Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    No to dziwne... Świadomie robicie pszenicznego ale?
    Cóż trzeba będzie spróbować, może być niezłe...
    A wg Ciebie powinno być na jakich WB-06? Takie Ale Ale?
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #17
      Wg mnie powinny być drożdże niemieckie Dżermany, Stefany albo Kolsze. Co nie zmienia faktu, że piwo może wyjść ciekawe (nigdzie nie napisałem, że nie). Tylko zupełnie bezstylowe, coś jak Ale Ale właśnie.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Wg mnie powinny być drożdże niemieckie Dżermany, Stefany albo Kolsze. Co nie zmienia faktu, że piwo może wyjść ciekawe (nigdzie nie napisałem, że nie). Tylko zupełnie bezstylowe, coś jak Ale Ale właśnie.
        Ale to nie ma być klon Kelsza czy Alta, a już tym bardziej Stefana, tylko twórcza interpretacja dawnych piw cieszyńskich. US-05 powinny się dobrze sprawdzić jako drożdże o stosunkowo neutralnym (jak na górniaki) profilu.

        Pomysł bardzo mi się podoba i z pewnością wypróbuję to piwo, bo na pewno nie odrzucę go a priori z uwagi na koncernowość.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
          Pomysł bardzo mi się podoba i z pewnością wypróbuję to piwo, bo na pewno nie odrzucę go a priori z uwagi na koncernowość.
          Zgadzam się. Bądźmy jak ojcowie - surowi, ale sprawiedliwi...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            #20
            Prohibicja to była w czasie wizyty papieża, na wybory nie. Z tego co się orientuje, głosować można nawet nawalonym w czarnoziem. Zabronione jest jedynie wchodzenie z bronią.
            Last edited by zgroza; 12-05-2010, 10:43.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #21
              Wiedziałem, wiedziałem, wiedziałem.... Heniek już poczuł oddech domowych piwowarów na plecach. Najpierw ulokował agenturalną instytucję w środowisku a teraz "podrabia" domowe piwo


              PS: jakbym jako raczkujący piwowar domowy zapytał czy taka receptura i te drożdże to dobry pomysł, zaraz by mnie wysłali do sumiennego czytania

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                PS: jakbym jako raczkujący piwowar domowy zapytał czy taka receptura i te drożdże to dobry pomysł, zaraz by mnie wysłali do sumiennego czytania
                nooo, jako raczkujący
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  PS: jakbym jako raczkujący piwowar domowy zapytał czy taka receptura i te drożdże to dobry pomysł, zaraz by mnie wysłali do sumiennego czytania
                  Bez przesady. Receptura jest całkiem fajna. A że nie przystaje do żadnego znanego stylu? Przecież mnóstwo piw domowych to bezstylowce.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bez przesady. Receptura jest całkiem fajna. A że nie przystaje do żadnego znanego stylu? Przecież mnóstwo piw domowych to bezstylowce.
                    Gdyby przez setki lat piwowarzy trzymali się jakiś stylów, to by nie powstało całe dzisiejsze bogactwo.

                    BJCP to nie św. Grall ani jakaś wyrocznia
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #25
                      Chociaż muszę przyznać, że dekokcja w piwie górnej fermentacji jakoś nie do końca mi pasuje

                      Comment

                      • Piwoteka
                        Senior
                        • 04-2008
                        • 1209

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
                        W całej Polsce będzie dostępne w wybranych sieciach sklepów.
                        Mam pytanie na jakiej zasadzie będzie dokonywany ten wybór sieci sklepów? Czy znowu trzeba będzie uciekać się do sztuczek z wykupywaniem z Almy zalegającego piwa, którym mało kto się interesuje? Pytam poważnie, ponieważ przedstawiciel GŻ na woj. łódzkie nigdy nic nie może załatwić, a Piwoteka chciałaby mieć Wasze piwo w ofercie...
                        Piwoteka
                        Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                        www.piwoteka.pl
                        Sklep Piwoteki na Facebooku
                        Piwoteka Narodowa na Facebooku
                        Piwoteka Narodowa na G+
                        Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                        Browar Piwoteka

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
                          bo w Cieszynie kilkakrotnie eksperymentalnie warzono już to piwo
                          A to nie o nim był ten artykuł?
                          Czy to jest ta eksperymentalna 13o, która warzono w Cieszynie jeszcze w 2007r.? Czy wiadomo, czy w szranki stawała też wersja 12,5o, czy tylko na planach się skończyło?
                          Last edited by delvish; 12-05-2010, 12:04.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                            A to nie o nim był ten artykuł?
                            Czy to jest ta eksperymentalna 13o, która warzono w Cieszynie jeszcze w 2007r.? Czy wiadomo, czy w szranki stawała też wersja 12,5o, czy tylko na planach się skończyło?
                            Fajne podsumowanie :
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                            Łał, tylko tyle mogę powiedzieć, łał. Ekskluzywne, a może nawet Premium.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
                              „Mastne”, to pierwsza, udokumentowana nazwa piwa z Cieszyna, wywodząca się od słów: mazisty, mięsisty, co podkreślało bogactwo jego składników.
                              Z ciekawości kronikarskiej zapytam: o jaki dokument chodzi i z którego roku?

                              Comment

                              • Żywiec
                                Senior
                                • 12-2001
                                • 1571

                                #30
                                Brzeczka przednia

                                Mastne Brackie - brzeczka przednia
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎