Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Ale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krisant
    Junior
    • 02-2010
    • 3

    Ciekawe , fajne piwko nabyte w sklepie Trójka w Białymstoku

    Warto spróbować dla tej goryczki.

    Comment

    • Maykel
      Member
      • 01-2010
      • 49

      Coś mi się nie zgadza w ocenie użytkownika granat862 Średnia ocen za 6 wymienionych kategorii to według moich skrupulatnych wyliczeń 3,5 a nie 3,05. Albo to jakiś błąd albo ja coś źle policzyłem.

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maykel Wyświetlenie odpowiedzi
        Coś mi się nie zgadza w ocenie użytkownika granat862 Średnia ocen za 6 wymienionych kategorii to według moich skrupulatnych wyliczeń 3,5 a nie 3,05. Albo to jakiś błąd albo ja coś źle policzyłem.
        Ocena końcowa nie jest średnią 6 ocen. Istotność poszczególnych ocen w artomacie masz poniżej.
        kolor: 5%
        piana: 10%
        nasycenie: 5%
        zapach: 35%
        smak: 40%
        opakowanie 5%
        A więc dla cytowanej oceny: 4,5x0,05 + 4x0,1 + 2,5x0,35 + 3x0,4 + 4x0,05 + 3x0,05 = 3,05.
        Last edited by toto; 09-03-2010, 10:54.

        Comment

        • Maykel
          Member
          • 01-2010
          • 49

          toto dziękuję za odpowiedź. Jestem na forum od niedawna i jeszcze nie wszystko zdążyłem przeczytać. Będę już wiedział na przyszłość. Pozdrawiam.

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            Jakby przefermentowali brzeczkę drożdżami górnej fermentacji, ale nie szczepem do pszeniczniaków, to mógł być to fajny ale. A tak nie jest.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
              Jakby przefermentowali brzeczkę drożdżami górnej fermentacji, ale nie szczepem do pszeniczniaków, to mógł być to fajny ale. A tak nie jest.
              Dlatego jest fajny ale ale, a nie ale
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Jakoś mi te nowe produkty Sulimaru w ogóle nie podchodzą. O ile do Premium Lagera I Greenera mam drobne lub większe zastrzeżenia, to Ale Ale to już w ogóle jakaś porażka. Bardzo się z nim męczyłem. Następna próba dopiero gdy tu przeczytam, że nie jest czymś zarażone

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  Powiem szczerze, że wątpię iż to jest kwestia zakażenia. To musiałaby być rzeczywiście duża biomasa, by tak zdominowała środowisko.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                    Powiem szczerze, że wątpię iż to jest kwestia zakażenia. To musiałaby być rzeczywiście duża biomasa, by tak zdominowała środowisko.
                    Dokładnie, dlatego uważam, że zrobili to specjalnie. Pewnie nie wiedzieli, bidoki, że to zabronione jest
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • gregorez
                      Junior
                      • 10-2007
                      • 21

                      Tylko ta gorycz mnie pociąga bo tworzy jakiś ciekawy kontrast i przyjemnie kamufluje inne elementy tego trunku, gdyby nie to, to ALE ALE było by "puste i niedorobione" jak dla mnie raczej chaotyczna produkcja.

                      Comment

                      • Pawelord2
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 133

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Typowy, ciemna herbata, klarowne acz lekko opalizujące. [5]
                        Piana: Mój egzemplarz pianę miał niezbyt imponującą i szybko znikającą, ale jestem skłonny zrzucić winę na szkło. W każdym razie była beżowa i niezbyt gęsta. [3]
                        Zapach: Intensywny, smakowite banany i goździki, jak dla mnie za mało ziół, za mało chmielu. [4]
                        Smak: Z początku słodkawe nuty typowo pszeniczne, potem skrywane za smakowitą goryczką która rośnie w siłę z każdą sekundą. Nie dam 5 bo w decydującym jak dla mnie momencie goryczka zatrzymuje się w miejscu. Szkoda ;] W miarę picia na wierzch silniej wychodzą nuty pszeniczne. [4.5]
                        Wysycenie: niskie, może nawet za niskie, ale to w końcu Ale. [4.5]
                        Opakowanie: Niby jest, ale jakieś takie bez wyrazu. Bardziej podobała mi się butelka pszenicznego. [3]
                        Uwagi: Nie jest to typowy Ale, ale () oceniałem głównie jak mi smakował. A smakował mi bardzo dobrze.

                        Moja ocena: [4.125]

                        Comment

                        • coldfire
                          Senior
                          • 01-2008
                          • 374

                          To, że coś jest niezgodne z konwencjami nie znaczy, że jest złe.
                          Mi osobiście ten trunek cholernie smakuje, a połączenie intensywnej ejlowej goryczki z nutą pszeniczną jest bardzo zacne.
                          No i najważniejsza sprawa - piwo nie ma żadnych poważnych wad typu: niepożądany posmak, kwas, apteka, itp. Smakuje jakby było mieszanką bardzo dobrego Ale z bardzo dobrym pszeniczniakiem.
                          Byłbym zapomniał - warki są powtarzalne, a to wieeelki plus.

                          Tylko za drogie trochę...
                          Piwa i pacierza nie odmawiam

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny amber [4.5]
                            Piana: Tworzy się spora ale szybko umyka [3]
                            Zapach: Przyjemne owoce leśne [4]
                            Smak: Hmm ja nie widzę tutaj tej pszenicy. Dla mnie to połączenie (dośc udane) bittera z ale. Mnie pasuje [4]
                            Wysycenie: OK [4]
                            Opakowanie: Całość mi pasuje i czytam ale ale albo ej ej )))) [4.5]
                            Uwagi: Niezłe piwo, niezgodne ze stylem ale ale czy do końca? Czy ale nie może być wyraźnie goryczkowy?

                            Moja ocena: [3.95]
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uwagi: Niezłe piwo, niezgodne ze stylem ale ale czy do końca? Czy ale nie może być wyraźnie goryczkowy?
                              Co widzisz niezgodnego ze stylem w tym, że piwo ma wyraźną goryczkę. Pale ale jak najbardziej może mieć wyraźną goryczkę. My tu gardłowaliśmy o fenolach, bardzo intensywnych, więc nie sądzę, że mógłbyś ich nie wyczuć.
                              Napisz koniecznie datę przydatności.

                              PS: Czyżby wreszcie niezakażona partia?
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Wszyscy piszecie,że niezgodne ze stylem. Ja jedyną niezgodność zauważyłem w mocnej goryczce mocno przykrywającej kwiatowość.
                                07.10
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎