Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Bursztynowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Wprawdzie jakiś czas temu zawiodłem się na Bursztynowym (czemu dałem wyraz w tym wątku), jednak zachęcony postem powyżej wczoraj postanowiłem dać mu kolejną szansę.

    I faktycznie - piwo było bardzo smaczne! Mocna goryczka i cytrusowo-żywiczny aromat. Rzeczywiście na myśl przywodziło Atak Chmielu. Tak mi posmakowało, że zamiast swoim zwyczajem pić na jednym posiedzeniu każde piwo z innego browaru, zrobiłem sobie wieczór z Zawierciem.

    Piwo było butelkowe, nie beczkowe. Niestety zapomniałem sprawdzić, jaka to była partia, żeby potem polować na tę samą.
    Last edited by WojciechT; 10-03-2013, 17:46.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      Nieładnie odpowiadać samemu sobie, ale trudno.

      Pite wczoraj (a właściwie już dzisiaj ) niestety nie posmakowało mi tak, jak ostatnio. Lekki DMS, który wyczułem w piwie, skutecznie zniechęcił mnie do sięgnięcia po kolejne. Fajna, mocna goryczka gdzieś uleciała, za to miałem wrażenie, jakby do piwa ktoś wrzucił jabłko. Nie było fatalne (ściekowe szczury nie będą miały pożywki), jednak nie było to to samo piwo, które ostatnio tak chwaliłem. Może trafiłem na jakąś starszą warkę? Albo długotrwałe stanie na półce mu nie służy?

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Miałem podobny egzemplarz. Goryczka raczej nieduża, owocowość na pierwszym planie obok silnych i nieco skłóconych akcentów słodowych. Nie było złe, ale owocki muszą być skontrowane porządną goryczką, inaczej z piwa robi się trochę sok.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
          Lekki DMS, który wyczułem w piwie,
          Nie DMS, tylko diacetyl! Przepraszam. Może ktoś wyedytować - i skasować ten post?

          Comment

          • MaKr
            Member
            • 03-2012
            • 34

            Bursztynowe z datą 12.07.13 bardzo kiepskie. Słaby smak, tępa goryczka, ciężkie i nudne w odbiorze. Do tego taki dziwny tanio-landrynkowy posmak. W sumie zmęczyłem 2/3 piwa a resztę wylałem. Ostatnio coś niedobrego zaczęło się dziać z zawierciańskimi piwami, bo czekoladowe też wychodzi tępe i nieułożone, z posmakiem acetonu. Może to wina Pinty? Wykupili w Zawierciu sporo mocy produkcyjnych, więc piwowar z Zawiercia leje niedoleżakowane piwo do butli by zwolnić tanki dla Pinty? A może zmienili piwowara w Zawierciu? Jeszcze w zeszłym roku Bursztynowe było świetnym piwem, ale tegoroczne wypusty coraz bardziej mnie rozczarowują.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Warka 25.07. W aromacie owocowość, nieco landrynkowa albo kompotowa (jakby z czerwonych porzeczek), niestety jest też ślad diacetylu. W smaku jest goryczka, jest słodowość. Przeszkadza lekka nuta piwniczna. Kolor, piana i wysycenie idealne.
              Nadal niema dramatu, gdyby je sprzedawano pod etykietą polish bittera z jakiegoś kontraktowca to byście się zachwycali
              Warka o niebo lepsza od tej, która była w Szynku min. podczas giełdy krakowskiej.

              Comment

              • patyczek
                Senior
                • 01-2013
                • 220

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowo miedziany, klarowny. [4.5]
                Piana: Obfita i gęsta o drobnej konsystencji. kremowa, utrzymuje się przez parę minut, oblepia szkło kropkami i gałązkami. [4]
                Zapach: Słaby ale przyjemny, słodowo karmelowy, z łąką kwietną, słodkimi owocami i lasem w tle. [4]
                Smak: Kwaskowo cierpki. Jest słód, są cytrusy, raczej te gorzkie - grejpfruty i cytryny, no i szyszki, dużo chmielowych szyszek, piwo faktycznie jest nieźle nachmielone. Trochę ta gorzka goryczka zabija karmel, który momentami, szczególnie pod koniec, stara się przebić przez tą żywiczną nawałnicę, ale z miernym efektem. [4]
                Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                Opakowanie: Nieczytelne, zgaszone, smutne kolory. grafika bez pomysłu, kapsel goły. Gdyby nie w miarę dokładne dane i butelka zwrotna, byłaby tragedia. Pała z marketingu. Butelka stojąca pośród innych kolorowych, krzykliwych, intrygujących wygląda niczym ubogi krewny i raczej odpycha od siebie potencjalnych klientów. [2.5]
                Uwagi: Data spożycia do 08.09.2013. Smaczne, treściwe, ale niezbyt zrównoważone piwo, z fajną, mocną goryczką, która kasuje niemal do zera karmelowe słody, co mi akurat specjalnie nie przeszkadza. Ma swój styl i moc, tylko ta fatalna etykieta.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  Poprzednio smakowało jak atak chmielu, teraz jak jakieś półciemne. Piwowar lubi chaos.

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mało obfita (może dlatego, że mocno schłodzone), mały plus za sporą trwałość cienkiej warstwy [2.5]
                    Piana: Miedziano-bursztynowy, intensywny [5]
                    Zapach: Średniointensywny, słodowość wymieszana z wytrawną owocowością [3.5]
                    Smak: Bardzo smaczne. Słodowość po chwili ustępuje głębokiej i fajnie pełnej goryczce długo utrzymująćej się na języku. Goryczkowy chmiel podbity ciekawym aromatem trochę kojarzącym się z charakterystyczną dla IPA żywicą, ale to nie do końca to. Dużo grapefruita. Do tego miła w odbiorze nuta innych wytrawnych owoców, jakby niedojrzałych jabłek czy coś w tym stylu. Ogólnie ciekawa i bogata kompozycja [4.5]
                    Wysycenie: W normie, odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: Klasyczna zawierciowa, oszczędna etykieta, an której nie brak ważnych informacji [3.5]
                    Uwagi: Warka z datą: 07.09.2013

                    Moja ocena: [4.05]
                    Last edited by chechaouen; 09-06-2013, 22:46.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Poprzednio smakowało jak atak chmielu, teraz jak jakieś półciemne. Piwowar lubi chaos.
                      O, to, to - takie półciemne, tyle że że ejlowe, bo goryczka i owocki są. Na warkę pt. "atak chmielu" nie trafiłem, a chciałbym, zawsze złotówka czy półtora do przodu.

                      Comment

                      • jarek72
                        • 03-2002
                        • 80

                        Nastąpiła zmiana nazwy piwa na "Jurajskie Bursztynowe" (chyba że to inne piwo, ale parametry bez zmian). Pojawił się też kapsel firmowy. Warka z datą 08.12.13 w smaku ejlowo-półciemna.

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          Piję właśnie Zawiercie z datą do 14.11.2013. Jeszcze jako Zawiercie, a nie Jurajskie, bez dedykowanego kapsla. Bardzo smaczne, prawie tak dobre, jak zachwalana wcześniej przeze mnie w tym wątku warka.

                          Comment

                          • Cez
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 1789

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piję właśnie Zawiercie [...] Bardzo smaczne, prawie tak dobre, jak zachwalana wcześniej przeze mnie w tym wątku warka.
                            Zachwalałeś tu warkę?
                            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zachwalałeś tu warkę?
                              Jestem tajnym agentem Grupy Żywiec oddelegowanym na browar.biz, by zachwalać Warkę, właśnie mnie zdekonspirowałeś

                              Comment

                              • javiki
                                Member
                                • 03-2013
                                • 83

                                Piłem 2 razy w wersji z beczki (Rzeszowski sklep Piwa regionalne). CUD Miód i PALCE LIZAĆ-genialne piwo. Ostatnie coś jak ATAK CHMIELU. Po prostu ... pić i zachwycać się.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎