Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czik
    Member
    • 09-2010
    • 33

    Naprawdę dobre piwo. Jedno z moich najlepszych z polski jakie piłem, a na pewno ulubione wśród tych górnej fermentacji - spodobało mi się bardziej niż Bursztynowe z Zawiercia. IMO dodatek słodu pszenicznego bardzo wychodzi mu na bardzo duży +. Na pewno będę do niego wracać.

    Metalicznego posmaku nie czułem - spożywałem w temperaturze pokojowej (dość chłodnej jednak).
    Last edited by Czik; 05-11-2010, 09:46.

    Comment

    • fuliano
      Senior
      • 07-2010
      • 1825

      U mnie niestety również przy pierwszym łyku starsznie metalem leciało, ale z kolejnymi jakoś zanikał ten posmak

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Czy Mastne było uwarzone jednorazowo na jubileusz browaru? Zmieniła się kontra, jest na niej w końcu informacja o górnej fermentacji. I zastanawia mnie czy to jest kolejny rozlew z tanków czy może następna warka?

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          Z tego co mi wiadomo jest to druga warka. Pierwsza ponoć odniosła znaczny sukces i wiadomo...

          Comment

          • Czik
            Member
            • 09-2010
            • 33

            Czyli w końcu produkcja tego piwa będzie zakończona, czy na razie nie trzeba obawiać się o jego losy? Bo różne rzeczy się słyszy...

            Comment

            • moracz
              Senior
              • 11-2009
              • 121

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemniejszy niż się spodziewałem, za to bardzo przyjemny, przypomina barwę miodu wrzosowego, zachęca do degustacji [4.5]
              Piana: Tu również zaskoczenie, obawiałem się nietrwałej mizernej piany, a tu solidna drobnopęcherzykowa piana, która z czasem redukuje się do centymetrowego kożucha i nieco "dziurawieje", choć w miarę picia oblepia szkło jak należy i pozostaje do samego końca [4]
              Zapach: Początkowo nuty karmelowe, nieco aromatów palonych, przyjemna owocowość i ciekawe odległe bananowe akcenty pszeniczne. Bardzo udana kompozycja i dość spora złożoność - można się wwąchiwać z zaciekawieniem przez dłuższy czas; tylko chmiel jakiś nieuchwytny, niemal niewyczuwalny [4.5]
              Smak: Czuć wyraźnie, że mamy do czynienia z 13-tką. Treściwe, wyraziste, początkowy smak słodowo-karmelowy balansuje nieznaczny miły kwaskowy posmak, po chwili pojawia się dość wyraźna goryczka chmielowa, choć myślę, że po części także pochodząca ze słodów [4]
              Wysycenie: Bez zarzutu; dobrze współgra z całością, wyczuwalne ale nie za duże; z powodzeniem podtrzymuje pianę [4.5]
              Opakowanie: Wyróżnia się na tle piw 'popularnych', poprawne i miłe dla oka, uwagę zwraca dedykowany kapsel [4]
              Uwagi: Data przydatności do spożycia 03.03.2011, kupione wczoraj w Almie w Galerii Arkady, wyjątkowo ostatnio dobrze zaopatrzonej w ciekawsze piwa. Choć ze smutkiem donoszę, iż wielka trójca się panoszy na półkach i zajmuje coraz większe obszary spychając resztę piw w niebyt.

              Moja ocena: [4.225]

              Comment

              • Lubiepiwo90
                Senior
                • 11-2010
                • 113

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn jaki powinien być w marcowym. [4]
                Piana: Dość gęsta, dość zwarta ale jednak po pewnym czasie dziurawi się. Pozostaje jednak okręgami na ściankach. [4]
                Zapach: Specjalnie nic nie wyczuwam ale nie ma nic nieprzyjemnego. [3.5]
                Smak: Piwo jak ktoś wspomniał jest treściwe, jednak przeszkadza obecna w goryczce metaliczność. [3.5]
                Wysycenie: ??? jak zwykle nie wiem jak opisać, nie przeszkadza, nie beka się po każdym łyku. [4]
                Opakowanie: Zgrabna etykieta, dobrze dobrana kolorystyka, nawiązania do tradycji. [5]
                Uwagi: Piwo do którego czasem wracam ale jest jakieś takie ciężkie w piciu. Jedno wypijam z przyjemnością ale nie mam ochoty na drugie.

                Moja ocena: [3.675]
                "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

                Comment

                • paolus111
                  Member
                  • 06-2010
                  • 47

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowo- miedziany. Idealny dla tego piwa [5]
                  Piana: Bardzo gęsta, długo utrzymująca się na sciankach pokalu. [5]
                  Zapach: Wyczuwalne nuty karmelowe, czuć zapach owoców, najprawdopodobniej banan [4.5]
                  Smak: Rewelacyjny. Ja metalicznego posmaku nie wyczułem. Smak słodowo- karmelowy z posmakami owocowymi (banan). [4.5]
                  Wysycenie: Ani za słabe ani za mocne, prawie że idealne dla tego piwa [4.5]
                  Opakowanie: Bez zarzutów. ładna etykieta, kapsel też bardzo fajny [5]
                  Uwagi: Piwo przywiezione z Warszawy, niestety w Mojej okolicy niedostępne, a szkoda bo warto od czasu do czasu kupić i wypić

                  Moja ocena: [4.6]

                  Comment

                  • dzemek
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 448

                    Kupiłem sobie 3 x Mastne Brackie, jedno z datą do spożycia 3.03.2011 miało jakieś dziwaczne czarne zanieszczyszczenia na dnie.
                    Kolor bardzo ładny, pomiędzy jasnym a ciemnym piwem. Piana utrzymuje się do końca, etykieta taka sobie, z tyłu trochę dla mnie nieczytelna przez te kolory. Ale nie ma co narzekac. Kapsel jeden z lepszych jakie widziałem do tej pory.
                    Dobre piwo, wpasowało się w 'mój' smak.

                    Comment

                    • Vospyl
                      Junior
                      • 01-2010
                      • 8

                      Bardzo pozytywnie oceniam to piwo. Owszem może i na kolana nie powala, ale jednak bardzo ciekawie sie je pije. Dla mnie szczególnie znamienne sa smaki goryczkowe oraz typowa tzw. przeze nuta kwiatowa. Karmel jest wyczuwalny w pierwszym łyku najbardziej, potem przygasa. Szczerze mówiąc, gdybym nie czytał tego wątku to bym nie pomyślał o metalu w smaku... zgadzam się jest leciuteńko wyczuwalny gdzieś w posmaku, lecz jak dla mnie to nadaje ogólnemu wrażeniu jedynie koloru.

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy. [4.5]
                        Piana: Początkowo ładna, wysoka ze średnimi bąblami. Ma tendencje do dziurawienia się i po dłuższej chwili opada do cienkiej warstwy, lekko zostając na ściankach. [4]
                        Zapach: Intensywny i bardzo owocowy. Truskawkowo-poziomkowy początek, a po nim ładne chmielowe tło. Zapowiada się dobrze. Po jakimś czasie czuć w tle kompozycję różnych słodów. [5]
                        Smak: Początkowo wyczuwalny metal, który na szczęście później znika, tak jak w Brackim. Podobnie jak w zapachu początkowo owocowość, po niej miła goryczka. W tle lekka kwaskowość i lekko pszeniczny posmaczek. Smaczne. [4.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie, czyli niewysokie. [4.5]
                        Opakowanie: Bardzo ładne, stylowe. Kapsel taki jak w BKD, czyli bardzo ładny. [4.5]
                        Uwagi: W porównaniu z Bursztynowym ładniejszy zapach, ale mniejsza goryczka w smaku.

                        Moja ocena: [4.625]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • vettis
                          Junior
                          • 06-2009
                          • 5

                          Dzisiaj miałem w końcu okazje spróbować. I jestem pod wrażeniem. Naprawdę bogate piwo, jest armat, jest smak. Piwo pełne. Bardzo dobre, kolejny plus dla Browaru Zamkowego w Cieszynie.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Bardzo ładna, drobna obfita piana, pięknie oblepia szkło, zapach nienaganny, w smaku też bardzo dobrze. Brak metaliczności.

                            Wydaje sie, że jest lepiej niz było. Bardzo smaczne piwo, wypite praktycznie duszkiem.

                            data: 03.03.11
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ładny miedziany. [4.5]
                              Piana: Na początku bardzo fajna, potężna, dość szybko się redukuje ale jakieś resztki pozostają do końca. [4]
                              Zapach: Słabo wyczuwalny owocowo-karmelowy. [4]
                              Smak: Bardzo ciekawy, udane połączanie przyjemnej słodowości z goryczką, pije się bardzo przyjemnie. Profilowo jakby pasuje do piw górnofermentacyjnych. [4.5]
                              Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
                              Opakowanie: Dość fajnie zrobione, może się podobać. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.3]

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                                Profilowo jakby pasuje do piw górnofermentacyjnych.
                                Może dlatego, że to piwo górnofermentacyjne?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎