Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Ale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coldfire
    Senior
    • 01-2008
    • 374

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Coldfire, wystarczy żeby nazwali to Weizen Ale - albo lepiej Ale Weizen
    No nie wiem - to by było wprowadzanie w jeszcze większy błąd zważywszy na to, że w piwie nie ma chyba ani grama pszenicy

    Też czekam na następne warki z niecierpliwością, ale nie myślę, żeby się coś radykalnie zmieniło w smaku.
    Piwa i pacierza nie odmawiam

    Comment

    • hasintus
      Senior
      • 07-2006
      • 850

      Właśnie miałem okazję skosztować Ale Ale i śmiem twierdzić że nie jest to piwo na drożdżach od pszeniczniaka ale na belgach. Mają dość mocny aromat owocowy oraz goździkowe zakończenie. Stawiałbym na Safbrew T-58 ewentualnie inne do piw belgijskich dające fenolowe posmaki.

      Comment

      • chitos
        Senior
        • 02-2009
        • 195

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mocna herbata, klarowny. [5]
        Piana: Drobnopęcherzowa, długo utrzymuje się 1 cm warstwa. [4.5]
        Zapach: Wymieszanie słodowo-owocowego zapachu z goździkami. Coś jak przeniczniak ale nie do końca to jest to. Jeśli to ma być Ale to chyba nie tędy droga. [3.5]
        Smak: Zdecydowanie mocna goryczka, pojawia się posmak owocowy oraz delikatna słodycz. Posmaków pszenicznych jakoś nie wyczułem. [4]
        Wysycenie: Nie za duże, nie za małe. Wprost idealne. [5]
        Opakowanie: Wszystkie dane podane ale jakoś etykieta nie zwala mnie z nóg. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          Dziwne to bylo... Raczej nie zostane fanem tego rodzaju piwa. Jak dla mnie w smaku strasznie "surowe". Ciekawe jak ocenilby je Anglik wychowany na ejlach?
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • TEKUM
            Junior
            • 10-2006
            • 3

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny, "herbaciany", dla mnie idealny kolor piwa [5]
            Piana: w pierwszej fazie nalewania wysoko, po obniżeniu długo utrzymuje się jej niewielka ilość [5]
            Zapach: prawie naturalny z lekką nutą wyczuwalnej goryczy [4]
            Smak: dobrze wyczuwalna i dosyć długo utrzymująca się w ustach gorycz, i cielawy posmak... no własnie czego ... ? [5]
            Wysycenie: standard [4]
            Opakowanie: no cóż, skromna etykieta z mylącym napisem, projektant etykiety powinien zwrócić pieniądze [1]
            Uwagi: od tygodnia dla mnie piwo numer jeden, chociaż cena trochę odstrasza - może znajdę tańsze źródło dostaw

            Moja ocena: [4.4]

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mocnej herbaty; miodzio! [5]
              Piana: Średnio trwała, ale to ale więc czego oczekiwać? [4.5]
              Zapach: Piękny, kwiatowo-ziołowy, pod spodem karmelowa słodycz. W końcu ktoś w Polsce nie żałuje chmielu aromatycznego! [5]
              Smak: Ejlowa kwiatowość, wykończona solidną goryczką. W tle niestety nieco mdły banan. Z drugiej strony pije się dobrze. Smak bogaty, pełny, nieco niezrównoważony, długi posmak chmielowy. [4]
              Wysycenie: Niskie, zgodne ze stylem. [5]
              Opakowanie: Plus za informacje, ale graficznie pudło. [3]
              Uwagi: Kupione w warszawskim Piwoszu. Mimo wszystko smaczne.

              Moja ocena: [4.45]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Warka 07.10.2010 - zupełnie inne piwo.

                Pszenica zniknęła, ale wraz z nią ta całkiem solidna goryczka, dla której kupowałem to piwo. Teraz goryczka co prawda ostatecznie osadza się na podniebieniu i trwa, ale chwilę jej to zajmuje, no i jest mniej wydatna i jakaś taka nie do końca przyjemna, gryząca.

                Poza tym czuć swoistą, wytrawną słodowość - początkowo mało zharmonizowaną, ale po ogrzaniu zyskującą, choć momentami ciężką w odbiorze. Jednak to ona w moim odczuciu ratuje to piwo, bo można się w nią w miarę picia wgłębić.

                Nie wiem, czy ktokolwiek zrozumiał coś z powyższego opisu, ale taki właśnie wydruk mi z receptorów wyszedł.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy. W przypadku nalania bez osadu klarowny, po zamieszaniu butelką pojawia się lekka mętność. [5]
                  Piana: Gęsta, drobna, dość trwała. Jak na ejla świetnie. [4.5]
                  Zapach: Początkowo owocowo-drożdżowo-chlebowy. Niestety dość szybko przechodzi w apteczno-lekarski, trochę też lemoniadowo-landrynkowy. Okropieństwo. [1.5]
                  Smak: Najpierw wyczuwalna lekka kwaskowość i spora owocowość, która nie jest zbyt przyjemna. Kompletny brak goryczki, chmielowości, które miały być tu obecne według zapewnień z kontry i którymi charakteryzować powinien się porządny ejl. Po uaktywnieniu się 'apteki' piwo da się pić tylko na wydechu. [3]
                  Wysycenie: Piwo zbyt szybko ulega wygazowaniu. [4]
                  Opakowanie: Podoba mi się wspólna stylistyka nowych Corneliusów i ta browar.bizowa nazwa. Spory o prawa autorskie pozostawiam innym. [4.5]
                  Uwagi: Długo wstrzymywałem się z degustacją tego piwa aby dać browarowi czas poprawić ewentualne niedociągnięcia pierwszych warek. Oceniana partia 8.I.2011 jest wg mnie zakażona czy w jakiś inny sposób skopana. Zakupiłem je w łódzkim Zofmarze więc nie sądzę by to była kwestia nieodpowiedniego przechowywania piwa.

                  Moja ocena: [2.85]
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • AndrewZG
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 261

                    Felerna warka

                    Z bólem muszę napisać, że warka z datą 08.01.2011 jest dużo gorsza od poprzednich. Do tej pory byłem gorącym zwolennikiem tego piwa, gotowym bronić go własną piersią przed oponentami, ale tą warkę trzeba niestety przeczekać.

                    Comment

                    • pawel32
                      Member
                      • 04-2006
                      • 52

                      Faktycznie, piwo z tej warki jest nie do wypicia, u mnie poszło do zlewu.

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, herbaciany, ciepły. [4.5]
                        Piana: Sdnio wysoka, nawet trwała. [4.5]
                        Zapach: Owocowo-słodkawy. Utrzymywał się przez cały czas picia. [4.5]
                        Smak: Na początku, w środku i na końcu silna goryczka. Dodatkowe owocowe akcenty wyczuwalne, ale wspomniana goryczka dominuje. Gdy jakoś przemija, mamy jeszcze nieco słodyczy. [3]
                        Wysycenie: Takie, jak trza. [4.5]
                        Opakowanie: Mi się nie podoba. Przypomina piwo robione dla Tesco. [2.5]
                        Uwagi: Partia - 07.10.2010. Piwo ze zbyt dużą goryczką, zbyt wysokim alkoholem. Jakieś takie przyciężkawe.

                        Moja ocena: [3.8]

                        Comment

                        • Ram
                          Member
                          • 01-2010
                          • 40

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny bursztyn, piękny [5]
                          Piana: wysoka, beżowa, oblepia kufel, jednak w połowie zostaje tylko mała warstwa [3.5]
                          Zapach: pierwsze co uderza to zioła i chmiel, gdzieś zniknęły pszeniczne nuty z pierwszych warek [4.5]
                          Smak: dominuje chmielowa goryczka, gdzies w tle delikatne nuty słodowo-zbożowe [4.5]
                          Wysycenie: ok, nie szczypie w język [4.5]
                          Opakowanie: udane, jakoś nie przeszkadzają mi nawiązania do brytyjskiego metra [4]
                          Uwagi: Ale Ale staje sie moim ulubionym piwem warzonym w Polsce

                          Moja ocena: [4.4]

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ram Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zapach: pierwsze co uderza to zioła i chmiel, gdzieś zniknęły pszeniczne nuty z pierwszych warek [4.5]

                            Data, kolego data. Data przydatności.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Ram
                              Member
                              • 01-2010
                              • 40

                              07.10.2010

                              Comment

                              • Ram
                                Member
                                • 01-2010
                                • 40

                                Ech nie mogłem wyedytować poprzedniego posta.

                                Piłem również partie:

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zapach: Owocowo-słodkawy. Utrzymywał się przez cały czas picia. [4.5]
                                Uwagi: Partia - 07.10.2010.
                                Jeżeli czułem jakieś owocowe bądź kwiatowe nuty to naprawde daleko w tle i w miarę ogrzewania się piwa. Nic tak intensywnego jak zapach weizena w pierwszych partiach.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎