Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Ale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Wiesz, ja to konserwa jestem. Czemu już wielokrotnie dałem wyraz.
    Uwierzyłbym, gdybym nie przeczytał Twojej recenzji BKD.
    No ale najwyraźniej, jak Kopyr pije piwo z ewidentną wadą, słabo wpisujące się w styl i jemu smakuje, to wszystko jest ok. Jak innym smakuje inne piwo również z wadą, to ajwaj rwetes na cały browar.biz.
    Last edited by delvish; 25-02-2010, 18:18.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #92
      Czekam tylko na tekst, że kopyr to tak zaczął mieć od kiedy został wice w PSPD

      PS: to nie jest nieudolna próba podlizywania się, wszak piwowarem domowym jeszcze zwać mnie nie godzi się

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Czekam tylko na tekst, że kopyr to tak zaczął mieć od kiedy został wice w PSPD
        To się nie doczekasz, bo Kopyr to ma od dawna, tylko to niepokojąco ciągle narasta i nie chce przestać
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwierzyłbym, gdybym nie przeczytał Twojej recenzji BKD.
          No ale najwyraźniej, jak Kopyr pije piwo z ewidentną wadą, słabo wpisujące się w styl i jemu smakuje, to wszystko jest ok. Jak innym smakuje inne piwo również z wadą, to ajwaj rwetes na cały browar.biz.
          Oj tak - to była dla mnie bardzo smutna recenzja. Jakby koniec pewnej ery...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Co się stało z Twoimi "IMHO"?
            Nie! Tylko nie IMHO. Chyba że to syndrom odstawienny po ograniczeniu imhowania.

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Całkiem ładna herbaciana barwa, lekko mętnawa. [4.5]
              Piana: Bardzo ładna taka puszysta, średnio obfita, otrzymuje się dosyć długo. [4.5]
              Zapach: Jak by owocowy ale słabo wyczuwalny. [4]
              Smak: Smak jest bardzo przyjemny, ciekawy i zaskakujący. Wyczuwam to goryczkę, aromaty chmielowe i jakieś gorzkawe posmaki. Co do opisywanych tu posmaków weizenowych ja ich ti za bardzo nie odnajduję, może moje piwo jest z innej warki...?? (data przydatności do spożycia to 07.10.2010) [4.5]
              Wysycenie: Wydaję się prawie idealne. [4.5]
              Opakowanie: Jakieś takie bez polotu i pomysłu, plus za wszystkie informacje na kontretykiecie. [3.5]
              Uwagi: Piwo to mi bardzo posmakowało, jest naprawdę udanym produktem, zdecydowanie do powtórzenia.

              Moja ocena: [4.275]

              Comment

              • purc
                Senior
                • 02-2009
                • 650

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Piłem piwo o nazwie Ale, smakowało mi, więc to był dla mnie dobry "ale" - czy to się komuś podoba czy nie.
                Przepraszam za zbyt ostre słowa, ale jak sie czyta takie rozkoszne gaworzenia, to czasem trudno sie powstrzymać/zwłaszcza jak się własnie degustuje omawiany napój/. No, ale to mnie nie usprawiedliwia. Jeszcze raz przepraszam.

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolor:
                  Smak: Smak jest bardzo przyjemny, ciekawy i zaskakujący. Wyczuwam to goryczkę, aromaty chmielowe i jakieś gorzkawe posmaki. Co do opisywanych tu posmaków weizenowych ja ich ti za bardzo nie odnajduję, może moje piwo jest z innej warki...?? (data przydatności do spożycia to 07.10.2010) [4.5]
                  [
                  Piłem z tej samej warki i było weizenowe jak 150
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • artur2
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 535

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                    piwo najlepiej się pije po dwa łyki na raz co jakieś 2-3 minuty, nie częściej.
                    Lepiej jak się nie dowiedzą o tym w Brukseli, bo jeszcze wydadzą odpowiednią dyrektywę. Już zmienili ślimaki na ryby, to lepiej im nie podsuwać nowych tematów
                    Sorry na OT.
                    Mniej alkoholu, więcej smaku !
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1303

                      o przynależność gatunkową nie zamierzam kruszyć kopii, ale to piwo jest po prostu zaskakująco smaczne. dziś miałem okazję porównywać je na bieżąco z ciemnym pszeniczniakiem paulanera, no i wypadało, moim zdaniem oczywista, znacznie lepiej. było bardziej wyraziste, obdarzone znakomitą goryczką, pełne w smaku, a przy tym podobieństwa były niewątpliwe. to piwo naprawdę mnie zaskoczyło. dodam, że klasyczny korneliusz nigdy nie dostał u mnie więcej niż czwórę i w ogóle nazwa sulimar nie budzila we mnie dotąd wiele szacunku.
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        Nie jest to weizen, nie jest to też ale. Jest to po prostu bardzo smaczny eksperyment (nawet jeśli wyszło to przypadkiem). Pomimo, że mi to piwo smakuje to i tak wolałbym żeby smakowało jak klasyczne ale bo od czasu Smoczej Głowy nie pojawiło się nic co zapełniło by nisze w tym gatunku piw.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • tomek35
                          Senior
                          • 02-2007
                          • 497

                          Bardzo ciekawe piwo, z wyczuwalnym smakiem pszenicy, no może za dużo goryczki w nim. Przypomina trochę piwa z mini Browaru "Krakowskiego" z Płocka.
                          Last edited by tomek35; 04-03-2010, 19:20.

                          Comment

                          • ultima
                            Junior
                            • 02-2010
                            • 29

                            Dzis nabylem w Smaku na Przymorzu i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Moze nie jest to klasyczne Ale, ale jest bardzo smaczne i sycace. Ladny kolor, piana, zapach, no i smak. Piwo gornej fermentacji, czyli cos innego, mile urozmaicenie. Troche za drogie jak na moj gust (4.40), gdyby kosztowalo w okolicach 3 zl, bylbym na pewno stalym klientem na te piwo,a tak jedynie pozwole sobie na nie od czasu do czasu.

                            Comment

                            • woosaa
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 1548

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ładny bursztyn,lekko mętny [4.5]
                              Piana: bogata i trwała,powoli opada,obecna do samego końca [4.5]
                              Zapach: ładny aromat słodowy z miłą nutą chmielową [4.5]
                              Smak: bardzo urozmaicony,dobra i mocna goryczka ładnie współgra z mieszaniną słodów,w oddali można wyczuć delikatną nutkę...bananów [4]
                              Wysycenie: dobre,lecz mogło by być troszkę większe [4]
                              Opakowanie: w miarę przyzwoita etykieta,fajny kapselek,bogate info o piwie [3.5]
                              Uwagi: Piwo z terminem do 07.10.2010.

                              Moja ocena: [4.225]
                              mb WOS

                              Comment

                              • granat862
                                Senior
                                • 12-2004
                                • 945

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny bursztyn, mętne. [4.5]
                                Piana: Wysoka, drobnopęcheżykowa, opada powoli do cienkiej warstewki. [4]
                                Zapach: Owocowy z wyraźną nutą drożdżową. [2.5]
                                Smak: W smaku początkowo bardzo przypomina mi Weizena ze swoim drożdżowym akcentem, pod koniec ujawnia sie silna goryczka. [3]
                                Wysycenie: Umiarkowane. [4]
                                Opakowanie: Najgorsze spośród wszystkich Corneliusów, swoją tandetą z daleka rzuca się w oczy. Plus za firmowy kapsel, i podanie wszystkich danych. [3]
                                Uwagi: Przyznaje że ciekawe piwo, ale za bardzo mi smakiem przypomina pszenice, poczekam na lepsze warki.

                                Moja ocena: [3.05]
                                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎