Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubuskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manifesto Wyświetlenie odpowiedzi
    Żabki w Przemyślu są (to nie koniec świata), ale takich piw jak wymieniłeś tam nie widziałem
    No to może rozmowa w sklepie by coś przyniosła. Mają jakiś niewielki % autonomiczności, poza tym te piwa są dostępne w innych częściach kraju.

    Gdańsk, to też nie koniec świata, a Żabki są na wymarciu. W moim mieście przez pół roku jedyny sklep tej sieci był zamknięty. W końcu znalazł się kolejny, trzeci czy czwarty z koeli chętny na ten niepewny interes. Dlatego pytałem.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno złoty. [4.5]
      Piana: Zaraz po nalaniu pojawia się na krótką chwile bardzo rzadka i podziurawiona. Znika po minucie, nie pozostawiając po sobie absolutnie żadnych śladów. [2]
      Zapach: Średniej intensywności, z dominacja chlebowości, która przykrywa praktycznie resztę aromatów. Bardzo świeże w zapachu. [4]
      Smak: Tutaj również chlebowość jest przytłaczająca, dopiero po chwili można wyczuć słód i delikatny chmiel. Goryczka średniej intensywności, niezbyt przyjemna. [3.5]
      Wysycenie: Trochę za niskie. [3.5]
      Opakowanie: Etykieta poprawna graficznie, jednak nie przykuwająca do siebie wzroku. Brak informacji na kontrze o ekstrakcie, kapsel goły. [3]
      Uwagi: Gdyby tak zmniejszyć ten intensywny chlebowy posmak (który notabene bardzo w piwie lubię tylko w mniejszych ilościach), było by to na prawdę niezłe, orzeźwiające, sesyjne piwo na letnie wieczory.

      Moja ocena: [3.55]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
        Zapach: Średniej intensywności, z dominacja chlebowości, która przykrywa praktycznie resztę aromatów. Bardzo świeże w zapachu. [4]
        Nie wyczułeś maślanych aromatów ??
        Last edited by Kwadri; 22-07-2011, 22:28.
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • concerto
          Senior
          • 09-2003
          • 859

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          No pojawiło się w Tesco, ale żeby zaraz cały "nakład"? A Żabki w Przemyślu są? Jesli tak, to sprawdź czy jest tam Master albo Staromiejskie w bączkach. To to samo co Lubuskie.
          Jesteś pewien, że to jest identyczne piwo?

          Piłem Lubuskie z kija i oba bączki z żabki: jak dla mnie to lane było delikatniejsze i bardziej złożone w smaku. No i dużo lepsza, trwalsza piana ale to pewnie wynikało ze sposobu podania.
          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

          Comment

          • Marcin_G
            Member
            • 05-2010
            • 37

            Lubuskie jest moim ulubionym piwem polskim, zarówno Naturalne, jak i Zielone (najlepsze zielone, jakie piłem!). Idealnie orzeźwiające, smaczne, z taką charakterystyczną głębią, jakiej nie uświadczyłem przy 90% gatunków piw, jakie dotychczas miałem okazję pić (a było tego ponad 300).
            Niepokojące są natomiast wasze doniesienia o drastycznym spadku jakości.. Ostatni raz piłem Lubuskie w czerwcu, więcej grzechów nie pamiętam..:>

            Comment

            • Marcin_G
              Member
              • 05-2010
              • 37

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, jasny, przejrzysty [4.5]
              Piana: Nie utrzymuje się co prawda zbyt długo, ale daje wrażenie pełności [4]
              Zapach: Zapach intensywny, gorzki, charakterystyczny [4]
              Smak: Krótko: kapitalny! Jest goryczka, jest orzeźwienie [5]
              Wysycenie: Wg mnie przeciętne [4]
              Opakowanie: Napotkałem na różne rodzaje butelek, ale najlepsza jest wg mnie ta z brązowego szkła i lekko zaostrzonymi krawędziami zwężającymi ku szyjce. Etykieta odświeżona parę miesięcy temu, czytelna, niestety zniknęła informacja o ekstrakcie i produkcji z wody z własnego ujęcia.. Ale generalnie przejrzysta. [5]
              Uwagi: Rozpiętość cen jest ogromna: od 1,99 (PiP parę m-cy temu), poprzez 2,50-2,60 (Elysium), aż do 4,99 [!] (Tesco)

              Moja ocena: [4.475]

              Comment

              • baania
                Senior
                • 10-2009
                • 317

                Warka z datą 17.10.2011 - zero masła, bardzo dużo chmielu. Pycha
                Kupione w "Chacie polskiej" w Baczynie za 2.65zł.
                Last edited by baania; 25-08-2011, 17:25.
                Podcast o piwie
                Podcast o piwie | Facebook

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  Ja pijam Lubuskie dosyć regularnie i nie zauważyłem żadnej tendencji spadkowej. Lubuskie odkąd pamiętam miało lekko maślany posmak, który wg mnie dodaje mu charakteru i smaczku, absolutnie nigdy mi ten posmak nie przeszkadzał.
                  Lubuskie to IMO najlepsze polskie piwo "na co dzień". Tzn. jest bardzo smaczne, pije się je świetnie, nie zamula i ma bardzo korzystną cenę - 2,19-2,29zł w Piotrze i Pawle (to tak odnośnie wcześniejszej dyskusji o dostępności Lubuskiego - w PiP ma najlepszą cenę i tylko tam warto je kupować - absolutnie nie w TESCO, gdzie cena osiąga chorrendalne poziomy).
                  Last edited by wrednyhawran; 28-09-2011, 21:08.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • baania
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 317

                    Może nie jest to najlepsze piwo, ale na pewno bardzo, bardzo dobre. Cena 2.19zł jest super, ale czasami można nawet 1.99zł trafić, przynajmniej w woj. lubuskim. A co do masła - przecież o to chodzi w lubuskim chociaż jakiś czas temu trafiłem na warkę pozbawioną diacetylu.
                    Last edited by baania; 28-09-2011, 21:40.
                    Podcast o piwie
                    Podcast o piwie | Facebook

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może nie jest to najlepsze piwo, ale na pewno bardzo, bardzo dobre. Cena 2.19zł jest super, ale czasami można nawet 1.99zł trafić, przynajmniej w woj. lubuskim. A co do masła - przecież o to chodzi w lubuskim chociaż jakiś czas temu trafiłem na warkę pozbawioną diacetylu.
                      Takiego do picia na co dzień, w doskonałej cenie, które by mi po jakimś czasie nie zbrzydło jeszcze poza Lubuskim nie spotkałem. Całe szczęście, że PiP mam na wyciągnięcie ręki i nie muszę się obawiać o dostawy
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        A mnie to piwo nie bardzo podchodzi... Jakis czas temu pilem "Lubuskie Zielone". Myslalem, ze ten specyficzny, landrynkowy, mocno syntetyczny posmak daje mu ten niebieski barwnik. Ale nie. Normalne "Lubuskie" smakuje identycznie :/
                        W dodatku w pobliskim sklepie kosztuje 3,60. Za te cene zdecydowanie wole "Ciechana Wybornego" lub "Twierdzowe" z Raciborza. A nawet gdyby kosztowalo 2,30 jak w marketach - wybralbym "Rybnickiego Fulla" w tej cenie.
                        Nie twierdze, ze to zle piwo. Po prostu nie trafia w moj gust.
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          Lubuskie w bączku:
                          Attached Files

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, nieco za jasny (bliżej słomki) [4]
                            Piana: średnio intensywna, średnio trwała, pozostaje cienka, dziurawa firanka [3.5]
                            Zapach: po otwarciu, przez chwilkę ładny aromat chlebowy; potem słód, chleb i... seler/pietruszka; pod koniec średnio intensywny słód i metaliczność [3.5]
                            Smak: twarda woda, dość pełne - dominuje słód, lekka goryczka i warzywniak w posmaku [3.5]
                            Wysycenie: średnie, mogłoby być ciut wyższe [4]
                            Opakowanie: niezła etykieta, niezły kapsel, podany ekstrakt, wszystko estetyczne - w porządku [4.5]
                            Uwagi: Całkiem pijalne, choć z wadami.

                            Moja ocena: [3.6]
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Marcin_G
                              Member
                              • 05-2010
                              • 37

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                              Lubuskie w bączku:
                              Widzę, że browar dorobił się w końcu własnych markowych kapsli.

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_G Wyświetlenie odpowiedzi
                                Widzę, że browar dorobił się w końcu własnych markowych kapsli.
                                Mało tego - wypuścił ostatnio serię z flagami państw biorących udział w Euro2012 - 16 nowych wzorów
                                Last edited by wrednyhawran; 22-02-2012, 10:50.
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎