Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Baltic Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szu29
    Member
    • 04-2011
    • 98

    #76
    Z ciekawości dziś kupiłem w nowej etykiecie z myślą "a może jest jeszcze lepszy" ehhh nadzieja Jest wręcz odwrotnie z niezłego porterka na naszym rynku przerodził sie w wielką kwasote z odrobinką kawy w tle. Poprzednio byłem na tak dziś jestem na NIE. Jeśli to felerna butla to sorry ale i tak minie sporo czasu zanim to sprawdzę bo poprostu nie mam ochoty
    http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #77
      Rzeczywiście, to już drugie piwo po Koźlaku, którego nie da się wypić. Jest kwaśne w aromacie i smaku.

      Comment

      • kamcio1990
        Senior
        • 11-2010
        • 300

        #78
        Mało treściwy, słodko kwaśny porter. Według mnie słaby ten porter.

        Comment

        • gregus
          Junior
          • 11-2011
          • 23

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czerń z karminowymi przebłyskami w świetle [5]
          Piana: jaka piana? to już w pepsi dłużej się utrzymuje [1]
          Zapach: niby kawa, ale bardziej palony słód; zapach zachęca do skosztowania [3]
          Smak: albo ja nie jestem zwolenników porterów, albo rozbite smaki słodko-kwaśno-gorzkie z mocno wyczuwalnym, wręcz szczypiącym w język alkoholem nie należy do poprawnego Portera Bałtyckiego; da się wypić ale, żeby mi to sprawiało przyjemność... [2]
          Wysycenie: wg mnie wystarczające; bąbelki drobniutkie uwalniające się równomiernie wraz z ogrzewaniem się piwa w szklance [5]
          Opakowanie: butelka standard, etykieta przyciąga uwagę prostotą i jednocześnie estetyką, kontra z konkretami [5]
          Uwagi: dziś próbowałem zielonego Stouta, jeszcze w trakcie fermentacji - smakował i pachniał o niebo lepiej niż to piwo, ale, żeby oddać sprawiedliwość napiszę, że są piwa zdecydowanie gorsze, a Cornelius Porter Bałtycki mimo wszystko zalicza się do tych średnio-lepszych

          Moja ocena: [2.7]

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: smolisto czarny, brązowawe refleksy pod światło [5]
            Piana: ładna, ciemnobeżowa, ale szybko całkowicie znika [3]
            Zapach: dość złożony i intensywny - dojrzałe owoce, czerwone wino, niestety wyczuwalny też alkohol [4]
            Smak: na wstępie lekki, owocowy kwasek przechodzący płynnie w intensywną słodowość, potem nieco suszonych śliwek, palonej goryczki i wytrawny finisz z ciągle obecną słodową nutką; przydałoby się nieco chmielowej goryczki, która zamaskowałaby alkohol i złamała słodycz; ciężkie i gęste [4]
            Wysycenie: nieco za duże [4]
            Opakowanie: kapsel, info, estetyka - wszystko OK, tylko ten ptak nie do końca mi pasi... [4.5]
            Uwagi: Powtórzyłem ocenę po półtora roku, bez czytania poprzedniej. Największa różnica wyszła w ocenie opakowania. Czyli gust mi się zmienił, ale sensorycznie jestem "betonem".

            Moja ocena: [3.975]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Nesca
              Member
              • 11-2010
              • 38

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: prawie czarny, głęboki, nieprzeźroczysty [4.5]
              Piana: gęsta, ciemnobeżowa, opadająca niezbyt szybko i pozostająca na szkle [4]
              Zapach: niezbyt wyrazisty, lekko owocowy [3.5]
              Smak: wytrawny i gęsty, z lekko wyczuwalnym słodem i nutą korzenną, niestety po pewnym czasie pozostaje kwaskowaty posmak [4]
              Wysycenie: niewysokie, odpowiednie dla tego typu piwa [4]
              Opakowanie: utrzymane w plastyce Corneliusa, kolorystycznie dobrane do charakteru piwa [4.5]
              Uwagi: Ciekawy porter, można powtórzyć.

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                #82
                Czy ten porter od początku istnienia był niefiltrowany?

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #83
                  Owszem tak
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • Tschabe
                    Senior
                    • 08-2011
                    • 105

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Niemal czarny. Przy świetle sporo w nim miedzianych, przejrzystych refleksów. Jak na "niefiltrowany", chyba zbyt klarowny... [3.5]
                    Piana: Wierzch bardzo puszysty, niżej pęcherzyki grube. Znika szybko, pozostawiając jedynie obręcz, która ma problemy z dotrwaniem do końca picia. [3]
                    Zapach: Słaby winno-słodowy. Czuć trochę palone ziarna. Przy końcu dołącza alkohol. [3]
                    Smak: Goryczka dość mocna, z dominującym smakiem palonego słodu. Poza tym sporo słodyczy. Przebijają się jakieś owoce, mi najbardziej kojarzy się z wiśnią. Posmaki głównie kwaśne, i to dość silne. Oprócz tego odrobina kawy i chleba. Końcówka mocno uwydatnia alkohol. Całość wypada tak sobie.. [3.5]
                    Wysycenie: Duże, ale odpowiednie. [4.5]
                    Opakowanie: Typowe dla serii, czyli głównym motywem jest biały kogut wkomponowany w biały napis. Barwy etykiety przywodzą na myśl Grand Imperial Portera. Na kontrze sporo wywodów i wszystkie potrzebne informacje. Kapsel dedykowany. Jest fajnie. [4]
                    Uwagi: To nie jest dobry Porter.

                    Moja ocena: [3.35]

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #85
                      Wizualnie ok, smakowo - ulepkowaty, nie było kwaśnych posmaków, ale słodycz zbyt mocno dominuje. Dość gładkie. Pijalne, ale niezbyt ciekawe

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, lekko przejrzysty dopiero pod światło. [5]
                        Piana: Tworzy się całkiem ładna, drobna i gęsta. Szybko znika, pozostawiając niewielkie ślady na powierzchni piwa. [2.5]
                        Zapach: Dosyć intensywny, niezbyt przyjemny, kwaśno-owocowy z akcentami palonymi. [2.5]
                        Smak: Słodko-kwaśne, przy tym żadne z tych smaków nie jest przyjemny. Do tego nuty kawowe i palone, dopierow tle wyraźna gorycz. Smak nieharmonijny, całość drapiąca i gryząca. Piwo sprawia wrażenie pełnego, ale jest to raczej "ulepkowatość". Niesmaczne, nie dopiłem do końca. [2]
                        Wysycenie: Właściwe, bez zastrzeżeń. [4.5]
                        Opakowanie: Przyzwoite. Komplet informacji, kapsel, całość całkiem udana. Wyróżnia się dosyć pozytywnie na tle konkurencji. [4]
                        Uwagi: Kupione w lubelskim Leclercu. Niestety mam jeszcze jedno, odłożę je na pare lat, chciaż wątpie żeby to coś pomogło...

                        Moja ocena: [2.6]
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • woosaa
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 1548

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ładny ciemny [4.5]
                          Piana: po nalaniu bardzo ładna(gęsta),po kilku minutach został porwany dywanik [3]
                          Zapach: intensywny aromat palonego karmelu i lekko słodawy [4.5]
                          Smak: mocna i ładna kompozycja palonych słodów,jednak trochę za słodkie jak na portera, [3.5]
                          Wysycenie: prawidłowe dla portera [4]
                          Opakowanie: ładna etykieta z kontrą i krawatką,podane jest info o piwie [4.5]
                          Uwagi: Piwko z datą 18.10.2010.

                          Moja ocena: [3.925]
                          mb WOS

                          Comment

                          • ave_piter
                            Member
                            • 01-2011
                            • 45

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Prawie czarny, jedynie pod światło minimalnie przejrzysty [4.5]
                            Piana: Dość niska. kremowa, szybko opada [3]
                            Zapach: Piękny, estry owocowe. Śliwki, wiśnie, czarna porzeczka, palony słód, karmel, czekolada i na końcu kawa [5]
                            Smak: Złożony, bardzo słodki, palone słody, czekolada, karmel, nuty kawowe, toffi, lekkie owoce w tle i minimalna goryczka na finiszu [4]
                            Wysycenie: optymalne jak na portera czyli stosunkowo niskie [4]
                            Opakowanie: Pasuje do tego stylu. ciemne, stylowe kolory [4.5]
                            Uwagi: Jeśli ktoś lubi słodsze piwa i niewielką goryczkę to piwo jest dla niego

                            Moja ocena: [4.3]
                            amatorpiwa.blogspot.com

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #89
                              Degustowany egzemplarz z datą 10.12.2010, przeleżakowany więc przeszło 1,5 roku.

                              Pod światło barwa bardzo ciemnego mahoniu. Piana intensywnie beżowa, drobna, niestety szybko zanika. Zapach daje namiastkę, czego się spodziewać - zadziwia intensywna alkoholowość mimo tak długiego przeleżakowania! Typowe dla porterów bałtyckich ciemne owoce są dopiero na drugim planie.
                              W smaku silnie zaakcentowana słodycz, dość mocna karmelowość i wyrazista moc. Ogólnie smak płaski, jednowymiarowy.

                              Nie tego się spodziewałem po porterze 22° Blg leżakowanym taką ilość czasu. Nie piłem tego piwo w terminie przydatności, ale jeśli jest takim ulepkiem po 1,5 roku to nie jestem sobie w stanie wyobrazić jaka ilość cukru była na początku...
                              Generalnie efekty przeleżakowania rozczarowywały w przypadku porterów 18° Blg. Ten jest pierwszym "pełnym" porterem, który tę próbę zupełnie oblał. Jest to więc kolejny obok Krajana krajowy porter, po którego już raczej nie sięgnę...
                              Attached Files
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Browar-Besko
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 317

                                #90
                                Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                                Smak czekoladowo-słodowy z nutą czarnej kawy, trochę słodki. Piana bardzo gęsta i dość długo się utrzymuje. Piękny czarno-kawowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                                Cena 4,45 zł.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎