowość, która nawiasem mówiąc występowała i podobała mi się także przed przerwą w produkcji. Słodowość jest na drugim planie - w charakterze zbożowa, nie słodka. Bardzo dobre; takie solidne piwo. Choć - i tu się powtórzę, nie pierwszy raz zresztą - do znakomitości sprzed jesieni 2008 trochę brakuje... Ale to niby już inne piwo, więc nie narzekajmy.

                          Comment

                          • Lacriferno
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 783

                            #43
                            Nowej warki nie kosztowałem, ale gdy przyjadę na święta do Janowa, to będzie chyba pierwsza rzecz, jaką uczynię. Na szczęście czarny scenariusz nie sprawdził się. Co więcej, browar chyba jest w świetnej kondycji, bo podobno w najbliższym sezonie ma sponsorować Stal Stalową Wolę.
                            W browarze poinformowano mnie, że na 99% Janów butelkowy ma trafić do sprzedaży jeszcze przed świętami, czyli na dniach.

                            Comment

                            • sandacz
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 345

                              #44
                              Errata do mojego ostatniego posta.
                              Jest: sprzed jesieni 2008, a powinno być: sprzed jesieni 2007 - wtedy gdy zmienił się ekstrakt i Janów z piwa ewidentnie słodowego zmienił się w chmielowe w charakterze.

                              Comment

                              • toto
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 949

                                #45
                                Piłem wczoraj Janów Jasne Pełne beczkowe (w Omercie w Krakowie) i według mojej opinii przerwa w produkcji nie wpłynęła źle na jakość piwa. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne: pięknie zbalansowane słód i goryczka, treściwe, ale jednocześnie lekkie w smaku. W przeciwieństwie do wielu piw całkowity brak posmaków kwaskowych. Dla mnie jest to obecnie ścisła czołówka w kategorii jasnych lagerów w Polsce.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎