Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojlidy, Żubr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • domeq
    Member
    • 04-2006
    • 46

    Lekkie zmiany w Żubrze.

    Pojawila sie nowa etykieta, z wizerunkiem mlodego zubra, bardziej zielona, oraz zmniejszony zostal ekstrakt do rownych 12%. Wszystko pozostale bez zmian.

    Efekt? Glownie roznice w pianie i smaku. Mam wrazenie, ze piwo smakuje lepiej. Moze jednak to tylko pierwsze partie robione tak specjalnie, aby zachecic piwosza?

    Jednak w porownaniu ze starym zubrem, jest mniej gorzkie, i mniej kwasne. Nie znaczy to, ze stary Zubr jest gorszy... ciezko mi naprawde powiedziec, odnosze jednak uczucie ze oba Zubry sie roznia troche od siebie, i nowy Zubr... smakuje... lepiej?

    Comment

    • wedge7
      Senior
      • 01-2007
      • 217

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny złoty; klarowny [4]
      Piana: pojawiła się na niezbyt długi moment; nie pozostawia po sobie wiele śladu [3]
      Zapach: dość wyraźny; nieprzyjemnie chmielowy [3]
      Smak: dominuje ciężki i jak dla mnie nieprzyjemny posmak chmielu; praktycznie nie da wyczuć się w tym piwie goryczki [2.5]
      Wysycenie: lekko za dużo; gaz ucieka nosem [4]
      Opakowanie: puszka profesjonalnie wykonana choć mnie osobiście nie zachwyca; po prostu dobra robota i tyle [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.95]

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Typowego polskiego koncernowego "jasnego pełnego". [3]
        Piana: Trochę jak ze środków czyszczących, oczywiście po 10 minutach już prawie jej nie ma. [2]
        Zapach: W zasadzie nie jest intensywny, taki przeciętny żadna rewelacja ani jakichś posmaków. [2.5]
        Smak: Spokojny i stonowany. W tym sensie że ani za gorzkie, ani nie słodkie ani nie wyraziste. Przeciętniak w każdym calu, chcący jakby za 1 razem wszystkie sroki za ogon złapać, albo raczej nikogo nie sprowokować. [2.5]
        Wysycenie: Jak dla mnie zbyt intensywne. [2]
        Opakowanie: Butelka jakaś słabo wyróżniająca się. Ot taki produkt posród innych. [2.5]
        Uwagi: Mam trochę zgryz z tym piwem. W zasadzie z 1 strony ocena nie może być zła, bo nie daje powódów do walenia nim o ścianę. Ot takie piwo że jak nie ma innych albo ktoś stawia to można wypić. Ale kiedyś zdarzyło mi się tego wypić nieco więcej niż 1 szt i doświadczenia mam fatalne. Nigdy więcej

        Moja ocena: [2.45]
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • Dozer
          Junior
          • 06-2007
          • 1

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zawsze piękny piwny kolor [5]
          Piana: Pieni się mocno, czasem aż za [4.5]
          Zapach: Ahhh też żuberek mrrrr... [5]
          Smak: Wchodzi jak soczek, mniam [5]
          Wysycenie: Wszystko ok [5]
          Opakowanie: Bardzo ładne, + ze można zdejmować plakietki i naklejać komuś. [5]
          Uwagi: Żubr 4ever!!!!!!

          Moja ocena: [4.95]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • domeq
            Member
            • 04-2006
            • 46

            Ach, nie o to tylko chodzi. Przyjrzyj sie standardowym ocenom - napisanie "wchodzi jak soczek" to nie ocena smaku.

            Comment

            • Scriptus
              Senior
              • 04-2006
              • 189

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, klarowny kolor, odpowiedni dla tego piwka [5]
              Piana: Pianka początkowo wysoka, srednioziarnista, znika aż do kożuszka, nie ciągnie sie po szkle [4]
              Zapach: Niezbyt intensywny chmielowy, próbowałem się w nim doszukać czegoś szczególnego, np żubrówki ) niestety, nic po prostu zwykłe, niezbyt intensywne piwo, oczekiwałbym więcej, a tu zaledwie poprawny zapach [3.5]
              Smak: Syty, intemsywnie gorzki smak, jedna goryczka jest dobrej jakości, nie jest przykra, nie zostawia posmaku. Jak dla mnie dobre, taki jest jego charakter.... [4]
              Wysycenie: ładne duże bąble unoszą się cały czas do góry, w smaku przyjemne szczypanie w język, ale na piankę trochę za mało [4.5]
              Opakowanie: Charakterystyczna zielona puszeczka cieszy oko, wszystkie niezbędne informacje widoczne [5]
              Uwagi: Dobre piwko, polecam

              Moja ocena: [3.95]
              Nic lepszego od Brackiego :)

              Comment

              • domeq
                Member
                • 04-2006
                • 46

                Nie tak dawno ocenialem nowego Zubra, po zmianach sprzed niecalego roku, ale i w tym czasie zdolal zmienic swoj smak w moim odczuciu ponownie. Nie bede raczej dodawal kolejnej "oficjalnej" oceny, zamiast tego podziele sie tylko wrazeniami:

                Kolor: Pelny i piwny, gleboki.
                Piana: Niewysoka, dobrze zbita, dlugo nie opada.
                Zapach: Slod, duzo slodu, i lekki chmiel.
                Smak: Na poczatku duze uderzenie goryczki, nastepnie subtelna fala slodu, i znow cierpka gorycz - palona(?), "niemal" jak z lekkiego portera. Miejscami kwasne, zbyt kwasne.
                Wysycenie: Wysokie, piwo "zyje" nawet nadal po kilku minutach. W piciu to nie przeszkadza.


                Generalnie - Zubr prawie powraca do mych lask, ale charakteryzuje sie jak dla mnie zbyt duza dawka kwasowatosci. Zreszta, to nie jest juz stary Zubr, sprzed roku, dwoch lat. Stary posiadal wyzszy ekstrakt, a mimo to wlasnie ten z mniejsza iloscia ekstraktu bardziej przypomina piwa mocne, niz jego poprzednik. Zmiany wiec w zadnym wypadku na plus - pomimo, ze obecne partie jakby lepsze, niz te z poczatku 2007 roku. Poza tym, niegdys nie przebijal sie smak alkoholu...

                Comment

                • GioCare
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 137

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasno złoty, herbaciany, nieco słomkowy kolor pasuje do tego piwka. [5]
                  Piana: Przy zbyt szybkim otwarciu butelki piana bardzo szybko się tworzy i zbyt dużo jej wypływa wraz z zawartością butelki! Smak nieco chemiczny, średnioziarnista. [3]
                  Zapach: normalny, chmielowy zapach piwa. Mógłby jakoś się wyróżniać a jak dla mnie pachnie prawie identycznie jak Tyskie. [4]
                  Smak: Smak? Jak najbardziej odpowiedni! Typowo chmielowy, słodowy z taką specyficzną goryczką. Wypas! Moje ulubione piwko ze względu na cenę i smak. [5]
                  Wysycenie: Dobre. Bąbelki czuć cały czas. Plusem jest także to, że piwo to tak szybko nie wietrzeje. Chociaż raz uciekły mi nosem co nie było zbyt przyjemne [5]
                  Opakowanie: Butelka? Jak butelka. Mogłoby być więcej zielonego koloru. Puszka bardzo ładna. I oczywiście co najważniejsze, król lasu ŻUBR! [4.5]
                  Uwagi: Moje ulubione piwo jak na ten moment. Często je kupuję wychodząc ze znajomymi bądź ich odwiedzając. Czuję się dumny, że browar DOJLIDY w Białymstoku, czyli w moim rodzimym mieście produkuje te piwo Polecam!

                  Moja ocena: [4.425]
                  ╔═╗
                  ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                  ╠═║║║╬║╩╣╔║
                  ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                  ════╚╝══════════

                  - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                  "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                  http://www.kp.pl/

                  Comment

                  • kenezz
                    Junior
                    • 07-2007
                    • 15

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty, klarowny, poprawny. [4]
                    Piana: Na początku obfita, ale znika po ok. 2 minutach. Średnioziarnista. Nie zostawia śladów na kuflu. Nie ma nawet zakoli piany na powierzchni piwa. Po prostu znika. [2]
                    Zapach: Przyjemny, lekko słodkawy, ale za mało intensywny. [4]
                    Smak: Bardzo dobrze wyważona goryczka. Ani za duża, ani za mała. Nie za ciężkie i nie za lekkie. Przy końcu czuć lekki smak słodu. Nie jest przy tym wodniste. Nie ma też obcych posmaków. Po prostu bardzo dobre piwo. [5]
                    Wysycenie: Dobre. Bąble pracują cały czas, ładnie szczypią w język. [5]
                    Opakowanie: Bardzo ładne, klasyczne. [5]
                    Uwagi: Bardzo dobre i tanie piwo. W tej kategorii cenowej (ok 2 zł) nic lepszego nie ma.

                    Moja ocena: [4.3]

                    Comment

                    • Jarek191
                      Member
                      • 02-2006
                      • 85

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor ładny słomkowy [4]
                      Piana: Na początku ładna , ale po chwili opada [4]
                      Zapach: Zapach słodowy z nutką chmielu w tle [3.5]
                      Smak: Smak przyzwoity. Słodowo-chmielowy. [4]
                      Wysycenie: Obecne małe bąbelki, których z czasem staje się coraz mniej [3.5]
                      Opakowanie: Opakowanie zachęcające. [4.5]
                      Uwagi: Do zakupu skusiła mnie reklama. Nie żałuję zakupu. Najlepsze piwo z kompanii p.

                      Moja ocena: [3.825]

                      Comment

                      • coldfire
                        Senior
                        • 01-2008
                        • 374

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Standardowy pilsowy - złotawy, nie za jasny, nie za ciemny. [4]
                        Piana: Przyzwoita, w miarę drobnobąbelkowa, nie opada bardzo szybko, ale też jest jej niewiele. [3.5]
                        Zapach: Chmiel. I właściwie tylko to. Ale nawet całkiem wyraźny jak na koncern. [3]
                        Smak: Ehh, znowu standard, jak na koncerniaka przystało. Piwo nie jest niedobre, ale koszmarnie wygładzone.
                        Nie jest też wodniste, jednak do pełni smaku brakuje mu mil świetlnych.
                        Dominuje chmiel, jest też trochę goryczki, gdzieś w tle majaczy delikatna słodowość. [3.5]
                        Wysycenie: Fajne, no, może minimalnie za intensywne. [4]
                        Opakowanie: Opakowanie Żubra zawsze mi się podobało. Podoba mi się też dopisek o dofinansowywaniu Puszczy Białowieskiej (ile w tym prawdy?). [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.4]
                        Piwa i pacierza nie odmawiam

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klarowny jasny bursztyn. [4]
                          Piana: Przy nalewaniu bardzo duża, potem jednak szybko niknie [2.5]
                          Zapach: Wyczuwalny, lecz niezbyt mocny zapach chmielowy, ale bez negatywnych skojarzeń. [3.5]
                          Smak: Głównie chmielowy i dosyć delikatny. Smak wstępny całkiem przyjemny, zrównoważony, wyraźny, lecz bez żadnych niuansów. Na podniebieniu pozostaje lekka goryczka i chmiel. Jak na piwo mainstreamowe dolnego segmentu cenowego całkiem dobre. [4]
                          Wysycenie: Zrównoważone, dość duże i utrzymujące się przez cały czas. Bąbelki dosyć grube, prawie jak w wodzie mineralnej. Alkohol szybciej uderza do głowy. [4]
                          Opakowanie: Na pewno dobrym mocnym akcentem etykiety i marki jest żubr. UWAGA: na etykiecie: ekstrakt: 12,0 % wag., nie 12,1 jak w nagłówku postu. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.675]

                          Comment

                          • karred
                            Junior
                            • 01-2009
                            • 22

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: 100% piwny kolor- zloty, głęboki [4.5]
                            Piana: śliczna, gruba, ucieka dość szybko [4]
                            Zapach: idealny, nie drażni nozdży, pociąga i kusi [4.5]
                            Smak: jak dla mnie idealny! goryczka chmielowa w sam raz, słód wyczuwalny, ale nie przesadny [5]
                            Wysycenie: w sam raz, ciągle pracuje a nalałem do kufla 10 min temu! dzięki odpowiedniemu nasyceniu w kuflu cały czas "coś sie dzieje" [5]
                            Opakowanie: żubrowa estetyka bardzo sympatyczna [4]
                            Uwagi: od dziś- MOJE PIWKO

                            Moja ocena: [4.65]

                            Comment

                            • przemyslaw
                              Junior
                              • 12-2008
                              • 4

                              moim osobisty zdaniem najlepsze piwo w przystepnej cenie, niestety znowu podrożało...
                              a pije je już kilka latek

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23806

                                Proszę o większy wysiłek! Jeśli coś uważasz za najlepsze w swej kategorii spróbuj opisać co sprawia że tak uważasz.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎