Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubuskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Wypust 17.11.2010 niespodziewanie goryczkowy. Nie wiem, czy mi to do końca odpowiada, bo goryczka jest chwilami zbyt surowa, wręcz gorzka. W sumie piwo jednak zyskało na charakterze, bo dominanta słodowo-chlebowo-maślana bywała zbyt intensywna i jednostronna.
    Zgadzam się, ta warka jest bardziej goryczkowa niż pozostałe dotąd pite. Ale nie jest to tak intensywne jak w piwie Pilsner Urquell, które piłem ostatnio w Bazyliszku. Ten ichni Urquell to całkiem zacne piwo jak na koncerniaka

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, na ten blg akuratny. [4]
      Piana: Obfita, potem opada, ale oblepia pięknie kufel. [4]
      Zapach: troszkę słodkości czuć, potem chmiel. [4]
      Smak: Mamy słodową słodkość i chmielowa goryczka. Bardzo dobrze to wszystko dobrane i harmonijne. Nie czuje czegokolwiek negatywnego. [4.5]
      Wysycenie: Bąbelki sa do konca, ale w doskonałej ilości. Piwo nie jest przez to kwaśne. Delikatnie musuje podniebienie, piszcząc je. [4.5]
      Opakowanie: Niechlujnie naklejone etykiety. Mało to wszystko eleganckie, mało estetyczne, ale przynajmniej nie jest to tandetne. [3.5]
      Uwagi: 1.99 za butelkę. Szanowne koncerniaki. W relacji cena do jakości to Wy jesteście daleko, daleko. Piwo rewelacyjne w tym przedziale cenowym. Troszkę kłamią w sklepie, że to piwo jest niepasteryzowane, ale to nieistotne.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • Carnifex
        Member
        • 10-2010
        • 75

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny i odpowiedni. Dobrze, że nie za jasny. [4]
        Piana: Po nalaniu niska, a na dodatek szybko opada. Jednak niewielka ilość pozostaje do końca, nawet co nieco osiada na ściankach. [3]
        Zapach: Przyjemny - wąchałem z przyjemnością Zapach wyraźnie słodkawy, czuję też dozę świeżości. [4.5]
        Smak: Smak pełny, żadnej wodnistości. Dominuje mocna goryczka (rewelacja!), na początku myślałem, że jest za mocna, ale w trakcie spożywania uznałem ją za doskonały walor tego piwa - szyszki chmielowe na etykiecie jak najbardziej zasadne Pozostałe smaki wyraźnie zasłonięte goryczką. [4.5]
        Wysycenie: Łagodne, bąbelki nie szczypią. Jest ich wystarczająco, pozostają do końca, delikatne. [4.5]
        Opakowanie: Rustykalna etykieta - pomysł z brązowym tłem dobry, ale wykonanie gorsze. O ile szyszki ładnie się prezentują, to kłosy i napis wyglądają brzydko. Na tylnej etykiecie czcionka zbyt drobna Brak info o ekstrakcie, gładki kapsel to kolejne minusy. Powinno być 2,5, ale z uwagi na niską cenę podwyższę o pół punktu. [3]
        Uwagi: 1. Kupione za 2,19 w PiP. Piwo smaczne, a za taką cenę to wręcz jazda obowiązkowa!
        2. Czemu jest opisane jako BOSS? Dokładnie przejrzałem etykiety i nie znalazłem nic takiego. Producent to po prostu Browar Witnica S.A.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • Carnifex
          Member
          • 10-2010
          • 75

          Wypiłem wczoraj Lubuskie po Zawierciu Jasnym Pełnym, co by sobie porównać 2 piwa z mocną goryczką. Lubuskie ma troszeczkę, ale tylko troszeczkę, słabszą goryczkę. Poczułem też w nim smak taki tłusty, maślany; coś jakby smak paluszków pozbawionych soli. Nie przeszkadza mi to, a dodaje charakteru i sprawia, że smak jest pełniejszy.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Poczułem też w nim smak taki tłusty, maślany
            To jest właśnie ten sławny diacetyl W moim Lubuskim był tak intensywny, że mnie wyczuć jakiejś goryczki się w ogóle nie udało.

            Comment

            • Carnifex
              Member
              • 10-2010
              • 75

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              To jest właśnie ten sławny diacetyl
              Kojarzysz w jakich jeszcze, najlepiej krajowych, markach można ten smak (maślanej smażeniny) spotkać? Bo z chlebowatością czy bułeczkowatością (i to nie taką tłustą) to się spotykam, np. w Kormoranie.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                W Rześkim i Świeżym ostro daje czadu DMS czyli te nieszczęsne gotowane warzywa. Gościszewski Rycerz ma w zapachu taką maślano-zbożową nutę, która jednak w smaku nie przeszkadza i piwo jest na mój gust dużo zmaczniejsze od Lubuskiego.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  Lubuskiego już jakiś czas nie piłem, ale obecnie jestem bardzo mile zaskoczony. Diacetylowe akcenty w tym piwie znajdują w końcu dopełnienie w dobrze zaznaczonej goryczce. Nie pamiętam kiedy czułem taką wyraźną i przyjemną goryczkę w polskim butelkowym lagerze. Partia z datą 04.01.2011, oby kolejne podtrzymywały ten trend!
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4325

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    Lubuskiego już jakiś czas nie piłem, ale obecnie jestem bardzo mile zaskoczony. Diacetylowe akcenty w tym piwie znajdują w końcu dopełnienie w dobrze zaznaczonej goryczce. Nie pamiętam kiedy czułem taką wyraźną i przyjemną goryczkę w polskim butelkowym lagerze. Partia z datą 04.01.2011, oby kolejne podtrzymywały ten trend!
                    Wydaje się, że podtrzymują, bo wczoraj piłem zakupione w tym samym sklepie dwie butelki z warki z datą przydatności do 14.01 i do 30.01. Nie wyczułem wahań zapachu ani smaku. Hm, można byłoby jeszcze dyskutować, czy goryczka jest "przyjemna", ale to już kwestia preferencji, tak czy owak, jest podkreślona i genaralnie od jakieś czasu picie Lubuskiego nie jest żadną ofiarą na ołtarzu kultu browarów regionalnych.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wydaje się, że podtrzymują, bo wczoraj piłem zakupione w tym samym sklepie dwie butelki z warki z datą przydatności do 14.01 i do 30.01.
                      Dobrze wiedzieć, może zdecyduję się na zakup większej partii
                      Last edited by docent; 04-01-2011, 13:53.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pilsowy, klarowny, złoto-miodowy, prawidłowy. [5]
                        Piana: Zerowa niestety. Cośtam się rodzi przy nalewaniu, ale jest tak wybuchowa i gruboziarnista, że po chwili wygląda jak z płynu do naczyń i znika prawie bez śladu. [1.5]
                        Zapach: Trochę jakby się zepsuł...kiedyś był świeży słodowo-chmielowy, intensywny i przyjemny, teraz trąca jakąś sztucznością, a wręcz chemią. Nie wiem czym to może być spowodowane. Czuć słód, jakąś słodycz, ale nie jest to zbyt przyjemne. [3]
                        Smak: Smak specyficzny, charakterystyczny tylko dla tego piwa (i jego pochodnych) mi on podchodzi. Świeży słód poparty fajnym chmielowym posmaczkiem, i przyjemną goryczką na końcu. Piwo jest bardzo świeże w smaku, lekkie i orzeźwiające. Wyraźnie wyczuwalny brak pasteryzacji. [4.5]
                        Wysycenie: Wysokie, ale dobre, bo naprawdę świetnie orzeźwia. To piwo mi się nieodłącznie kojarzy z wiosną i latem. Jest idealne na te pory roku, kiedy piwko nierzadko jest jedynym i najlepszym sposobem na orzeźwienie - to piwo jest sposoben najlepszym z najlepszych. [5]
                        Opakowanie: Klasyczna, prosta, ekologiczna etykieta nawiązuje do charakteru piwa. Brak info o pasteryzacji i ekstrakcie, piwo jest jednak nazwane naturalnym, co można rozumieć jako brak pasteryzacji i naturalne składniki. [4]
                        Uwagi: Z piwem tym obcuję już od jakiegoś czasu, teraz jednak dopiero zdecydowałem się na ocenę. Jest ona zaniżona przez pianę i zapach, lecz nie zmienia to faktu, że jest to jedno z moich ulubionych piw na codzień, a szczególnie w ciepłe, upalne dni. Moim zdaniem Lubuskie najlepiej smakuje bezpośrednio z butelki, może to kwestia przyzwyczajenia, bo najczęsciej tak je właśnie piję, ale słaba piana i kiepski zapach chyba potwierdzają moją regułę.

                        Moja ocena: [3.7]
                        Last edited by wrednyhawran; 30-01-2011, 18:57.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          Trochę skrzywdziłem swoją oceną jedno z moich ulubionych jasnych piw. W dzisiejszym egzemplarzu piana już była znacznie lepsza, co najmniej na 3,5. Utrzymywała się dosyć długo i zostawiała ładne zacieki na szkle. Zapach wciąż bym trochę poprawił.
                          Last edited by wrednyhawran; 13-02-2011, 21:41.
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • baania
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 317

                            W moim wczorajszym lubuskim piana również była dobra. Na początku wysoka, do końca kufla utrzymał się niewysoki kożuszek.
                            Last edited by baania; 13-02-2011, 22:13.
                            Podcast o piwie
                            Podcast o piwie | Facebook

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Lubuskie chyba stało się pilsem Partia 21.03 wyraźnie goryczkowa, masełko wyczuwalne, ale w tle. Kompletna zmiana profilu, mam nadzieję, że na stałe.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Nie wierzę, to na pewno wpadka browaru.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎