Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Bursztynowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak w nazwie, bursztynowy. [5]
    Piana: Bardzo delikatna, niezbyt okazała, szybko zanika. Mimo to wydaje mi się , że pasuje do stylu, mogłaby być ciut trwalsza i uchować się chociaż w postaci delikatnego kożuszka. [4]
    Zapach: Jak dla mnie zbyt delikatny, nie rzuca mi się nic konkretnego na myśl podczas 'wąchania'. [3]
    Smak: Smak bardzo pozytywny, delikatna goryczka z takim lekko cytrusowo - trawiastym posmakiem. Pije się je z wielką chęcią. [5]
    Wysycenie: Mogłoby być delikatnie większe. [4.5]
    Opakowanie: Butelka zwrotna, kapsel goły, etykieta całkiem ładna. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.15]
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • zohan666
      Senior
      • 11-2012
      • 259

      Warka do 23.03.2013 (+/- kilka dni, nie pamiętam dokładnie)
      W smaku i zapachu potężna, górno-fermentacyjna owocowość. Goryczka mocna, owocowa, powiedziałbym - lekko bitterowa.
      Rewelacyjne piwo.

      Btw. nie pamiętam żeby warki sprzed ~0,5+ roku były takie dobre (raczej przeciętne były :P)

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        Tegoroczne warki tego piwa znakomite. Porządnie nachmielone, o przyjemnym owocowym aromacie. Obok Rowing Jacka - dla mnie najlepsze polskie piwo w tym roku.

        Moja ocena: Solidna 5.

        Comment

        • Manifesto
          Member
          • 05-2010
          • 70

          Znakomite piwo, dużo lepsze niż ostatnie warki Lwówka Belga, który niegdyś smakował mi równie dobrze co obecnie Bursztynowe. Obecnie Bursztynowe zaś dystansuje smakiem Belga niczym chińskie żarcie bułkę z masłem.
          Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

          Comment

          • esdeka
            Junior
            • 07-2010
            • 18

            Przed chwilą piłem i pomimo tego że próbowałem go chwilę po saint'cie z BrewDoga nie odczułem jakiegoś wybitnego dysonansu smakowego. Rewelacja.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4326

              Aż tak dobrze? Na pewno nie przesadzacie?

              Comment

              • Doodeck
                Senior
                • 05-2003
                • 1612

                No ja też bym polemizował. Dziś wypite (termin 21.03.2013) trącało nieco piwnicą - a raczej ziemianką. Było jakieś takie ziemiste w smaku.
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                • legart
                  Senior
                  • 06-2012
                  • 913

                  A mi dzisiaj wypite (data do 22.05.13) bardzo smakowało. Przyjemna mocna goryczka i trochę owocków (zarówno w zapachu jak i smaku - wydaje mi się że bardziej czuć owoce czerwone - truskawka, porzeczka niż cytrusy). Smakowało i pachniało raczej z "angielska" niż "amerykańska". Za 4 złote więcej od ejla nie wymagam .

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    Po wszystkich tych pochlebnych recenzjach również zakupiłem sobie Bursztynowe (data 13lub14.05.13) i byłem potwornie zawiedziony.

                    Przegazowane, słabiutki zapach, wręcz nie wyczuwalny, smak kiepski, piany absolutny brak.

                    Nie zmienia to faktu, że dam mu drugą szansę jak tylko będe miał okazję kupić. Może tylko trafiłem na felerny egzemplarz

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      Ostatnie wypusty są raczej rozczarowujące, dużo masełka, niezbyt ułożone... gdzie to Bursztynowe...
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4326

                        Pite przed Sylwestrem było średnio zadowalające. Jako że kupiłem ostatnią butelkę w sklepie, to może stara warka? Bo aż tak wielkiego rozczarowania jak u @ARTa nie było.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          Ciekawe, wszystkie zakupione przeze mnie egzemplarze były doskonałe. Mocna goryczka, piękny owocowy zapach, żadnego "masełka". 2 kolejne zakupione w sobotę czekają w lodówce, zobaczymy.

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy, klarowny [4]
                            Piana: niewielka, nietrwała, nie zostawia sladów na szkle [3]
                            Zapach: słabo wyczuwalny, chmielowy [3]
                            Smak: średniointensywna goryczka, bardzo przyjemna, nuty owocowo-słodowe w tle [4]
                            Wysycenie: trochę za niskie [4.5]
                            Opakowanie: etykieta przeciętna, goły kapsel [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ostatnie wypusty są raczej rozczarowujące, dużo masełka, niezbyt ułożone... gdzie to Bursztynowe...
                              Niestety i Bursztynowe i moje do niedawna ulubione Czekoladowe to tylko tła tego czym były.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Nie dramatyzujmy, piwa z warek 02-03.2012 były solidnymi piwami sesyjnymi. Moim zdaniem gdyby tylko browar zechciał użyć angielskich chmieli (jeśli używa to w większym procencie) byłoby świetnie.
                                Fakt, że warek późniejszych nie piłem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎