Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Cytowaną poniżej wiadomość otrzymałem na PW od forumowicza Pankracy. Pozwoliłem sobie zamieścić jej treść na forum, bo uważam, że takie informacje powinny się tu znaleźć.
    Od szefunia (dyrektor Browaru Lwówek 1209) dowiedziałem się, że browar ogłosił upadłość. Wątpliwe jest jednak żeby szybko znalazł nowego inwestora. Kwestie majątkowe są tam na razie bardzo pogmatwane. Kto inny jest właścicielem nieruchomości, kto inny ruchomości.

    Prezes Jakubiak (de facto właściciel Ciechana i Lwówka 1209) był zainteresowany kupnem browaru, ale ze względu na te zagmatwanie w sprawach właścicielskich + długi firmy na razie nie zawierza w Browar Janów Lubelski inwestować.

    Ktoś kto będzie chciał w ten interes wejść będzie musiał wyłożyć na starcie sporo pieniędzy. I podejrzewam, że będzie musiał przyjść do zakładu z własnym sprzętem bo to co tam teraz jest wygląda miej więcej tak, że: część jest zajęta przez komornika, część jest pod zarządem osoby odpowiedzialnej za masę upadłościową, i jeszcze coś tam jest do sprzedania.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      No to niewesoło. Zdawałem sobie sprawę, że pijąc lanego Janowa trzy tygodnie temu robię to po raz ostatni. Dla mnie nieodżałowana strata
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • andszcz
        Senior
        • 07-2008
        • 310

        Mam nadzieję, że mimo wszystko piwo z Janowa będzie nadal warzone i jeszcze nie raz ani dwa będę się raczył tą ambrozją!!! Pocieszające jest dla mnie tylko to, że w miniony wtorek (10.11) piłem jedną z ostatnich warek, jeszcze w "normalnej" butelce i była wręcz genialna (pils, bo mocne odbiegało nieco od normy)
        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4326

          Wydaje się zatem, że znalazłem się w gronie "szczęśliwców, kórzy zdążyli napić się ostatków Janowa. Kupiłem w sklepie w rynku w Kraśniku, ot tak, wchodząc z ulicy (sklep bardzo przeciętny jeśli chodzi o zaopatrzenie w piwo). Data przydatności do marca 2010. Bardzo mi smakowało, choć obawiam się, że im dłużej w Janowie nie bedzie się ważyło piwa (a podejrzewam jednak, że być może już nigdy...), tym bardziej oceny tego piwa będa wzrastały. Taka dziwna prawidłowość. Może ja też pijąc poddałem się sugestii kosztowania czegoś, co już nie wróci?
          Last edited by Prusak; 17-11-2009, 15:02.

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) w Janowie nie bedzie się ważyło piwa (...)
            Szczerze mówiąc, to nigdzie w Janowie nie widziałem piwa na wagę

            Zostało mi kilka butelek z datą do 19.02.2010. Szkoda mi ich otwierać, jednak z drugiej strony wiem, że piwo nie poleżakuje długo po dacie ważności, wiec lepiej je wypić niż ryzykować zepsucie. Pomimo, że janowskie piwo po transformacjach w browarze nie dorównywało temu sprzed 2008r. (aczkolwiek było bardzo dobre w przypadku większości warek), to smutno się robi, że kolejny browar przechodzi do historii. Tym bardziej, że jest to browar, który miałem możliwość kilkakrotnie zwiedzać, przebywać wiele razy w przybrowarnej knajpie, gdzie za ścianą warzono piwo, browar z mojej rodzinnej mieścinki .

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              Skoro już jest obok tematu, to dorzucę swoje trzy grosze.
              Łezka się kręci na wspomnienie tego browaru, przybrowarnej knajpki i chwil spędzonych w Janowie przy tej okazji:

              Pod koniec jest parę fotek z tego minizlotu - w tym i browaru i knajpki...
              Last edited by iron; 17-11-2009, 19:12.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • hasintus
                Senior
                • 07-2006
                • 850

                Dzisiaj w Warszawie be problemu kupiłem Janów Premium z datą 10.03.2010. Sprzedawca twierdzi, że dostawy nadal będą.

                Comment

                • Maryush
                  Junior
                  • 12-2008
                  • 25

                  Dziś byłem w trzech lubelskich sklepach, gdzie dotąd kupowałem Janów.
                  I. Brak Janowa, sprzedawca mówi, że od ponad dwóch miesięcy nie może doczekać się dostawy, a ostatnio nawet w Browarze nie odbierają telefonów. Sklep ma skrzynki z Janowa, ale nikt się o nie nie upomina.
                  II. Brak Janowa, ani Premium, ani Mocnego.
                  III. Janów partia z marca, Premium w butelkach EURO, Mocny w ŻGB. Premium w EURO z tej dostawy kidyś piłem i był niesmaczny. Wziąłem tylko dwie butelki Mocnego. Smakował jak dawniej - bardzo dobry. Chociaż i tak zawsze wolałem Premium niż Mocnego.

                  Wypiłem za wznowienie produkcji wyśmienitego piwa w Janowie

                  Comment

                  • wilko
                    Senior
                    • 07-2008
                    • 226

                    Też jakiś czas temu poszukując Janowa w Lublinie w czterech sklepach podobną sytuację zastałem. Albo Mocne albo nic. Gdzieniegdzie wspominali już o widmie upadłości, słyszałem coś o komorniku i z czasem się wszystko niestety potwierdza.

                    W piwnicy stoją ostatnie dwa Mocne ale Premium tak mi brak

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      W Biłgoraju nadal jest w dwóch sklepach - tych co zwykle. Partia z terminem do stycznia (pyszna) i lutego. W Euro jeszcze nie widziałem.
                      Zaprzyjaźniony szef sklepu twierdzi, że handlowiec z Janowa mówi o poważnych problemach, ale firma póki co jeszcze działa. Można mieć jakąś nadzieję...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Maryush
                        Junior
                        • 12-2008
                        • 25

                        Jak są w Biłgoraju jeszcze ostatki smacznych partii Premium, to ja biorę całą skrzynkę..

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          "Euro Shop" Wasilewskiej/Nadstawna i "Jedynka" Kościuszki/Pl Wolności - jakby kogoś interesowało. Polecam zwłaszcza ten pierwszy - chyba chłodniejsze zaplecze mają, bo mi z tamtoj bardziej smakuje...
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Lacriferno
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 783

                            Mam nadzieję, że gdzieś w Janowie znajdę jakieś resztki w następny weekend. Ostatnio były braki w sklepach, gdzie zwykle bywało.

                            Comment

                            • sting126
                              Junior
                              • 07-2005
                              • 25

                              Cos dziwnego stalo sie z Janowem. Kupilem wczoraj dwie butelki z terminem do marca (niestety nie pamietam ktorego chyba 9 ?) 2010. Na pierwszy rzut oka - zmiana butelki z wczesniejszej z dluga szyjka jak np. Dawne czy z bardziej komercyjnych Debowe Mocne, teraz butelka jest taka jak po sokach Milejow 0,33 lub wodzie Naleczowianka 0,33 tylko odpowiednio wieksza. Druga rzecz - zakapslowanie. Kapsel wyglada jakby uzyto na nim recznej kapslownicy. Kolejne zaskoczenie po otwarciu butelki i przelaniu piwa do szklanki. 0 piany, mimo dwoch prob, praktycznie nie udalo mi sie stworzyc zadnej. Wysycenie - rowniez praktycznie brak, porownywalne z puszkowym Guinnesem, co mocno dziwi bo piwo caly czas mocno "gazuje" tzn. babelki przesuwaja sie z dolu do gory szklanki, nie wiem jak to sie okresla fachowo Kolor - kolejne zaskoczenie, do tej pory Janow charakteryzowal sie raczej kolorem jasnym badz bardzo jasnym, teraz - bardzo ciemny bursztyn, porownywalny chyba tylko z Warka Strong. No i na koniec - smak. Przez pewien czas Janow byl jednym z moich ulubionych piw, niestety przestal byc dostepny w "moim" sklepie wiec mialem spora (3-4 miesiace) przerwe. Przez ten czas smak rowniez ulegl zmianie... Teraz praktycznie nie czuc goryczki, smak jest wrecz slodkawy... Mi kompletnie nie podszedl, mam nadzieje,ze to tylko jakis eksperyment i po nim browar wroci do produkcji "normalnego" Janowa. Zakupiony w lubelskim "Procencie" przy ul. Glebokiej, cena - 2,2 zł.

                              Comment

                              • sting126
                                Junior
                                • 07-2005
                                • 25

                                Gdzies mi umknely dwie poprzednie strony tego watku. Moj poprzedni post, ten rowniez - raczej do usuniecia.

                                Szkoda Janowa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎