Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tumski, Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Cudna, mętnawa smoła, przejrzysta jedynie w najwęższym miejscu szkła. [5]
    Piana: Z początku ładna i gęsta, ale za szybko opada. [4]
    Zapach: Lekko kwaskowaty, lekko palony, czyli jak powinno być w stoucie, ale trochę za słaby. [4]
    Smak: Mocno palony, z silną paloną goryczką. W tle czuć leciutkie nutki owocowe i jakby wrażenie wędzoności (które może być nie tylko wrażeniem, bo na półce nad kadziami stał wór ze słodem wędzonym od Weyermanna). Świetny stout! [5]
    Wysycenie: Bardzo dobre jak na stouta. [5]
    Opakowanie: 5 za bardzo ładne firmowe szkło i ogólny wystrój lokalu. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.55]

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #17
      Smakowało mi. Kupiłem w butelce w Żywcu. Ciemny kolor, beżowa trwała piana. Smak mocno wytrawny, silna goryczka i palone nuty. Ekstrakt bez zmian, alkohol 5,7%.
      Niepasteryzowane, niefiltrowane. Wszelkie dane na raczej skromnej etykiecie.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Niemal czarny, klarowny. Na dole, pod światło rubinowe przebłyski [4]
        Piana: Niska, drobniuteńka i zbita, do końca zostaje krążek i mgiełka na powierzchni. Beżowa. [4]
        Zapach: Palone ziarno i lekka kawa. Niepokoi wychodzący spod spodu aromat czekolady, niestety kojarzący się z syntetykami. Nie twierdzę, że jest sztuczny a jedynie taki ma aromat. [3.5]
        Smak: Wytrawny, lekko kwaskowaty i średnio palony.Goryczka niezbyt wysoka jak na styl ale w subtelnej postaci, pozostaje długo po przełknięciu. [4]
        Wysycenie: Nieco za wysokie jak na stouta ale nie przeszkadza w piciu. [4]
        Opakowanie: Widok na warzelnię i rozchodzące się z niej zapachy chmielenia. Nic dodać. [5]
        Uwagi: Bardzo dobre piwo. Z jednym mankamentem - niepokojącym zapachem syntetycznej czekolady. Wielu by nie przeszkadzał, mnie ostatnio prześladuje i jestem na niego wyczulony.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • mrkowal
          Senior
          • 03-2009
          • 155

          #19
          Pite właśnie z zakupionej dziś w browarze butli. Smak bardzo przyjemny, słodowy, mocno goryczkowy, kawowy. Jedyny mankament za mocno odgazowane. Pewnie wynika to z długiego okresu leżakowania bo jak pisałem przy miodowym ciemnym to jakieś dawno temu -z powodu awarii -warzone ostatki.
          Ultima forsan

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            #20
            Świetne piwo. Butelka do 12.01.2016, a więc lekko po terminie. Niskie wysycenie, paloność nie jest przesadzona, wyczuwalna czekolada. Aż dziwne, że żaden multitap się jeszcze tym piwem nie zainteresował, bo od lat jest w czołówce stylu w Polsce. Ta warka wyjątkowo dobra, być może to ta, która wygrała swoja kategorię na konkursie w Poznaniu.
            Last edited by olie; 15-01-2016, 23:57.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: W sztucznym świetle - idealnie czarne. [5]
              Piana: Niska i nietrwała. [2]
              Zapach: Intensywnie kawowy, delikatnie czekolady. [4]
              Smak: Kawa, czekolada, mocne, intensywne. Pod tym względem smak jest fajny. Na minus: o wiele za mała gładkość, brak pełni, piwo jest wręcz wodniste. [3.5]
              Wysycenie: Za wysokie jak na piwo w tym stylu. [4]
              Opakowanie: Jak pozostałe z browaru. [4]
              Uwagi: Jakby ciała miało więcej, to by było o super. Teraz jest dobre i tyle.

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎