Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Miodowe 8%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: lekko miodowo - zbożowy, złocisty, mętne [4]
    Piana: pojawia się w większej ilości przy nalewaniu, potem utrzymuje się jedynie ok pól centymetrowy kozuszek [2]
    Zapach: prawie niewyczuwalny, słodowo-miodowy ale miły, piwo gryzące, szczypiące, wodniste [2.5]
    Smak: bardzo gorzki ten miód, taki, że wykręca, nie wiem skąd ta dziwna, mało sympatyczna goryczka ale sztuczność daje o sobie znać, dopiero za tą goryczą pojawia się lekko słodowy posmak, zastanawiam sie czy nie czuć w nim aby lekkiej nuty kwaskowatości [1.5]
    Wysycenie: zdecydowanie za małe, przez to piwo jest jest wodniste [2]
    Opakowanie: ładne seryjna etykieta, przeszkadza tylko brak firmowego kapsla [4.5]
    Uwagi: Z serii piwo miodowych - szkoda czasu

    Moja ocena: [2.2]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • NaturalArti
      Member
      • 09-2009
      • 86

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłocisty. Jakiś taki trochę jasny jak na 8-procentowe piwko. [3.5]
      Piana: Na początku była raczej mała, później zniknęła prawie całkowicie. [2]
      Zapach: Bardzo delikatny, lakko miodowy. Przyjemny aczkolwiek trochę słaby. [3.5]
      Smak: Czytając poprzednie opinie spodziewałem się najgorszego. Tymczasem nie było wcale tak źle. Lekka goryczka i przebijający się przez nia smak miodu. Całkiem OK, da się wypić. Sporo mu na pewno brakuje do miodowego Ciechana, ale na pewno jest o niebo lepsze niż Miodowe Jabłonowa. [4]
      Wysycenie: Nie za duże. Ale też przy piwach miodowych nie oczekuję zbyt dużego wysycenia, dlatego też mi to specjalnienie przeszkadzało. [3.5]
      Opakowanie: Bardzo ładne. Przyciągająca uwagę etykietka dająca wrażenie piwa z "wyższej półki". Ciekwa szata graficzna, starannie wykonana. Minus za brak informacji o ekstrakcie, oraz za butelkę zwrotną sprzedawaną jako bezzwrotną (lenistwo browaru). [4.5]
      Uwagi: Dziwi mnie bardzo czemu oceny tego piwa sa aż tak skrajne i sporo jest jedynek. Gdy przeczytałem poprzednie opinie spodziewałem się najgorszego, tymczasem mój egzemplarz naprawdę nie był taki zły. Może piwo nie trzyma standardu i z warki na warkę diametralnie się różni? Moje jest z datą przydatności: 20.I.2010. Kupione w sklepie Piotr i Paweł w Blue City (Warszawa). Cena zdecydowanie za duża. Płaciłem za nie 5.69zł.

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • Candlekeep
        Senior
        • 11-2007
        • 367

        #18
        Zastanawiam się, jak sibarth uzyskał taką pianę do zdjęcia?

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Spodziewałem się czegoś ciemniejszeo, a tu z butelki "wylała się" jasna słomka [2.5]
          Piana: Cienizna, panie, cienizna... [1.5]
          Zapach: Owocowo-winno-słodkawy, miodu nie wyczułem [2]
          Smak: Cóż... Kiedyś z Redyną zrobiliśmy wino z żyta i rodzynek - to było coś podobengo - słodko-winno-owocowy [2]
          Wysycenie: Słabiutkie. bąbelki dość szybko nikną z pola widzenia [2]
          Opakowanie: Najmocniejsza strona piwa - etykieta ładna, minus za brak kapselka [4]
          Uwagi: Kolejne piwko z paczki od kolegi lowolaka. Nie ukrywam, że spodziewałam się więcej po wyrobach z Łasku. Zobaczymy, jakie będą następne...

          Moja ocena: [2.075]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • maniek_pl
            Junior
            • 01-2006
            • 22

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: prześliczny miodowy kolor! poezja! [5]
            Piana: zapowiada sie naprawde dobrze niestety opada niedlugo potem. [3.5]
            Zapach: można wyczuć wspaniały zapach wspaniałego polskiego miodu. Choc szkoda ze slabo czuc w aromacie goryczke. [4.5]
            Smak: przyjemny, orzeźwiający. Jednak mimo wszystko, za mało takiej prawidziwej swojskiej goryczki ) [4]
            Wysycenie: bez większych zastrzeżeń, ale moglby byc browarek bardziej nasycony (tak odrobinkę) [4.5]
            Opakowanie: zdecydowanie na plus cudowna etykieta, jedna z lepszych jakie widzialem na piwach (poważnie). Wspanjialy niedzwiedz wylaniajacy sie z gestego lasu, w dodatku te złote akcenty.
            Daje 4.5 ponieważ kapsel jest najslabsza stroną piwa - nie moge zrozumiec jak mozna dac tak wspaniale etykiety a kapsel dac poprostu zwykly prosty czarny bez żadnych napisów skandal ) [4.5]
            Uwagi: szkoda ze to piwko takie drogie, bo az 4,5zł (!!!). Moze ta etykieta taka droga????

            Moja ocena: [4.225]
            Piwo z rana jak śmietana

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maniek_pl Wyświetlenie odpowiedzi
              Zapach: (...)Choc szkoda ze slabo czuc w aromacie goryczke. [4.5]
              Goryczkę wyczuwamy na końcu języka, jest to smak. W jaki sposób chciałbyś ją wyczuć w zapachu?
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Mibars
                Junior
                • 02-2010
                • 21

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miodowy. Takie ciemne złoto. Dość mętne. [4]
                Piana: Brakuje kategorii "nie dotyczy/nie występuje", dlatego wstawiam 1. Absolutny brak, czasem jak się wodę do szklanki nalewa, to robi się większa... [1]
                Zapach: Miodowy. Niczego innego nie wyczuwam. [3.5]
                Smak: Na pierwszy plan wybijają się dwa smaki - miodowa, intensywna słodycz, oraz chamski spirytus... Lekka goryczka gdzieś w tle się ukrywa. Mocno słodkie, mało piwne... [2.5]
                Wysycenie: Za niskie! Nie jest w stanie zamaskować alkoholu, z drugiej strony może przez to mniej do głowy uderzy... [1.5]
                Opakowanie: Mi się podoba - etykieta chociażby nie ma "namalowanej" nierównej krawędzi, ona naprawdę jest tak wycięta. Piwo kupiłem w ciemno głównie dlatego, bo się wyróżniało na półce. [4.5]
                Uwagi: Po dośwadczeniach z Herbowym spodziewałem sie gorszego trunku, ten nie jest wysokich lotów, jednakże mogło być gorzej... Nie jest to piwo, które zamierzam w przyszłości powtórzyć.

                Trochę mocne to piwo, nie wiem dokładnie po co. Do "ubzdryngolenia się" dostępne są tańsze, popularne browary, a po "miodowym" oczekuje raczej dobrego smaku, niż "kopnięcia"...

                Moja ocena: [2.825]

                Comment

                • Myszon007
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 1208

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złotawo-miedziany, trochę za jasny. Piwo jest mętne. [3.5]
                  Piana: Śnieżnobiała, dość zwarta, redukuje się szybko do małej obrączki [3.5]
                  Zapach: Bardzo przyjemny, żywiczno-miodowy z typowo piwnym, słodowym tłem. [5]
                  Smak: Słodkawy, słodowo-miodowy, lekki i orzeźwiający, delikatnie kwaskowy, nie wyczuwam alkoholu w smaku. Trochę brakuje goryczki. [4]
                  Wysycenie: Niskie, jak dla mnie zbyt słabe. [3]
                  Opakowanie: Bardzo ładna, pozłacana etykieta z fajnym misiem Odejmuję po 0,5 pkt za czarny kapsel i brak info o ekstrakcie [4]
                  Uwagi: Dla mnie naprawdę dobre piwo, plus za brak sztucznych słodzikowych aromatów które wyczuwam w innych tego typu piwach. Przyjemnie rozgrzewa. Zdecydowanie do powtórzenia w zimowe wieczory.

                  Moja ocena: [4.225]
                  ♪♫

                  Comment

                  • darekd
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 12211

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Goryczkę wyczuwamy na końcu języka, jest to smak. W jaki sposób chciałbyś ją wyczuć w zapachu?
                    Nie wciągasz piwa nosem? Taka Korba Miodowa w ten sposób może dopiero sponiewierać

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Goryczkę wyczuwamy na końcu języka
                      Znaczy się, na początku
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Dabrov
                        Junior
                        • 02-2011
                        • 2

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny bursztyn, piwo jest trochę mętne ale prezentuje się dosyć ładnie. [4]
                        Piana: Nawet przy nalewaniu z większej wysokości nie narasta w szalonym tempie i nie próbuje za wszelką cenę wydostać nam się z kufla. Po nalaniu piana jest gruboziarnista i szybko opada by prędko utworzyć cienki korzuch, który lekko przylega do ścianek. [3]
                        Zapach: Wyraźny, naturalny zapach miodu, żadne tam sztuczne perfumy. Może kojarzyć się z propolisem, ale jest całkiem przyjemny. [4]
                        Smak: Piwo w smaku jest niespecjalnie słodkie, powiedziałbym nawet, że jest dosyć kwaskowate. Zarówno w czasie picia jak i po przełknięciu to właśnie kwasowość jest najbardziej wyczuwalna. Końcówka urozmaicona jest ulotną chmielową goryczką. Jednakże jest to piwo miodowe, spodziewałbym się po nim trochę wyraźniejszej słodyczy i wyraźniejszej "miodności". [3]
                        Wysycenie: W kuflu w ogóle nie buzuje. Żadnych odrywających się od dna, leniwie płynących ku górze bąbelków czy gromady gazowych kulek przytwierdzonych do ścian. Nic z tych rzeczy. Mimo wszystko każdy łyk to eksplozja drobnych szczypiących język bąbelków. Takie wysycenie jest bardzo pryzjemne i nadaje piwu niebywałej lekkości. [4.5]
                        Opakowanie: Zwykła butelka z brązowego szkła z etykietą utrzymaną w dosyć przyjemnym historyczno-przaśnym klimacie. Miodolubny misiek i pozłacane litery pisane niby średniowieczną czcionką. Niby żaden oryginał ale cieszy oko. [4]
                        Uwagi: Piłem to piwo ponad rok temu i wówczas byłem nim zachwycony. Jednak obecnie nie znajduję w nim nic co wtedy tak bardzo mnie do niego przekonało. Koreb Miodowe jakimś tajemniczym sposobem stało się dobrze pachnącą kwaśną lurą, nieładnie panowie browarnicy, nieładnie. W temacie piw miodowych pozostaje mi trwać wciąż przy Ciechanie. Szkoda.

                        Moja ocena: [3.525]

                        Comment

                        • Breakdancer69
                          Member
                          • 01-2011
                          • 54

                          #27
                          Cena: 6 zł
                          Piwo jasne utwardzone naturalnie
                          Zawartość alkoholu: 7,2%
                          Pojemność: 0,5 l
                          Kolor: bursztynowy
                          Kraj pochodzenia: Polska

                          Mała piana. Zapach miodowy słodki. Smak podczas picia wyraźnie miodowy. Po przełknięciu smak zmienia się od słodkiego do kwaśnego. Smak miodu w pewnym momencie zaczyna się gryźć z kwaskowatością. Piwo bez goryczki. Posmak utrzymuje się dosyć krótko. Piwo średniej klasy, nie jest rewelacyjne ani nie jest najgorsze.

                          P.S.
                          Nie odnalazłem tego piwa o zawartości alkoholu 7,2%. Nie wiem czy producent zmienił zawartość alkoholu (z 8% na 7,2%) czy zaczął produkować kolejny wyrób. Więc umieszczam go w tym temacie, najbardziej zbliżonym.
                          mój blog o piwach
                          http://browary.blogspot.com/

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10739

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Fajny , taki jak powinien bć [5]
                            Piana: dał bym zero ale nie ma takiej możliwości
                            Piany było zero [1]
                            Zapach: jak by się wwąchać to gdzieś tam jest miód , czuć kwasem [1.5]
                            Smak: KAWAS i w tle wydaje się że i apteka . Może to jest miód ale chyba Chiński [1]
                            Wysycenie: Bardzo niskie prawie żadne [1.5]
                            Opakowanie: trochę kiczowata , krzywo przycięta , [4]
                            Uwagi: Dawno takiego syfu nie piłem

                            Moja ocena: [1.55]
                            Nabyte w PiP w Plazie w Poznaniu za 4,3zl
                            Na etykiecie 7,2% vol
                            Last edited by anteks; 03-03-2011, 22:16.
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • czubas
                              Member
                              • 11-2007
                              • 46

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: delikatny bursztyn, raczej klarowne [2.5]
                              Piana: lane tradycyjnie, zero piany [1]
                              Zapach: zapach kwaskowy, rozwidniony miód pitny, winny [2.5]
                              Smak: smak kwaskowy, jakby miód pitny z piwem, nie wyczuwam goryczy [2.5]
                              Wysycenie: niskie [1]
                              Opakowanie: graficznie atrakcyjne, słaby opis piwa i brak pewnych danych [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.325]

                              Comment

                              • TraczJanusz
                                Member
                                • 04-2011
                                • 74

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bez rewelacji aczkolwiek kolor nie jest dla mnie specjalnie ważny... [3.5]
                                Piana: Jest pianka delikatna, potem jej nie ma... [3.5]
                                Zapach: Metaliczny zapach, lekko czuć miodem. [3]
                                Smak: Jedno z najsłabszych miodowych piw jakie piłem. Z początku bardzo kwaśne i bez goryczki. z czasem trochę kwaskowatość ustępuje i pojawia się goryczka. Miodem czuć słabo. [2.5]
                                Wysycenie: Trochę przesycone C02 ale ogólnie GIT. [4]
                                Opakowanie: Fajny niedźwiedź na przedniej etykiecie i ciekawa historia na tylnej etykiecie o dworach rycerskich itp... [4.5]
                                Uwagi: Nie polecam za tą cenę. 6zł za coś co smakuje gorzej niż Trybunalskie miodowe które jest po 3,40 - 3,90. Za kwaśne dla mnie. Jedyny plus to fajna butelka i ciekawa historia na tylnej etykiecie. Piwo warte max 3,50zł. Niech coś zrobią z tym kwaśnym posmakiem i dadzą więcej miodu!!!!!

                                Moja ocena: [3]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎