Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubuskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • andszcz
    Senior
    • 07-2008
    • 310

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
    A, to Wy jeszcze myślicie, że Lubuskie jest niepasteryzowane
    A nie jest?
    Last edited by andszcz; 07-08-2009, 12:44.
    "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

    Comment

    • gobong
      Senior
      • 04-2005
      • 658

      #92
      Browar podaje że jest to piwo naturalne, wolne od chemi i konserwantów, podaje termin przydatności zwartość ekstraktu oraz alkoholu ale nigdzie nie jest napisane czy piwo jest pasteryzowane czy też nie. Nie jast także napisane że piwo jest bardzo smaczne, a moje kubki smakowe twierdzą że jest bardzo smaczne. Myślę że to piwo na pewno smakuje wszystkim zwolennikom piwa z Janowa bo to chyba piwa pokrewne jeśli chodzi o smak. Lubuskie jest prawie tak dobre jak Janów. Widząc jedno czy drugie piwko w sklepie kupie je nawet jak będzie kosztowało i mniej niz 2 złote. Wiem ze dla Kopyra dobre piwo to drogie piwo. Dla mnie jednak dobre piwo to po prostu takie jakie mi smakuje. Browary małe nie maja szansy(finansowej) wygrać wojny reklamowej z koncernami więc wole jak walczą smakiem i nie zdobywaja kasy na reklame czy też na "przekupywanie" sklepikarzy podnosząc ceny piwa.
      Last edited by gobong; 08-08-2009, 17:02.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
        A, to Wy jeszcze myślicie, że Lubuskie jest niepasteryzowane
        Maidenowiec - brawo za spostrzegawczość! A tyle było dyskusji o nowym wzorze etykiety a nikt nie zwrócił uwagi na taki "szczegół" Szybko obejrzałem etykietę i jestem zaskoczony (na minus).

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • cap-n-go
          Senior
          • 05-2005
          • 273

          #94
          Pite przeze mnie Lubuskie bylo solidnie nachmielone, w miarę ogrzewania piwa coraz bardziej wyczuwalne słody. W smaku brak akcentów chlebowych, najwyraźniej piwo faktycznie jest pasteryzowane - w smaku wyczuwalna jest też piwniczno - "ścierkowa" nuta, która jednak,jak dla mnie, nie przeszkadza. Nagazowane idealnie. Do powtórki niebawem.

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            #95
            W PiP (swoją drogą imponująca półka z piwami i ilość marek chłodzących się w lodówce) sprzedają za 1,99 jako "piwo lubuskie niepasteryzowane". Dość długo oglądałem etykietę i nie znalazłem informacji na temat pasteryzacji lub jej braku.
            Jak na pierwszy raz to znakomite (chociaż za bardzo nie mam porównania, bo zwykłem pijać specjały z koncernów lub Bielkówka) i piana jakiej nigdy nie widziałem na żadnym piwie (gęsta, niejednorodna, długo się trzymała)

            Comment

            • HubertJ
              Senior
              • 05-2007
              • 188

              #96
              http://www.browar-witnica.pl/cms/ind...id=8&Itemid=22

              Strona Browaru informuje, że jest to jednak piwo niepasteryzowane. Fakt, notka odnosi się do poprzedniej wersji lubuskiego, aczkolwiek adnotacja "Zmieniony ( 29.07.2009. )" daje, jak dla mnie, do zrozumienia, że wiadomość jest aktualna.
              Last edited by HubertJ; 22-08-2009, 07:27.

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #97
                Nie jest nijak aktualna. Nie tylko ten jeden browar stara się, by piwo się odpasteryzowało przez napis na etykiecie czy na stronie.
                Last edited by Maidenowiec; 22-08-2009, 10:00.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie jest nijak aktualna. Nie tylko ten jeden browar stara się, by piwo się odpasteryzowało przez napis na etykiecie czy na stronie.

                  Warto przypomnieć, że pierwszym browarem, który niepasteryzował piw napisem na butelce był Lwówek Sląski.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Warto przypomnieć, że pierwszym browarem, który niepasteryzował piw napisem na butelce był Lwówek Sląski.
                    W zasadzie to tak, ale za rządzów "germańskiego najeźdzcy", więc dla fanów polskiego kapitału ten przykład może się nie liczyć
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • Mikko
                      Senior
                      • 12-2008
                      • 583

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno-bursztynowy, taki jak powinien być [4]
                      Piana: średnia ale utrzymywała się do końca [3.5]
                      Zapach: słodowy, lekko miodowy. Taki lubię. [4.5]
                      Smak: Troszkę podobny bo Budvara. Duuuużo słodu, chlebowy posmak z lekkim miodem [4.5]
                      Wysycenie: w sam raz, lekko musujące, nie lubię zbyt gazowanych piw [4]
                      Opakowanie: Wykonane przez grafika amatora - ale nie razi jak np Wojak [3]
                      Uwagi: Kompletnie nie czuć tych 6,5 procent. Miałem wrażenie że piję o wiele słabsze piwo co dla mnie jest kolejnym plusem.

                      Moja ocena: [4.275]
                      Last edited by Mikko; 09-10-2009, 20:10.

                      Comment

                      • andszcz
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 310

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kolor: Jasno-bursztynowy, taki jak powinien być [4]
                        Piana: średnia ale utrzymywała się do końca [3.5]
                        Zapach: słodowy, lekko miodowy. Taki lubię. [4.5]
                        Smak: Troszkę podobny bo Budvara. Duuuużo słodu, chlebowy posmak z lekkim miodem [4.5]
                        Wysycenie: w sam raz, lekko musujące, nie lubię zbyt gazowanych piw [4]
                        Opakowanie: Wykonane przez grafika amatora - ale nie razi jak np Wojak [3]
                        Uwagi: Kompletnie nie czuć tych 6,5 procent. Miałem wrażenie że piję o wiele słabsze piwo co dla mnie jest kolejnym plusem.

                        Moja ocena: [4.275]
                        Zgadzam się z przedmówcą, "przeprosiłem się" z tym piwkiem i uważam za jedno z lepszych piw na rynku
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoto, takie akuratne [4]
                          Piana: Nie nalewa się do jakiejś 5 cmtrowej czapy ale jest drobna, bardzo jasna i co najważniejsze utrzymuje się do końca [4.5]
                          Zapach: Mocny, słodowy z akcentem chmielu [4.5]
                          Smak: Średnio treściwy, początkowo czuć słód a nawet lekką słodycz. W końcówce daje znać spora goryczka. Spory alkohol nie wyczuwalny [4]
                          Wysycenie: W normie, choć dla mnie nieco za duże [4]
                          Opakowanie: Od początku mnie się podoba - jakby niepiwna etykieta, ciekawa forma krawatki. Duży minus za brak ekstraktu i niejednoznaczne określenie braku pasteryzacji [3.5]
                          Uwagi: Moim zdaniem Lubuskie jest (chwilowo??) na fali wznoszącej. Zaskakuje dobrze zbudowaną słodowością i stosunkowo mocnym nachmieleniem. Żadnych posmaków farmaceutyczno-chemicznych czy ścierowatych. Cena bardzo przystępna, poniżej 2, 50 zł.

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • Cannabee776i99
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 658

                            Świetne piwko, w smaku bardziej słodowe, trochę idące w stronę Żywego, ale moim zdaniem ciekawsze. Posmaki miodu i winogron, do tego odpowiednie nachmielenie i niska cena. Będę do tego piwa wracał.

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4568

                              Zgadzam się całkowicie z powyższym. Lubuskie jest od jakiegoś czasu na najwyższym poziomie i na pewno lepsze niż Żywe. Smak jest bardzo bogaty w nuty słodowo - owocowo - chmielowe, a zarazem świetnie wyważony. Oby już tak zostało na zawsze.

                              Comment

                              • Tapir
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 730

                                Oprócz niezłego, słodowego smaku z dobrą goryczką partia z datą 15.12.09 ma też świetną pianę, co nie zawsze było mocną stroną Lubuskiego. Na dodatek dobry stosunek ceny (2.50 razem z butelką) do jakości.
                                Piwo bardzo dobrze wchodzi, także w większej ilości
                                z wyżej wymienionego powodu ze szczegółową oceną wstrzymam się przynajmniej do jutra
                                Last edited by Tapir; 19-11-2009, 23:05.
                                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎