Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubuskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    Dokładne, dobrze wchodzi także w większych ilościach, a piana jest rewelacyjna. Ciężko je przelać na raz, piana jest tak gęsta, że można nalać parę centymetrów ponad szklankę/kufel, zostaje centrymetrowa warstwa do samego końca i osadza się na całej długości szklanki. Jeszcze ta cena - 2.3 - rewelacja!

    Comment

    • przemo70
      † 1970-2019 Piwosz w Raju
      • 05-2007
      • 1501

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
      Oprócz niezłego, słodowego smaku z dobrą goryczką partia z datą 15.12.09 ma też świetną pianę, co nie zawsze było mocną stroną Lubuskiego. Na dodatek dobry stosunek ceny (2.50 razem z butelką) do jakości.
      Piwo bardzo dobrze wchodzi, także w większej ilości
      z wyżej wymienionego powodu ze szczegółową oceną wstrzymam się przynajmniej do jutra
      Widać ta partia do 15.12 jest lepsza, piłem z datą 17.11.09 i powiem że jestem rozczarowany smak taki sobie, żadna rewelacja nawet taki moim zdaniem metaliczny posmak ma to piwo, a i piany niewiele
      Save water, drink beer ...

      http://www.parowozy.com.pl/
      http://www.kamery.wolsztyn.pl/
      https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciepły, głęboki złoty kolor. [4.5]
        Piana: Początkowo wysoka, z czasem zredukowała się do kilkumilimetrowej warstwy. Ta dotrwała do końca. [3.5]
        Zapach: Wyraźny, chlebowy. [4]
        Smak: Smaczne piwo. Na pierwszy plan wysuwa sie słód. Piwo ma przyjemny chlebowy smak, przy umiarkowanej wytrawności. [4.5]
        Wysycenie: Spore, ale nie za duże. [5]
        Opakowanie: Takie to blade. Wolę etykiety bardziej zdecydowane, odważne. [3.5]
        Uwagi: Jedno z lepszych jasnych piw, które miałem okazję wypić ostatnio.

        Moja ocena: [4.2]

        Comment

        • woli
          Senior
          • 10-2003
          • 121

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: właściwy,jasny [4]
          Piana: jak dla mnie prawie idealna,długo się utrzymuje,obfita [4.5]
          Zapach: słodowy [4]
          Smak: w smaku zróżnicowane,słodkawo-kwaskowe lekko ,lekko wchodzi [4.5]
          Wysycenie: średnie [4]
          Opakowanie: etykieta lekko poprawiona w stosunku do pierwotnej wersji,agroswojska,kapsel i butelka chyba po jakimś czeskim piwie u mnie bezzwrotna 0,5 l. [2.5]
          Uwagi: zdecydowanie lepsze od koncernówek,polecam!!!

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • petrus33
            Gość
            • 01-2008
            • 888

            A ja wczoraj kupiłem sobie cztery butelki tego piwa i powiem, że mnie mocno rozczarowało. Warka ważna do 29-12-09. To piwo zmieniło kompletnie swój smak. Pachnie ładnie, ale gdzie się podziały te zbożowo-chlebowe smaki ? Nie ma ich po prostu ! Czyżby zmieniona została receptura ważenia, inne słody stosują ? Sam nie wiem.

            Ja pamiętam to piwo, kiedy była ta stara etykieta, wtedy to była poezja. Wiem, że zmienił się właściciel browaru, ale czyżby konsekwencją tej zmiany była także zmiana receptur warzenia piw ? Jestem negatywnie zaskoczony Lubuskim. To już nie jest to samo co kiedyś. Wielka szkoda.

            Comment

            • petrus33
              Gość
              • 01-2008
              • 888

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
              A ja wczoraj kupiłem sobie cztery butelki tego piwa i powiem, że mnie mocno rozczarowało. Warka ważna do 29-12-09. To piwo zmieniło kompletnie swój smak. Pachnie ładnie, ale gdzie się podziały te zbożowo-chlebowe smaki ? Nie ma ich po prostu ! Czyżby zmieniona została receptura ważenia, inne słody stosują ? Sam nie wiem.

              Ja pamiętam to piwo, kiedy była ta stara etykieta, wtedy to była poezja. Wiem, że zmienił się właściciel browaru, ale czyżby konsekwencją tej zmiany była także zmiana receptur warzenia piw ? Jestem negatywnie zaskoczony Lubuskim. To już nie jest to samo co kiedyś. Wielka szkoda.
              To pierwsze ma być jak to podkreślone !
              Pośpiech na klawiszach.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja pamiętam to piwo, kiedy była ta stara etykieta, wtedy to była poezja. Wiem, że zmienił się właściciel browaru, ale czyżby konsekwencją tej zmiany była także zmiana receptur warzenia piw ?
                A możesz to rozwinąć?
                blog.kopyra.com

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  Ale co tu rozwijać kopyr ?
                  Piwo zmieniło swój smak wraz ze zmianą etykiet.
                  A z tego co wyczytałem na stronie browaru, zmiana etykiet miała miejsce po zmianie właściciela lub inwestora. Ot i tyle.

                  Comment

                  • Mikko
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 583

                    Ponowne podejście i tym razem ta chlebowość gdzieś zniknęła kosztem kwaso-żelazowości jak to ktoś określił. Pierwszy łyk wykrzywił mi usta, im bliżej dna tym robiło się lepiej. Zdecydowanie lepsze w temperaturze pokojowej niż schłodzone. Jeśli to piwo jest jednak pasteryzowane dziwi mnie podobieństwo w smaku do piw niepasteryzowanych.

                    Comment

                    • kangurpl
                      Senior
                      • 03-2002
                      • 2660

                      Moje pierwsze podejście do tego i piwa i jestem pozytywnie zaskoczony.
                      Wciągnąłem 5 i dalej mi smakuje.
                      Jutro na spokojnie ocenię je w ARTomacie.
                      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Comment

                      • Lacriferno
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 783

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, bez zarzutu. [4.5]
                        Piana: Obfita przy nalewaniu, opada w średnim tempie, redukuje się do kożuszka na całej powierzchni, który osiada na ściankach kufla. [4]
                        Zapach: Wyraźny, słodowy, jakby delikatnie zalatywał mlekiem (?). Przyjemny. [4]
                        Smak: Słodowy, ale średnio treściwy z wyraźnymi zbożowymi posmakami. Goryczka umiarkowana, dobrze wkomponowana, uwydatnia się na drugim planie. [4]
                        Wysycenie: Drobne bąbelki, pracują bez zarzutu. [4.5]
                        Opakowanie: Zdecydowanie najsłabszy element. Etykieta brzydka, ponura, kojarzy mi się z szamponem do włosów z czasów PRL. Ponadto najważniejsze informacje podane. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • krzychal1
                          Senior
                          • 12-2008
                          • 236

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ponowne podejście i tym razem ta chlebowość gdzieś zniknęła kosztem kwaso-żelazowości jak to ktoś określił. Pierwszy łyk wykrzywił mi usta, im bliżej dna tym robiło się lepiej. Zdecydowanie lepsze w temperaturze pokojowej niż schłodzone. Jeśli to piwo jest jednak pasteryzowane dziwi mnie podobieństwo w smaku do piw niepasteryzowanych.
                          W/g info na stronie browaru -lubuskie ( witnickie ) to piwo niepasteryzowane

                          Comment

                          • andszcz
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 310

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychal1 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W/g info na stronie browaru -lubuskie ( witnickie ) to piwo niepasteryzowane
                            http://www.browar-witnica.pl/cms/ind...id=8&Itemid=22
                            Jasne, tylko dajesz link do informacji z kwietnia, a od tego czasu zaszły zmiany - wygląd i brak informacji o pasteryzacji/niepasteryzacji piwa, jedynie o naturalnym warzeniu!


                            Co nie zmienia faktu, że piwo jest świetne
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • krzychal1
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 236

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jasne, tylko dajesz link do informacji z kwietnia, a od tego czasu zaszły zmiany - wygląd i brak informacji o pasteryzacji/niepasteryzacji piwa, jedynie o naturalnym warzeniu!


                              Co nie zmienia faktu, że piwo jest świetne


                              O.k. ale również faktem jest krótki termin przydatności piwa do spożycia. Piwo oczywiście jest wyśmienite.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                Wg testów dr Sadownika piwo to JEST pasteryzowane, wg piwowara nie jest (za Petrusem33). Głupia sytuacja.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎